BRATISLAVA. PCR testy odhalili v nedeľu na Slovensku 114 nových prípadov nákazy koronavírusom, laboratóriá vyhodnotili 309 vzoriek. Informovalo o tom Národné centrum zdravotníckych informácií.
Covid v okresoch
- Bratislava - 49
- okres Malacky - 15
- Košice - 12
- okres Nitra - 7
- okres Martin - 4
Najviac pozitívnych PCR testov bolo v Bratislavskom kraji, testy zachytili 64 pozitívnych. V Košickom kraji 17 pozitívnych, v Nitrianskom kraji 13, v Žilinskom kraji deväť, v Trnavskom kraji päť, v Trenčianskom kraji troch pozitívnych, v Banskobystrickom kraji dvoch a v Prešovskom kraji jedného pozitívneho.
Za predchádzajúci deň vykonali aj 389 antigénových testov, pozitívnych bolo 64.
Počet obetí covidu sa nezmenil, celkovo si pandémia koronavírusu na Slovensku vyžiadala 20 160 obetí.
V nemocniciach je aktuálne 297 pacientov s covidom. Na jednotke intenzívnej starostlivosti leží 17 pacientov, pomoc pľúcnej ventilácie potrebuje sedem ľudí.
Všetko o koronavíruse a ochorení COVID-19

- Aktuálne opatrenia na Slovensku
- Všetko o očkovaní vakcínou proti Covid-19 na Slovensku
- Vývoj počtu nakazených a mapa šírenia koronavírusu na Slovensku
- Ako postupovať pri pozitívnom teste na Covid-19

Beata
Balogová
