SME
Utorok, 26. september, 2023 | Meniny má Edita

Koronavírus na Slovenku: Už dá doočkovať aj po prvej dávke v zahraničí (minúta po minúte)

PCR testy odhalili viac ako milión nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 17 896 obetí.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Koronavírus na Slovensku sme sledovali minútu po minúte:

18:00 Minútu po minúte sme ukončili, ďakujeme za sledovanie.

17:45 SLOVENSKO - Prešovský samosprávny kraj postupne redukuje svoje očkovacie termíny. Od pondelka sprístupňuje vakcináciu v nákupných centrách už len tri dni v týždni. Informovala o tom hovorkyňa kraja Daša Jeleňová.

SkryťVypnúť reklamu

Kraj od pondelka 31. januára do nedele 6. februára otvoril spolu 14 termínov na očkovanie. Všetky v obchodných centrách v Prešove a v Poprade, kde je predpoklad vyššej kumulácie ľudí.

Počas pracovných dní v nich prebieha očkovanie zatiaľ v nezmenenom režime, a to medzi 15.00 a 18.00 h. Vakcína je tu aplikovaná registrovaným záujemcom aj na počkanie.

Počas víkendu bude v Prešove a v Poprade očkovanie dostupné v čase medzi 10.00 a 17.00 h.

17:30 SVET - Británia schválila dvojdávkovú vakcínu proti covidu od spoločnosti Novavax na použitie u dospelých. Ide o piatu schválenou očkovaciu látku, ktorou na Britských ostrovoch. Informoval o tom agentúra Reuters.

17:10 SVET - Viedeň bude v boji proti pandémii koronavírusu naďalej uplatňovať prísnejší kurz než zvyšok krajiny.

SkryťVypnúť reklamu

Primátor rakúskej metropoly Michael Ludwig oznámil, že vstupovať do reštaurácií budú môcť iba ľudia s potvrdením o očkovaní proti koronavírusu alebo nedávnom prekonaní covidu. Odôvodnil to tým, že nosenie ochranných rúšok je v gastronomických zariadeniach problematickejšie než na iných miestach.

V ostatných oblastiach bude Viedeň nasledovať spolkovú vládu. Zatváracia hodina reštaurácií sa s účinnosťou od soboty 5. februára posunie z 22. hodiny na polnoc. V obchodoch odpadá povinnosť preukazovať sa dokladom o očkovaní alebo nedávnom prekonaní ochorenia.

16:40 SLOVENSKO - V súvislosti s očkovaním proti covidu eviduje Štátny ústav pre kontrolu liečiv 10 709 hlásení podozrení na nežiaduce účinky. Z celkového počtu hlásení je 1 510 závažných.

16:35 SVET - V centre hlavného mesta Kanady Ottawy pokračujú antivaxerské protesty vodičov kamiónov. Polícii sa nedarí blokádu rozohnať. Pripúšťa, že zvažuje aj možnosť vojenskej akcie. Informovala o tom spravodajská stanica CNN.

SkryťVypnúť reklamu
Načítavam video...

16:07 SVET - Asi 84 percent respondentov s prisťahovaleckým pôvodom v Nemecku uviedlo, že absolvovalo aspoň jedno očkovanie proti koronavírusu, uviedla vo štvrtok v Berlíne Elisa Wulkottová, vedkyňa z Inštitútu Roberta Koch. Infomrovala o tom agentúra DPA.

V rámci štúdie bolo koncom roka 2021 oslovených 2 000 ľudí v nemčine, ruštine, turečtine, arabčine, poľštine a angličtine.

15:50 SVET - Ceny liekov používaných na liečbu covidu pre tých, ktorí sú ohrození týmto vážnym ochorením, sú „primerané a v súlade“ s tým, do akej miery pomáhajú pacientom, vyhlásil Inštitút pre klinický a ekonomický výskum cien liekov. Informovala o tom agentúra Reuters.

15:05 SLOVENSKO - Nitriansky samosprávny kraj otvorí svoje veľkokapacitné očkovacie centrá aj počas najbližšieho víkendu. Očkovacie kapacity však budú menšie ako počas uplynulých víkendov.

SkryťVypnúť reklamu

Očkovať sa bude iba v sobotu na Slančíkovej ulici v Nitre od 8.00 do 12.00 h. "Prednostne očkujeme registrovaných pacientov. Neregistrovaných záujemcov zaočkujeme v rozsahu kapacít," informoval kraj.

V sobotu sa očkuje aj v poliklinike v Šali od 8.00 do 9.30 h. "V poliklinike Štúrovo sa počas nasledujúceho víkendu neočkuje ani jeden deň," uviedol kraj.

14:55 SVET - Vedci po prvýkrát zámerne nakazili mladých zdravých ľudí koronavírusom. Informuje o tom vedecký časopis Nature, ktorý v súčasnosti štúdiu skúma.

Na štúdii pod vedením odborníkov z londýnskej Kráľovskej univerzity sa zúčastnilo 34 dobrovoľníkov vo veku od 18 do 30 rokov.

Prví účastníci boli nakazení len veľmi nízkou dávkou vírusu, ktorá zodpovedala jeho približnému množstvu v jednej respiračnej kvapôčke.

SkryťVypnúť reklamu

Vystavení boli ešte počiatočnému kmeňu koronavírusu, ktorý cirkuloval v Británii v lete 2020.

Nákazu potom identifikovali PCR testami u 53 percent účastníkov. Väčšina z nich mala len mierne alebo žiadne príznaky. Strata chuti a čuchu sa objavila u 70 percent infikovaných. Tento problém u niektorých účastníkov potom pretrvával aj viac než pol roka.

Výsledky štúdie tiež naznačujú, že antigénové testy dokážu spoľahlivo indikovať prítomnosť vírusu u človeka už po prvých dvoch dňoch infekcie.

14:50 SLOVENSKO - Podnety na piatich lekárov, ktorí spochybňujú ochorenie Covid-19 či očkovanie, aktuálne posudzuje Etická komisia Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, ktorú ako poradný orgán zriadila predsedníčka Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou Renáta Bláhová.

SkryťVypnúť reklamu

Prvé výsledky by mali byť známe na konci prvého kvartálu, uviedla hovorkyňa úradu Monika Hudecová.

Za predsedníčku etickej komisie bola zvolená členka Súdnej rady SR Katarína Javorčíková.

"Máme pripravený eskalačný mechanizmus, ktorý sme v prípade piatich lekárov šíriacich dezinformácie spustili, a ktorý bude komisia vyhodnocovať," spresnila Hudecová.

14:28 SLOVENSKO - Trnavskí hygienici informovali o aktuálnej situácii v súvislosti s pandémiou koronavírusu.

Za posledných sedem dní zaevidovali v Trnavskom kraji 12 412 prípadov Covid-19. Ide o výrazný vzostup chorobnosti v porovnaní s predchádzajúcim týždňom, o viac ako 5600 nových prípadov.

Súvisiaci článok V okresoch Trnava, Hlohovec a Piešťany je vyše dvesto tried v karanténe Čítajte 

14:20 SVET - Európska komisia dnes navrhla, aby sa platnosť digitálneho COVID preukazu EÚ predĺžila o jeden rok, a to do 30. júna 2023.

SkryťVypnúť reklamu

Predĺženie platnosti nariadenia zabezpečí, že pri cestovaní v únii sa budú môcť naďalej používať existujúce preukazy, uviedla komisia v tlačovej správe.

Komisia ďalej navrhuje, aby sa ako podklad pre vystavenie preukazu uznávali aj výsledky kvalitných laboratórnych testov.

COVID preukazy by tiež mali obsahovať údaj o celkovom počte dávok vakcíny podaných v akomkoľvek členskom štáte a nie len v tom, ktorý preukaz vydáva.

14:15 SLOVENSKO - Národné centrum zdravotníckych informácií vyriešilo zapisovanie očkovania zo zahraničia u ľudí, ktorí požadujú doočkovanie na Slovensku.

Po novom môže záujemca, ktorý bol predtým zaočkovaný v zahraničí, požiadať o druhú či tretiu dávku aj na Slovensku.

"Ak ste absolvovali očkovanie v zahraničí a chcete druhú alebo tretiu dávku dostať na Slovensku, bez registrácie prídete s čestným vyhlásením a potvrdením o očkovaní do vakcinačného centra alebo ambulancie lekára," uvádza Národné centrum zdravotníckych informácií na sociálnej sieti.

SkryťVypnúť reklamu

13:55 SLOVENSKO - Pred Urgentným príjmom Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura v Košiciach dnes hasiči nainštalovali triážny stan.

Súvisiaci článok V nemocniciach na východe sa už objavujú triážne stany. Jeden stojí aj v Košiciach Čítajte 

Nemocnica pripravuje aj covidový stacionár, pokiaľ by sa zvyšovali počty covid pacientov vo vlne omikron.

"Zatiaľ sú počty hospitalizovaných pacientov, ako aj pacientov, ktorí vyhľadávajú ambulantnú liečbu, stabilizované. V izolácii aj karanténe sa nachádzajú aj viacerí zamestnanci, ale situácia zvládame," informovala Monika Krišková, hovorkyňa nemocnice.

13:35 SVET - Európa vstupuje do fázy „pravdepodobného konca“ pandémie a počet úmrtí na koronavírus sa začína znižovať. Informovala o tom Svetová zdravotnícka organizácia.

V európskom regióne minulý týždeň zaznamenali 12 miliónov nových prípadov koronavírusu, čo je najvyšší týždenný počet od začiatku pandémie.

SkryťVypnúť reklamu

Príčinou nárastu bol mimoriadne infekčný variant omikron, počet hospitalizácií na jednotkách intenzívnej starostlivosti sa však výrazne nezvýšil, povedal Hans Kluge, riaditeľ Svetovej zdravotníckej organizácie pre Európu.

Načítavam video...

13:15 SLOVENSKO - Zástupcovia štátnych nemocníc sa na stretnutí v bratislavskej Univerzitnej nemocnici podelili o skúsenosti z prípravy na vlnu omikron. Cieľom pracovného rokovania bolo podeliť sa o skúsenosti z doterajšieho priebehu pandémie v nemocniciach a koordinovať spoločné postupy, informovala v tlačovej správe Petra Lániková, hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava.

13:05 SLOVENSKO - Riaditeľka základnej školy Ostredková v Bratislave Erika Drgoňová v rozhovore so Zuzanou Kovačič Hanzelovou rozprávala o komplikáciách sprevádzaných s opatreniami proti pandémii.

SkryťVypnúť reklamu
Načítavam video...

13:00 SLOVENSKO - Slovenskí vedci laboratórne preukázali efektivitu nimi vyvinutej monoklonálnej protilátky proti koronavírusovému variantu omikron.

Uviedla to členka výskumného tímu profesorka Eva Kontseková z firmy Axon Neuroscience.

Súvisiaci článok Slovenskí vedci potvrdili efektivitu ich monoklonálnej protilátky proti omikronu Čítajte 

O nových monoklonálnych protilátkach informovali vedci v štúdií zverejnenej v digitálnom vydaní prestížneho vedeckého časopisu The Lancet.

Jedna z týchto protilátok sa dokáže naviazať na špecifické miesto na povrchu variantu omikron, informovali vtedy vedci s tým, že na potvrdenie jej neutralizačného účinku sú potrebné ďalšie testy.

12:30 SLOVENSKO - Ak u pacienta pretrvávajú príznaky ochorenia Covid-19, rozhoduje o ukončení izolácie a práceneschopnosti lekár, pripomína Ministerstvo zdravotníctva SR.

Pri bezpríznakovosti sa izolácia končí po piatich dňoch od pozitívneho testu.

SkryťVypnúť reklamu

"Podľa aktuálne platnej vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR je izolácia po pozitívnom výsledku testu na ochorenie Covid-19 stanovená na päť dní. To však platí iba v prípade, ak pacient nemá výraznejšie prejavy ochorenia a počas piatich dní sa aj uzdraví. V opačnom prípade je na rozhodnutí lekára, kedy bude izolácia a práceneschopnosť ukončená," uviedol rezort zdravotníctva.

12:20 SVET - V Maďarsku vrcholí piata vlna koronavírusovej pandémie. Zhoduje sa na tom väčšina virológov, informuje spravodajca TASR.

Súvisiaci článok V Maďarsku vrcholí piata vlna pandémie, hospitalizovaných a úmrtí je menej Čítajte 

Nákaza sa šíri oveľa rýchlejšie, avšak počet hospitalizovaných a úmrtí je nižší než v predošlých vlnách. "Očakáva sa rovnako rýchly pokles počtu infikovaných, akou rýchlosťou piata vlna nastúpila," povedal šéf úradu vlády Gergely Gulyás.

SkryťVypnúť reklamu

Pre šírenie variantu omikron podľa jeho slov nesprísnil pravidlá Brusel a ani členské krajiny Európskej únie. "Vláda nechce, aby pre Maďarov platili prísnejšie pravidlá než pre občanov iných krajín Únie," dodal Gulyás.

12:15 SLOVENSKO - Testovanie zamestnancov vo firmách bude podľa všetkého na realitou aj naďalej.

Hoci povinnosť raz týždenne otestovať všetkých neočkovaných a neprekonaných pracovníkov cez víkend na základe stredajšieho rozhodnutia vlády skončí, najmä veľké fabriky ponechajú svojim zamestnancom možnosť dať sa otestovať aj naďalej.

„Volkswagen Slovakia pokračuje v testovaní na báze dobrovoľnosti, pre zamestnancov je v prípade potreby pripravené v závode jedno odberové miesto," uviedol k možnosti testovania v našej najväčšej automobilke Radovan Klein z jej komunikačného oddelenia.

SkryťVypnúť reklamu

Košické oceliarne U.S. Steel počkajú podľa ich hovorcu Jána Baču na znenie vyhlášky, každopádne ale rátajú s tým, že odberové miesto v podniku bude pracovať ďalej.

12:10 SLOVENSKO - RTVS zaradí od 8. februára do predpoludňajšieho programu Dvojky reláciu Školský klub. "Reprízami edukatívnej série reagujeme na súčasnú pandemickú situáciu a stúpajúci počet žiakov, ktorí z dôvodu karantény chýbajú v škole," vysvetlil verejnoprávny vysielateľ.

Televízne vyučovanie určené pre žiakov 1. stupňa bude RTVS vysielať od utorka do piatka na Dvojke vždy o 10.25 h.

"Jednotlivé dni budú zamerané na rôzne predmety - v utorok sa vyučovanie bude venovať slovenčine, v stredu vlastivede, vo štvrtok matematike a v piatok prírodovede. Všetky epizódy Školského klubu budú tiež tlmočené do slovenského posunkového jazyka," upozornil šéfdramaturg detskej tvorby RTVS Vladimír Balko.

SkryťVypnúť reklamu

11:45 SLOVENSKO - Ministerstvo zdravotníctva naďalej analyzuje možnosť očkovať neplnoletých tínedžerov posilňovacou dávkou vakcíny proti covidu.

"Možnosť očkovať deti mladšie ako 18 rokov booster dávkou výlučne na žiadosť rodiča ministerstvo analyzuje v spolupráci s odborníkmi. Primárne však čakáme na oficiálne stanoviska od Európskej liekovej agentúry," uviedla hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová.

Slovenské národné stredisko pre ľudské práva apeluje na ministerstvo, aby čo najskôr povolilo očkovanie neplnoletých tínedžerov posilňovacou dávkou.

Argumentuje, že niektorým z nich uplynie začiatkom marca skrátená deväťmesačná lehota platnosti očkovania.

11:45 SVET - Stála komisia pre očkovanie v Nemecku odporučila proticovidovú vakcínu Nuvaxovid od spoločnosti Novavax pre ľudí od 18 rokov. Schválila tiež podávanie štvrtej dávky vakcíny pre najviac ohrozené skupiny osôb a zdravotníkov. Informovala o tom agentúra DPA.

SkryťVypnúť reklamu

11:20 SLOVENSKO - Úrad verejného zdravotníctva SR pripomína zmeny pravidiel na hraniciach a po príchode zo zahraničia. Platiť začnú od 5. februára.

Karanténa pre neočkované osoby sa po príchode na Slovensko skracuje z 10 dní na 5 dní pri bezpríznakovom priebehu karantény, alebo sa karanténa končí po obdržaní negatívneho výsledku PCR testu, ktorý je možné vykonať hneď po príchode na územie SR.

Hygienici upozornili, že v čase prudkého rastu počtu pozitívnych môže byť náročné získať termín na PCR test v primeranom čase.

10:55 SVET - Švajčiarsky výrobca liekov Roche uviedol, že očakáva nižší rast tržieb, keďže sa pripravuje na menší dopyt po svojich liekoch a testoch na Covid-19. Informuje o tom agentúra Reuters.

Spoločnosť predpovedala, že hromadná imunita proti koronavírusu bude v populácii prevládať približne od apríla.

Roche preto očakáva, že predaj liekov na diagnostiku covidu sa zníži o približne 2 miliardy švajčiarskych frankov (1,92 miliardy eur) na približne 5 miliárd frankov (4,81 miliardy eur).

10:45 SLOVENSKO - Ministerstvo zdravotníctva uverejnilo inštruktážne video s postupom vykonania bežného nazálneho antigénového samotestu v domácich podmienkach.

10:30 SVET -Vo Švédsko zrušia od budúceho týždňa pandemické obmedzenia napriek rekordným prírastkom nových prípadov koronavírusu. Úrady rátajú s tým, že vysoká zaočkovanosť a premorenie udržia mieru hospitalizovaných na zvládnuteľnej úrovni, informuje agentúra Reuters.

Súčasné pravidlá obmedzovali otváracie hodiny barov a reštaurácií a určovali limity pre podujatia v interiéri. Ich platnosť vyprší 9. februára.

"Nastal čas na otvorenie Švédska. Miera infekcií zostane ešte chvíľu vysoká, ale sme presvedčení, že máme najhoršie dni už za sebou," povedala premiérka Magdalena Anderssonová.

10:10 SVET - V uplynulých 24 hodinách pribudlo v Maďarsku 17 894 prípadov nákazy koronavírusom, čo je pokles oproti predošlému dňu o 1 796 prípadov.

Na komplikácie spôsobené ochorením Covid-19 zomrelo za deň 88 pacientov, o 11 viac než deň predtým, vyplýva z údajov operačného štábu zverejnených vo štvrtok na webovej stránke koronavirus.gov.hu.

Aktuálne je v krajine infikovaných 227 899 osôb. V nemocniciach ošetrujú 4451 pacientov s covidom, z ktorých 163 je napojených na umelú pľúcnu ventiláciu.

Od začiatku pandémie v Maďarsku zaznamenali už 1 600 411 nakazených a 41 636 obetí na životoch.

Očkovanie proti covidu podstúpilo v krajine už takmer 6,4 milióna ľudí. Dve dávky dostalo vyše 6,1 milióna z nich a počet obyvateľov zaočkovaných tromi dávkami prekročil 3,7 milióna.

10:05 SLOVENSKO - V priebehu včerajšieho dňa sa prvou dávkou vakcíny proti koronavírusu dalo zaočkovať 925 osôb. Ich počet tak stúpol na 2 800 040, oznámilo Národné centrum zdravotníckych informácií.

Dve dávky očkovacej látky dostalo ďalších 2 163 ľudí, doteraz 2 520 186, posilňujúcu dávku má 1492 904 osôb. Z nich sa včera nechalo zaočkovať 5 023 osôb.

10:00 SLOVENSKO - Za uplynulý deň pribudlo 19 032 pozitívne testovaných ľudí formou RT-PCR testov. Laboratóriá vyhodnotili 35 766 vzoriek (pozitivita 53,21 percenta). Takmer 63 percent z nich nebolo zaočkovaných.

Koronavírus na Slovensku: Aktuálne grafy nájdete tu

Z 25 070 vzoriek odobratých prostredníctvom antigénového testovania vykázalo pozitivitu 2 332 (pozitivita 9,3 percenta).

Zo sekvenovaných vzoriek za uplynulý týždeň má omikron variant 55,3 percentné zastúpenie.

Na následky ochorenia Covid-19 zomrelo 19 osôb, od začiatku pandémie vzrástol počet obetí na 17 896, uviedlo Národné centrum zdravotníckych informácií.

V nemocniciach sa s koronavírusom nachádza 1 810 pacientov. Plne zaočkovaných je 450 z nich.

Na jednotkách intenzívnej starostlivosti a oddeleniach anesteziológie a intenzívnej medicíny leží 276 osôb. Podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 143 osôb, z toho je plne zaočkovaných 16.

Najviac pozitívnych prostredníctvom PCR testovania zistili v Žilinskom kraji (3 163). Podľa počtu prírastkov nasledujú Prešovský kraj (3 037), Bratislavský (2 554), Košický (2 484), Trenčiansky (2 473), Nitriansky (1 810), Trnavský (1 803) a Banskobystrický (1 708).

Je medzi nimi 9 162 mužov a 9 870 žien. Celkový počet pozitívne testovaných mužov je 508 171 a žien 553 869.

Od začiatku pandémie vyhodnotili 5 683 614 PCR testov, z toho 1 062 040 s pozitívnym výsledkom. Celkový počet vykonaných antigénových testov je 42 368 371, z toho 577 913 vykázalo pozitivitu.

9:50 SLOVENSKO - K utorku bolo v Univerzitnej nemocnici Martin hospitalizovaných 42 pacientov s Covidom-19, z toho bolo 26 neočkovaných pacientov.

Súvisiaci článok Za týždeň sa omikronom nakazilo vyše päťdesiat zamestnancov martinskej nemocnice Čítajte 

Na JIS ležalo osem pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebovalo deväť pacientov, z nich dvaja sú pripojení na tzv. ECMO, prístroj zabezpečujúci mimotelové okysličenie krvi. V takom prípade ide o poslednú možnosť záchrany pacienta s ťažkým priebehom covidu.

9:45 SLOVENSKO - Hasičský a záchranný zbor začal so stavbou triážnych stanov včera popoludní, ďalšie pribudnú dnes. Informovalo o tom Ministerstvo vnútra SR.

Súvisiaci článok Hasiči stavajú 21 triážnych stanov po celom Slovensku Čítajte 

O vybudovanie požiadali zdravotnícke zariadenia v Bratislave, Trnave, Košiciach, Prešove, Trebišove, Poprade, Bardejove, Leviciach, Nových Zámkoch, Nitre, Banskej Bystrici, Lučenci, Kráľovskom Chlmci, Dunajskej Strede, Žiline, Čadci, vo Svidníku a Zvolene.

Hasiči zabezpečia výstavbu 21 triážnych stanov na efektívnejšie triedenie pacientov formou antigénového testovania, diagnostikovaním zdravotného stavu priamo na mieste či zisťovaním osobnej a cestovateľskej anamnézy.

9:40 SLOVENSKO - V posledných týždňoch je bežné, že v jednom dni pedagóg učí jednu hodinu online, ďalšiu offline a následne aj hybridne.

"K tomu ešte tento učiteľ zastupuje tých, ktorí sú chorí alebo v karanténe," povedala viceprezidentka Slovenskej komory učiteľov Soňa Puterková.

V niektorých školách využívajú aj možnosť obrátenej dištančnej výučby (učiteľ učí z domu a trieda je v škole), aby sa zabezpečila kvalita vzdelávacieho procesu.

"Do učební, kde je to potrebné, sa priebežne presúvajú kamery, slúchadlá, prípadne ďalšia technika, pretože mnohé školy stále nie sú na túto situáciu dostatočne vybavené," skonštatovala Puterková.

08:38 SVET - Počet úmrtí v súvislosti s ochorením Covid-19 na celom svete podľa údajov americkej Univerzity Johnsa Hopkinsa prekročil 5,7 milióna. Tempo sa opäť zrýchlilo, naposledy pribudlo 100 tisíc obetí za desať dní, predtým to bolo za 12 až 16 dní.

07:13 SVET - Nový Zéland od konca februára začne postupne otvárať hranice, ľudia z väčšiny krajín sveta sa tam dostanú až v októbri, oznámila premiérka Jacinda Ardernová. Nový Zéland zaviedol pre pandémiu jedny z najprísnejších opatrení na svete.

07:05 SVET - V Česku odhalili testy 43 307 nových prípadov covidu, čo je zhruba 11 400 menej ako pred týždňom. Opakovane sa novým koronavírusom nakazilo 7 367 ľudí.

06:59 SVET - V Nemecku potvrdili za stredu 236 120 prípadov nákazy koronavírusom, čo je najviac od začiatku pandémie.

06:00 SVET - Americká armáda začne prepúšťať vojakov, ktorí sa odmietajú podriadiť pravidlu o povinnom očkovaní proti covidu."Nezaočkovaní vojaci sú rizikom pre ozbrojené sily a ohrozujú ich pripravenosť," povedala štátna tajomníčka ministerstva obrany Christine Wormuthová.

V armáde by mohlo podľa Wormuthovej skončiť viac ako tritisíc vojakov. V aktívnej službe je v americkej armáde dohromady 482 tisíc.

Všetko o koronavíruse a ochorení COVID-19

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

 1. Volia podľa TikToku, Youtube a Instagramu. Ovplyvnia mladí voľby?
 2. Až dve tretiny Slovenska majú mäkkú vodu. Čo na to naše cievy?
 3. Zamestnanci Mecomu súťažili na športových dňoch
 4. Most nahradia v Trenčíne záhradou s kaviarňami
 5. Ak podceníte pri stavbe tento detail, pripravte sa na vyššie účty za kúrenie
 6. Na nechránenom školskom dvore namerali v lete až 60 stupňov
 7. Potrebujeme sa zbaviť nálepky montážnej dielne
 8. Služby na pohotovosti nikto nechcel. Postavili na nich biznis
 1. Hennessy oslavuje 50 rokov Hip Hopu
 2. Staršie IQOS zariadenia môžu spotrebitelia vrátiť do predajne
 3. Problémy s trávením a histamínová intolerancia, aká je liečba?
 4. Gröhling: Aj v školstve potrebujeme inovácie
 5. Bratislavská Kuchajda ožije športom
 6. Služby na pohotovosti nikto nechcel. Postavili na nich biznis
 7. Tenisová zábava pre celú rodinu na Peugeot Tennis Day
 8. Nerovnováha v kontrole močového mechúra
 1. Prešov si dlho pýtal obchvat, stáva sa slovenským skokanom 15 977
 2. Hladinka smeruje do Košíc! 7 499
 3. Ochutnajte zo Španielska viac. Spojte návštevu Madridu s Toledom 5 111
 4. Až dve tretiny Slovenska majú mäkkú vodu. Čo na to naše cievy? 3 926
 5. Ak podceníte pri stavbe toto, pripravte sa na vyššie účty 3 870
 6. Voľba srdcom je nespoľahlivá. Toto je najlepšia pomôcka 3 544
 7. Kaufland postavený z dreva? Áno, Bratislava má európsky unikát 2 631
 8. Také veľké kníhkupectvo ako na Obchodnej už neotvoríme 2 452
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Marek Petruš.

Do klubu prišiel iba pred začiatkom sezóny.


Sportnet a 1 ďalší 2 h
Dafne Schippersová sa v Londýne 2017 stala majsterkou sveta v behu na 200 m.

Bola to dlhá cesta, nemusím nič ľutovať, uviedla.


TASR 2 h
Tomáš Jurčo s bronzovou medailou zo ZOH 2022 v Pekingu.

Posledné dve sezóny strávil v Kontinentálnej hokejovej lige.


Oh my Hockey 3 h
Momentka zo zápasu Slovan Bratislava - HKM Zvolen.

Zo štyroch zápasov vyhralo mužstvo iba jeden.


5 h
SkryťZatvoriť reklamu