SME
Pondelok, 25. september, 2023 | Meniny má Vladislav

Koronavírus na Slovensku: Predstavili nový systém prijímania opatrení vo vlne omikronu (minúta po minúte)

Pandémia si vyžiadala 16 896 obetí.

Koronavírus na Slovensku sledujeme minútu po minúte:

Minútu po minúte sme ukončili. Ďakujeme za pozornosť.

SkryťVypnúť reklamu

20:56 SVET - Covid usmrtil najmenej jedného rodiča alebo hlavného opatrovníka takmer 100-tisíc detí v Peru. Krajina má najvyššiu mieru týchto úmrtí na svete, oznámila peruánska vláda.

"Žiaľ, naša krajina má takmer 98 000 detí, ktorí počas pandémie stratili otca, matku či opatrovníka," uviedla peruánska ministerka pre záležitosti žien Anahi Durandová, ktorá sa odvolala na údaje zverejnené v lekárskom časopise The Lancet.

Peru celosvetovo vedie v celkovom počte úmrtí na covid na počet obyvateľov – na nákazlivé ochorenie zomrelo vyše 6000 Peruáncov na milión obyvateľov, ukazuje analýza oficiálnych údajov uskutočnená agentúrou AFP.

20:06 SVET - Počet potvrdených prípadov nákazy koronavírusom po celom svete prekročil hranicu 300 miliónov. Ukázal to výpočet tlačovej agentúry AFP založený na údajoch, ktoré poskytli zdravotnícke úrady jednotlivých štátov.

SkryťVypnúť reklamu

Odvtedy, čo nákazu prvýkrát zistili koncom roka 2019 v Číne, sa koronavírusom nakazilo celkovo 300 042 439 ľudí.

19:20 SVET - Koronavírus s nami zostane a budeme sa musieť proti nemu chrániť každoročnou imunizáciou asi ako pri chrípke, vyhlásila vo vysielaní televízie CNN Prima NEWS imunologička Blanka Říhová z Mikrobiologického ústavu Akadémie vied ČR.

Súhlasil s ňou aj vedúci lekár Kliniky anesteziológie, resuscitácie a intenzívnej medicíny pražskej Všeobecnej fakultnej nemocnice Martin Balík. Podľa neho sa covid bude vracať v rôznych variantoch každú jeseň a zimu podobne ako chrípka.

Aj podľa Balíka koronavírus bude čoskoro braný ako bežné respiračné ochorenie. "Všetko k tomu speje. Covid tu bude lietať podobne ako lieta každú jeseň a zimu chrípka," myslí si lekár.

SkryťVypnúť reklamu

17:50 SVET - Nemecko sprísní požiadavky na vstup do reštaurácií a barov. Taktiež sa skracuje doba karantény a samoizolácie pre ľudí, ktorí dostali tretiu dávku . Nové protipandemické opatrenia sú odpoveďou na rýchlo sa šíriaci variant omikron.

Ľudia sa musia pri vstupe do reštaurácií a barov, ako aj do mnohých neesenciálnych obchodov, divadiel a kín, predložiť preukazom o úplnom očkovaní alebo prekonaní covidu.

Piatkové rozhodnutie vyžaduje, aby sa zákazníci preukazovali očkovaním posilňujúcou dávkou alebo negatívnym výsledkom testu.

"Je to prísne pravidlo... ale je to nevyhnutné," povedal nemecký kancelár Olaf Scholz.

Ľudia, ktorí dostali posilňovacie dávky, taktiež nebudú musieť ísť do karantény po kontakte s infikovanou osobou, povedal Scholz. Všetci ostatní môžu ukončiť svoju karanténu alebo obdobie samoizolácie po 10 dňoch. Pri bezpríznakovom priebehu je možné izoláciu skrátiť na sedem dní s negatívnym testom.

SkryťVypnúť reklamu

17:30 SLOVENSKO - Ministerstvo zdravotníctva v spolupráci s Úradom verejného zdravotníctva a odborníkmi od pondelka mení proces prijímania a zavádzania protiepidemických opatrení do praxe vzhľadom na vysokú infekčnosť variantu omikron, ktorého šírenie zapríčiňuje rýchle zmeny epidemiologickej situácie.

Nové opatrenia však vzhľadom na situáciu môžu byť zavádzané aj operatívne. Zároveň prebieha príprava nového covid automatu, ktorý zohľadňuje aj variant omikron.

17:13 SVET - Proti koronavírusu sa v Európskej únii doteraz nechalo zaočkovať už 80 percent dospelej populácie. Informovala o tom v piatok eurokomisárka pre zdravie a bezpečnosť potravín Stella Kyriakidesová, ktorá túto správu označila za dosiahnutie ďalšieho míľnika v boji proti pandémii.

"Naše úsilie musí pokračovať, aby sme sa navzájom chránili," napísala eurokomisárka na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter.

SkryťVypnúť reklamu

"Posolstvo je jasné - nechajte sa zaočkovať a príjmite posilňovaciu dávku. Ponúkajú najlepšiu ochranu pred najvážnejšími dopadmi vírusu," zdôraznila Kyriakidesová.

17:08 SVET - Rakúsky kancelár Karl Nehammer mal pozitívny test na covid. Nakazil sa po kontakte s infikovanou osobou z jeho ochranky, napísal na Twitter. Kancelár dodal, že je zaočkovaný troma dávkami a pokračuje v domácej izolácii.

17:03 SVET - Očkovanie proti ochoreniu COVID-19 patrilo do súboru piatkových rokovaní v Paríži medzi francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom a predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou, ktoré sa konali v rámci oficiálneho spustenia francúzskeho predsedníctva v Rade EÚ.

Von der Leyenová počas spoločnej tlačovej konferencie s Macronom pripomenula, že Francúzsko sa ujíma svojich povinností v období, ktoré je poznačené bojom proti pandémii koronavírusu, čo poznačí aj výkon samotného predsedníctva.

SkryťVypnúť reklamu

16:30 SLOVENSKO - Na Slovensku potvrdili ďalších 34 prípadov omikron variantu nového koronavírusu. U 19 osôb sa potvrdila cestovateľská anamnéza, v ôsmich prípadoch išlo o kontakt s pozitívnou osobou, u ktorej sa už sekvenovaním potvrdil variant omikron.

V siedmich prípadoch pozitívne testované osoby neudávali cestovateľskú anamnézu. V súčasnosti má Slovensko laboratórne potvrdených celkovo 54 prípadov variantu omikron.

16:04 SLOVENSKO - Školské aktivity a krúžková činnosť sa vo všetkých školách a školských zariadeniach od pondelka 10. januára zatiaľ neobnovujú.

Uviedlo to v piatok Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu na svojom webe.

Súvisiaci článok Školské aktivity a krúžková činnosť sa zatiaľ neobnovujú Čítajte 

"Avšak na základe uznesenia vlády zo 7. januára bude v najbližších dňoch prijatá zmena nového COVID automatu, od ktorého sa bude ďalej odvíjať aktualizácia manuálu školský semafor," uviedol rezort školstva.

SkryťVypnúť reklamu

15:55 SLOVENSKO - Za štvrtok pribudlo najviac pozitývnych v okrese Bratislava. Najmenej v okresoch Trebišov, Stropkov, Ružomberok, Revúca, Myjava a Dolný Kubín. Pozrite si mapy a grafy >>>

15:00 SVET - Počet potvrdených prípadov infekcie novým druhom koronavírusu na Ukrajine sa za uplynulých 24 hodín zvýšil o 7177 na celkových 3 696 468.

Vyplýva to z piatkových údajov Systému monitorovania epidémie koronavírusu ukrajinskej Rady národnej bezpečnosti a obrany (RNBO).

Chorobe COVID-19, ktorú koronavírus SARS-CoV-2 spôsobuje, podľahlo za tento čas ďalších 192 ľudí, čím celkový počet obetí pandémie na Ukrajine stúpol na 97 088.
Z ochorenia sa vyliečilo ďalších 5595 ľudí; od začiatku pandémie ich je 3 506 509.

Od spustenia očkovacieho programu dostalo prvú dávku 14 800 316 ľudí, 13 950 698 dostalo obe dávky, 5787 ľudí dostalo ďalšiu dávku a 16 216 ľudí posilňovaciu dávku.
V percentuálnom vyjadrení dostalo jednu dávku vakcíny 47,6 percenta dospelých, dve dávky 44,9 percenta dospelej populácie.

SkryťVypnúť reklamu

14:52 SLOVENSKO - Už koncom novembra boli covidové lôžka vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Nových Zámkoch takmer všetky obsadené. Lekári, sestry a ďalší personál z Kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny má za sebou náročné týždne.

Situácia je z hľadiska vyťaženia personálu kritická. Dá sa to porovnať s časmi, keď vrcholila druhá vlna epidémie. Za prvých jedenásť decembrových dní v roku 2021 podľahlo Covidu-19 v novozámockej nemocnici 27 ľudí.

Prečítajte si rozhovor s vedúcou sestrou Kliniky >>>

Súvisiaci článok Vedúca sestra: Príbuzní neočkovaných pacientov často hľadajú vinníkov niekde inde, miesto toho, aby sa dali zaočkovať Čítajte 

13:58 SVET - Prísne obmedzenia pohybu vo veľkých čínskych mestách v rámci boja proti koronavírusu vyvolávajú obavy z ďalšieho narušenia globálneho priemyslu.

Už dvaja výrobcovia pamäťových čipov uviedli, že lockdowny ovplyvnili prevádzku v ich továrňach. Zatiaľ posledným čínskym mestom, kde zaviedli prísny lockdown, sa stal 13-miliónový Si-an.

SkryťVypnúť reklamu

Táto metropola síce nie je také významné mesto ako Wu-chan, ktoré začiatkom roka 2020 zatvorili po tom, ako sa odtiaľ do sveta rozšírilo ochorenie COVID-19, v Si-ane sú však fabriky vyrábajúce pamäťové čipy pre smartfóny či automobily svetových i čínskych značiek.

13:46 SLOVENSKO - Úrad verejného zdravotníctva vydal vyhlášky, ktoré upravujú obmedzenia obchodov a služieb.

Od pondelka sa ruší časové obmedzenie prevádzok.

Od piatka budú môcť zákazníci konzumovať jedlá a nápoje aj vo foodcourtoch obchodných domov. V iných priestoroch obchodných domov je konzumácia stále zakázaná

13:35 SVET - Maďarsko prevzalo 80 dávok jednodávkovej vakcíny proti koronavírusu Sputnik Light, ktoré budú skúmať experti Centra národného zdravia (NNK), informoval v piatok na Facebooku maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó.

SkryťVypnúť reklamu

"Ak NNK rozhodne, že táto očkovacia látka je bezpečná, účinná a vhodná na tretiu dávku očkovania, tak začneme komerčné rokovania s ruským výrobcom," povedal šéf diplomacie.

Szijjártó pripomenul, že Sputnik Light používajú už v Spojených arabských emirátoch, Bahrajne, Argentíne a v Indii. V Európe vydali povolenie v San Maríne a v Srbsku prebieha povoľovací proces.

Súvisiaci článok Maďarsko preskúma bezpečnosť a účinnosť Sputniku Light Čítajte 

13:30 SVET - Českú tenistku Renatu Voráčovú zadržali v rovnakom imigračnom hoteli ako Novaka Djokoviča a zrušili jej austrálske víza. Má opustiť krajinu.

Spravodajský portál ABC informoval, že hráčka sa už zúčastnila na prípravnom podujatí v Melbourne, no vo štvrtok ju zadržali austrálska pohraničná stráž. Teraz je v hoteli Park v Carltone.

Teniska údajne dostala výnimku z očkovania od spoločnosti Tennis Australia, pretože nedávno covid prekonala.

SkryťVypnúť reklamu
Súvisiaci článok Djokovič nebude jediný. Austrálčania zrejme deportujú aj českú tenistku Čítajte 

13:22 SLOVENSKO - Košický samosprávny kraj dnes spustí možnosť očkovania na základe registrácie prostredníctvom webovej stránky www.ockovanieksk.sk.

Registrácia vopred na konkrétny dátum a čas má skrátiť čakaciu dobu, keďže sa záujemcovia budú môcť nahlásiť na všetky tri dávky aktuálne dostupných vakcín, ktoré zdravotníci podávajú vo vakcinačných centrách, vo všetkých očkovacích kójach v nákupných centrách aj pri vakcinácii v rámci výjazdovej služby.

13:14 SLOVENSKO - Mimoparlamentné strany sa pri názore na povinné očkovanie proti ochoreniu COVID-19 rozchádzajú. Hlas ho nepodporí ani u vybraných skupín, Progresívne Slovensko je za povinné očkovanie celej dospelej populácie. KDH hovorí, že nariadiť očkovanie príkazom by mohlo ešte viac rozdeliť spoločnosť. Aliancia zdôrazňuje potrebu jasnej komunikácie.

SkryťVypnúť reklamu

12:42 SLOVENSKO - Žilinský samosprávny kraj od piatka do nedele opätovne spustil vakcináciu proti ochoreniu COVID-19 vo veľkokapacitnom očkovacom centre na Rosinskej ceste v Žiline.

Dôvodom je vysoký počet registrovaných záujemcov. Do konca týždňa v centre plánujú podať 3700 dávok vakcíny. Pre médiá to v piatok uviedla riaditeľka odboru zdravotníctva Úradu ŽSK Silvia Pekarčíková.

Súvisiaci článok V Žiline otvorili veľkokapacitné očkovacie centrum. Na tri dni Čítajte 

12:18 SVET - V preťažených londýnskych nemocniciach pomáhajú aj vojaci. Majú nahradiť zdravotníkov, ktorí ochoreli na covid alebo sú v karanténe po kontakte s nakazenými osobami. Informovala o tom agentúra AP.

Londýn v súčasnosti zažíva rýchly nárast počtu nakazených novým koronavírusom v dôsledku šírenia vysokoinfekčného variantu omikron. Miestne nemocnice tak zápasia nielen s nárastom počtu covidových pacientov, ale aj s bezprecedentným nedostatkom zdravotníckeho personálu.

SkryťVypnúť reklamu

"Muži aj ženy z našich ozbrojených síl opäť prichádzajú, aby podporili svojich obetavých kolegov z Národnej zdravotnej služby," uviedol britský minister obrany Ben Wallace.

11:56 SLOVENSKO - Covid automat nebude obnovený zatiaľ do 18. januára. Na dnešnom rokovaní o tom rozhodla vláda.

Keďže zákaz vychádzania sa končí v nedeľu, od pondelka by začal automaticky platiť covid-automat, preto vláda SR musela rozhodnúť o jeho pozastavení.

Protipandemické opatrenia zostávajú rovnaké, aké sú v platnosti, od pondelka sa končí zákaz vychádzania a žiaci sa vracajú do škôl.

Kabinet piatkovým uznesením konkrétne rozhodol, že sa nebude na rokovanie vlády predkladať aktualizácia mapy okresov podľa aktuálnej rizikovej úrovne na základe vyhodnotenia COVIDU automatu, a ani sa nebude verejnosť raz týždenne informovať o rizikovej úrovni jednotlivých okresov.

SkryťVypnúť reklamu

Do 18. januára tiež hlavný hygienik nebude prijímať opatrenia vzťahujúce sa na obmedzenie prevádzok a hromadných podujatí, ktoré z COVID automatu vyplývajú.

11:55 SLOVENSKO - Koaličný poslanec parlamentu a člen Výboru Národnej rady pre kultúru a médiá Roman Foltin (SaS) by privítal, aby sa na kultúrnych predstaveniach mohlo zúčastniť maximálne dvesto osôb pri sedení a maximálne 50 osôb na státie za prísnych protiepidemických opatrení vrátane povinného zoznamu účastníkov.

„Bohužiaľ, keď neprší, aspoň kvapká. Verím, že sa kapacitné obmedzenia čoskoro rozšíria," dodal Foltin na sociálnej sieti.

11:40 SLOVENSKO - Nové mutácie nového koronavírusu zasahujú deti vo väčšej miere, ako tomu bolo doposiaľ. Ochorenie COVID-19 u nich môže spôsobiť závažnejšie problémy. Upozornila na to pediatrička Petra Siváková, ktorá pracuje v oblasti imunoalergológie a spolupracovala s bánovskou nemocnicou pri očkovaní detí.

SkryťVypnúť reklamu

"V prvej vlne pandémie deti postihol nový koronavírus zo všetkých vekových skupín najmenej, závažný priebeh malo minimum z nich. Ďalšie vlny pandémie a hlavne nové mutácie už zasahujú podstatne viac aj najmladšiu vekovú kategóriu," uviedla Siváková.

Súvisiaci článok Omikronu sa už nik nevyhne, v nemocniciach bude viac detí Čítajte 

11:32 SVET - Vrchol vlny omikronu sa vo Francúzsku očakáva o desať dní. Povedal to profesor Alain Fischer zodpovedný za očkovaciu stratégiu vo Francúzsku.

"Myslím si, že sa blížime k vrcholu tejto novej vlny,“ povedal podľa Reuters Fischer pre LCI TV a dodal, že tento vrchol by mohol prísť asi o desať 10 dní.

Francúzsko hlásilo vo štvrtok 261 481 nových prípadov nákazy novým koronavírusom, čo je menej ako rekord 332-tisíc zaznamenaný v stredu, no sedemdňový priemer nových prípadov prvýkrát od začiatku pandémie vzrástol nad 200-tisíc.

Francúzsky prezident Emmanuel Macron počíta s tým, že ak sa dostatok ľudí preočkuje vakcínou proti covidu zmiernia sa tak účinky vírusu a krajina sa vyhne sprísňovaniu opatrení.

10:53 SLOVENSKO - Od pondelka sa môžu konať kultúrne podujatia v režime OP, kapacita bude maximálne 50 účastníkov. Dohodla sa na tom vláda.

„Očkovanie je cesta z pandémie a spôsob, ako sprístupniť kultúru pre ľudí. Po dlhých politických rokovaniach, ktoré som viedla s premiérom, ministrom zdravotníctva a po konzultáciách s odborníkmi, sme dospeli k posunu,” ozrejmila ministerka kultúry Natália Milanová (OĽaNO).

10:38 SVET - Belgicko hlásia piatu vlnu pandémie koronavírusu, nechystá sa však sprísniť doteraz zavedené protipandemické opatrenia. Vo štvrtok popoludní to vyhlásil federálny premiér Alexander De Croo po prvom tohoročnom zasadnutí poradného výboru pre boj proti ochoreniu COVID-19.

Denník The Brussel Times citoval premiérovo vyhlásenie, podľa ktorého je Belgicko v oveľa lepšej pozícii než pred rokom. Upozornil však, že pandémia neskončila, a dodal, že krajinu v nasledujúcich týždňoch a mesiacoch čakajú "ťažké chvíle".

Súvisiaci článok Belgicko hlási piatu vlnu pandémie, nezavádza však ďalšie prísnejšie opatrenia Čítajte 

10:35 SVET - V uplynulých 24 hodinách pribudlo v Maďarsku 6524 nakazených novým druhom koronavírusu a v súvislosti s ochorením COVID-19 zomrelo 101 pacientov, informoval v piatok operačný štáb na webovej stránke koronavirus.gov.hu.

Aktuálne je koronavírusom nakazených 105 529 osôb a z nákazy sa zotavilo už 1 137 648 ľudí. V nemocničnom ošetrení je 3070 covidových chorých, z nich 291 je napojených na umelú pľúcnu ventiláciu.

Doterajšou bilanciou koronavírusovej pandémie v Maďarsku je 1 282 957 infikovaných a 39 780 úmrtí.

Zaočkovaných proti covidu je už takmer 6,3 milióna ľudí, z nich dve dávky vakcíny dostalo vyše šesť miliónov a tri dávky 3 217 724 osôb.

"Veľmi nákazlivý omikron spôsobí nákazu desiatok tisíc ľudí, avšak zaočkovaní tromi dávkami budú mať iba mierny priebeh ochorenia COVID-19," povedal rektor Semmelweisovej univerzity Béla Merkely.

Podľa jeho slov stúpne počet hospitalizovaných, najmä z kruhov nezaočkovaných, a pribudnú aj ťažké prípady, avšak ich pomer bude nižší než v predchádzajúcich vlnách pandémie.

10:15 SLOVENSKO - Počas včerajšieho sviatočného dňa sa zaočkovalo 7335 ľudí treťou dávkou očkovacej látky, druhú dávku vakcíny dostalo 385 osôb a prvú dávku 2854 ľudí.

10:00 SLOVENSKO - PCR testy za štvrtok odhalili 1 116 pozitívnych,viac ako 62 percent z nich nebolo zaočkovaných.

Pozitívny antigénový test malo 201 osôb, viac ako 67 percent nebolo zaočkovaných.

Bolo vykonaných 5 070 PCR a 6 756 antigénových testov.

Najviac pozitívnych bolo v Trnavskom kraji (234). Nasleduje Bratislavský (192), Žilinský (167), Nitriansky (125), Košický (118), Prešovský (104) a Banskobystrický kraj (101). Najmenej ich pribudlo v Trenčianskom kraji (75).

Ochoreniu podľahlo 25 ľudí. Celkovo podľahlo pandémii 16 896 ľudí.

V nemocniciach je 2157 ľudí s COVID-19, na JIS a OAIM je 431 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 215 osôb. Takmer 83 percent z hospitalizovaných nie je zaočkovaných, alebo má len jednu dávku očkovacej látky.

9:46 SLOVENSKO - Prešovský kraj začína od piatka očkovať deti od piatich do 11 rokov. Očkovanie detí vakcínou od Pfizer/BioNTech zrealizuje vo svojom prešovskom a popradskom veľkokapacitnom očkovacom centre. V sobotu sprístupní detskú vakcínu aj v Humennom. TASR o tom informovala hovorkyňa kraja Daša Jeleňová.

"Očkovanie detí bude realizované za prítomnosti zákonného zástupcu alebo po predložení overeného splnomocnenia, a to vakcínou Comirnaty od spoločnosti Pfizer/BioNTech, ktorá je na Slovensku pre túto vekovú kategóriu dostupná už bez obmedzenia. Predtým bola určená iba pre vysokorizikové deti na základe odporučenia lekára a pri riziku ťažkého priebehu ochorenia," uviedla Jeleňová.

08:12 SVET - V Nemecku stúpa počet nakazených, za posledný deň pribudlo 56 335 nakazených koronavírusom, pred týždňom ich bolo 41 240.

07:20 SVET - Počet ľudí nakazených koronavírusom vo svete prekonal hranicu 300 miliónov, uvádza americká Univerzita Johnsa Hopkinsa.

Tempo rastu počtu nakazených v roku 2022 výrazne zrýchľuje. Posledných desať miliónov nakazených pribudlo za štyri dni, predtým to bolo sedem dní.

06:45 SVET - V Česku vo štvrtok pribudlo 6 641 nových prípadov covidu, čo je o 900 viac ako pred týždňom. Ide o štvrtý medzitýždenný nárast za sebou.

06:00 SVET - V Čile sa od budúceho pondelka začne podávať štvrtá dávka vakcíny proti covidu. Určená je pre ľudí s oslabeným imunitným systémom.

Krajina vo štvrtok zaznamenala najvyšší denný prírastok počtu nových prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2 za posledných šesť mesiacov. Počty nových prípadov boli stabilizované, kým sa v krajine neobjavil nový variant omikron. Následne začali počty nakazených prudko stúpať.

Všetko o koronavíruse a ochorení COVID-19

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

 1. Také veľké kníhkupectvo ako na Obchodnej už neotvoríme
 2. Na nechránenom školskom dvore namerali v lete až 60 stupňov
 3. Až dve tretiny Slovenska majú mäkkú vodu. Čo na to naše cievy?
 4. Voľba srdcom je nespoľahlivá. Toto je najlepšia pomôcka
 5. Kaufland postavený z dreva? Áno, Bratislava má európsky unikát
 6. Rivalita až na dreň. Pozrite si najväčšie súboje v F1
 7. Prešov si dlho pýtal obchvat, stáva sa slovenským skokanom
 8. Ochutnajte zo Španielska viac. Spojte návštevu Madridu s Toledom
 1. Via Pribina spúšťa súťaž INOVÁTOR1
 2. Príprava do školy nemusí byť nuda, HOME ju premení na zábavu
 3. Na nechránenom školskom dvore namerali v lete až 60 stupňov
 4. Kaufland postavený z dreva? Áno, Bratislava má európsky unikát
 5. Voľba srdcom je nespoľahlivá. Toto je najlepšia pomôcka
 6. Richard Sulík: Volvo je pre Slovensko absolútna zmena hry
 7. Hladinka smeruje do Košíc!
 8. Rivalita až na dreň. Pozrite si najväčšie súboje v F1
 1. Prešov si dlho pýtal obchvat, stáva sa slovenským skokanom 14 866
 2. Ak podceníte pri stavbe toto, pripravte sa na vyššie účty 6 804
 3. Hladinka smeruje do Košíc! 6 651
 4. Ochutnajte zo Španielska viac. Spojte návštevu Madridu s Toledom 5 034
 5. Plánujete nové bývanie o pár rokov? Čas na jeho kúpu je teraz 3 971
 6. Získajte 50% zľavu na predplatné SME.sk. Tu zistíte viac 3 108
 7. 50-tisíc dovolenkárov si kúpilo zájazd cez SME 2 169
 8. Oblačno, miestami roboti. Ďalší diel pútavého sci-fi komiksu 1 992
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Fanúšikovia počas holandského derby Ajax Amsterdam - Feyenoord Rotterdam.

O osude stretnutia rozhodne vedenie súťaže.


TASR 5 h
Španielsky útočník Álvaro Morata (v strede) sa teší z gólu do siete Realu Madrid.

Real Sociedad je s deviatimi bodmi na 7. mieste.


TASR 5 h
Zranenie hviezdneho hráča PSG Kyliana Mbappého.

Milan Škriniar odohral celý zápas.


TASR 3 h
Libor Hudáček v drese Třinca.

Za Kometu skóroval Kristián Pospíšil.


TASR 5 h
SkryťZatvoriť reklamu