SME
Štvrtok, 23. marec, 2023 | Meniny má Adrián

Koronavírus na Slovensku: Testovať vo firmách sa bude iba raz do týždňa, nie dvakrát, tvrdí Sulík (minúta po minúte)

PCR testy odhalili viac ako 874-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 17 188 obetí. Lockdown pre kultúru sa skončil, platia nové pravidlá pre hromadné podujatia.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Koronavírus na Slovensku sledujeme minútu po minúte:

19:29 Minútu po minúte sme uzavreli, dianie okolo pandémie budeme sledovať aj počas víkendu.

19:04 SVET - Holandsko nepošle na zimné olympijské hry v Pekingu diplomatickú delegáciu kvôli opatreniam proti šíreniu koronavírusu, píše agentúra Reuters.

SkryťVypnúť reklamu

18:00 SLOVENSKO - Hoci vláda v uplynulé dni zmiernila opatrenia pre kultúru a hromadné podujatia, dídžejom a promotérom to nejako nepomohlo. Skončili na stavbách či v iných pracovných odvetviach.

Čítajte viac v článku Kláry Gajdošovej >>>

Súvisiaci článok Dídžeji: Podmienky sú nesplniteľné, rovnajú sa strate. Videl už niekto diskotéku pre 20 ľudí? Čítajte 

17:50 SVET - Spojené kráľovstvo hlási 99 652 nových prípadov Covid-19 a 270 ďalších úmrtí 28 dní od pozitívneho testu.

V porovnaní so 109 133 prípadmi a 335 úmrtiami súvisiacimi s koronavírusom zaznamenaným vo štvrtok.

Najnovšie údaje ukázali, že posilňujúcu alebo tretiu dávku dostalo 111 849 ľudí, čím sa celkový počet posilňovacích alebo tretích dávok podaných v Spojenom kráľovstve zvýšil na 36 191 724.

17:33 SVET - Čínski diváci, ktorí chcú povzbudiť športovcov počas nadchádzajúcej zimnej olympiády, by nemali kričať, ale len tlieskať. Odporúčanie, ktoré vydali čínske úrady ešte na konci roka, však napokon nemusí platiť – Medzinárodný olympijský výbor totiž stále nerozhodol, či aspoň domácich divákov na športoviská pustí.

SkryťVypnúť reklamu

Tri týždne pred začiatkom zimných olympijských hier v Pekingu sa Čína musí porátať nielen s politickými bojkotmi, ale aj s rastom nových prípadov koronavírusovej infekcie vo viacerých lokalitách.

Čítajte viac v článku Lukáša Onderčanina >>>

Súvisiaci článok Kým športovci prichádzajú do Pekingu, v karanténe je 20 miliónov ľudí Čítajte 

16:45 SVET - Holandsko hlási rekordných 35-tisíc prípadov nakazených za deň.

Očakáva sa, že premiér Mark Rutte na večernej tlačovej konferencii aj napriek tomu povolí znovuotvorenie väčšiny obchodov, kaderníctiev a posilovní.

Reštaurácie a bary sú údajne vylúčené zo znovuotvorenia, uviedol zdroj s odvolaním sa na vládne zdroje.

15:25 SVET - Ruská vláda sa v piatok rozhodla odložiť prijatie legislatívy, ktorá by ľuďom bez očkovania proti koronavírusu obmedzila vstup na verejné miesta.

K tomuto kroku pristúpila napriek prudkému nárastu infekcií a varovaniam najvyšších predstaviteľov o hrozbe v podobe šírenia vysoko infekčného variantu omikron.

SkryťVypnúť reklamu

Rusko v piatok evidovalo 23 820 nových prípadov nákazy, čo je o 12 percent viac ako v predchádzajúci deň. Ochoreniu COVID-19 zároveň podľahlo ďalších 739 ľudí.

15:15 SVET - V Luxembursku zavádzajú od 15. januára povinnosť predkladať covidpasy pri vstupe na pracoviská. Informovala o tom v piatok tlačová agentúra Belga.

Toto opatrenie, ktorého cieľom je urýchliť očkovanie proti ochoreniu COVID-19, avizoval luxemburský premiér Xavier Bettel už koncom novembra s tým, že je potrebné predísť hroziacemu preťaženiu nemocníc v súvislosti so šírením vysokonákazlivého variantu omikron. Následne tento krok v decembri schválil luxemburský parlament.

Súvisiaci článok V Luxembursku zavádzajú povinné covidpasy na pracoviskách Čítajte 

15:10 SLOVENSKO - Vo vakcinačnom centre vo Zvolene začali v piatok očkovať deti vo veku od päť do 11 rokov proti ochoreniu COVID-19. TASR o tom informovala Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny Agel SK, pod ktorú patrí nemocnica vo Zvolene.

SkryťVypnúť reklamu

"Počas dňa sme vo vakcinačnom centre privítali celkovo 115 detí. Priebeh očkovania najmladšej vekovej kategórie bol bezproblémový, rodičia boli veľmi dobre informovaní. Na očkovanie detí dohliadal aj prítomný pediater," vysvetlila manažérka vakcinačného centra Andrea Sopková.

Podľa hovorkyne očkovanie detí od päť rokov proti ochoreniu COVID-19 bude pokračovať vo zvolenskom centre aj nasledujúce dni.

Vopred však musia byť registrované na portáli www.korona.gov.sk a musia prísť v sprievode svojho zákonného zástupcu.

14:52 SVET - V nemeckej spolkovej krajine Sasko sa dnes po takmer dvoch rokoch rozbehli lyžiarske vleky, ktoré boli zatvorené pre pandémiu koronavírusu. Pre vlekárov to znamená aspoň čiastočnú záchranu zimnej sezóny, pretože Sasi doteraz chodili lyžovať do Bavorska alebo do Česka, kde zjazdovky fungovať môžu.

SkryťVypnúť reklamu

V Sasku je tiež opäť možné aj ubytovanie turistov v hoteloch a penziónoch.

14:41 SLOVENSKO - Mimoriadna situácia v súvislosti s ochorením Covid-19 trvá na Slovensku od marca 2020 nepretržite už viac ako 650 dní. Vyplýva to z vládneho uznesenia.

"Dokopy sme v roku 2021 boli 171 dní v núdzovom stave, čo predstavuje takmer pol roka. Mimoriadna situácia, vyhlásená ešte v marci 2020, ukončená nebola a trvá naďalej, teda do konca roka 2021 celých 649 dní," podotkol Škultéty z advokátskej kancelárie Ružička and partners.

13:30 SVET - Kancelária britského premiéra Borisa Johnsona sa ospravedlnila Buckinghamskému palácu za dva zamestnanecké večierky na Downing Street v noci pred pohrebom princa Philipa. Informoval o tom portál BBC.

Zhromaždenia, o ktorých prvýkrát informoval The Telegraph, sa konali 16. apríla 2021 a trvali až do ranných hodín.

SkryťVypnúť reklamu

Premiérov hovorca uviedol, že je "hlboko poľutovaniahodné, že sa tak stalo v čase národného smútku".

Boris Johnson nebol na žiadnej párty – čelí však otázkam týkajúcim sa údajného porušovania protipandemických opatrení.

Súvisiaci článok Doneste si alkohol. Párty v lockdowne môže stáť Johnsona post premiéra Čítajte 

13:16 SVET - Taliansko zrušilo zákaz vstupu pre ľudí, ktorí navštívili akúkoľvek z ôsmich juhoafrických štátov.

"Minister zdravotníctva Roberto Speranza podpísal nový príkaz, ktorým sa rušia špeciálne reštriktívne opatrenia pre Južnú Afriku a susedné krajiny," uviedol hovorca ministerstva.

Taliansko zakázalo 26. novembra vstup cestujúcim z Južnej Afriky, Lesotha, Botswany, Malawi, Zimbabwe, Mozambiku, Namíbie a Eswatini, keď sa začal rozširovať variant omikron.

12:51 SVET - Nemecko v piatok oznámilo ďalší denný rekord nových infekcií s 92 223 novými prípadmi a 286 novými úmrtiami. S číslom 470,6 sa sedemdňový výskyt infekcií na 100-tisíc ľudí približuje k rekordnému počtu 485, ktorý bol zaznamenaný v novembri 2021.

SkryťVypnúť reklamu

Omikron je teraz dominantným variantom Covid-19 v Nemecku, uviedla agentúra pre kontrolu chorôb krajiny vo štvrtok vo svojej týždennej správe. Vysoko infekčný variant tvoril 73,3 percent prípadov v najľudnatejšej krajine Európy, oproti 44,3 percent v predchádzajúcom týždni.

12:50 SLOVENSKO - Vyhlášky týkajúce sa jednotných celonárodných opatrení, ktoré tento týždeň schválila vláda, by mali vyjsť vo vládnom vestníku začiatkom budúceho týždňa.

Informovala o tom hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva Daša Račková.

Ako dôvod uviedla, že spolu s konzíliom odborníkov a príslušnými rezortmi treba doriešiť množstvo dôležitých praktických detailov, ktoré je potrebné vo vyhláškach zohľadniť.

Do dátumu plánovanej účinnosti nových vyhlášok platia aktuálne opatrenia, ktoré sú zverejnené na webe úradu a vo vestníku vlády.

SkryťVypnúť reklamu

12:48 SLOVENSKO - Autobusový dopravca Arriva deklaruje, že je pripravený aj na očakávaný príchod omikronovej pandemickej vlny.

Všetky opatrenia bude zavádzať na základe vyhlášok odborníkov v oblasti zdravotníctva. Na cestujúcich zároveň apeluje, aby dodržiavali protipandemické opatrenia v záujme ochrany svojho zdravia i zdravia zamestnancov dopravcu.

12:40 SLOVENSKO - Na preventívne prehliadky do pediatrickej ambulancie má vstupovať s dieťaťom vždy len jeden zákonný zástupca v režime OTP (očkovaný, prekonaný, testovaný).

Vyplýva to z nového usmernenia ministerstva zdravotníctva pre poskytovanie zdravotnej starostlivosti vo všeobecnej ambulancii pre deti a dorast počas pandémie ochorenia COVID-19.

Ak to prevádzka ambulancie dovoľuje, možno vykonať antigénový test pred vyšetrením priamo v ambulancii. "Ak sa preukáže, že sprevádzajúca osoba nespĺňa podmienky režimu OTP, najmä ak javí príznaky respiračnej infekcie, nie je vhodné, aby vstupovala do priestorov ambulancie. Ak je to možné, dieťa bude vyšetrené bez blízkej priamej prítomnosti zákonného zástupcu," píše sa v usmernení Ministerstva zdravotníctva SR.

SkryťVypnúť reklamu

Zákonný zástupca má v takom prípade počkať počas vyšetrenia dieťaťa v oddelenom priestore alebo minimálne v čo najväčšej možnej vzdialenosti od zdravotníckeho personálu. Následne ho informujú o poskytovanej zdravotnej starostlivosti dieťaťu a ďalšej liečbe.

12:19 SLOVENSKO - Testovanie vo firmách by aj v prípade jeho ďalšieho predĺženia malo prebiehať iba jedenkrát do týždňa. Na piatkovej tlačovej besede to uviedol minister hospodárstva Richard Sulík.

Pôvodne mali firmy svojich zamestnancov testovať iba do konca roka, neskôr sa táto povinnosť predĺžila aj na január, aktuálne sa objavili informácie o ďalšom predĺžení, ako aj o možnosti testovať nie raz, ale dvakrát do týždňa.

Súvisiaci článok Testovať vo firmách sa bude iba raz do týždňa, nie dvakrát, tvrdí Sulík Čítajte 

12:07 SVET - Švédska premiérka Magdalena Anderssonová mala pozitívny test na COVID-19, uviedol v piatok jej hovorca. V krajine rastie vlna variantu omikron.

SkryťVypnúť reklamu

Tento týždeň oznámila pozitívny test na koronavírus aj švédska kráľovská rodina.

11:08 SVET - Štvrtú dávku vakcíny proti koronavírusu už v Izraeli dostalo vyše 500-tisíc ľudí. Informovalo o tom v piatok tamojšie ministerstvo zdravotníctva.

S podávaním štvrtej dávky najzraniteľnejšej časti obyvateľstva v Izraeli začali koncom decembra a následne ponuku rozšírili na všetkých ľudí starších ako 60 rokov.

11:03 SVET - Desaťtisíce oddaných hinduistov zašpinenými popolom sa v piatok posvätne ponorili do chladných vôd rieky Gangy v severnej Indii, a to aj napriek tomu, že v krajine stúpa počet infikovaných covidom.

Hinduistickí pútnici sa zhromaždili v Sangam, sútoku troch riek – Gangy, Jamuny a bájneho Saraswati – v meste Prayagraj, aby sa zúčastnili na Magh Mela festivale, jednej z najposvätnejších pútí v hinduizme.

SkryťVypnúť reklamu

10:40 SVET - Pokuta vo výške 100 eur mesačne bude od pondelka hroziť nezaočkovaným občanom Grécka vo veku nad 60 rokov, potvrdil v rozhovore pre televíznu stanicu ANT1 grécky premiér Kyriakos Mitsotakis. Informovala o tom v piatok agentúra DPA.

Podľa Mitsotakisa je východisko z tejto situácie jednoduché. "Dáš sa zaočkovať a nebudeš platiť žiadnu pokutu," povedal šéf gréckeho kabinetu vo štvrtok večer pre ANT1. Odpovedal tak na otázku, či si je vedomý, aké tvrdé následky bude mať takáto pokuta pre mnoho gréckych dôchodcov, píše DPA.

Toto opatrenie ohlásili v Grécku ešte vlani v novembri. "Odvtedy je takmer 90 percent osôb nad 60 rokov zaočkovaných," podotkol Mitsotakis.

Od pondelka budúceho týždňa poskytne grécka štátna sociálna poisťovňa údaje nezaočkovaných obyvateľov nad 60 rokov daňovému úradu. Peniaze vyzbierané na pokutách majú dostať grécke nemocnice, spresňuje DPA.

SkryťVypnúť reklamu

10:27 SLOVENSKO - Fakultná nemocnica s poliklinikou J. A. Reimana v Prešov začína od utorka očkovať proti ochoreniu COVID-19 deti vo veku päť až 11 rokov.

Ako informoval riaditeľ prešovskej nemocnice Ľubomír Šarník, očkovanie vo vakcinačnom centre na Hollého ulici bude každý utorok pre registrované deti sprevádzané zákonným zástupcom alebo splnomocnenou osobou, a to v čase od 9:00 do 13:00.

"Okrem toho vo vakcinačnom centre každú stredu od 9:00 do 13:00 očkujeme deti vo veku 12 až 17 rokov. Do dnešného dňa sme už zaočkovali 2 201 detí v tomto veku," uviedol Šarník. Na očkovanie používa nemocnica vakcínu Comirnaty od spoločnosti Pfizer/BioNTech.

10:11 SVET - Počet úmrtí v spojitosti s koronavírusom vo štvrtok v Taliansku dosiahol 140 188. Informoval o tom španielsky portál El Diario s odvolaním sa na tlačovú agentúru EFE.

SkryťVypnúť reklamu

V Taliansku vo štvrtok hlásili 316 nových obetí a 184 615 prípadov nákazy za posledných 24 hodín. Od začiatku pandémie v tejto krajine potvrdili už viac ako 8,1 milióna pozitívnych prípadov.

Miera pozitivity v porovnaní so stredou, keď Taliansko hlásilo 196.224 infikovaných, poklesla, píše agentúra ANSA. V nemocniciach je s covidom 17 648 osôb, z toho 1668 je na jednotkách intenzívnej starostlivosti.

Taliansko zaznamenalo najvyšší počet úmrtí v spojitosti s koronovírusom zo všetkých členských krajín EÚ.

10:01 SLOVENSKO - Tretiu dávku vakcíny dostalo včera 18 075 ľudí, spolu ju má 1 190 430 osôb. Druhú dávku očkovacej látky dostalo 519 ľudí, v našej krajine je oboma dávkami vakcíny zaočkovaných 2 616 228 osôb. Prvú dávku vakcíny dostalo 1995 ľudí, na Slovensku je jednou dávkou zaočkovaných 2 768 273 osôb.

SkryťVypnúť reklamu

10:00 SLOVENSKO - Pribudlo 1888 ľudí s pozitívnym PCR testom, viac ako 62 percent z nich nebolo zaočkovaných.Pozitívny antigénový test malo 331 osôb, viac ako 64 percent nebolo zaočkovaných.

Bolo ukončených 8 495 PCR a 19 175 antigénových vyšetrení.

Pribudlo aj 60 obetí covidu, celkovo ich je 17 188.

Najviac pozitívne testovaných bolo v Bratislavskom kraji (382). Nasleduje Žilinský (295), Prešovský (252), Nitriansky (244), Trnavský (234), Banskobystrický (182), Košický kraj (165). Najmenej ich bolo v Trenčianskom kraji (134).

V nemocniciach počet pacientov naďalej mierne klesá, je v nich 1861 pacientov s COVID-19, na JIS a OAIM je 392 osôb, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 197 ľudí. Viac ako 81 percent z hospitalizovaných nie je zaočkovaných, alebo má len jednu dávku očkovacej látky.

SkryťVypnúť reklamu

9:54 SVET - V uplynulých 24 hodinách potvrdili testy v Maďarsku 8921 prípadov nákazy novým druhom koronavírusu a v súvislosti s ochorením COVID-19 zomrelo 73 pacientov, informoval v piatok operačný štáb na webovej stránke koronavirus.gov.hu.

Aktuálne je koronavírusom nakazených 128 268 osôb. Z 2611 hospitalizovaných chorých s covidom je na umelú pľúcnu ventiláciu napojených 243 pacientov.

Doterajšou bilanciou koronavírusovej pandémie v Maďarsku je vyše 1,3 milióna infikovaných a 40 237 úmrtí. Proti covidu je v krajine zaočkovaných vyše 6,3 milióna ľudí, dve dávky vakcíny dostalo takmer 6,1 milióna a tretiu dávku vyše 3,3 milióna z nich.

9:53 SVET - Kambodža začala štvrté kolo očkovania proti covidu v reakcii na variant omikron. Posiľňujúce dávky dostali vysokorizikové skupiny ako prvé.

9:15 SVET - Pasažieri z viac než 150 krajín budú mať zákaz tranzitu cez Hongkong, oznámilo tamojšie letisko. Informovala o tom agentúra AFP, podľa ktorej ide o najnovšie posilnenie prísnych protipandemických opatrení v oblasti cestovného ruchu.

Opatrenie sa vzťahuje na cestujúcich z tzv. skupiny A, do ktorej Hongkong zaradil vysoko rizikové oblasti v súvislosti so šírením koronavírusu. "Preprava cestujúcich a tranzitné služby cez medzinárodné letisko v Hongkongu pre všetky osoby, ktoré sa za uplynulých 21 dní zdržiavali v oblastiach v skupine A, budú pozastavené," uvádza sa vo vyhlásení na webovej stránke letiska.

9:00 SVET - Testy v Česku odhalili za štvrtok ďalších 11 675 nakazených. Prírastky sa posledné tri dni držia na podobnej úrovni, oproti číslam z minulého týždňa je to však výrazný nárast. Napríklad vo štvrtok pred týždňom bolo nových nakazených o päťtisíc menej.

8:45 SLOVENSKO - Záhorská galéria v Senici, ktorej zriaďovateľom je Trnavský samosprávny kraj, je opäť pre verejnosť otvorená v režime OP. Návštevníkom ponúka dve výstavy, ktoré sú sprístupnené do nedele 16. januára. TASR o tom informovala galéria.

Prvou výstavou je spoločný autorský projekt autoriek Kati Madarász Decsiovej a Lucie Veselej Tiché rozhovory. Druhou je výstava Róberta Makara Lightboxy.

8:38 SLOVENSKO - Od dnešného dňa vzhľadom na uvoľnenie opatrení pre kultúru otvára svoje brány aj Kino Lumiére. Ponúkne filmy, ktoré vstúpili do distribúcie pred jesenným lockdownom, najlepšie slovenské snímky podľa mesačníka Film.sk aj aktuálne ocenené európske filmy.

Kino je otvorené v režime OP. V kinosálach K2, K3, K4 je sedenie možné v plnej kapacite, v kinosále K1 v kapacite do 100 divákov.

Svoj program neruší ani Kino doma - virtuálna kinosála Slovenského filmového ústavu. TASR o tom informovala tlačová tajomníčka ústavu Simona Nôtová.

7:50 SVET - Počet novonakazených koronavírusom za jeden deň prekročil v Nemecku prvýkrát hranicu 90-tisíc, informuje agentúra DPA s odvolaním sa na štatistiku Inštitútu Roberta Kocha, ktorý vývoj pandémie v krajine monitoruje.

Testy preukázali infekciu u 92 223 ľudí, s ochorením Covid-19 zomrelo ďalších 286 pacientov. Pred týždňom pribudlo 264 obetí.

Sedemdňová incidencia, ktorá udáva priemerný počet nakazených na 100-tisíc obyvateľov za sedem dní, vzrástla na 470,6, čo je nemecký rekord. O deň skôr bola 427,7 a pred týždňom 303,4.

V Nemecku už prevláda vysoko nákazlivý variant omikron, ktorý je zodpovedný za viac ako 73 percent prípadov.

7:10 SVET - Látky nachádzajúce sa v rastlinách konope, z ktorých sa získava aj marihuana, možno chránia pred nákazou koronavírusom. Vyplýva to zo štúdie vedcov z univerzity v americkom štáte Oregon. Podľa nich sa dva nepsychotropné kanabinoidy viažu na spike proteín vírusu SARS-CoV-2 a bránia mu tak preniknúť do bunky. Napísal o tom server Independent.

"Tieto kanabinoidné kyseliny sa hojne vyskytujú ako v konope, tak aj v konopných extraktoch," povedal autor štúdie Richard van Breemen. "Nejde o látky, ktoré podliehajú regulácii, ako napríklad THC, ktorá je psychotropnou zložkou marihuany, a pre ľudí sú úplne bezpečné. Náš výskum ukázal, že tieto konopné zlúčeniny sú účinné pri všetkých variantoch vírusu SARS-CoV-2."

6:30 SVET - Najvyšší súd Spojených štátov vo štvrtok zablokoval opatrenie prezidenta Joea Bidena, na základe ktorého mali mať ľudia pracujúci vo firmách s viac ako 100 zamestnancami povinnosť dať sa zaočkovať dvoma dávkami vakcíny proti koronavírusu alebo podstupovať pravidelné týždenné testovanie a nosiť rúška.

Súd zároveň v pomere hlasov 5:4 povolil uplatnenie pravidla o povinnej vakcinácii pre väčšinu zdravotníkov – platiť bude v približne 76-tisíc zariadeniach financovaných z federálneho rozpočtu. Troch liberálnych sudcov v tejto veci podporili i dvaja konzervatívci – John Roberts a Brett Kavanaugh.

Opatrenia proti koronavírusu platné na Slovensku od 19. januára 2022

Opatrenia na na vlnu omikronu. Opatrenia na na vlnu omikronu. (zdroj: SME/DC)

Všetko o koronavíruse a ochorení COVID-19

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Amazon v Seredi dáva veciam druhý život
 2. Neviditeľná technológia vás ochráni pred podvodom, stačí si ju v mobile aktivovať
 3. Koho prepustiť a komu zvýšiť mzdu? Také otázky budú riešiť firmy
 4. Developer ITB pomáha naplniť túžbu po vlastnom bývaní
 5. Prvá banka spustila pravidelné investovanie do ETF fondov
 6. Dostupný elektromobil podľa Volkswagenu? Privítajte ID.2all!
 7. Stáli pred krachom. Firmy prezrádzajú recept na prežitie kríz
 8. Okuliarové šošovky ZEISS SmartLife
 1. Už 110 rokov súčasťou každej domácnosti. ALPA oslavuje jubileum
 2. Lekárka z Ameriky: Kvalita medicíny v Šaci na mňa zapôsobila
 3. Výšku finančných darov zvolili zákazníci Tesca vo Zvolene
 4. Najväčší súboj obnovených pamiatok prebieha online
 5. KOSIT i v tomto roku podporí upratovanie v Košiciach
 6. Počasie láka do prírody. Zodpovední majú v batohu tieto 2 veci
 7. Aké sú národnosti podnikateľov s virtuálnou adresou v Košiciach?
 8. Rozdielový impulz: Fix hypotéky 1,49 % na tri roky
 1. Náš mobil môžu ovládať na diaľku, ale dá sa tomu zabrániť 9 835
 2. Čím je Azúrové pobrežie tak príťažlivé? Zistíte po pár chvíľach 9 185
 3. Stáli pred krachom. Firmy prezrádzajú recept na prežitie kríz 7 889
 4. Doba nízkych úrokov je späť. Garantovaná hypotéka 1,49% 7 031
 5. Ako riešia krízu v zahraničí? Nižšia daň, zmrazená cena potravín 5 952
 6. Okuliarové šošovky ZEISS SmartLife 3 603
 7. Amazon v Seredi dáva veciam druhý život 2 869
 8. V malej obci na Kysuciach vyučujú s modernými technológiami 1 991
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Ilustračné foto

Zároveň kvôli teplému počasiu počas týchto dní snehu ubúda.


TASR 20m
Jozef vymenil prácu úverového poradcu za upratovanie vo Švajčiarsku

Dôvodom odchodu našincov nebývajú len financie.


Pavlína Meľuchová 1 h
Pani Zlatica je vyštudovaná železničiarka, v Švajčiarsku však pracovala ako opatrovateľka.

Michalovčanka Zlatica Soročinová pracuje 14 rokov ako opatrovateľka v Rakúsku a vo Švajčiarsku.


Ester Viktória Ziffová 1 h
Simona si vybrala Kodaň z pragmatických dôvodov

Simona z Košíc sa rozhodla študovať v Dánsku kvôli prístupným štipendiám


Barbora Labudová 1 h
SkryťZatvoriť reklamu