SME
Utorok, 24. máj, 2022 | Meniny má Ela

Slovensko má desať prípadov, od štvrtka platí mimoriadna situácia (minúta po minúte)

Pacientov budú môcť vyšetriť aj doma.

Načítavam video...
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Koronavírus na Slovensku: Dianie sme sledovali minútu po minúte:

20:00 Minútu po minúte sme ukončili, ďakujeme za sledovanie. Situáciu budeme monitorovať aj vo štvrtok.

SkryťVypnúť reklamu

19:50 Čo je mimoriadny stav a prečo ho štát zaviedol? V súvislosti s vývojom okolo koronavírusu prinášame sériu otázok a odpovedí >>>>

19:40 V prípade podozrení na nákazu novým koronavírusom budú po novom možné aj domáce vyšetrenia, ktoré zabezpečí mobilná odberná jednotka.

O jej privolaní a domácom vyšetrení pacienta rozhodne regionálny hygienik spolu s krajským operačným strediskom podľa situácie. V opačnom prípade bude pacient prevezený do nemocnice.

19:22 Od štvrtka sú zatvorené všetky mestské základné a materské školy aj v Nitre.

"Zatiaľ budú školy zatvorené do pondelka 16. marca 2020 vrátane," informoval hovorca radnice Tomáš Holúbek.

Súvisiaci článok Matka z pohotovosti: Nie som nezodpovedná Čítajte 

19:10 „Nie som nezodpovedná matka, ale matka, ktorá má strach o svoje dieťa. Vedela som, že syn koronavírus nemá,“ hovorí žena z Nitry, o ktorej diskutujú desiatky tisíc ľudí na internete po tom, ako v noci na pondelok navštívila so synom pohotovosť.

SkryťVypnúť reklamu

Matka sa rozhodla opísať, čo sa udialo na pohotovosti, ale aj čo tomu predchádzalo. Viac sa dočítate tu >>>>

18:49 Bratislava bude opatrenia s vládou koordinovať. Oznámil to primátor hlavného mesta Matúš Vallo.

"My ako mesto máme jasnú úlohu, aby sme minimalizovali riziko šírenia nového koronavírusu, naša úloha je v tejto chvíli aj apelovať na ľudí a vyzývať ich k zodpovednosti v súčasnej situácii, ktorá by sa mala prejaviť aj znížením sociálnych kontaktov, pretože to výrazne vplýva na spomalenie prenosu vírusu," uviedol Vallo.

Naznačil, že zo strany magistrátu požiada majiteľov najväčších prevádzok v hlavnom meste, aby obmedzili svoju činnosť.

Súvisiaci článok Po nehode na Liptove ošetrujú Ukrajincov s podozrením na koronavírus Čítajte 

18:47 Počas vstupných vyšetrení po nočnej nehode autobusu s dodávkou v Ružomberku vo vojenskej nemocnici zistili, že dvaja pacienti majú zvýšenú teplotu.

SkryťVypnúť reklamu

Vzhľadom na ich nejasnú cestovateľskú anamnézu vyvstalo podozrenie na nákazu novým koronavírusom.

Nemocnica preto prijala potrebné opatrenia, pacienti sú izolovaní, odobrali im vzorky, ktoré odoslali do Bratislavy a výsledky by mali byť známe vo štvrtok dopoludnia.

18:44 Vláda vyhlásila na celom území Slovenska mimoriadnu situáciu. Platí od štvrtka od šiestej hodiny rána. Čo to znamená sa dozviete tu >>>>

18:42 Mestský poslanecký klub Srdcom Bystričania žiada, aby sa prerušila výučba v základných a materských školách.

Zatiaľ čo Banskobystrický samosprávny kraj dnes rozhodol o tom, že od zajtrajšieho dňa prerušia výučbu na stredných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti kraja, v prípade mestských základných a materských škôl zatiaľ takéto rozhodnutie nepadlo.

SkryťVypnúť reklamu

Výučbu pritom prerušili aj vysoké školy - Univerzita Mateja Bela a Akadémia umení.

18:31 Slovenská filharmónia prekladá alebo ruší koncerty, ktoré boli naplánované do 24. marca.

18:18 Od štvrtka rána vyhlási vláda mimoriadnu situáciu pre celé územie Slovenska, informoval o tom primátor Bratislavy Matúš Vallo po zasadnutí krízového štábu.

Vo štvrtok pravdepodobne rozhodnú o uzavretí škôl a celom Slovensku.

18:17 Dve najväčšie univerzity na Slovensku Univerzita Komenského a Slovenská technická univerzita v piatok úplne uzatvoria pre slovenských študentov svoje internáty.

18:12 Ministerstvo zahraničných vecí reagovalo na facebookový status odchádzajúceho poslanca a podpredsedu SNS Jaroslava Pašku, v ktorom obvinil nemeckú vládu zo zhabania kontajnera so zdravotníckymi pomôckami smerujúceho na Slovensko.

SkryťVypnúť reklamu

Ministerstvo Pašku upozornilo nech nešíri poplašnú správu. O zhabaní nebola podľa rezortu nikdy reč.

"Už v pondelok sme pána Pašku prostredníctvom médií vyzvali, aby sa táto skutočnosť nezneužívala na strašenie a vyvolávanie paniky, šírenie protieurópskych a protinemeckých nálad, čo neprospieva nikomu. Je možné, že nejaký iný kontajner mohol byť v Nemecku dočasne zadržaný. A preto dnes ešte stále poslanca Pašku dôrazne žiadame, aby v prípade, že vie o zadržiavanom kontajneri viac, konkrétne jeho špecifikáciu, dodávateľa a príjmateľa, bezodkladne kontaktoval rezort diplomacie, aby mohol intervenovať. Ak túto informáciu nemá, tak od neho žiadame, aby prestal s difamačnou kampaňou a prečítal si v Trestom zákone skutkovú podstatu trestného činu šírenia poplašnej správy," reagovalo ministerstvo.

SkryťVypnúť reklamu

Úrad potvrdil, že niektoré veci boli osloveným dodávateľom zadržané v Nemecku, a preto ministerstvo kontaktovalo nemecké orgány, ktoré informáciu spresnili s tým, že kontajnery s takýmto tovarom sú zadržiavané, pretože vývoz niektorých tovarov bol zakázaný.

Správa štátnych hmotných rezerv informovala, že medicínsky materiál získala cez iných dodávateľov.

Súvisiaci článok Matka z pohotovosti: Nie som nezodpovedná. Vedela som, že syn koronavírus nemá Čítajte 

18:02 S podozrením na nákazu novým koronavírusom odviezli v stredu dopoludnia na vyšetrenie do Nitry 82-ročnú klientku Zariadenia pre seniorov v Komárne.

Žena dostala vysoké teploty pár dní potom, ako ju v zariadení počas minulého týždňa navštívila jej vnučka, ktorá pricestovala z Thajska, informovala komárňanská radnica.

18:01 Vláda schválila zmeny v rámci pohotovostných zásob hmotných rezerv štátu.

SkryťVypnúť reklamu

Zmeny sa týkajú napríklad respirátora FFP3, ochranných oblekov, návlekov na obuv, chirurgického rúška či chirurgických rukavíc.

Medzi nové položky, ktoré sa pridali do skupiny zdravotníckych pomôcok v rámci hmotných rezerv a pohotovostných zásob, zaradili napríklad respirátor FFP2, ochrannú polomasku, prístroj na pľúcnu ventiláciu i sety na diagnostiku ochorenia COVID-19.

Zároveň boli zvýšené cieľové stavy pre širokospektrálny dezinfekčný prostriedok na 30 100 litrov.

17:53 Svetová zdravotnícka organizácia oficiálne označila nákazu Covid-19 za globálnu pandémiu.

Súvisiaci článok WHO: Koronavírus je pandémia, štáty však môžu zvrátiť hrozivý vývoj Čítajte 

"Všetky krajiny musia nájsť krehkú rovnováhu medzi prevenciou, ochranou ekonomiky a ľudských práv," povedal šéf organizácie Tedros Adhanom Ghebreyesus.

17:51 Prešovský samosprávy kraj a aj mesto Prešov pristúpilo k ďalším preventívnym opatreniam.

SkryťVypnúť reklamu

PSK na príkaz predsedu Milana Majerského od stredy 11. marca až do odvolania uzavrel všetky kultúrne zariadenia v zriaďovateľskej pôsobnosti kraja.

Prešovský mestksý úrad od štvrtka 12. marca ruší stránkové hodiny. Všetky oddelenia tak budú pre verejnosť uzavreté.

Výnimkou je len pokladňa na Jarkovej ulici 24 a podateľňa na Hlavnej ulici 73.

Jednotlivé oddelenia úradu môžu občania kontaktovať telefonicky alebo elektronicky prostredníctvom e-mailovej adresy podatelna@presov.sk.

17:39 Mesto Nitra od zajtra do pondelka uzavrie všetky základné a materské školy.

Súvisiaci článok V Nitrianskom kraji ľudia podpisujú petíciu za zatvorenie stredných škôl Čítajte 

"Na základe rozhodnutia krízového štábu a po konzultácii s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva pristúpilo mesto Nitra k uzatvoreniu všetkých materských a základných škôl a to od zajtra, štvrtka 12. marca 2020 do pondelka 16. marca 2020 vrátane, s možnosťou predĺženia podľa pokynov hlavného hygienika," informoval hovorca mesta Nitra Tomáš Holúbek.

SkryťVypnúť reklamu

"O predĺžení uzatvorenia základných škôl po pondelku 16. marca budeme včas informovať. Očakávame však v tomto smere včasné rozhodnutie hlavného hygienika a ústredného krízového štábu, ktoré bude platné plošne pre celú Slovenskú republiku," doplnil Holúbek.

Podľa zákona môže mesto udeliť voľno na základných školách na najviac päť dní počas celého školského roka.

17:29 Šiesty ročník odbornej súťaže Medik roka, v ktorej si každý rok študenti lekárskych fakúlt testujú svoje vedomosti, presunuli preventívne organizátori na jeseň.

Načítavam video...

17:09 Pohrebníctvo mesta Bratislavy ponúka od stredy novú službu, a to doručovanie kytíc, vencov a ikebán k pohrebnému obradu alebo hrobovému miestu.

Reaguje tak na rozhodnutie Úradu verejného zdravotníctva o obmedzení prítomnosti osôb na pohrebnom obrade pre nový koronavírus. TASR o tom informoval riaditeľ organizácie Boris Šramko.

SkryťVypnúť reklamu

16:58 Asociácia nemocníc Slovenska, Slovenská komora zubných lekárov, ale aj Slovenská lekárnická komora sa sťažujú na nedostatok ochranných pomôcok.

Súvisiaci článok Viaceré zdravotnícke organizácie sa sťažujú na nedostatok ochranných pomôcok Čítajte 

Tie podľa asociácie v súvislosti s novým koronavírusom mali byť už dávno zabezpečené.

Komora lekárnikov hovorí o tom, že situácia vo verejných lekárňach môže byť čoskoro kritická.

16:57 Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura v Košiciach od stredy až do odvolania zastavuje plánované hospitalizácie a operácie okrem onkologických a akútnych pacientov.

K opatreniu došlo z dôvodu nutnosti zabezpečenia voľných lôžkových a personálnych kapacít pre prípad zhoršenia epidemiologickej situácie v regióne. Informovala o tom hovorkyňa nemocnice.

16:56 Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici od začiatku februára až doteraz prijali na oddelenie infektológie 21 pacientov.

SkryťVypnúť reklamu

Ani u jedného z nich nebol potvrdený nový koronavírus, výsledky boli u všetkých ľudí negatívne. Informovala o tom nemocnica na facebooku.

16:53 Prevádzkovateľ mestskej hromadnej dopravy v Humennom pristúpi od štvrtka rána k dezinfekcii všetkých autobusov.

Tamojší mestský úrad zasa v súvislosti s prevenciou pred šírením nového koronavírusu neodporúča zúčastňovať sa na posledných rozlúčkach so zosnulými.

Súvisiaci článok Chýba už len útok mimozemšťanov a vojna s robotmi Čítajte 

16:35 Nákupné centrum City Arena v Trnave čelí falošnej správe o údajne infikovanej osobe v prevádzke potravín, ktorá sa šíri na sociálnych sieťach.

City Arena kontaktovala prevádzkovateľa potravín, ten správu o infikovanej osobe dementoval.

Pripustil, že predajňa bola krátkodobo zatvorená, dôvodom bol výpadok elektrickej energie. Takisto primátor Trnavy Peter Bročka a trnavský župan Jozef Viskupič označili túto správu za hoax.

SkryťVypnúť reklamu

16:02 V Nemocnici Alexandra Wintera v Piešťanoch zatiaľ nebol potvrdený ani jeden prípad koronavíruru.

Doteraz mali iba jeden potenciálny prípad, vykonané testy dopadli negatívne.

15:53 Od zajtra až do pondelka 16.3. (vrátane) budú zatvorené všetky stredné školy v pôsobnosti Žilinského kraja.

Základné a materské školy sú zatvorené predbežne do konca týždňa.

15:49 Správe Štátnych hmotných rezerv sa zatiaľ nedarí obstarať respirátory FFP3.

Po rokovaní vlády to uviedol predseda Kajetán Kičura s tým, že na sklade je ich niekoľko tisíc. Nedarí sa tiež obstarať respirátory FFP2, sety ochranných okuliarov a ochranného odevu.

Súvisiaci článok Chýbajú respirátory aj rúška, hlásia niektoré nemocnice Čítajte 

Tieto majú smerovať k lekárom prvého kontaktu. Podľa Kičuru je však dostatočná ochrana aj kombinácia, že lekár bude mať rúško FFP2 a pacient si dá buď plátené alebo chirurgické rúško.

SkryťVypnúť reklamu

Malo by to podľa neho stačiť na to, aby sa vírus nešíril.

Ako Kičura uviedol, z 10 základných položiek, ktoré boli požadované, sa podarilo naskladniť 6 alebo 7 v základných množstvách.

"Máme tiež 6-tisíc základných chirurgických špeciálnych protivírusových rúšok. Postupne robíme, čo môžeme, robíme rokovacie konania, prieskumy. Veríme, že sa všetko časom podarí naskladniť," konštatoval.

15:47 Topoľčany prijali po zasadnutí krízového štábu a na základe odporúčaní Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Topoľčanoch ďalšie opatrenia v súvislosti s novým koronavírusom.

Od štvrtka 12. marca predbežne do 20. marca sa prerušuje vyučovanie na základných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Topoľčany, informovala radnica.

15:44 Trenčiansky primátor Richard Rybníček rozhodne o uzatvorení materských a základných škôl v meste vo štvrtok po rokovaní ústredného krízového štábu.

SkryťVypnúť reklamu

15:28 Ak počet prípadov chorých na COVID-19 rapídne narastie, štát zvažuje poskytnutie náhradného ubytovania vo svojom zariadení v Gabčíkove pre obdobie karantény. V minulosti v ňom vláda prichýlila utečencov z Rakúska.

15:26 Vláda zvažuje zavedenie 14-dňovej povinnej karantény na všetkých ľudí prichádzajúcich na Slovensko zo zahraničia.

Od včera platí povinná dvojtýždňová karanténa len pre cestujúcich z Číny, Iránu, Talianska a Južne Kórey.

15:24 Štát hľadá možnosti ako rozšíriť laboratórne kapacity na testovanie vzoriek od ľudí.

Doteraz ich skúmali len v Bratislave, dnes malo pribudnúť pracovisko v Košiciach.

Pomôcť má aj virologický ústav SAV, ktorému v stredu vláda poskytla na to peniaze v nespresnenej výške.

15:23 V Bratislave a okolí začali terénni pracovníci od stredajšieho rána zbierať vzorky od ľudí, ktorí vykazujú príznaky ochorením COVID-19.

SkryťVypnúť reklamu

Podozrivých testujú jedným z dvoch druhov testov. Jeden z nich je určený pre ľudí s ľahším symptómami s presnosťou výsledku na 98 percent. Informoval o tom premiér Pellegrini (Smer).

Načítavam video...

15:21 Zvažovanie vyhlásenia mimoriadnej situácie v súvislosti s novým koronavírusom vychádza z relevantných argumentov a názorov odborníkov.

V stredu to po prvej časti rokovania vlády vyhlásil minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák.

15:20 V Trenčianskom samosprávnom kraji bolo do stredy testovaných na nový koronavírus 36 ľudí, ani jeden nebol pozitívny.

Po zasadnutí rozšíreného krajského štábu pre krízové situácie to povedal predseda samosprávneho kraja Jaroslav Baška.

Momentálne čakajú na výsledky testov ďalších 12 osôb. V preventívnej domácej karanténe je i sedem zamestnancov úradu.

15:14 Bratislavská mestská organizácia Odvoz a likvidácia odpadu pristupuje taktiež v súvislosti s novým koronavírusom k viacerým mimoriadnym opatreniam.

OLO od štvrtka uzatvára zberný dvor na Starej Ivanskej ceste, opatrenie bude platiť do odvolania. Zároveň už od stredy je zákaznícke centrum sídliace na rovnakej adrese v prevádzke výhradne v telefonickom a online režime.

15:08 Testovacích sád na nový koronavírus je a bude dosť, vo štvrtok podľa premiéra Pellegriniho pribudnú ďalšie.

"Testujeme každého, u koho je testovanie potrebné," uistil. Pripomenul, že sa prijímajú opatrenia, aby sa testovalo nielen v Bratislave, ale aj v Košiciach. Premiér verí, že situácii pomôže aj využitie rýchlotestov.

15:06 V priebehu stredy by malo byť k dispozícii pre lekárov približne tisíc vysokovýkonných respirátorov.

Z Českej republiky by prostredníctvom vládnej dohody malo prísť ďalších 9 000 takýchto masiek.

Po stredajšom rokovaní to v súvislosti so zabezpečením ochranných pomôcok v boji proti novému koronavírusu uviedol predseda Správy štátnych hmotných rezerv Kajetán Kičura.

Potvrdil to aj Pellegrini. "Je to typ respirátorov FFP4, teda vyššia rada ako FFP3, dostaneme ich aj s náhradnými filtrami, ktoré vydržia niekoľko dní," ozrejmil premiér.

15:05 V súvislosti s opatrením na zastavenie a prevenciu šírenia ochorenia COVID-19 prijalo Poľsko rozhodnutie o vykonávaní hygienických kontrol na hraničných priechodoch so všetkými susednými krajinami, vrátane Slovenska.

15:04 Mestská knižnica v Kežmarku pre šírenie nového koronavírusu na Slovensku zrušila od pondelka všetky podujatia až do odvolania.

Súvisiaci článok Krčméry: Zatvoril by som úplne letiská, aj napriek finančným stratám Čítajte 

14:45 "Opatrenia sú dobré, ale podujatia mohli zrušiť o deň skôr. Najhoršie sú zimné štadióny, kde je chladno a vírus sa tam šíri rýchlo a zápasy boli najmä cez víkend," hovorí v rozhovore riaditeľ tropického inštitútu Vladimír Krčméry a dodáva, že aj ľudia v karanténe by mali ísť na vzduch a na slnko.

14:42 Vláda sa zatiaľ dohodla na tom že štátne hmotné rezervy dostanú prostriedky na nákup niektorých pomôcok ako sú pľúcne ventilátory a podobne. zároveň sa posilnia laboratóriá ktoré testujú vzorky na koronavírus.

Rokovanie vlády je teraz prerušené, pokračovať budú ešte dnes popoludní.

14:35 Na slovensko-českom hraničnom priechode Makov/ Bílá-Bumbálka slúžia v súvislosti s výskytom nového koronavírusu v zmiešaných hliadkach s policajtmi aj príslušníci Síl pre špeciálne operácie Ozbrojených síl Slovenskej republiky.

TASR o tom informoval hovorca Síl pre špeciálne operácie Mário Pažický.

Náčelník Generálneho štábu Daniel Zmeko apeloval na zdravý úsudok, primerané konanie a požiadal vojakov o zachovanie vysokej miery profesionality.

14:30 Policajtom budú v súčasnej situácii ovplyvnenej šírením nového koronavírusu pomáhať pri zabezpečení verejného poriadku aj vojaci.

Návrh na denné vyčlenenie do 500 príslušníkov Ozbrojených síl SR na posilnenie Policajného zboru v stredu schválila vláda.

14:28 Trnavský samosprávny kraj pristupuje od 12. marca k zavedeniu prázdninového režimu prímestskej autobusovej dopravy.

K obmedzeniu verejnej dopravy kraj pristupuje z dôvodu prerušenia
vyučovania na všetkých úrovniach.

14:25 Školy uzatvoria aj v Handlovej. Zatiaľ iba od piatka do pondelka.

„Školy a školské zariadenia v Handlovej budú od piatka 13.3.2020 do pondelka 16.3.2020 uzavreté. Riaditeľky základných škôl udeľujú na základe odporúčania primátorky mesta riaditeľské voľno. O ďalšom postupe budeme informovať,“ uviedla hovorkyňa Handlovej Jana Paulínyová.

14:23 Ľudia v Nitrianskom kraji podpisujú petíciu za zatvorenie škôl.

14:20 Banskobystrický samosprávny kraj od štvrtka 12. marca pristupuje k prerušeniu vyučovania na všetkých stredných školách v jeho zriaďovateľskej pôsobnosti.

Vedenie kraja zároveň vyzvalo hlavného hygienika, vládu aj obyvateľov, aby s razantnými preventívnymi opatreniami nečakali a nepodceňovali ich.

14:05 Vláda by v stredu po porade s odborníkmi mala vyhlásiť mimoriadnu situáciu na celom území Slovenska.

Po stredajšom rokovaní vlády to uviedol premiér Pellegrini s tým, že mimoriadna situácia nebude znamenať obmedzenie osobnej slobody a pohybu ľudí, má však pomôcť zabezpečiť štátu potrebné materiálne zásoby.

"Dostávam aj obrovské množstvo správu študentov aby sme im pred maturitou zavreli školu, prosím ich aby mi už nepísali" povedal Pellegrini na odľahčenie situácie

13:57 Zákaz hromadných podujatí je jedným z najefektívnejších opatrení na zabránenie vzniku epidémie.

Je rovnako jedným z dôležitých nástrojov na zamedzenie šírenia ochorenia COVID-19 spôsobeného novým koronavírusom na Slovensku.

Zdôraznil to hlavný hygienik Mikas, ktorý tak zdôvodnil zákaz svätých omší a ostatných cirkevných obradov. Reagoval tak na vyjadrenia zástupcov Pravoslávnej cirkvi na Slovensku.

Tá avizovala, že bude naďalej vykonávať bohoslužby "vrátane bozkávania ikon a prijímania z jedného kalicha".

13:43 Po rokovaní vlády potvrdil tri nové prípady koronavírusu aj premiér Pellegrini (Smer).

Súvisiaci článok Priebeh ochorenia slovenskej rodiny v karanténe v Kittsee je stabilný Čítajte 

Infikovaní prišli do kontaktu so slovenskou rodinou, ktorá je v karanténe v rakúskom Kittsee a všetci traja dodržiavali karanténu.

Spolu je na Slovensku v karanténe okolo sto ľudí, ktorí boli v kontakte s doteraz známymi prípadmi.

Úrady verejného zdravotníctva Slovenskej republiky vyhľadávajú ďalšie kontakty, aby spomalili šírenie koronavírusu.

13:41 Kancelária prezidenta požiadala zástupcov médií, ktorí majú symptomatické prejavy chrípkového ochorenia ako horúčka, kýchanie, kašeľ, dýchavičnosť či bolesť kĺbov, aby sa nezúčastňovali na mediálnych podujatiach kancelárie.

Rovnako to platí aj pre tých, ktorí pricestovali z Talianska, Číny, Južnej Kórey a Iránu.

Takúto požiadavku v stredu na základe nariadenia Úradu verejného zdravotníctva SR a záverov rokovania Krízového štábu Úradu vlády SR vydal aj Úrad vlády SR.

13:34 Pravoslávna cirkev na Slovensku nebude rušiť omše a mieni pokračovať aj v akte pitia z jedného kalich.

Ako v stredu pred rokovaním vlády odkázal dosluhujúci premiér Pellegrini, ak bude pravoslávna cirkev v tom tvrdohlavo pokračovať, on prvý bude iniciovať aj postihy.

Prístup cirkvi považuje za sebectvo. Pripomenul, že na ohrozenie verejného zdravia sú paragrafy.

13:32 Ročník 2019/2020 v hokejovej Tipsport lige ukončili pre epidémiu koronavírusu predčasne.

Dohodli sa na tom zástupcovia klubov na spoločnom zasadnutí.

13:25 Pre podozrenie na koronavírus u jednej z predavačiek uzavreli trhovisko na Miletičovej ulici v Bratislave.

Ako informoval starosta mestskej časti Ružinov Martin Chren, žena má pozitívnu cestovateľskú anamnézu, keďže sa pred menej ako desiatimi dňami vrátila z Ázie.

13:00 Na Slovensku potvrdili tri nové prípady nákazy koronavírusom. RTVS o tom informovala epidemiologička Zuzana Krištúfková.

Spolu je na Slovensku desať potvrdených infikovaných.

Koronavírus SARS-CoV-2

Najnovšie poznatky a informácie o ochorení Covid-19 a novom koronavíruse SARS-CoV-2, ktorý mal prvotné ohnisko nákazy v čínskom meste Wu-chan.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Contact Center Hub a Ncontactcenter od NFON
 2. Chceš prácu v IT?
 3. VELUX zmapoval kvalitu interiérov slovenských domácností
 4. Zodpovedné nakupovanie chráni biodiverzitu pre budúce generácie
 5. LAMINA PREŠOV pokrýva strechy a fasády už 33 rokov
 6. Vydavateľstvo Petit Press so štyrmi Novinárskymi cenami
 7. Stovky hodín výcviku. Stať sa gondolierom je zaslúžená prestíž
 8. Volkswagen ID.5 prináša nový softvér aj pre staršie modely
 1. Chceš prácu v IT?
 2. VELUX zmapoval kvalitu interiérov slovenských domácností
 3. Zodpovedné nakupovanie chráni biodiverzitu pre budúce generácie
 4. ZŠ v Moldave nad Bodvou bola súčasťou projektu ENGIE Eco školy
 5. Zelenší dvor pre ZŠ Hviezdoslava vďaka projektu ENGIE Eco školy
 6. Príďte si vychutnať výstavu ilustrácií pre deti
 7. Liptovský Mikuláš: V našom meste pes neskapal
 8. LAMINA PREŠOV pokrýva strechy a fasády už 33 rokov
 1. Stovky hodín výcviku. Stať sa gondolierom je zaslúžená prestíž 5 019
 2. Do čoho sa oplatí investovať, aby ste ušetrili na energiách? 3 121
 3. Odišlo už štvrť milióna mladých ľudí. Má Slovensko budúcnosť? 2 977
 4. Vydavateľstvo Petit Press so štyrmi Novinárskymi cenami 2 289
 5. Obnovené lety do Marsa Alam. Po dvoch rokoch opäť víta turistov 1 814
 6. 5 najčastejších chýb pri zateplení šikmej strechy: vyhnite sa im 1 661
 7. McDonald´s Cup pozná víťazný tím z Košického kraja 1 017
 8. Volkswagen ID.5 prináša nový softvér aj pre staršie modely 913
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu