SME
Utorok, 31. január, 2023 | Meniny má Emil

Rokovania o riešení vládnej krízy pokračujú (minúta po minúte)

Poslanci si minútou ticha uctili zavraždeného novinára a jeho snúbenicu.

Odoberajte podcast: Apple podcasty (iTunes) | Spotify | RSS | Podbean

Vývoj sme sledovali minútu po minúte

20:12 Minútu po minúte sme ukončili, ďakujeme za pozornosť.

SkryťVypnúť reklamu

19:27 Hoci sa premiér Robert Fico snažil navodiť myšlienku, že predčasné voľby sú útokom na stabilitu štátu či dokonca prevratom, nejde o nič nezvyčajné. Slovensko už zažilo troje predčasných volieb, za jedny z nich Smer hlasoval, za druhými priamo stál, a zároveň sa o ďalšie predčasné voľby pokúšal prostredníctvom referenda.

Aké boli príčiny predčasných volieb na Slovensku? Aký bol ich mechanizmus a ako napokon dopadli?

18:42 Akékoľvek oprávnené výhrady môžete mať k Bélovi Bugárovi, nie náhodou je najdlhšie pôsobiacou politickou figúrou. Vie, že teraz už nemôže zmeniť názor bez toho, aby sa dramaticky zmenili okolnosti.

Vedia to aj ostatní straníci, a práve preto rokovali pekných sedem hodín, kým sa na niečom uzniesli. A chápe to aj Robert Fico, píše komentátor SME Peter Tkačenko.

SkryťVypnúť reklamu

17:40 Nezaradení poslanci Peter Marček a Rastislav Holúbek zrejme podržia vládu pri jej odvolávaní.

Dvojica spolu s Martinou Šimkovičovou prišla do parlamentu s hnutím Sme rodina, ale z klubu odišli a zvyčajne hlasujú s vládnou koalíciou. Marček na otázku, či bude hlasovať v prospech vlády, keď dôjde na hlasovanie o dôvere, povedal najskôr, že nezahlasuje. Potom sa opravil a hovoril, že sa rozhodne pri hlasovaní. Nakoniec doplnil, že asi najrozumnejšie by bolo vládu podržať. "Myslím si, že je to asi to najrozumnejšie, čo v tomto momente môžeme urobiť," uviedol.

Holúbek rovno povedal, že asi podporí túto vládu. "Bola zvolená demokraticky," podotkol. Na otázku, či podporia predčasné parlamentné voľby, Marček povedal, že chcú "ako nezaradení poslanci dovládnuť".

SkryťVypnúť reklamu

17:36 Orgány Smeru stále rokujú, zatiaľ nie je známe, kedy by mohli zverejniť nejaké závery rokovania. Úrad vlády by mal o konci rokovaní informovať.

Prečítajte si tiež: Utraťte tú chromú kačku Čítajte 

17:10 Táto chromá kačka toho veľa nenachodí, všetko ju bude bolieť a aj tak ju čaká mučivá smrť. Preto sa navrhuje milosrdná eutanázia.

Peter Tkačenko píše o súčasnej situácii.

16:48 Poslanci rokujú o vládnych návrhoch zákonov, sála je takmer prázdna. Rokovanie sa začalo o 13:00 a odvtedy sa zákonodarcovia zaoberajú vládnymi návrhmi zákonov. Diskusia k ním je však minimálna.

15:59 Premiér Fico sa podľa Matoviča v utorok ráno stretol s predsedom extrémistickej ĽSNS Mariánom Kotlebom. Informácie získal od ľudí blízkych Smeru.

Matovič je presvedčený, že témou stretnutia bola prípadná tichá podpora Ficovej menšinovej vláde zo strany ĽSNS. "Čo iné mohli dohadovať ako to, že Fico vymení Bugára za Kotlebu," vyhlásil.

SkryťVypnúť reklamu

Úrad vlády v reakcii Matovičovo vyhlásenie poprel.

15:33 Rokovania na Úrade vlády pokračujú na úrovni strany Smer aj medzi koaličnými partnermi. Je možné, že dnes ešte nebude z rokovania žiaden výstup.

14:48 Na Úrad vlády práve prišiel naspäť Béla Bugár, po ňom prišiel aj Andrej Danko. V budove je aj vedenie Smeru, vnútri parkuje aj auto, ktoré zvyčajne používa Robert Kaliňák. Rokovania o riešení vládnej krízy pokračujú.

14:32 Ľubomír Galko z SaS vyzval na odchod aj policajného prezidenta Tibora Gašpara. „Je koniec a mal by si to uvedomiť aj Tibor Gašpar,“ hovorí.

Poslanci SaS sa tiež nebudú do pondelkovej mimoriadnej schôdze zúčastňovať na rokovaní parlamentu.

14:21 Danko povedal, že rokovania koaličných partnerov budú pokračovať v najbližších dňoch, pokiaľ nedôjde k definitívnemu pádu vlády.

SkryťVypnúť reklamu

"Bavíme sa o rôznych variantoch, čo bude, aká je situácia v spoločnosti," povedal Danko, o čom sa baví s koaličnými partnermi. Padajú podľa neho rôzne úvahy, ale zatiaľ sa nezjednotili, či je možnosť pokračovať ďalej vo vláde alebo nie.

Na otázku, či diskutujú aj o výmene premiéra Fica, Danko povedal, že nevylučuje, že sa bavia o všetkom, aj o prípadnej výmene. "Ale v žiadnej z týchto vecí nedošlo k pokroku," dodal Danko.

14:15 "Sme členmi koalície a zatiaľ ešte koaličná zmluva platí, ešte vždy je vláda funkčná a má dôveru v Národnej rade," povedal na úvod šéf SNS Andrej Danko. V parlamente zišiel dolu medzi novinárov a poskytol krátke vyhlásenie. "Sme pripravení, ak by táto vláda padla, aj na debatu o predčasných parlamentných voľbách," povedal.

SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Koalícia sa podľa Danka rozpráva aj o možnosti výmeny premiéra Čítajte 

Pre SNS to však podľa neho bude témou, až keď vláda padne.

"Vyjadrenie pána predsedu Mosta-Híd ešte nevnímam ako ukončenie tejto vlády, vnímam to ako odkaz, že keďže nie je možná rekonštrukcia vlády podľa ich predstáv, navrhujú predčasné parlamentné voľby," povedal Danko.

Dodal, že v politike sa nikdy nehovorí nikdy. Lídri koaličných strán podľa neho diskutujú o všetkých možných scenároch. "Ani táto téma nie je z hľadiska tém zavrhnutá," povedal Danko o rekonštrukcii vlády.

13:52 Minister životného prostredia Sólymos z Mosta tvrdí, že o ničom nevie a musí hovoriť najprv s Bugárom. Povedal, že ponuku od Smeru na post premiéra nedostali.

13:32 Na Úrad vlády sa vrátil Erik Tomáš, prišiel s ním aj Juraj Blanár. Chvíľu po nich prišli aj Martin Glváč a Richard Raši.

SkryťVypnúť reklamu

13:31 Predseda Mosta Bugár povedal, že ak budú musieť rokovať týždeň, budú rokovať týždeň. Nie je tak jasné, kedy oznámia, či odchádzajú z koalície a nespresnil ani, od čoho to závisí.

13:24 Poslanci z SaS aj nezaradení poslanci okolo Miroslava Beblavého zo strany Spolu odišli na protest z rokovacej sály.

13:19 Beblavý žiada, aby vypustili aj všetky vládne návrhy. Poslanci tento návrh v hlasovaní nepodporili.

Prečítajte si tiež: Kiska by sa už mal obzerať po premiérovi Čítajte 

13:13 Odistený granát Bélu Bugára trhá koalíciu i celú politickú krajinu. S ostro zreteľnou siluetou predčasných volieb na konci. Nezreteľné zostávajú akurát cesty, ktorými sa ku koncu dopravíme. Píše komentátor SME Peter Schutz.

13:07 Parlamentnú schôdzu vedie Béla Bugár, ktorý sa už stihol presunúť z koaličnej rady na Úrade vlády do parlamentu.

SkryťVypnúť reklamu

Schôdzu začali poslanci minútou ticha za zavraždeného Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú.

SaS stiahla zo schôdze všetky svoje legislatívne návrhy. Šéfka poslaneckého klubu Natália Blahová to odôvodnila stratou dôvery vo vládu. Opozícia je presvedčená, že jediné, o čom by malo plénum rokovať, je návrh ústavného zákona o skrátení volebného obdobia.

13:05 Premiérova hovorkyňa Beatrice Szabóová hovorí, že premiér poskytne nejaké vyjadrenie, zatiaľ však nevie, kedy.

12:55 Z Úradu vlády práve odišiel Erik Tomáš. Autá lídrov koaličných strán sú ešte stále pred budovou, aj keď sú na nich zasvietené svetlá. Béla Bugár práve odišiel z budovy Úradu vlády. Odišiel už aj predseda SNS Danko.

Prečítajte si tiež: Vadalu zadržali pre drogy, zatykač vydal benátsky súd Čítajte 

12:44 Trebišovského podnikateľa talianskeho pôvodu Antonina Vadalu zadržala slovenská polícia v Michalovciach. Dôvodom je európsky zatykač, ktorý vydal súd v Benátkach.

SkryťVypnúť reklamu

12:18 Národniari už hovorili o dátumoch prípadných predčasných volieb. Pripravení sú aj na letný termín, možné je aj spojenie s komunálnymi voľbami. Všetko však bude závisieť od dohody koaličných lídrov. Potvrdil to prvý podpredseda SNS Jaroslav Paška.

"Zatiaľ dohoda nie je. Čakáme, či sa to vyrieši a ak nie, tak čakáme, či Most-Híd začne konať samostatne," uviedol. Ak Most-Híd odíde z koalície, SNS to bude rešpektovať.

12:15 Andrej Danko a Béla Bugár sa presunuli po debatách z parlamentu na Úrad vlády, kde zasadla koaličná rada. Už od rána tu o vzniknutej situácii diskutovalo vedenie Smeru, o výsledkoch zatiaľ neinformovali.

12:10 Predčasné voľby budú tak či tak. Novinárom to povedal bývalý minister kultúry Marek Maďarič (Smer). Otázkou podľa neho je len termín, na tom by sa mali podľa Maďariča dohodnúť politické strany.

SkryťVypnúť reklamu

Ak sa teda politické strany dohodnú, Maďarič podľa vlastných slov v parlamente zahlasuje za predčasné voľby.

12:05 Poslanec Ján Podmanický zo Smeru pred rokovaním poslaneckého klubu strany uviedol, že predčasné voľby sú najpravdepodobnejšie riešenie, ale podľa neho sú aj iné alternatívy.

"Treba zanalyzovať všetky možné alternatívy. Keď si zoberiete počty v parlamente, je jasné, že alternatívou nie sú len predčasné voľby. Je možné, že predčasné voľby sú najpravdepodobnejšia alternatíva, ale rokovania sa ešte neskončili."

12:00 Andrej Hrnčiar z klubu Most-Híd hovorí, že na stole je ešte stále aj "zásadná" rekonštrukcia vlády. Čo presne to znamená, nevysvetlil. Hrnčiar hovoril len o tom, že v aktuálnej situácii na predčasné voľby nemajú dosť hlasov.

SkryťVypnúť reklamu

Včera ale bolo stanovisko Bélu Bugára jasné, buď sa kolácia dohodne na predčasných voľbách, alebo Most odíde z koalície.

11:42 Odídenci zo Sme Rodina Peter Marček a Rastislav Holúbek hovoria, že by zrejme podporili pokračovanie aktuálnej vlády. Marček, Holúbek a Šimkovičová pravidelne hlasujú s koaličnými poslancami.

11:39 Predčasné voľby sú poctivým riešením pre Slovensko. Na brífingu to povedal predseda KDH Alojz Hlina s tým, že Ficova vláda stratila dôveru "v dome, krajine aj v medzinárodnom prostredí".

11:36 Opozícia uvažuje, že na začiatku schôdze vyskúša, či má koalícia v pléne dosť hlasov. "Asi spravíme nejakú obštrukciu," povedal po rokovaní poslaneckého grémia šéf Sme rodina Boris Kollár. Podľa jeho slov parlament ale bude potom rokovať.

SkryťVypnúť reklamu

Predsedníčka klubu OĽaNO Remišová nechcela byť konkrétnejšia. "Dohodneme sa na spoločnom postupe a budeme informovať," povedala.

11:10 Matovič hovorí, že svojim krokom nechcú ponížiť iné strany, ale chcú sa správať zodpovedne, aby sa nestalo, že prepadnú hlasy podobne ako pri posledných voľbách, keď KDH získalo 4,9 percenta, alebo SMK, ktoré skončilo s niečo viac ako štyrmi percentami.

"Myslím si, že máme kvalitný odborný tím, ktorý je schopný obsadiť akýkoľvek post, ktorý dnes zastávajú členovia vládnej koalície," myslí si.

11:05 Líder OĽaNO Igor Matovič na úvod tlačovej konferencie vyhlásil, že sú pripravení podať ruku každému demokratickému subjektu, pri ktorom by prepadnutie hlasu vo voľbách bolo čo i len trochu pravdepodobné.

SkryťVypnúť reklamu

"Dozrel čas na nové SDK," povedal. Apeloval na menšie politické subjekty, pričom rešpektuje, že strana SaS chce ísť do volieb samostatne. Zároveň vyzval, aby verejnosť pokračovala v protestoch.

11:03 Podpredseda SNS Jaroslav Paška nevedel o rannom stanovisku svojej strany, ktorá odmietla predčasné voľby pred pádom vlády. Podobne ako ostatní, aj on chce počkať na ďalšie rokovania.

10:55 Ak by sa niektoré rozhodnutia urobili skôr, situácia nemusela byť až takáto vyhrotená, myslí si exminister kultúry Marek Maďarič v reakcii na odstúpenie Kaliňáka. Očakáva, že sa koaličné strany dohodnú na predčasných voľbách. O iných možných scenároch špekulovať nechcel.

10:51 Predseda poslaneckého klubu Mosta-Híd Gábor Gál nechcel komentovať stanovisko SNS o tom, že o predčasných voľbách budú rokovať vtedy, ak bude vláda nefunkčná. "Musíme si k tomu sadnúť, nebudeme si nič odkazovať cez médiá," hovorí Gál. "Predčasným voľbám sa nevyhneme," predpovedá.

SkryťVypnúť reklamu

Na otázku, či nehrozí rozpad Mosta, nakoľko niektorí členovia boli rozhodnutí odísť z koalície, Gál povedal, že svojim pondelňajším rozhodnutím robia všetko preto, aby stana zostala súdržná.

Prečítajte si tiež: Predčasné voľby alebo úradnícka vláda, ktorá možnosť je pravdepodobnejšia? Čítajte 

10:44 Premiér Fico bude čeliť odvolávaniu v pondelok od 9:00. Termín určil predseda parlamentu Andrej Danko. Mimoriadne rokovanie iniciovala opozícia. Ak by Fica odvolali, padla by celá vláda.

10:29 Ján Podmanický zo Smeru hovorí, že najpravdepodobnejšou možnosťou sú predčasné voľby. Jednoznačne sa však vyjadriť nechcel. O 11:00 bude zasadať poslanecký klub Smeru, na ktorom budú o situácii rokovať.

"Parlamentné počty sú jasne dané, preto vždy existuje viac alternatív," povedal Podmanický. Dodal, že sa budú rozprávať aj o možnosti menšinovej vlády, stále podľa neho existuje aj alternatíva úradníckej vlády.

SkryťVypnúť reklamu

10:24 Generálna prokuratúra začne pre podozrenie z trestného činu sabotáže prešetrovať odchádzajúceho ministra Kaliňáka.

Opierať sa bude o trestné oznámenie prokurátora špeciálnej prokuratúry Vasiľa Špirka, ktorý Kaliňáka spolu s vedením polície obvinil z marenia vyšetrovania kauzy, kde bol minister priamo podozrivý z korupcie.

Sabotáž patrí medzi najzávažnejšie trestné činy. Trestný zákon páchateľovi v prípade dokázania viny stanovuje trest od štyroch do desiatich rokov. V mimoriadnych prípadoch až doživotie.

10:03 Hrnko po rozhodnutí Mosta-Hídu predpovedá rozpad tejto strany. Z akých informácií vychádza, neprezradil. "Pán Bugár si myslel, že je veľký pes, a teraz má skúsenosť, aké to je, keď s ním vrtí chvost," povedal.

Aký bude ďalší postup, konkretizovať nechcel. Uviedol, že musia postupovať na základe koaličnej zmluvy, a teda sa musia stretnúť a rokovať všetky tri koaličné strany.

9:52 Predsedníctvo SNS zaviazalo lídra strany Andreja Danka rokovať o predčasných voľbách, ale až vtedy, ak dôjde k pádu vlády, resp. jej nefunkčnosti, prípadne k nefunkčnosti koalície.

"Preto sú akékoľvek úvahy o stanovení termínu nových volieb nateraz predčasné," uvádza sa v stanovisku SNS, ktoré poskytla agentúre SITA.

Národniari berú na vedomie rozhodnutie koaličného partnera, že rekonštrukcia vlády zo strany Mosta je už uzavretá možnosť.

9:36 Podľa aktuálnych informácií SME by od 9:30 malo na Úrade vlády zasadať najužšie vedenie Smeru. Okrem toho sa v parlamente majú zatiaľ neformálne rozprávať Andrej Danko a Béla Bugár.

9:20 Okrem ultimáta z Mosta-Híd musí Fico riešiť aj otázku nového ministra vnútra. Pravdepodobní nástupcovia Roberta Kaliňáka sú dvaja.

9:02 Ak by sa aj poslanci vládnych strán dohodli na predčasných voľbách, mohli by sa uskutočniť najskôr v júli. Podľa zákona sa totiž môžu konať najmenej 110 dní po ich vyhlásení. Keďže voľby cez letné prázdniny sú však nepravdepodobné, zrejme najskorším možným termínom by bol september.

Hovoril o tom v pondelok aj Bugár.

8:33 Poslanci klubu OĽaNO si zvolili Veroniku Remišovú za novú predsedníčku klubu. Nahradila Richarda Vašečku, ktorý odišiel do KDH.

8:23 Smer by mal začať rokovať o desiatej v parlamente, prezradil Miroslav Číž. "Okrem toho však bude rokovať aj poslanecké grémium, takže budú komplikované termíny," dodal. Aký je jeho názor na predčasné voľby, nepovedal, chcú sa o tom porozprávať najskôr v rámci strany.

8:19 Mimoparlamentné strany SPOLU - občianska demokracia a Progresívne Slovensko vítajú rozhodnutie Mosta podporiť predčasné voľby.

Vyjadrili tiež presvedčenie, že pre voličov budú v nových voľbách relevantnou alternatívou súčasnej garnitúre. "SPOLU bude slušnou a odbornou možnosťou pre všetkých občanov," uviedla hovorkyňa strany Silvia Hudáčková.

"Naša ponuka je jasná - chceme priniesť nové tváre nezaťažené politickou minulosťou, odborníkov, víziu pre krajinu a obnoviť právny štát," povedal Ľubomír Ondrejkovič z Progresívneho Slovenska.

8:10 "Bola to politická vražda," hovorí o vražde novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej Zlatica Kušnírová, matka zavraždenej, pre iDnes.cz.

Manželka sa oňho veľmi bála, ale on sa nás vždy snažil upokojiť, že na Slovensku sa mu nemôže nič stať, že nie sme v Amerike. A vidíte...

Jozef Kuciak, otec zavraždeného novinára Jána Kuciaka

Tvrdí, že ju nezabili náhodou, ale preto, že by zostal svedok.

Podľa nej všetky články svojho partnera čítala, radila mu s korektúrami a vedela aj o zákulisí. "Vedela viac, ako bolo v článkoch," vraví Zlatica Kušnírová.

"On o tom, na čom pracuje, nikdy veľa nerozprával. Aspoň nie pred nami. Manželka sa oňho veľmi bála, ale on sa nás vždy snažil upokojiť, že na Slovensku sa mu nemôže nič stať, že nie sme v Amerike. A vidíte...," povedal pre iDnes.cz otec novinára Jozef Kuciak.

7:53 Centrála Smeru na Súmračnej zatiaľ vyzerá pusto, všetky okná na budove sú zastreté žalúziami. Pracovníčka centrály hovorí, že žiadne rokovanie zatiaľ neprebieha, nevie ani, či a kedy by sa mali lídri Smeru stretnúť.

7:41 Aj napriek prebiehajúcej politickej kríze by mal v utorok zasadať parlament. V poradí 28. schôdza je na programe o 13:00.

Opozičná strana SaS už vopred avizovala, že všetky svoje návrhy z rokovania stiahne a nebude sa zúčastňovať na legislatívnom procese. Dôvodom podľa predsedníčky poslaneckého klubu Natálie Blahovej je, že hlasmi koaličných poslancov bolo v poslednom období prijatých viacero nekvalitných zákonov.

V súčasnej situácii hrozí, že zákony, ktoré sa v parlamente prijmú, budú ešte horšie, tvrdí Blahová.

7:18 Podpredseda SNS Anton Hrnko nepovažuje rozhodnutie Mosta za dobré, ale rešpektuje ho. "Je to ich rozhodnutie a ich záležitosť," hovorí.

"Slovenská národná strana je pripravená aj na predčasné voľby, avšak táto vláda musí skončiť riadnym spôsobom. To znamená, že odmietame akúsi úradnícku vládu, či dokonca nejakú formu prezidentského rozhodovania."

6:43 Podľa politológa Grigorija Mesežnikova môže krok Mosta-Híd zásadným spôsobom skrátiť funkčné obdobie tejto vlády, aj keď ešte nie je jasné, či a kedy dôjde k dohode.

"Dohoda predpokladá aj dohodu s opozíciou, napríklad na termíne a ďalších veciach," upozorňuje.

Bugár je presvedčený, že ak sa dohodnú na predčasných voľbách, mali by byť skôr ako v novembri, kedy sa uskutočnia komunálne voľby.

Prečítajte si tiež: Bugár chce s SNS rokovať o predčasných voľbách, Fico ich odmieta Čítajte 

6:30 Most-Híd si uvedomil, že povestná stabilita, ktorú Fico nervózne núka, môže mať priveľkú cenu. Takú, ktorú zo seba politici pred svojimi voličmi nezmyjú. Píše šéfredaktorka SME Beata Balogová.

6:07 V utorok ráno by sa malo vzniknutou situáciou zaoberať vedenie Smeru, informuje TASR. K politickej situácii sa tiež vyjadrí prezident Andrej Kiska.

6:00 Turbulentná politická situácia na Slovensku je po pondelku o čosi jasnejšia. Do úvahy prichádzajú už len dva scenáre vývoja.

Predčasné voľby alebo úradnícka vláda.

Predseda Mosta-Híd Béla Bugár po rokovaní republikovej rady oznámil, že chce s koaličnými partnermi rokovať o možnosti predčasných volieb. Pokiaľ sa nedohodnú, jeho strana odíde z vlády.

Už skôr v pondelok pripustil možnosť predčasných volieb aj šéf SNS Andrej Danko. Robert Fico ich podľa Bugára odmieta.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Šetriť energiu sa oplatí. Špecialisti poradili, ako na to
 2. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi
 3. Trvalá udržateľnosť v obchode – prečo by vás mala zaujímať?
 4. 10 eur za 10 rokov. Mimoriadna ponuka od mimoriadneho časopisu
 5. Ako skĺbiť remeslo a moderné technológie? Inšpirujte sa Bajkery
 6. SCANDI 2023: prehliadka súčasného severského filmu
 7. Benátky a Verona: zažite pôsobivé kúsky mozaiky severu Talianska
 8. Stockerka štartuje predaj bytov s cenami, ktoré prekvapia
 1. Ako možno získať prídavky na dieťa v Nemecku?
 2. Kupujete balenú vodu? Vypočítajte si, koľko za ňu ročne miniete!
 3. Táto váha berie vaše chudnutie vážne: Kalórie počíta za vás!
 4. Šetriť energiu sa oplatí. Špecialisti poradili, ako na to
 5. Svalovice sa netreba obávať
 6. Students today, innovators tomorrow, learners forever
 7. Study program MANAGEMENT in English language
 8. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi
 1. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi 11 410
 2. 10 eur za 10 rokov. Mimoriadna ponuka od mimoriadneho časopisu 6 748
 3. Zdravie bez liekov. Lekár namiesto nich predpisuje studenú vodu 2 151
 4. Trvalá udržateľnosť v obchode – prečo by vás mala zaujímať? 2 034
 5. Stockerka štartuje predaj bytov s cenami, ktoré prekvapia 1 615
 6. Košičanom budeme dodávať teplo za tretinové ceny aj tento rok 1 587
 7. Benátky a Verona: zažite pôsobivé kúsky mozaiky severu Talianska 1 494
 8. Radi čítate a ešte radšej tvoríte? Toto je 40 dôvodov pre Vás 798
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Premiér Eduard Heger.

V názve OĽaNO už Budajova Zmena zdola nie je.


8 h

Ruská odnož banky poskytuje úľavy vojakom zapojeným do vojnovej agresie.


12 h
Vyhrotená kampaň Babišovi k víťazstvu v prezidentských voľbách nepomohla.

Babišova kampaň prekročila hranice etiky.


8 h
Logo podcastu Dobré ráno.

Je vôbec možné pospájať slovenský politický bordel?


a 2 ďalší 4 h
SkryťZatvoriť reklamu