SME
Sobota, 16. október, 2021 | Meniny má VladimíraKrížovkyKrížovky

Slovensko patrí medzi najhoršie krajiny v počte úmrtí na covid (minúta po minúte)

Pandémia si vyžiadala 5 821 obetí.

Aktualizovať článok
Naposledy aktualizované pred ...

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Platí COVID automat: Správy o koronavíruse sme sledovali minútu po minúte:

19:20 Minútu po minúte sme uzavreli, ďakujeme za pozornosť. Dianie okolo pandémie budeme sledovať aj v pondelok.

Skryť Vypnúť reklamu

19:09 SVET - V Spojenom kráľovstve dostalo prvú dávku vakcíny minimálne 15 miliónov ľudí, oznámil minister zodpovedný za vakcináciu Nadhim Zahawi.

18:25 SLOVENSKO - Cez víkendu otestovali na dočasných odberných miestach v Prievidzi celkovo 11 577 osôb. Z toho 110 testov bolo pozitívnych. Miera pozitivity je teda 0,95 percenta.

Načítavam video...

17:25 SLOVENSKO - Republiková únia zamestnávateľov dôrazne protestuje proti povinným testov pre kamionistov pri vstupe do Nemecka. Takéto obmedzenie kľúčovej dopravnej tepny môže viesť k zrúteniu vnútorného trhu, narušeniu dodávateľských reťazcov a ohrozeniu zásobovania obyvateľstva. Firmy apelujú na vládu, aby využila všetky dostupné prostriedky na zvrátenie tejto situácie.

17:10 SVET - Česká vláda na žiadosť hajtmanov vyhlásila na dva týždne v celej krajine núdzový stav. Nadviaže tak na súčasný núdzový stav platný do nedele polnoci.

Skryť Vypnúť reklamu

16:30 SVET - V Prahe protestujú na Valentínskom pochode stovky ľudí proti opatreniam.

16:10 SLOVENSKO - Zdravotníkom, ale aj sanitárom alebo upratovačkám, ktorí pracujú na oddeleniach, kde sú hospitalizovaní pacienti s covidom, vyplatil štát na príplatkoch za január 13 miliónov eur, tvrdí premiér Igor Matovič. „A bude tak aj v ďalších mesiacoch," doplnil. Zároveň sa personálu nemocníc poďakoval za odvedenú prácu.

15:11 SLOVENSKO - Ozbrojené sily evidujú tri úmrtia profesionálnych vojakov, ktoré mohli súvisieť s ochorením Covid-19. Od začiatku pandémie sa nakazilo viac ako tritisíc vojakov.

15:02 SLOVENSKO - Otváranie škôl skončilo dobre, vznikol však zbytočný komunikačný šum, povedal v diskusnej relácii televízie Markíza Na telo to uviedol podpredseda parlamentu Juraj Šeliga (Za ľudí). Na plošné otváranie obchodov či reštaurácií ešte podľa Šeligu nie je čas.

Skryť Vypnúť reklamu

14:24 SLOVENSKO - Proti ochoreniu Covid-19 sa určite chce dať zaočkovať 39,6 percenta ľudí. Proti očkovaniu nie je 38,5 percenta opýtaných, avšak ešte váhajú. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre televíziu Markíza, ktorý urobila od 12. do 19. januára na vzorke 1005 respondentov.

13:45 SLOVENSKO - Minister hospodárstva sa napriek odporu premiéra bude usilovať o otvorenie malých obchodov. "Ja som za to, aby sme otvorili malopredajne," tvrdí Sulík, ktorý si vie predstaviť, že by jednou z podmienok nákupu mohol byť maximálne sedem dní starý test.

13:28 SVET - Nemecko v nedeľu začalo s prísnejšími kontrolami na hraniciach s Českou republikou a rakúskou spolkovou krajinou Tirolsko. Snaží sa obmedziť šírenie nových nákazlivejších variantov koronavírusu, ktoré sa vyskytujú v oboch krajinách.

Skryť Vypnúť reklamu

12:42 SLOVENSKO - Zvolen plošné testovanie svojich obyvateľov na covid-19 už tento víkend neorganizuje. Záujemcovia sa môžu testovať podľa potreby v súkromných mobilných odberových miestach, ktorých je k dispozícii desať.

12:05 SLOVENSKO - O očkovanie je medzi učiteľmi v Košiciach veľký záujem. „O očkovanie je mimoriadny záujem. Hoci sme mali otvoriť od 8:00, prvých učiteľov sme zaočkovali takmer o hodinu skôr, už čakali pred Vakcinačným centrom,“ uviedol výkonný riaditeľ UNLP pre vedu, výskum a vzdelávanie Peter Kizek.

11:59 SVET - Japonsko schválilo použitie prvej vakcíny proti covidu. Ministerstvo zdravotníctva dalo zelenú očkovacej látke, ktorú vyvinuli firmy Pfizer a BioNTech. Očkovanie sa v krajine začne o pár dní.

Načítavam video...

11:37 SLOVENSKO - Slovensko patrí v súčastnosti medzi krajiny s najvyšším počtom úmrtí na covid. V počet úmrtí za posledných sedem dní na počet obyvateľov je najhoršie na svete, uvádza to stránka Our Word in Data.

Skryť Vypnúť reklamu

11:21 SLOVENSKO - Handlovskí seniori vo veku nad 65 rokov a zdravotne ťažko postihnutí dostanú od mesta respirátory FFP2. S distribúciou začala samospráva v týchto dňoch.

10:55 SLOVENSKO - Zdravotnícke zariadenia majú nedostatok personálu, chýbajú internisti, anestéziológovia a ďalší špecialisti. Nedostatok je aj sestier a potrební sú aj sanitári.

Ministerstvo vyzýva ľudí, ktorí spĺňajú odborné požiadavky, aby sa na pomoc prihlásili. Pripravilo tiež zmeny, ktoré umožnia lepšie využitie medikov. Nariadenie pracovnej povinnosti je vždy posledným riešením, keď nie je inak možné zabezpečiť zdravotnú starostlivosť.

Súvisiaci článok Na Novom Zélande zaznamenali nové prípady, Auckland čaká lockdown Čítajte 

Aktuálne zverejnené pozície, ktoré nemocnice potrebujú obsadiť, sú vo väčšine lokalít Slovenska (zoznam tu https://www.covidvnemocniciach.sk/posilnite-timy-v-nemocniciach/).

Skryť Vypnúť reklamu

10:42 SVET - Novozélandská premiérka Jacinda Ardernová nariadila trojdňový lockdown najväčšieho novozélandského mesta Auckland po tom, ako zaznamenali tri nové prípady nákazy.

Pozitívny výsledok testu mala trojčlenná rodina z Aucklandu. Úrady vyjadrili znepokojenie nad "novými a aktívnymi" prípadmi nákazy, pretože neexistuje zjavný zdroj prenosu.

Nové prípady vírusu v krajne zaregistrovali naposledy pred tromi týždňami. Boli to prvé potvrdené infekcie po viac ako dvoch mesiacoch.

Načítavam video...

10:15 SLOVENSKO - V Žiline prišlo sa prišlo počas soboty dať otestovať spolu 9 208 ľudí. Testovanie pokračuje aj v nedeľu.

10:00 SLOVENSKO - Denné štatistiky o vývoji pandémie na Slovensku dnes NCZI reportovať nebude. Údaje za sobotu a nedeľu zverejnia v pondelok. Dôvod je plánová odstávka informačného systému.

Skryť Vypnúť reklamu
Súvisiaci článok Únia urýchli schvaľovanie upravených vakcín na nové kmene Čítajte 

09:23 SLOVENSKO - V Starej Ľubovni sa prišlo v sobotu, v prvý deň víkendového testovania na Covid-19, otestovať 1 733 ľudí, z nich boli traja pozitívni, čo predstavuje mieru pozitivity 0,17 percenta.

09:11 SVET - Euromisárka kritizuje Nemecko za zavretie hraníc s Českom. Strach z mutácií je síce pochopiteľný, zatváranie hraníc ale situáciu nijako nerieši, povedala v rozhovore pre denník Augsburger Allgemeine eurokomisárka pre zdravotníctvo Stellla Kyriakidisová.

Návrat k Európe zatvorených hraníc ako počas vlaňajšieho v marca nie je podľa nej správnym krokom.

08:34 SLOVENSKO - Bratislava po otvorení ďalších nových trvalých mobilných odberových miest upustí od nárazových víkendových testovaní. K piatku bolo v hlavnom meste zriadených 54 trvalých odberných miest s jedným alebo dvoma odberovými tímami s celkovou kapacitou minimálne 120 000 testov týždenne.

Skryť Vypnúť reklamu

08:10 SVET - Takmer tri mesiace po tom, čo Poľsko zatvorilo niektoré obchody, reštaurácie, kiná či školy, začala poľská vláda s postupným uvoľňovaním. Od piatku sa otvorili lyžiarske strediská, športoviská aj hotely. Po rekordných číslach na konci novembra totiž počty nových prípadov postupne klesali.

Prvé dni uvoľnenia však ulice zimných stredísk zaplavili desaťtisíce ľudí. V tatranskom stredisku Zakopané na uliciach tancovali ľudia, polícia musela riešiť desiatky prípadov výtržníctva, pouličných bitiek aj nadmerného požitia alkoholu.

07:05 SLOVENSKO - Vláda povolila študentom niektorých zdravotníckych odborov cestu do a z vysokej školy, špecializovaného výučbového zariadenia či účelového zariadenia vysokej školy. Ministri to schválili na online rokovaní v sobotu 13. februára.

Skryť Vypnúť reklamu
Súvisiaci článok Vláda povolila študentom niektorých odborov cestu do školy Čítajte 

Opatrenie sa týka študentov štvrtého, piateho a šiesteho ročníka doktorského študijného programu v študijnom odbore všeobecné lekárstvo. Tiež študentov druhého a tretieho ročníka bakalára v študijnom odbore ošetrovateľstvo a pôrodná asistencia. Povolenie platí aj pre študentov tretieho ročníka bakalára v študijnom odbore urgentná zdravotná starostlivosť.

Študenti sa však musia preukázať buď negatívnym výsledkom antigénového alebo PCR testu, ktorý nie je starší ako sedem dní, alebo dokladom o prekonaní covidu nie starším ako tri mesiace.

Doložiť môžu aj potvrdenie, že boli zaočkovaní proti Covid-19 aj druhou dávkou vakcíny a od očkovania uplynulo aspoň 14 dní. Študenti môžu uviesť aj svoj zdravotný stav či zdravotnú kontraindikáciu, ktorá neumožňuje vykonanie testu na ochorenie Covid-19.

Skryť Vypnúť reklamu

07:00 SLOVENSKO - V nedeľu pokračuje očkovanie učiteľov, v sobotu dostalo vakcínu viac ako štyritisíc ľudí, dnes by ju malo dostať ďalších niekoľko tisíc pedagogických zamestnancov.

06:40 SVET - Libanon dostal prvú várku vakcín proti ochoreniu Covid-19.

Načítavam video...

06:18 SVET - Na Novom Zélande našli nové ohnisko nákazy koronavírusu. Pozitívny test na Covid-19 mala trojčlenná rodina vrátane ženy, ktorá pracuje pre cateringovú spoločnosť dodávajúcu služby pre medzinárodné lety.

06:00 SLOVENSKO - V komunitnom centre v Sečovciach otestovali na covid počas piatka a soboty celkovo 556 ľudí z rómskej osady, pozitívnych bolo 22 osôb, potvrdil prednosta mestského úradu Ivan Kantor, miera pozitivity je tak na úrovni 3,95 percenta.

V osade žije oficiálne zhruba 1800 obyvateľov, podľa odhadov ich však môže byť okolo 2400. Účasť Rómov na testovaní bola podľa slov Kantora slabá. Mesto sa ich však snažilo motivovať, aby prišli v čo najväčšom počte. Počas testovania im rozdávali hygienické potreby.

Skryť Vypnúť reklamu

Všetko o koronavíruse a ochorení COVID-19

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch
 2. Nie je to prvýkrát, čo sa Vám bolesť chrbta vrátila?
 3. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie
 4. Očarujúce Cinque Terre a jeho päť svetov
 5. Ľudia v núdzi potrebujú pomoc, nakúpte potraviny aj pre nich
 6. K online predplatnému získate 30€ na nákup v sieti Intersport
 7. ŠFRB:Výstavbu a kúpu nájomných bytov podporujeme reálnymi krokmi
 8. Pracoviská zmenila pandémia. Búšiť do klávesnice môžete aj doma
 9. Bratislavu bude sprevádzať luxus
 10. Pandémia upozornila na automatizáciu. Nahradí ľudí technika?
 1. Stropný zdvihák zlepší život všetkým imobilným ľuďom
 2. Nie je to prvýkrát, čo sa Vám bolesť chrbta vrátila?
 3. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 4. Wüstenrot rástol v predaji životného i neživotného poistenia
 5. Prvé bezbariérové fitko vo Zvolene otvára ZŤP cestu k športu
 6. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie
 7. Očarujúce Cinque Terre a jeho päť svetov
 8. S deťmi za zdravím do Vysokých Tatier
 9. Schodolez pre imobilných - Viete ako sa testuje?
 10. Šetrenie energie v domácnosti: Diaľkové meranie pomáha sporiť
 1. Stravovacie zlozvyky Slovákov. Odborníci radia čomu sa vyvarovať 17 518
 2. Pracoviská zmenila pandémia. Búšiť do klávesnice môžete aj doma 9 645
 3. Očarujúce Cinque Terre a jeho päť svetov 6 406
 4. V centre Bratislavy je na predaj 5-izbový apartmán. Takto vyzerá 6 222
 5. Bratovražedná vojna navždy zmenila Ameriku 4 937
 6. Bratislavu bude sprevádzať luxus 4 497
 7. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch 4 180
 8. Mäspoma a Kellys Bicycles či Bivio a Minifarma 3 735
 9. Aký polystyrén je najlepší na zatepľovanie? Sivý robí divy 3 182
 10. Odišli, ale nezabúdame. Spomínajte s Korzárom 2 870
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Podľa informácii z miesta nehody mal byť mladík pod vplyvom alkoholu.

Narazil do zvodidiel, potom do auta.


a 1 ďalší 3 h
Skryť Zatvoriť reklamu