SME
Pondelok, 27. september, 2021 | Meniny má CypriánKrížovkyKrížovky

Koronavírus: Heger vyzval všeobecných lekárov, aby sa zapojili do očkovania (minúta po minúte)

Pandémia si vyžiadala 12 521 obetí.

Aktualizovať článok
Naposledy aktualizované pred ...

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Správy o koronavíruse sledujeme online minútu po minúte:

Minútu po minúte sme ukončili. Ďakujeme za pozornosť.

20:44 SVET - Hlavná vedecká pracovníčka Svetovej zdravotníckej organizácie Soumija Sváminathanová varovala pred kombinovaním vakcín od rôznych výrobcov.

Skryť Vypnúť reklamu

Takéto postupy označila za "nebezpečný trend", keďže podľa jej slov zatiaľ nie je k dispozícii dostatok údajov o vplyve očkovania dvoma rozličnými vakcínami na ľudské zdravie. Informovala o tom agentúra Reuters.

"Je to trochu nebezpečný trend. Čo týka kombinovania (očkovacích látok), nachádzame sa v zóne bez dát a údajov," povedala odborníčka na online brífingu.

18:58 SVET - Nemecko si pri hodnotení pandemickej situácie bude všímať širšie kritériá, aby dokázalo lepšie posúdiť dopady na zdravotný systém. Uviedol to minister zdravotníctva Jens Spahn.

Pri rozhodovaní o obmedzeniach vláda po väčšinu uplynulého roka zohľadňovala najmä počty potvrdených prípadov nákazy na 100-tisíc obyvateľov.

Výpovedná hodnota tohto parametra je stále viac predmetom pochybností. Nedávne prudké nárasty nových infekcií v krajinách ako Veľká Británia a Holandsko sa totiž neprejavili na výraznom zvýšení počtu vážne chorých pacientov.

Skryť Vypnúť reklamu

„Vzhľadom na to, že rizikové skupiny sú zaočkované, vysoká incidencia automaticky neznamená rovnako veľkú zaťaž pre lôžka na jednotkách intenzívnej starostlivosti,“ uviedol na Twitteri Spahn.

18:55 SVET - Britská vláda dnes potvrdila, že od budúceho pondelka sa v Anglicku zruší väčšina obmedzení. Informovala o tom agentúra AFP.

"Pevne veríme, že nastal čas, aby sa náš národ dostal bližšie k normálnemu životu a 19. júla sa posunieme k ďalšiemu kroku...," povedal v parlamente britský minister zdravotníctva Sajid Javid.

Kľúčom k plnému otvoreniu ekonomiky je zaočkovať dostatočný počet ľudí a zaistiť, že Národná zdravotná služba sa dokáže vyrovnať s priemerne 30.000 novými prípadmi nákazy za deň.

V Anglicku sa od nadchádzajúceho týždňa budú môcť otvoriť napríklad i nočné kluby, pričom sa očakáva, že návštevníci sa preukážu negatívnym testom na covid - ten však nie je povinný.

Skryť Vypnúť reklamu

Vláda takisto počíta s tým, že ľudia budú nosiť rúška vo verejnej doprave a uzavretých priestoroch - tiež však nepôjde o povinnosť.

18:21 SVET - Dočasný holandský premiér Mark Rutte vyhlásil, že zmierňovanie opatrení v krajine bola chyba.

Zároveň sa ospravedlnil za to, že tento krok vlády a uvoľňovanie prísnych obmedzení viedli k prudkému nárastu prípadov ochorenia COVID-19.

Po tom, ako v Holandsku začali klesať počty infekcií i hospitalizácií, vláda pred tromi týždňami pristúpila k zrušeniu niektorých pravidiel.

18:00 SLOVENSKO - Premiér Heger vyzýva všeobecných lekárov, aby sa zapojili do očkovania svojich pacientov. Podčiarkol potrebu pomôcť ľuďom prekonať strach z vakcíny a prispieť k šíreniu osvety. Na očkovanie vyzýva aj ľudí.

Vo videu na sociálnej sieti apeluje na zvýšenie zaočkovanosti na Slovensku. Vakcínu označil za jedinú rokmi overenú zbraň proti vírusom a pandémii.

Skryť Vypnúť reklamu

17:37 SLOVENSKO - Takmer tri štvrtiny návštevníkov festivalu Pohoda tvorili zaočkovaní ľudia. Počas festivalu návštevníci a účinkujúci podstupovali aj testovanie, viac ako 2 200 anitegénových testov neodhalilo žiaden prípad nákazy ochorenia COVID-19.

Festival sa konal od 7. do 11. júla na letisku v Trenčíne, kde bola povolená kapacita 5-tisíc divákov. Pri vstupe do areálu sa celkovo 3 866 návštevníkov a účinkujúcich preukázalo dokladom o očkovaní.

Na mieste bolo zároveň vykonaných viac ako 2 200 antigénových testov. Výskyt ochorenia COVID-19 sa nepotvrdil u žiadneho návštevníka ani účinkujúceho. „Pre účastníkov festivalu sme pripravil jednoduchú a user-friendly webovú stránku, kde sa mohli dopredu online zaregistrovať, aby nemuseli čakať pri vstupe do areálu,” povedal Martin Vavrinčík, projektový manažér pre projekt Rýchlotest-Covid.sk.

Skryť Vypnúť reklamu

17:25 SVET - Nemecko si bude pri hodnotení situácie všímať širšie kritériá, tvrdí minister Spahn. Pri rozhodovaní o pandemických obmedzeniach nemecká vláda po väčšinu uplynulého roka zohľadňovala najmä počty potvrdených prípadov nákazy na 100-tisíc obyvateľov.

Výpovedná hodnota tohto parametra je stále viac predmetom pochybností. Nedávne prudké nárasty nových infekcií v krajinách ako Veľká Británia a Holandsko sa totiž neprejavili na výraznom zvýšení počtu vážne chorých pacientov.

15:37 SLOVENSKO - Vo veku 12 až 14 rokov bolo k štvrtku (8. 7.) zaočkovaných prvou dávkou vakcíny viac ako 11-tisíc detí. Druhú dávku vakcíny v tejto vekovej kategórii dostalo 197 osôb. Pre TASR to povedala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová.

"Vo vekovej kategórii od 15 do 17 rokov má prvú dávku očkovacej látky takmer 30 500 tínedžerov, druhú dávku vakcíny takmer 11 200 detí," priblížila s tým, že záujem očkovať vo svojej ambulancii má 120 pediatrov a 349 všeobecných lekárov pre dospelých. Zmluvy sa podľa jej slov postupne spracúvajú, počet očkujúcich lekárov v ambulanciách postupne rastie.

Skryť Vypnúť reklamu

Eliášová prízvukovala, že čím viac bude zaočkovaných detí a dospievajúcich v tomto veku, tým väčšia šanca bude na jeseň na plynulé prezenčné vyučovanie v školách.

15:15 SVET - Čínske farmaceutické firmy Sinopharm a Sinovac podpísali dohody s medzinárodnou iniciatívou COVAX o poskytnutí až do 550 miliónov dávok ich vakcín. Celosvetová aliancia pre očkovanie Gavi, ktorá je partnerom programu podporovaného Organizáciou Spojených národov (OSN), informovala, že od spoločností do októbra kúpia 110 miliónov dávok. Iniciatíva má zároveň opciu na kúpu ďalších 440 miliónov dávok do polovice roku 2022.

WHO schválila vakcíny spomenutých firiem pre núdzové použitie. Ich inaktivované vakcíny už široko používajú v Číne a mnohých ďalších krajinách. Inaktivované vakcíny obsahujú usmrtený koronavírus.

Skryť Vypnúť reklamu

14:40 SLOVENSKO - V Trenčíne sa cez víkend poslednýkrát očkovalo vakcínou AstraZeneca. V dvoch veľkokapacitných očkovacích centrách zriadených Trenčianskym samosprávnym krajom počas druhého júlového víkendu zaočkovali celkom 5 793 ľudí. Možnosť zaočkovania bez nutnosti registrácie využilo takmer 600 ľudí.

Na trenčianskom výstavisku v sobotu posledný raz očkovali vakcínou spoločnosti AstraZeneca. Druhú dávku vakcíny dostalo 2 170 osôb. V nedeľu očkovali vakcínou od konzorcia Pfizer/BioNTech, podaných bolo celkom 2 100 dávok, a to prvoočkovancom aj na preočkovanie, uviedla Štefíková.

Vo veľkokapacitnom očkovacom centre na Zimnom štadióne v Prievidzi pracovali očkovacie tímy len v sobotu, podali 1 523 dávok. Po prvú dávku vakcíny od Pfizer/BioNTech si prišlo 377 a po druhú 1 146 ľudí. V očkovacích centrách TSK od ich otvorenia podali už takmer 96-tisíc dávok vakcín.

Skryť Vypnúť reklamu

13:45 SLOVENSKO- Celkovo sa na Slovensku za posledné dva mesiace laboratórne potvrdilo 35 prípadov delta variantu, informuje ÚVZ. Zväčša išlo o osoby prichádzajúce zo zahraničia a ich úzke kontakty. Delta variant bol však identifikovaný aj u osôb, ktoré v zahraničí neboli. Príslušné regionálne úrady verejného zdravotníctva v tejto veci okamžite začali epidemiologické vyšetrovanie a prijali protiepidemické opatrenia.

Počas júna laboratória zachytili 15 prípadov nákazy delta variantom, v júli zachytili 20 vzoriek mutácie.

Na Slovensku naďalej dominuje alfa variant pandemického SARS-Cov-2 vírusu. Avšak v júni sme už v populácii na Slovensku identifikovali aj infekčnejší delta variant.

V júni tohto roka sa na Slovensku pomocou PCR testovania identifikovalo 1 793 pozitívnych vzoriek. Na sekvenovanie bolo postúpených 1 247, čo predstavuje 69,5 % zo všetkých pozitívnych vzoriek. Pri počte 1 148 úspešne sekvenovaných vzoriek je ich podiel 64 % zo všetkých pozitívne testovaných. Na žiadosť hlavného hygienika SR Jána Mikasa vykonávajú laboratóriá sekvenáciu všetkých pozitívnych vzoriek na SARS-CoV-2 s hodnotou Ct 25 a nižšou, nakoľko Ct hodnoty vyššie ako 25 výrazne znižujú úspešnosť sekvenácie.

Skryť Vypnúť reklamu

13:10 SLOVENSKO - Dôvody, pre ktoré sa neuvoľnili peniaze na očkovaciu kampaň, sú nepochopiteľné. Je potrebné, aby si to ministri medzi sebou vysvetlili, vyhlásila prezidentka Čaputová.

Uviedla to v reakcii na to, že minister financií zatiaľ neuvoľnil prostriedky na kampaň a žiadal od ministra zdravotníctva doplniť podklady.

Súvisiaci článok Prezidentka: Dôvody pre neuvoľnenie peňazí na očkovaciu kampaň sú nepochopiteľné Čítajte 

"Dôvody sú pre mňa nezrozumiteľné vzhľadom na to, že očkovacia kampaň je úplne legitímna stratégia. Robia to takmer všetky krajiny sveta práve preto, aby vysvetlili očkovanie a jeho výhody a význam pre spoločnosť. Je treba, aby to robilo aj Slovensko. Viem, že očkovacia kampaň je pripravená. Dôvody, pre ktoré sa to nedeje alebo nie sú na to uvoľnené peniaze, sú pre mňa nepochopiteľné a je veľmi potrebné, aby si to ministri medzi sebou vysvetlili," povedala hlava štátu.

Skryť Vypnúť reklamu

12:36 SLOVENSKO - Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) poslalo koncom júna SMS správu s COVID pasom aj osobám, ktoré zomreli na následky ochorenia COVID-19. V tlačovej správe o tom informovala Lenka Straková z Občianskeho združenia (OZ) Skutočné obete. Združenie preto žiada NCZI, aby si dalo do poriadku údaje vo svojich databázach, očistilo databázy od zosnulých a aby sa rodinám za technické a manažérske zlyhanie verejne ospravedlnilo.

„Keď mi prišla SMS s osobným číslom na meno mamy, ktorá zomrela počas vrcholiacej druhej vlny pandémie, myslela som, že zle vidím. Ostala som nepríjemne prekvapená,“ povedala Lucia Ďurajková, dcéra jednej z obetí COVID-19.

OZ Skutočné obete pritom eviduje viacero podobných skúseností. SMS s COVID pasom boli doručené napríklad aj rodinám, ktoré prišli o príbuzného pred viac ako pol rokom. Na otázky združenia, prečo k zasielaniu SMS správ na telefónne čísla obetí ochorenia COVID-19 dochádza, NCZI nereagovalo.

Skryť Vypnúť reklamu

12:33 SLOVENSKO - Rezort kultúry rozdelil ďalšie dotácie. Výzvu vyhlásil v rámci balíka pandemickej finančnej pomoci poskytovanej cez svoj dotačný systém. Dotácie boli určené pre umelcov v slobodnom povolaní a živnostníkov v technických a obslužných profesiách dlhodobo pôsobiacich v kultúre a kreatívnom priemysle. Výzva bola postavená "na princípe adresnosti, jasných pravidiel a administratívnej jednoduchosti," uvádza ministerstvo v tlačovej správe.

Žiadosti boli vybavované priebežne od začiatku spustenia výzvy a ministerstvo k dnešnému dňu vyplatilo žiadateľom viac ako 2,4 mil. eur.

12:07 SVET - Podľa epidemiologičky WHO Marie Van Kerkhove bolo devastujúce pozerať sa na zábery kričiacich a spievajúcich fanúšikov bez rúšok na finále Euro 2020. Takéto správanie zvyšuje možnosť šírenia Delta variantu, informuje Reuters.

Skryť Vypnúť reklamu

"Má ma tešiť, keď vidím ako sa vírus šíri rovno pred mojimi očami?" napísala odborníčka na sociálnej sieti Twitter.

11:40 SLOVENSKO - Kombinovať vakcíny proti ochoreniu COVID-19 je už zo zdravotných dôvodov možné aj na Slovensku . Šéf rezortu Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) si dal k tejto téme vypracovať analýzu o účinnosti a bezpečnosti kombinácie dvoch odlišných vakcín.

Súvisiaci článok Na Slovensku už je možné kombinovať vakcíny Čítajte 

"V prípade lekárskeho odporučenia je už možné podať druhú dávku očkovacej látky aj od inej farmaceutickej firmy, ako bola pôvodne aplikovaná prvá dávka vakcíny," uviedla jeho hovorkyňa Zuzana Eliášová.

Rezort zdravotníctva aktuálne v takomto prípade odporúča kontaktovať svojho lekára, vyžiadať si potvrdenie a následne kontaktovať infolinku MZ SR, prípadne infolinku Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI), alebo si vyžiadať kontaktovanie prostredníctvom kontaktného formulára na stránke NCZI.

Skryť Vypnúť reklamu

11:34 SLOVENSKO- Mobilné očkovacie jednotky robia veľmi záslužnú prácu, pretože sú k dispozícii ľuďom, ktorí sa nemôžu vzhľadom na imobilitu, zdravotný stav alebo vek dopraviť do očkovacieho centra. Prezidentka SR Zuzana Čaputová to povedala v pondelok po stretnutí s tímom mobilnej očkovacej jednotky v obci Rosina pri Žiline, ktorý zaočkoval 94-ročnú obyvateľku a jej vnuka.

Súvisiaci článok Na pľúcnej ventilácii je deväť pacientov (mapa a grafy) Čítajte 

"Som veľmi rada, že pre ľudí, ktorí sa chcú očkovať, je k dispozícii aj takáto možnosť. Urobiť očkovanie dostupnejším práve pre nich je súčasťou toho, čo štát má urobiť. Aj v tomto samosprávnom kraji mobilné očkovacie jednotky fungujú. Denne zaočkujú okolo 20 ľudí, ktorí majú záujem. A aj to môže pomôcť, aby Slovensko nebolo krajinou, ktorá je na tom najhoršie, pokiaľ ide o počet očkovaných spomedzi iných európskych krajín," uviedla Čaputová.

Skryť Vypnúť reklamu

11:00 SVET - V Prahe spúšťajú očkovanie bez registrácie, ľudia dostanú vakcíny na hlavnej stanici i v nákupnom centre. Informuje o tom spravodajský portál iDNES.cz, podľa ktorého tiež premiér Andrej Babiš a minister zdravotníctva Adam Vojtěch slávnostne otvoria aj prevádzku centra na hlavnej stanici v Prahe.

Súvisiaci článok V Česku je možné prísť na očkovanie aj bez registrácie Čítajte 

V OC Chodov dostanú ľudia vakcínu od Pfizer/BioNTech, ktorú si môžu nechať pichnúť aj ľudia od 16 rokov, zatiaľ čo na hlavnej stanici budú podávať jednodávkové vakcíny od firmy Johnson & Johnson. Obe centrá budú fungovať každý deň.

Ľudia, ktorí sa na týchto dvoch miestach dajú zaočkovať, sa môžu zapojiť aj do súťaže. Tá je podľa iDNES.cz zameraná najmä na mladú populáciu - raz do týždňa sa bude hrať o smartfón, každý deň niekto získa značkové tenisky a súťažiť sa bude aj o kupóny do distribučnej platformy videohier.

Skryť Vypnúť reklamu

„Očkovacie centrum bude fungovať na princípe „tu a teraz“. To znamená, že ktokoľvek starší ako 16 rokov príde a dostane vakcínu. Stačí si so sebou vziať len občiansky preukaz a kartičku poistenca,“ povedal v rozhovore pre iDNES.cz riaditeľ IKEM Michal Stiborek. Práve očkovacie tímy z Inštitútu klinickej a experimentálnej medicíny zabezpečujú prevádzku očkovacieho centra v Chodove.

10:40 SVET - Počet prípadov v Thajsku narastá, vláda sprísňuje opatrenia. V hlavnom meste bude zákaz vychádzania. Kritici vyčítajú vláde, že opatrenia nezaviedla skôr.

Dôvodom šírenia nákazy sú varianty delta a alfa, informovala agentúra AFP. V Bangkoku, kde začal platiť zákaz vychádzania v čase od 21:00 do 4:00, vznikli na viacerých miestach policajné kontrolné stanovištia. Zhromaždenia sú obmedzené na maximálne päť ľudí a verejná doprava je v prevádzke do 21:00.

Otvorené zostávajú supermarkety, reštaurácie, banky, lekárne a obchody s elektronikou v obchodných centrách. Iné obchodné prevádzky však musia zostať zatvorené.

10:24 SVET - Počas uplynulého víkendu pribudlo v Maďarsku 102 prípadov a v súvislosti s koronavírusom zomreli traja ľudia. Počet aktuálne infikovaných neustále pomalým tempom klesá a zatiaľ nič nenaznačuje nástup štvrtej vlny. Informoval o tom v pondelok spravodajský server privatbankar.hu s odvolaním sa na údaje operačného štábu.

Proti novému koronavírusu je zaočkovaných takmer 5,54 milióna osôb, z ktorých vyše 5,17 milióna dostalo už obe dávky vakcíny. Počas víkendu stúpol počet zaočkovaných o 9 129.

10:05 SLOVENSKO - V nedeľu pokračovalo aj očkovanie. Pribudlo 7 593 osôb zaočkovaných, vakcínu na Slovensku zatiaľ dostalo 2 140 531 ľudí.

Prvou dávkou je zaočkovaných 2 130 542 Slovákov, očkovanie druhou dávkou vakcíny má za sebou 1 763 051 z nich.

10:00 SLOVENSKO - Na Slovensku za uplynulý deň pribudlo 7 pozitívne testovaných ľudí formou RT-PCR testov a 3 pozitívne testovaných antigénnymi testami. V nedeľu bolo ukončených 1 032 RT-PCR vyšetrení a 3 971 antigénnych testov.

Najviac pozitívne testovaných RT-PCR testami bolo v Bratislavskom kraji (3), nasleduje Žilinský (2), Košický (1), Nitriansky (1), Trenčiansky (-), Prešovský (-), Trnavský (-) a Banskobystrický (-).

Sú medzi nimi 4 muži a 3 ženy. Celkový počet pozitívne testovaných mužov je 187 140 a žien 204 785.

Celkový počet ukončených laboratórnych PCR testov doteraz je 3 018 508 pričom takto bolo pozitívne testovaných 391 925 osôb. Celkový počet vykonaných Ag testov doteraz je 37 265 261, z čoho bolo pozitívne testovaných 386 870 osôb.

Pribudli aj dve obete, počet osôb, ktoré od začiatku pandémie podľahli koronavírusu tak stúpol na 12 521.

Počet hospitalizovaných sa v nedeľu nezmenil, v nemocniach je naďalej 101 osôb, z toho 61 má potvrdené ochorenie Covid-19. Na pľúcnej ventilácii je pripojených deväť z nich.

09:03 SVET - V Česku je od pondelka možné prísť na očkovanie proti koronavírusu aj bez registrácie. Česká vláda bude tiež v pondelok rokovať o možnosti skrátenia časového rozostupu medzi prvou a druhou dávkou vakcíny, informovala české spravodajská televízia ČT24. Ľudom, ktorí sa na očkovanie neprihlásili, budú zatiaľ k dispozícii dve očkovacie miesta v Prahe, a to na hlavnej železničnej stanici a v obchodnom centre Chodov.

08:18 SVET - Austrália hlásila ďalší nárast v počte prípadov koronavírusu SARS-CoV-2. Šírenie infekcie pokračuje aj napriek lockdownu zavedenému v najväčšom meste Sydney, píše agentúra AFP. Zdravotnícke úrady v Sydney hlásili za obdobie posledných 24 hodín ďalších 112 prípadov.

V najľudňatejšom meste krajiny platí od 26. júna lockdown, ktorý úrady zaviedli v reakcii na zvýšený počet prípadov nákazy novým typom koronavírusu. Úrady obyvateľom Sydney nariadili, aby nevychádzali z domu okrem nevyhnutných prípadov, ako je nákup potravín, lekárske ošetrenie či pravidelné telesné cvičenie.

07:13 SVET - V Južnej Kórei sa nákaza koronavírusu za uplynulý deň potvrdila u ďalších 1 100 ľudí. V Soule medzitým začína platiť najvyšší stupeň opatrení, píše agentúra Reuters.

Nedeľný nárast počtu infikovaných bol zatiaľ najvyšší, aký Južná Kórea od začiatku pandémie v nedeľu zaznamenala. Minulý týždeň pritom krajina zaznamenala trikrát v rade rekordné prírastky, čo kulminovalo v piatok, keď ich evidovala 1 378. Súčasná vlna nákazy v Južnej Kórei zatiaľ oproti minulým priniesla menej vážnych prípadov covidu a úmrtí, čo je pripisované značnej preočkovanosti seniorov a rizikových skupín.

Od začiatku pandémie táto ázijská krajina s takmer 52 miliónmi obyvateľmi eviduje 169 146 prípadov nákazy koronavírusom a 2 044 úmrtí.

00:00 SLOVENSKO - Od dnešného dňa je takmer celá krajina v najlepšej zelenej fáze. Patrí do nej 76 okresov a už len tri sú žlté: Turčianske Teplice, Humenné a Ružomberok.

Pre zväčšenie kliknite sem.

Všetko o koronavíruse a ochorení COVID-19

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Prehľad bratislavských komunít. Čo všetko sa dá robiť so susedmi
 2. Od legendárneho trhoviska po hanbu Bratislavy. Ako sa menilo Trnavské mýto?
 3. Prišli škrečky a Dedoles počíta tržby na desiatky miliónov
 4. 30 000 eur pre tých, ktorí chcú zlepšiť život vo svojej komunite
 5. Kuriéra nezastavili ani preteky. S dodávkou prešiel rely
 6. Potrebujeme poďakovať vzorom. Preto rozbiehame novú biznis cenu
 7. Varujú pred púštnymi búrkami v Dubaji
 8. Žabka rýchlo expanduje na západe Slovenska
 9. Divočina na ceste: ako postupovať, ak v noci zrazíte zviera?
 10. Maurícius vás nenechá chladnými. Za akými miestami sa vybrať?
 1. Zahlasujte za ďalší klimatický projekt s podporou dm
 2. Vydajte sa po stopách kvalitnej kávy
 3. Orange má najkvalitnejšiu mobilnú sieť na Slovensku i v Európe
 4. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
 5. "Vzrušenie, nadšenie a radosť" tvrdí DJ Milan Lieskovský
 6. Žabka rýchlo expanduje na západe Slovenska
 7. Divočina na ceste: ako postupovať, ak v noci zrazíte zviera?
 8. 30 000 eur pre tých, ktorí chcú zlepšiť život vo svojej komunite
 9. Kuriéra nezastavili ani preteky. S dodávkou prešiel rely
 10. Termming vo Veľkých Kapušanoch modernizuje tepelné hospodárstvo
 1. Sledujte naživo pokusy so slovenskými výskumníkmi 7 061
 2. Ako môžu fajčiari pomôcť prírode? Úplne jednoducho 6 252
 3. Prišli škrečky a Dedoles počíta tržby na desiatky miliónov 5 490
 4. Maurícius vás nenechá chladnými. Za akými miestami sa vybrať? 4 817
 5. Zateplenie strechy PUR penou či minerálnou vlnou? 4 808
 6. Jablone prekonali očakávania. O bývanie v Bytči je veľký záujem 4 119
 7. Poznáte všetkých TOP 10 Bratislavy? 3 437
 8. Zodpovedné investovanie praje budúcnosti a je fér 3 364
 9. Trnavské mýto: Od centrálneho trhoviska ku kongresovej sále 2 965
 10. Slováci ochutnali vegánske bagety. Chutili im? 2 920
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Ilustračné foto

Otázky a odpovede.


24. sep
Do nemocníc treba prinajmenšom respirátor. Test nezriedka potrebujú aj zaočkovaní.

Dĺžka návštev sa pohybuje v minútach.


18 h
Zdravotný pracovník vkladá tyčinku do tuby po odobratí vzorky na PCR test na ochorenie Covid-19.

PCR testy na Slovensku odhalili viac ako 408-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 12 596 obetí.


a 4 ďalší 12 h

Neprehliadnite tiež

U. S. Steel Košice.

Zamestnanci si prilepšia.


TASR 17m
Prezidentka Zuzana Čaputová.

Čaputová sa plánuje stretnúť aj s Ficom a Pelegrinim.


TASR 17m
Podcast Odsúdení na neúspech

Rómovia sa pre meno alebo farbu pleti často na pracovné pohovory ani nedostanú.


a 1 ďalší 34m
Skryť Zatvoriť reklamu