SME
Pondelok, 9. december, 2019 | Meniny má Izabela

Poslanci hlasovali až po polnoci, Kaliňák zostáva ministrom (minúta po minúte)

Schôdza trvalo vyše trinásť hodín.

Aktualizovať článok
Naposledy aktualizované pred ...

 • Minister vnútra a podpredseda vlády za Smer Robert Kaliňák zostáva vo funkcii šéfa rezortu aj naďalej.
 • Za vyslovenie nedôvery spomedzi 128 prítomných poslancov hlasovalo 53 poslancov. Potrebných bolo 76 hlasov
 • Minister vnútra Robert Kaliňák čelil ďalšiemu pokusu o odvolanie, v pléne sedel osobne.
 • K hlasovaniu o odvolaní sa poslanci ani po jedenástich hodinách nedostali, schôdza pokračovala aj po polnoci.
 • Kaliňáka prišiel podporiť aj premiér Robert Fico.
 • Fico v prejave zaútočil aj na Kisku, poslal mu list, v ktorom žiada uhradiť štátu 990 tisíc za lety do Popradu. Kiska sa ohradil.
 • Potrebne podpisy dodali tri opozičné strany, žiadosť zdôvodnili na šiestich stranách.
 • Vyše desaťmiliónovú pokutu od ÚVO rezort vnútra označil za korekciu.
 • Kaliňák tvrdil, že peniaze od Bašternáka nedostal.
 • Vláda za ministrom vnútra stojí.

Minister vnútra a podpredseda vlády za Smer Robert Kaliňák zostáva vo funkcii šéfa rezortu aj ďalej.

Článok pokračuje pod video reklamou

Poslanci svojim hlasovaním o tom rozhodli v závere viac ako trinásť hodinovej mimoriadnej schôdze parlamentu.

Za vyslovenie nedôvery spomedzi 128 prítomných poslancov hlasovalo 53 poslancov. Potrebných bolo 76 hlasov. Z prítomných bolo 74 poslancov proti odvolaniu Kaliňáka.

Poslanci vládnych strán Sme, SNS a Most-Híd hlasovali proti odvolaniu. Jediný poslanec Martin Fedor z Mosta-Híd sa hlasovania zdržal.

Pred hlasovaním Jozef Rajtár z SaS ako navrhovateľ povedal, že hlasovaním za odvolanie Kaliňáka budú poslanci hlasovať za lepšie Slovensko.

Dianie v parlamente sme sledovali minútu po minúte:

Anketa:
Podarí sa Kaliňáka vôbec niekedy odvolať?
Anketa bola ukončená

00:05 Minútu po minúte sme ukončili, aktuálne informácie vám prinesieme ráno.

0:00 Poslanci v schôdzi pokračovali aj po polnoci. V rozprave vystúpilo ešte sedem poslancov.

23:48 Predsedajúci Andrej Danko vyhlásil technickú prestávku kvôli informačnému systému, s ktorým vraj majú čoraz väčší problém.

23:32 Rozprava pokračuje, opoziční poslanci kritizovali ministerstvo vnútra napríklad aj pre problémy s elektronickými podpismi.

Schôdzu aktuálne vedie predseda parlamentu Andrej Danko, ktorý ponúkol možnosť prihlásiť sa do rozpravy ústne. Záujem prejavilo osem poslancov.

23:00 Odvolávanie Roberta Kaliňáka trvá už desať hodín.

22:52 Blaha poprel, žeby Nicholsonovú označil za kozu. Povedal, že ju občas zvykne prirovnať ku kofe na trhu, pretože sa správa drzo a arogantne.

Zároveň zopakoval, že Matovič nepatrí do politiky, ale do ústavu. Do politiky podľa neho nepatrí ani prezident Andrej Kiska.

22:41 V rozprave vystupuje opozičný poslanec Gábor Grendel. Tvrdí, že Robert Kaliňák odvolaný nebude. Myslí si totiž, že sa nenájde ani jeden hlas z radov koalície, ktorý by za odvolanie ministra hlasoval.

22:35 Koaliční poslanci sa ostro ohradzujú proti Matovičovi. Od ich straníckych kolegov a koaličných partnerov znie v parlamente potlesk.

22:20 Na faktické poznámky k Matovičovmu prejavu sa prihlásilo trinásť poslancov. Dušan Bublavý zo Smeru sa Matoviča pýtal, či dostal priepustku, keď sa objavil v parlamente. Erik Tomáš vyjadril svoje potešenie, že Matovič prišiel, pretože jeho strane podľa neho aspoň klesnú preferencie.

22:15 "Korupcia je rakovinou tejto spoločnosti a Robert Kaliňák je jej nádor," hovoril Matovič. Podľa neho nech to už dopadne akokoľvek, vyhrajú.

"Ak Kaliňáka odvoláme, konečne sa zbavíme skorumpovaného ministra. Ak ho neodvoláme, voliči im to zrátajú vo voľbách a naďalej pôjdu ku dnu."

Rozdiel je podľa Matoviča len v tom, že pri prvej možnosti sa dočkajú pozitívneho výsledku hneď, pri druhej až o čosi viac ako dva roky.

21:56 Matovič nazval Blahu primitívom a vrátil sa k jeho hádke s Nicholsonovou. "Pre všetkých, ktorí nepočuli, čo podpredsedníčke povedal, to zopakujem: Ty koza, sprav si najprv školu," vyhlásil.

21:54 Dúfam, že sa už začneme konečne venovať hlavnému bodu tejto schôdze, a tým je odvolávanie Roberta Kaliňáka, nie kadejakým bočným a zástupným témam," odkázal poslanec Richard Vašečka. Hovoriť ide Matovič.

21:50 Zuzana Šebová zo SME Rodina poďakovala za reč Richardovi Vašečkovi. Tvrdí, že pred polhodinou mala pocit, že sú niekde úplne na dne.

Ľubošovi Blahovi odkázala, že všetkých len súdi. "Ale povedzte, čo ste vy urobili pre ľudí?," pýta sa.

21:32 Poslanci debatujú už osem a pol hodiny a schôdza naďalej pokračuje v doterajšom tóne. Jarjabek zopakoval zbytočnosť schôdze, Blaha zaútočil na Matoviča a opäť hovoril, že pri svojich podvodoch využil vlastnú mamu. Povedal, že to dokáže len myseľ psychopata.

21:25 Takmer 20 minút rozprával Erik Tomáš, ktorého nahnevala Matovičova poznámka, že je Goebbelsom Smeru. "Ste atrapa politika," povedal.

Dodal, že v parlamente ho nechcú ani opoziční poslanci a stranícki kolegovia.

21:00 Dušan Jarjabek dal procedurálny návrh na zmenu predsedajúcej Lucie Nicholsonovej, ktorá podľa neho má slabší deň a nezvláda vedenie schôdze. Tá zareagovala, že môže dať o tomto návrhu hlasovať, pokiaľ jej to Jarjabek prinesie písomne. Keďže to písomne nemal, nariadila pokračovať v schôdzi.

Hneď na to sa dostala do konfliktu s Ľubošom Blahom, ktorý zaútočil na jej vzdelanie, a vyhlásila päťminútovú prestávku.

"Nemáte tu čo hľadať," povedala Blahovi už cez prestávku. Ich hádku zachytil mikrofón, ktorý Nicholsonová nevypla.

Kto vyhral? Nepoviem vám, kto vyhral, ale poviem vám, kto prehral. Ľudia, ktorí toto pozerajú.

Milan Krajniak, poslanec za SME Rodina

20:55 Ľuboš Blaha zo Smeru zaútočil na Krajniaka, narážal na jeho intelekt. Povedal, že keď ho počuje hovoriť, v hlave mu znie melódia z Krstného otca.

Nicholsonová následne upozornila Blahu, aby sa prestal ironicky vysmievať počas poznámok iných poslancov, inak ho vraj nechá vykázať.

20:38 Krajniak zdôraznil, že polícii na Slovensku nedôveruje 53 percent ľudí. Tvrdí, že v žiadnom inom členskom štáte Európskej únie nemajú ľudia vyššiu nedôveru v políciu tak, ako na Slovensku. Dokonca i v Albánsku podľa neho polícii dôveruje viac ľudí.

20:35 V pléne teraz vystupuje Milan Krajniak zo SME Rodina. Pripomína, že poslanci kydajú na seba navzájom už takmer osem hodín.

"Kto vyhral?," pýta sa. "Nepoviem vám, kto vyhral, ale poviem vám, kto prehral. Ľudia, ktorí toto pozerajú."

20:30 "Neexistuje krajina, v ktorej by neboli politické kauzy. Rozdiel je však v politickej kultúre, ktorá je v iných krajinách na úplne inej úrovni," hovorí poslanec za SaS Martin Klus. Vyjadril nádej, že práve dnes by sa Slovensko mohlo dočkať prvého prípadu naplnenia hesla: Padni komu padni.

20:12 Slovo si vzala aj podpredsedníčka parlamentu Lucia Nicholsonová, ktorá opäť zopakovala, že smeráci hackli schôdzu. "Hackli nám ju premiér Robert Fico s ministrom Robertom Kaliňákom," povedala. Ďalej vymenovala prípady politikov vo svete, ktorí po svojich kauzách odstúpili z funkcií.

20:09 Europoslankyňa Monika Beňová v rozhovore pre SME uviedla, že názor na kauzu Bašternák zmenila po dvojhodinovom rozhovore s Kaliňákom.

Tvrdenia, že ju Kaliňák vydieral, označila za úplne nepochopiteľnú tragickú paranoju, ktorú majú niektorí novinári.

Ľubomír Galko zo SaS počas schôdze vyhlásil, že Monika Beňová zmenila svoj názor na Kaliňáka práve preto, pretože ju minister vydiera.

19:48 Celá utorňajšia schôdza je prakticky o tom istom. Koalícia obviňuje opozíciu z nedemokratických praktík a vysvetľuje, prečo strany ako SaS, OĽaNO a Sme rodina nie sú demokratickou alternatívou voči súčasnej vláde.

Oponuje jej opozícia, ktorá žiada Kaliňákov koniec za údajné opakované zlyhania vo funkcii. Kaliňákovi pripomína najmä kauzu Bašternák, nedôveru ľudí v políciu. Hovorí o mafiánskom riadení štátu pod taktovkou Smeru-SD.

Prečítajte si tiež: Beňová o tom, či ju vydieral Kaliňák: Je to tragická paranoja Čítajte 

19:30 Po šiestich hodinách mimoriadnej schôdze sa ešte k svojmu vystúpeniu v rozprave stále nedostal žiadny z ôsmich prihlásených poslancov.

Podľa podpredsedníčky parlamentu Lucie Ďuriš Nicholsonovej (SaS) "smeráci hackli schôdzu".

19:10 "Máte všetky znaky zločineckej skupiny," povedala poslankyňa SaS Natália Blahová ministrovi vnútra. Upozornila na to, že jeho podriadení riadne nevyšetrili kauzu Bašternák a premiér býva dodnes v komplexe, ktorý Bašternák postavil. "Ste v konflikte záujmov a ste hanbou slovenskej politiky," dodala.

19:10 Kaliňák rečnil takmer polhodinu. Na faktické poznámky sa prihlásilo dvanásť poslancov. Ako prvý dostal slovo Igor Matovič, ktorý nazval ministra zbabelcom.

19:00 Podpredsedníčka parlamentu Lucia Nicholsonová, ktorá schôdzu vedie, opakovane upozornila poslancov, aby si neskákali do reči a nevykrikovali počas rozpravy, ale nechali si to na faktické poznámky.

18:54 Kaliňák zaútočil aj na Ľubomíra Galka, poslanca za SaS a bývalého ministra obrany. "Je zaujímavé, že ešte vôbec rozprávate, pretože počas vášho pôsobenia na ministerstve bolo toľko veľa káuz... "

18:45 Kaliňák opäť požiadal o slovo. Dúfa, že už posledný raz. Vo svojom prejave znovu kritizuje Matoviča. "Je jedno, že ste daňový podvodník. Ale že ste namočili do tohto podvodu vlastnú mamu, to je hanba," hovorí.

18:30 Poslanci momentálne skôr útočia na seba než diskutujú o návrhu, zatiaľ stále nevystúpil nikto z písomne prihlásených ôsmich poslancov.

18:22 "Opäť jedna zbytočná schôdza, ktorá nič nevyrieši. Vie to koalícia a vie to aj opozícia. Minister vnútra Róbert Kaliňák dnes odvolaný nebude," uviedol poslanec za stranu Smer Dušan Jarjabek. Podľa neho jediný, kto v tento deň udrží modrinu, je poslanec Rajtár.

Nakoniec všetkým ostatným zaprial veselé Vianoce.

Opäť jedna zbytočná schôdza, ktorá nič nevyrieši. Vie to koalícia a vie to aj opozícia. Minister vnútra Róbert Kaliňák dnes odvolaný nebude.

Dušan Jarjabek, poslanec Smeru

18:04 Aj Robert Kaliňák vo svojom ďalšom príhovore pripomenul opozícii, že musí uspieť vo voľbách.

17:39 Igor Matovič sa dostal s Bélom Bugárom do slovnej potýčky. Matovič vytkol Bugárovi jeho kolaboráciu s Ficom, na čo sa Bugár ohradil a uviedol, že nie on je ten, ktorý zneužil vlastnú matku pri daňovom podvode.

17:30 Mimoriadna schôdza trvá už štyri hodiny, prihlásení poslanci však zatiaľ nevystúpili. Do rozpravy je písomne prihlásených osem poslancov, zákonodarcovia sa môžu ešte prihlásiť ústne.

17:21 Fico opakuje to, čo už spomínal vo svojom prvom prejave, neodpustil si útok na Matoviča. Ten sa opäť postavil pred neho, kde chvíľu stál, po niekoľkých upozorneniach predsedajúceho Bélu Bugára sa vrátil na svoje miesto.

"Takto mi chýba Dzurinda a Mikloš," uzavrel s prosebným výrazom premiér Slovenskej republiky po tom, čo zaútočil aj na Borisa Kollára zo Sme - rodina, a na prezdidenta Kisku.

S reakciou na premiéra sa prihlásilo 13 poslancov.

17:07 Premiér Robert Fico opäť vystúpil v rozprave. "Konečne vyhrajte voľby," povedal Fico opozícii. Zopakoval, že Smer za sebou štyrikrát voľby vyhral. "Počul niekto z vás, že Slovensko je nedemokratická krajina?" spýtal sa Fico.

16:39 Slova sa opäť ujal Jozef Rajtár. Kaliňákov prejav považuje za jeho snahu o odvedenie pozornosti od káuz "ešte stále ministra" vnútra.

16:29 Ľubomír Galko z SaS vo svojej faktickej poznámke upozornil koaličných poslancov, akému ministrovi tlieskali s tým, že prečítal ukážku z prepisu rozhovoru Kaliňáka s redaktorkou denníka Pravda Vandou Vavrovou, ktorý bol medializovaný v roku 2011.

15:48 Robert Kaliňák už rozpráva takmer hodinu. Útočí na stranu SaS, Rajtára, podobne ako Fico, pripomína rôzne kauzy aj z čias Radičovej vlády. Nechýbali ani zmienky o prezidentovi Kiskovi. Spomenul aj snahy tieňovej vlády, ktorú vytvorilo OĽaNO.

Opozícia má podľa neho len invektívy, pretože fakty nemá.

Na druhej strane, na margo vlády padali samé chvály, ocenil napríklad prístup ministra hospodárstva Petra Žigu pri kauze Bžán.

14:52 Kaliňák vytiahol na Rajtára, že nemá žiadnu vysokú školu, ale absolvoval len šesť mesačný kurz.

Povedal, že je rozdiel podpredsedníčkou parlamentu Luciou Nicholsonovou z SaS, ktorá verejne priznáva, že žiadnu vysokú školu nemá a Rajtátorom, ktorý to podľa neho predstiera.

Rajtár najčastejšie informuje o Kaliňákových prešľapoch v parlamente.

14:49 Prezident Kiska sa odmieta podieľať na trápnej hre s cieľom prekryť ďalšie odvolávanie ministra vnútra Roberta Kaliňáka, ktorého už nemôžu vystáť ani vlastní stranícki kolegovia.

Odkázal to v reakcii na Fica, ktorý mu poslal faktúru na 990-tisíc eur za používanie vládneho špeciálu na lety do Popradu.

14:45 K mikrofónu sa postavil Robert Kaliňák. Dlho vraj uvažoval nad tým, prečo sa na neho koná takáto poľovačka. Myslí si, že práca jeho ministerstva prekáža opozícii či mimovládnym organizáciám. Rajtára označil za klamára, zbabelca a podvodníka.

14:33 Poslankyňa Smeru Jana Vaľová hovorí, že ráno si bola dať učesať vlasy a kaderníčka jej povedala, že už nemá silu pozerať správy. Vaľová vyzvala poslancov, aby sa viac venovali programu.

Kotlebov poslanec Milan Mazurek podporil Roberta Fica v útoku na Andreja Kisku a prirovnal prezidenta k Bašternákovi.

14:18 Jozef Rajtár v reakcii na Ficov prejav uviedol, že s takýmto nedôstojným prejavom by sa nemohol stretnúť v nijakom inom parlamente.

14:15 Počas toho, ako Fico vystupoval v pléne, priniesla mu poslankyňa SaS Jana Cigániková fľašu koka koly aj s pohárom. Fico jej poďakoval, no neodpil si.

Koka kola sa spomínala aj v údajnom korupčnom spise Gorila, keď ju mal Fico piť v konšpiračnom byte na Vazovovej.

14:10 Robert Fico pripomenul viacero káuz opozície, napríklad nahliadnutie do bankového účtu Roberta Kaliňáka asistentom Rajtára Filipom Rybaničom. Tiež zaútočil na Matoviča, ktorý sa postavil pred Roberta Fica. Odišiel odtiaľ až po hrozbe Bélu Bugára, že rokovanie bude prerušené.

Tvrdí, že opozícia nemá najmenšie morálne právo odvolávať jeho ministra.

13:57 Fico opozícii vyčíta, že úmyselne zatvára oči a nechce vidieť všetko to prospešné, čo Kaliňák vo funkcii dokázal.

Prečítajte si tiež: Fico vyzval Kisku, aby za lety špeciálom zaplatil 990 000 eur Čítajte 

Pripomenul napríklad otvorenie 53 klientskych centier, obnovu leteckej techniky, zbraňovú amnestiu či obnovenie dobrovoľnej hasičskej služby.

U opozície cíti posadnutosť Kaliňákom, no uviedol, že rovnakú posadnutosť cíti aj u prezidenta Andreja Kisku či "protivládnych médií".

Pripomenul kauzu, podľa ktorej mal prezident využívať štátnu letku na súkromné lety do Popradu. Uviedol, že dnes mu poslal list, v ktorom prezidentovi odkázal, že prelietaných 990 tisíc eur na súkromné účely považuje Fico za pohľadávku štátu voči prezidentovi.

13:49 Robert Fico sa prihlásil o slovo. Plénu pripomenul, že k návrhu opozície sa mimoriadne stretla vláda. Tá sa uzniesla, že s návrhom nesúhlasí. "Vy by ste sa pokakali z toho, keby ste mali riadiť takú mašinériu," povedal Fico opozícii. Odkázal na množstvo ľudí, ktoré musí Kaliňák riadiť, ich počet prirovnal k počtu divákov na futbalovom zápase Chelsea. Kaliňák podľa jeho slov patrí k najschopnejším ministrom. Ocenil aj prácu ďalších ministrov.

13:38 Premiér Robert Fico sa už pridal ku Kaliňákovi a prišiel do pléna medzi poslancov.

13:37 Rajtár v závere povedal, že Kaliňák je možno aj sklamaním pre koaličných partnerov.

13:31 Niekoľko mesiacov po vzniku svojej tretej vlády premiér Robert Fico zo Smeru znovu verejne označil ministra vnútra Roberta Kaliňáka za najlepšieho ministra, akého Slovensko malo.

Prečítajte si tiež: Odvolávanému Kaliňákovi pribúdajú kauzy, ktoré by iným neprešli Čítajte 

Už v tom čase mal za sebou kauzy ako Hedviga Malinová, výbušnina v Írsku či streľba na študentov v aute.

Aj v novej vláde sa jeho meno začalo spájať s čoraz väčším počtom podozrení aj preukázaných porušení zákona.

13:26 Kaliňáka prišli do pléna podporiť aj niektorí ministri, napríklad Ján Richter či vicepremiér pre investície Peter Pellegrini. Premiér Robert Fico chýba.

13:18 Rajtár pripomenul kauzy Roberta Kaliňáka i jeho známosť s Bašternákom, ako aj fakt, že tento podnikateľ sa priznal k spáchaniu daňových podvodov žiadosťou o účinnú ľútosť a tým pádom Kaliňák obhajoval daňového podvodníka a svojho obchodného partnera.

Poslanec pripomenul, že Robert Fico v lete tohto roku deklaroval podmienky, za ktorých je ochotný odvolať ministra svojej vlády. Sú nimi netransparentné a korupčné správanie, hazardovanie s dôverou verejnosti, situácia, ak nedôveryhodnosť ministra vo funkcii je ohrozením dôveryhodnosti jeho vlády a situácia, ak tiene podozrení pretrvávajú.

Minister vnútra podľa opozičného poslanca spĺňa všetky tieto podmienky.

13:11 Samotný Robert Kaliňák je prítomný v rokovacej sále. K mikrofónu pristupuje poslanec z SaS Jozef Rajtár, ktorý začína svoj príhovor o tom, prečo sa vlastne opozícia snaží odvolať Kaliňáka. Hovorí, že cieľom je posunúť Slovensko dopredu. "Pokiaľ nezmeníme mafiánsky štýl riadenia štátu, nepohneme veci dopredu," hovorí Rajtár.

13:07 Béla Bugár otvoril rokovanie. Podľa prezentácie je na schôdzi prítomných 112 poslancov, Bugár skonštatoval, že Národná rada je uznášaniaschopná. Poslanci odhlasovali, že rokovať budú aj po 19:00.

13:05 Odhliadnuc ešte aj od fakticity bašternákovského príbehu, (politicky) smrteľnú dózu nedôvery ku Kaliňákovi zakladá už fakt, že v otázke svojho vzťahu s „kolotočiarom“ uvádzal do omylu verejnosť. Ktorá by žila v omyle až dodnes, keby jeden poslanecký asistent neprelomil bankové tajomstvo.

Smrteľnosť „Kaliho“ je i tak mimo reality, domnieva sa komentátor denníka SME Peter Schutz.

13:03 Rokovanie avizované na 13:00 sa ešte nezačalo, podľa prvých záberov pôsobí rokovacia sála Národnej rady prázdno.

11:50 Minister zdravotníctva Tomáš Drucker (nominant Smeru) podporuje zotrvanie Kaliňáka vo funkcii. Drucker tvrdí, že s ministrom vnútra má pozitívne skúsenosti.

"Vždy konal, v mnohých veciach aj kým som ešte nebol ministrom, keď som o niečo požiadal, vecne, odborne. Nemám s ním žiadnu inú skúsenosť, ktorá by bola takej povahy, o ktorej sa často dočítavam v médiách," zdôvodnil svoj postoj Drucker.

Kaliňák poskytol podľa Druckera na sporné veci veľa odpovedí, dlhodobo je však pod enormným tlakom. Nevie povedať, či by bolo nakoniec lepšie, keby z funkcie odišiel.

11:38 Vláda s návrhom na odvolanie ministra vnútra nesúhlasí. Kabinet svoju pozíciu odsúhlasil na mimoriadnom zasadnutí vlády.

Vláda vníma návrh poslancov na vyslovenie nedôvery ako „vytĺkanie politického kapitálu, pričom na konci dňa sa vždy ukáže, že informácie podané opozíciou sú nepravdivé“. Tvrdí tiež, že Kaliňák všetky náležitosti kauzy Bašternák už vysvetlil. Ministerstvo tiež podľa vlády vysvetlilo aj informácie o projektoch, za ktoré ministerstvo dostalo podľa opozície pokuty.

Ficov kabinet odmieta pochybenia aj v prípade verejných obstarávaní Nemocnice sv. Michala a Klientskeho centra v Bratislave.

11:30 Minister vnútra Robert Kaliňák (Smer) čelí ďalšiemu pokusu o jeho odvolanie. O vyslovení nedôvery šéfovi rezortu vnútra budú poslanci v parlamente hlasovať na mimoriadnej schôdzi, ktorú na utorok zvolal predseda Národnej rady Andrej Danko.

Prečítajte si tiež: Kaliňákov zlatý klinec, diel tretí Čítajte 

Podpisy potrebné na jej začatie dodali tri opozičné strany SaS, OĽaNO a Sme rodina. Žiadosť o odvolanie zdôvodnili na šiestich stranách.

Odôvodnenie sa začína prípadom Bašternák a obsahuje aj najnovšie korekcie za projekty, na ktoré rezort z EÚ vyčerpal 300 miliónov eur.

Zámer odvolávať Kaliňáka predstavila opozícia ešte v polovici novembra. Dôvodom je jeho údajné opakované zlyhávanie vo funkcii.

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Deti potrebujú na Vianoce rodinu. Drahé dary ju nenahradia
 2. Ceny bytov rekordne rastú. Niektorých sa to však netýka
 3. 7 tipov, ako zariadiť malú kuchyňu
 4. Rezerváciou first moment dovolenky viete ušetriť aj 40% z ceny
 5. ​​​​​​​Darujte pod stromček stolovú hru o Gorile
 6. SME.sk dosiahlo v novembri rekordný počet predplatiteľov
 7. Athleisure: V športových legínach do mesta aj na šport
 8. Výnos 5,5 % alebo 15 % p.a.?
 9. Dotácie stlačili cenu ekologických Volkswagenov na minimum
 10. Aké vianočné darčeky nakúpiť a zaplatiť len za dva z troch?
 1. Prohibition of competition after employment termination
 2. Family winter paradise - Bachledka Ski & Sun
 3. Čo znamená spomalenie hospodárskeho rastu pre Slovensko?
 4. Deti potrebujú na Vianoce rodinu. Drahé dary ju nenahradia
 5. Zálohovanie PET fliaš je úspech, stopka výrubom bola prioritou
 6. Rezerváciou first moment dovolenky viete ušetriť aj 40% z ceny
 7. 7 tipov, ako zariadiť malú kuchyňu
 8. ​​​​​​​Darujte pod stromček stolovú hru o Gorile
 9. Tipy na darčeky z Tokaja...
 10. Vieme kto vám dá garanciu doručenia zásielky do Vianoc
 1. Aké proteíny sú najzdravšie? Našli sme odpoveď 14 283
 2. Ceny bytov rekordne rastú. Niektorých sa to však netýka 12 790
 3. Vlastné auto alebo lízing? Porovnali sme ich výhodnosť 11 021
 4. Rezerváciou first moment dovolenky viete ušetriť aj 40% z ceny 9 406
 5. Každodenne sa na cestách zraní veľa detí 9 171
 6. Ťažko uveriť, že aj takto kvalitne sa dá študovať na Slovensku 8 542
 7. Čo chýba deťom v pestúnskych rodinách? Láska to nie je 8 243
 8. Agadir je úplne iný ako zvyšok Maroka 7 656
 9. SME.sk dosiahlo v novembri rekordný počet predplatiteľov 7 432
 10. Večer bola voda pitná, ráno už nie 7 290

Téma: Jozef Rajtár


Článok je zaradený aj do ďalších tém Robert Kaliňák, Andrej Danko, Milan Krajniak, Robert Fico

Hlavné správy zo Sme.sk

Minúta po minúte: Traja obvinení v kauze výbuchu bytovky idú do väzby

Bytovku budú rozstrihávať špeciálnymi kliešťami.

Jeden z trojice obvinených. Prešovský súd ich vzal do väzby, sú stíhaní pre trestný čin všeobecného ohrozenia.

Ministerka Kalavská sa rozhodla podať demisiu

Informovala o tom hovorkyňa ministerstva.

Kalavská (nominantka Smeru) podá demisiu.
Cynická obluda

Smer hľadí do budúcnosti

Politici radi rozprávajú slová o hľadení do budúcnosti namiesto zotrvávania v minulosti. Väčšinou k nim treba kontext.

Zničená bytovka v Prešove na Mukačevskej ulici.

Neprehliadnite tiež

Nemocnicu za sto miliónov opraví Strabag, podklady pripravila jeho blízka firma

Stomiliónový tender preskúma Úrad pre verejné obstarávanie.

Šéfka Rooseveltovej nemocnice Miriam Lapuníková.

Vyberal stanice záchraniek v podozrivom tendri, Saková ho povýšila

Je to skúsený záchranár, obhajuje ho ministerka.

Viceprezident HaZZ Adrián Mifkovič s ministerkou vnútra Denisou Sakovou (Smer).

Odvolaný Švecovej kancelár zo súdu neodišiel. Je chorý a neodpovedá

Ivana Soleja odvolala podpredsedníčka Najvyššieho súdu už pred dvoma mesiacmi.

Ivan Solej.