SME
Streda, 8. december, 2021 | Meniny má MarínaKrížovkyKrížovky

Koronavírus: Čaputová hovorila pred OSN o vakcinačnom egoizme (minúta po minúte)

PCR testy na Slovensku odhalili viac ako 402-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 12 580 obetí.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Správy o koronavíruse sme sledovali online minútu po minúte:

20:30 Minútu po minúte sme ukončili. Ďakujeme za pozornosť.

Skryť Vypnúť reklamu

18:13 SVET - Maďarsko predá Thajsku a Vietnamu po 400-tisíc dávok očkovacích látok proti covidu. Podľa agentúry MTI to oznámil v New Yorku maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó.

Šéf maďarskej diplomacie pricestoval do Spojených štátov na 76. zasadanie Valného zhromaždenia OSN. V New Yorku povedal, že sa s uvedenými krajinami juhovýchodnej Ázie už dohodli na spôsobe odovzdania vakcín po tom, čo sa vlády Thajska a Vietnamu obrátili na Budapešť so žiadosťou o nákup očkovacej látky.

17:50 SLOVENSKO - Na celom svete bolo podaných viac ako päť miliárd dávok vakcín proti Covidu-19, z toho však takmer 75 percent len v desiatich krajinách. V 50 krajinách sveta je zaočkovanosť nižšia ako päť percent a v polovici z nich dosahuje len jedno percento.

Skryť Vypnúť reklamu

Tento stav je podľa prezidentky Zuzany Čaputovej zlyhaním medzinárodnej politiky, na ktoré svet hľadí v priamom prenose. Hlava štátu tom povedala počas svojho dnešného prejavu na Valnom zhromaždení Organizácie Spojených národov, na ktorom sa zúčastnila prostredníctvom telemostu.

Súvisiaci článok Nedajte sa ovládnuť smútkom. Prezidentka v OSN citovala pápeža (celý príhovor) Čítajte 

Prezidentka skonštatovala, že vďaka vakcínam je na tom svet lepšie ako pred rokom a že vakcíny poskytujú jednoznačnú cestu von z pandémie. Kde však vedci pri vývoji vakcín uspeli, politika zlyháva.

"Vakcinačný egoizmus len odďaľuje koniec pandémie a poskytuje vírusu čas na vznik nových smrteľnejších mutácií. Solidarita by mala byť záväzným princípom, nie voliteľnou možnosťou. Vakcíny musia byť dostupné pre všetkých, a preto Slovensko bude pokračovať v podpore projektu COVAX," uviedla Čaputová.

Skryť Vypnúť reklamu

Dodala, že aj keď sa svet postupne blíži k zvládnutiu pandémie Covid-19, nemá sa ponáhľať k návratu do normálu len preto, že môže.

17:15 SVET - OECD vyzýva rozvinuté krajiny, aby sa podelili o vakcíny. Ak vďaka väčšiemu medzinárodnému úsiliu krajiny s nízkymi príjmami získajú prostriedky, ktoré potrebujú na zaočkovanie svojho obyvateľstva, prinesie to prospech im aj celému svetu, tvrdí Organizácia pre ekonomickú spoluprácu a rozvoj.

16:45 SVET - Poľská vláda odporučila preočkovať treťou dávkou vakcíny proti koronavírusu ľudí starších ako 50 rokov a tiež zdravotnícky personál.

Poľský premiér Mateusz Morawiecki oznámil, že tretie dávky dávky sa týmto osobám budú podávať šesť mesiacov po podaní druhej dávky očkovacej látky. Preočkovávať sa bude vakcínami od spoločností Pfizer/BioNtech a Moderna.

Skryť Vypnúť reklamu

16:35 SLOVENSKO - Obce nemajú kompetenciu zákonne obmedziť slobodu pohybu od 21:00 do 5:00 či obmedziť prevádzkový čas podnikov. Únia miest Slovenska konštatovala, že podľa súčasnej právnej úpravy je potrebné na obmedzenie slobody pohybu vyhlásenie núdzového stavu.

16:30 SLOVENSKO - V levočskej nemocnici platí od začiatku týždňa zákaz návštev, v súlade s pravidlami Covid automatu však platia niektoré výnimky. Týkajú sa dvoch prípadov, a to pacientov v terminálnom štádiu ochorenia a onkologických pacientov po posúdení ošetrujúcim lekárom.

16:20 SVET - Rakúska metropola Viedeň zavádza od októbra pri návšteve nočných podnikov, barov a na podujatiach s viac ako 500 účastníkmi pravidlo 2G - znamená to, že vstup budú mať povolený len ľudia zaočkovaní proti novému koronavírusu alebo tí, čo sa z ochorenia vyliečili.

Skryť Vypnúť reklamu

Vo všetkých obchodoch sa okrem toho zavádza povinnosť nosiť respirátory FFP2. Nové opatrenia budú platiť zatiaľ jeden mesiac pre osoby od 12 rokov, oznámil to viedenský starosta Michael Ludwig.

15:52 SLOVENSKO - V okrese Stará Ľubovňa zaznamenali v minulom týždni štvornásobný vzostup počtu pozitívnych prípadov. Kým pred dvoma týždňami ich evidovali 21, v minulom týždni stúpol počet na 99.

Medzi nimi je 42 nových prípadov z obce Šarišské Jastrabia.

Súvisiaci článok Svadba s bordovou nevestou dopadla zle. Stará Ľubovňa vyletela na hrozivé čísla Čítajte 

15:45 SLOVENSKO - Darcov krvi vo svidníckej nemocnici pred odberom bezplatne otestujú na koronavírus. Ako informovala Bianka Krejčíová zo siete nemocníc Svet zdravia, svidnícka nemocnica prijala opatrenie v súvislosti so zabezpečením ochrany zdravia darcov krvi, personálu nemocnice a celkovej bezpečnosti transfúznych prípravkov.

Skryť Vypnúť reklamu

15:03 SLOVENSKO - Ministerstvo zdravotníctva uverejnilo viaceré prehľadné manuály, vďaka ktorým je možné posúdiť závažnosť zdravotného stavu dieťaťa.

Grafiky sú určené pre rodičov detí mladších ako tri mesiace, starších ako tri mesiace a pre rodičov dospievajúceho dieťaťa.
Ich cieľom je pomôcť najmä rodičom, ak ich dieťa ochorie, a to aj v prípade nákazy ochorením Covid-19.

Súvisiaci článok Pri posúdení závažnosti ochorenia dieťaťa pomôže rodičom manuál Čítajte 

15:00 SVET - Polícia v Melbourne, hlavnom meste juhoaustrálskeho štátu Viktória, použila gumové a paprikové projektily na rozohnanie davu demonštrantov, ktorí vyšli do ulíc aj napriek pretrvávajúcemu lockdownu.

Príslušníci polície zatkli viac ako 60 ľudí.

Dav demonštrantov skladajúci sa z asi dvetisíc ľudí poškodzoval okolité nehnuteľnosti, blokoval frekventovanú cestu a zranil troch príslušníkov polície. Protesty proti pandemickým opatreniam v Melbourne trvajú už v poradí druhý deň.

Skryť Vypnúť reklamu

14:49 SLOVENSKO - Prvú dávku vakcíny proti covidu už dostalo 45 percent obyvateľov Nitrianskeho kraja.

V rámci Slovenska to radí región na tretie miesto. Ako informoval Nitriansky samosprávny kraj, počet zaočkovaných prvou dávkou je 298 401, druhú dávku vakcíny prijalo 281 476 obyvateľov.

14:25 SLOVENSKO - Úrad verejného zdravotníctva zverejnil rady, ako sa správať v každodenných situáciách v čase šírenia koronavírusu. Nazval ich Epiketa.

Jednotlivé postupy majú pomôcť znižovať riziko infekcie v každodenných situáciách a uľahčiť orientáciu v priestore medzi platnými opatreniami a ohľaduplnosťou voči ostatným.

14:20 SLOVENSKO - Zaočkovaných je zhruba 80-tisíc žiakov vo veku od 12 rokov do 17 rokov, čo predstavuje 23,4 percenta.

Najviac zaočkovaných žiakov prvou dávkou k 20. septembru vo vekovej kategórii 12 až 17 rokov je v okrese Bratislava, kde zaočkovanosť dosahuje 52 percent.

Skryť Vypnúť reklamu

14:14 SLOVENSKO - Nemocnica Agel Zlaté Moravce zakázala návštevy pacientov na lôžkových oddeleniach.

Rozhodnutie vedenia súvisí s aktuálnou situáciou v Nitrianskom kraji, kde pribúdajú pacienti pozitívne testovaní na koronavírus, ale predovšetkým sa výrazne zvýšil počet akútnych respiračných ochorení, hlavne chrípky.

Informovala o tom riaditeľka nemocnice Nina Horniaková.

14:00 SVET - Druhá dávka jednodávkovej vakcíny Janssen zvyšuje ochranu proti koronavírusu. Informoval o tom jej výrobca, spoločnosť Johnson & Johnson.

13:58 SVET - Trio vedcov z nemeckej biotechnologickej spoločnosti BioNTech, ktorá stojí za vyvinutím jednej z hlavných vakcín proti ochoreniu Covid-19, získa v roku 2022 najprestížnejšie medicínske ocenenie v Nemecku.

13:42 SLOVENSKO - Farmaceuti sú na očkovanie v lekárňach pripravení, kvôli zmenám legislatívy to však bude možné najskôr o rok.

Skryť Vypnúť reklamu

O možnosti zaočkovať sa v lekárni minulý týždeň hovoril aj minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. Momentálne to však neumožňuje legislatíva.

13:40 SVET - Európska komisia oznámila, že dodala posledný z dvesto objednaných kusov dezinfekčných robotov, ktoré objednala vlani a ktoré pomáhajú dezinfikovať izby po pacientoch s ochorením Covid-19.

Komisia zároveň spresnila, že doobjednala sto ďalších robotických systémov.

13:20 SLOVENSKO - Dištančnú formu vyučovania tento týždeň zaviedli v 851 z takmer 53-tisíc tried.

Rezort školstva eviduje 1 391 žiakov s pozitívnym testom na ochorenie Covid-19. Uviedol to minister školstva na dnešnej tlačovej konferencii.

Súvisiaci článok Na dištančnú výučbu prešlo tento týždeň 851 tried Čítajte 

13:06 SVET -Koncentrácia častíc koronavírusu v odpadových vodách v Maďarsku pomaly, ale priebežne stúpa, informovalo v pondelok agentúru MTI Centrum národného zdravia s odvolaním sa na výsledky vzoriek odobratých v 37. kalendárnom týždni.

Skryť Vypnúť reklamu

Väčšinu vzoriek odobratých po celej krajine charakterizuje stagnácia, avšak v Pécsi a v Székesfehérvári zaznamenali rast koncentrácie, pričom v prípade mesta Szolnok potvrdili vzorky pokles.

12:45 SLOVENSKO - Pacientov s príznakmi ochorenia Covid-19 budú v ambulanciách Nemocnice Agel Krompachy od stredy ošetrovať v neskorších ordinačných hodinách.

Režim prevádzky ambulancií sa zmení v súlade s epidemiologickými opatreniami. Hlavným cieľom je zabrániť, aby sa v rovnakom čase stretávali pacienti s príznakmi s pacientmi bez klinických príznakov.

12:05 SVET - Všetci Slováci, ktorí cestujú do Švajčiarska a nemajú za sebou očkovanie proti koronavírusu, musia od pondelka 20. septembra pri vstupe do krajiny predložiť negatívny výsledok testu.

Ministerstvo zahraničných vecí o tom informovalo na svojej webovej stránke.

Skryť Vypnúť reklamu

10:55 SVET - V uplynulých 24 hodinách potvrdili testy v Maďarsku nákazu koronavírusom v 289 prípadoch, čím počet infikovaných počas pandémie stúpol na 818 520.

V súvislosti s ochorením zomreli v tomto čase piati pacienti, počet obetí pandémie tak dosiahol 30 141.

Aktuálne je v krajine nakazených 7 639 osôb. Hospitalizovaných je 401 chorých, z nich 45 je napojených na umelú pľúcnu ventiláciu.

Počet zaočkovaných prvou dávkou vakcíny proti covidu dosiahol v Maďarsku takmer 5,9 milióna, dve dávky podali vyše 5,5 milióna ľuďom a tretiu dávku dostalo 626-tisíc osôb.

10:32 SLOVENSKO - Napriek tomu, že je okres Levice podľa Covid automatu červeným okresom, pandemická situácia v Nemocnici Agel Levice je zatiaľ priaznivá.

Nemocnica nemá žiadneho zamestnanca pozitívne testovaného na ochorenie Covid-19, informoval riaditeľ nemocnice Ján Belanský.

Skryť Vypnúť reklamu

V zmysle príkazu ministerstva zdravotníctva sú podľa slov riaditeľa levickej nemocnice reprofilizované covidové lôžka a personál má k dispozícii dostatok ochranných osobných pomôcok.

"Zdravotnú starostlivosť poskytujeme momentálne jednému pacientovi s Covid-19, ten je napojený na umelú pľúcnu ventiláciu. Personál aj technické vybavenie máme dostatočné, aby sme zvládli začínajúcu tretiu vlnu pandémie. Vzhľadom na preočkovanosť zamestnancov i obyvateľov v regióne veríme, že tento priebeh nebude dramatický," uviedol Belanský.

10:15 SVET - Šírenie koronavírusu sa už oficiálne stalo najsmrteľnejšou pandémiou v novodobej histórii USA.

Podľa údajov Johns Hopkins University je už počet obetí v krajine vyšší, ako ten, ktorý si vyžiadala španielska chrípka z roku 1918. V pondelok počet úmrtí na ochorenie Covid-19 v USA prekročil hranicu 675-tisíc a stúpa v priemere o viac ako 1 900 denne.

Skryť Vypnúť reklamu

10:01 SLOVENSKO - Za uplynulý deň sa dalo zaočkovať 1 281 ľudí, prvú dávku vakcínu už dostali 2 421 490 ľudí.

Druhú dávku očkovacej látky dostalo 1471 osôb, kompletne zaočkovaných je teda 2 229 085 ľudí.

10:00 SLOVENSKO – Laboratóriá za včerajšok otestovali 10 475 vzoriek PCR testov.

Odhalili 880 infikovaných, z ktorých viac ako 75 percent nebolo zaočkovaných.

Vykonalo sa tiež 16 664 antigénových testov. Pozitívny test malo 193 ľudí, z nich viac ako 78 percent neabsolvovalo očkovanie.

Delta variant vírusu má v sekvenovaných vzorkách za uplynulý týždeň stopercentné zastúpenie.

Najviac pozitívne testovaných RT-PCR testami bolo v Žilinskom kraji (244), nasleduje Prešovský (180), Košický (158), Bratislavský (84), Trenčiansky (78), Trnavský (50) a Banskobystrický (45) a Nitriansky (41).

Skryť Vypnúť reklamu

Je medzi nimi 457 mužov a 423 žien.

Koronavírusu podľahli siedmi ľudia. Celkový počet úmrtí "na Covid" je 12 580 a celkový počet úmrtí "s Covidom" je 2 461.

Počet ľudí, ktorí potrebujú hospitalizáciu zvýšil o 49. Výrazne sa zvýšil aj počet pacientov s potvrdeným covidom, a to o 50. Spomedzi hospitalizovaných nie je vôbec zaočkovaných alebo len čiastočne zaočkovaných viac ako 83 percent ľudí.

V nemocniciach je momentálne 438 ľudí, viac ako 83 percent z nich nie je zaočkovaných. Na JIS je 45 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 34 z nich.

9:45 SVET - Brazílsky prezident Jair Bolsonaro bude môcť vstúpiť do priestorov OSN v New Yorku aj napriek tomu, že nie je zaočkovaný. Reštaurácie v meste však nezaočkované osoby dovnútra nevpúšťajú.

Skryť Vypnúť reklamu

Bolsonaro má byť prvým rečníkom na utorňajšom otvorení 76. Valného zhromaždenia OSN. Predseda tohto zhromaždenia Abdulláh Šáhid minulý týždeň povedal, že prezidenti, premiéri a diplomati zo 193-členských krajín nemusia pri vstupe to priestorov OSN predložiť potvrdenie o očkovaní proti ochoreniu Covid-19.

Bolsonaro pred odletom do USA oznámil, že sa nenechá pred cestou zaočkovať. Jeho imunitný systém je podľa neho "dostatočne silný na to, aby odrazil útok vírusu".

9:42 SVET - Muž z Vietnamu dostal pokutu vo výške 327 dolárov za to, že sfalšoval pozitívny test na koronavírus, aby nemusel ísť do práce.

Polícia vo vietnamskej provincii Dak Nong uviedla, že nemenovaný 41-ročný muž dostal pokutu za to, že šíril nepravdivé informácie. Jeho sfalšovaný pozitívny test totiž podľa polície vyvolal obavy u miestnych zdravotníckych úradov.

9:40 SLOVENSKO - Novobanský jarmok, ktorý sa mal konať v piatok 24. a v sobotu 25. septembra, sa neuskutoční. Ako mesto Nová Baňa informuje na svojej webovej stránke, rozhodol o tom krízový štáb mesta na rokovaní.

Štáb tak rozhodol po dôkladnom zvážení aktuálnej epidemickej situácie v okrese Žarnovica, vyhodnotenia zdravotných rizík pre návštevníkov jarmoku a obyvateľov mesta, na základe pravidiel kultúrneho semaforu a podmienok Covid automatu v okrese Žarnovica, ktorý je od pondelka 20. septembra v červenej farbe.

9:38 SLOVENSKO - Prešovské výjazdové očkovacie tímy cez víkend zaočkovali viac ak 1 100 ľudí. Očkovali priamo na ulici v Humennom aj v obchodných centrách v Prešove a Poprade.

Súvisiaci článok Zákazník odmietajúci rúško zastrelil v Nemecku zamestnanca pumpy Čítajte 

9:30 SVET - Nemecká polícia zatkla 49-ročného muža, ktorý je obvinený z vraždy zamestnanca čerpacej stanice.

Podľa nemeckej verejnoprávnej televízie SWR prišiel páchateľ v sobotu večer na čerpaciu stanicu s cieľom kúpiť 12 plechoviek piva. Keď nákup položil na pult pri pokladni, 20-ročný zamestnanec pumpy ho vyzval, aby si nasadil rúško. Muž na požiadavku nereagoval. Namiesto toho budovu opustil a zamestnancovi pri odchode pohrozil rukou. Vyplýva to z kamerového záznamu.

Páchateľ sa okolo 21.45 h vrátil na čerpaciu stanicu, tentoraz so zahalenými ústami a nosom. Pri pokladni rúško stiahol. Zamestnanec čerpacej stanice ho opäť upozornil na povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest. Muž následne vytiahol revolver a pumpára zastrelil.

9:06 SVET - Počet mŕtvych v súvislosti s ochorením Covid-19 na celom svete podľa údajov americkej Univerzity Johnsa Hopkinsa prekročil 4,7 milióna.

9:00 SVET - Staveniská po celom Melbourne dnes náhle uzatvorili po tom, čo robotníci páchali výtržnosti a búrili sa proti novým požiadavkám na zaočkovanie.

Staveniská budú zatvorené dva týždne a úrady to označili za reakciu na "rozsiahle nedodržiavanie" predpisov proti šíreniu Covid-19 a na násilné protesty.

8:38 SVET - Približne 15-tisíc ľudí, ktorí boli v Británii počas klinických testov zaočkovaní vakcínou od firmy Novavax, sa sťažuje, že napriek vakcinácii pre nich neplatia rovnaké slobody ako pre väčšinovú populáciu.

Súvisiaci článok Sú očkovaní, nemajú dôkaz. V Británii sú tisíce zaočkovaných neschválenou vakcínou Čítajte 

Spomenutá očkovacia látka totiž v Spojenom kráľovstve zatiaľ na použitie schválená nebola, čo znamená, že ľudia, ktorí ju dostali, sa nevedia preukázať oficiálnym očkovacím certifikátom.

8:10 SVET - V Česku v pondelok zachytili 489 infikovaných koronavírusom, čo je takmer rovnaký počet ako pred týždňom.

V nemocniciach je hospitalizovaných 164 pacientov, pribudli aj štyri obete covidu. Reprodukčné číslo kleslo na hodnotu 1,08.

8:00 SLOVENSKO - Proticovidové očkovanie na ulici bez registrácie, ktoré sa počas uplynulého víkendu uskutočnilo v Humennom, sa u obyvateľov stretlo s pozitívnou odozvou. Výjazdový tím prešovského kraja zaočkoval počas troch dní jednodávkovou vakcínou Janssen 457 ľudí. Pre úspech sa očkovanie bez registrácie zopakuje aj počas nasledujúceho víkendu.

"Medzi skupinou zaočkovaných boli staršie i mladšie vekové kategórie, pričom možnosť zaočkovať sa na počkanie bez nutnosti registrácie využívali najmä občania pracujúci v zahraničí," informoval kraj.

7:44 SLOVENSKO - Covid sa vyskytuje u 50 žiakov na 16 základných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Košice, v karanténe je 43 tried. Dištančnou formou sa tak vzdeláva 1100 žiakov. Minulý týždeň bolo v karanténe 28 tried.

Súvisiaci článok Na košických základných školách je v karanténe už 1 100 žiakov Čítajte 

7:00 SLOVENSKO - Košický kraj pokračuje v očkovaní proti covidu vo veľkokapacitnom očkovacom centre v Košiciach aj prostredníctvom výjazdovej očkovacej služby. V súčasnosti je už pripravený aj na očkovanie treťou dávkou vakcíny.

„Kraj je materiálne aj technicky pripravený očkovať treťou dávkou vakcíny na základe poradia, ktoré určilo ministerstvo zdravotníctva. Ako prví by mali u nás očkovanie absolvovať zdravotnícki pracovníci, pacienti s onkologickým ochorením či ľudia po transplantácii, ako aj klienti a zamestnanci zariadení sociálnych služieb,“ uviedol predseda kraja Rastislav Trnka.

06:33 SVET - Nemecko oznámilo 4 664 nových prípadov nákazy koronavírusom, čo je výrazne menej ako pred týždňom, kedy pribudlo 6 325 nakazených. Oznámili to tlačové agentúry s odvolaním sa na nemecký Inštitút Roberta Kocha.

Oproti predchádzajúcemu dňu mierne klesla sedemdňová incidencia, teda počet nakazených na 100-tisíc obyvateľov za posledný týždeň, zo 71 na 68,5, uviedla agentúra DPA. Pred týždňom tento údaj predstavoval 81,1.

00:00 SLOVENSKO - Najmenej prísne opatrenia platia od pondelka už len v štyroch okresoch, ktoré zostali na covid automate v zelenej fáze. Naopak, v štyroch, ktoré sú už bordové, sú výrazne prísnejšie.

Prehľad opatrení v jednotlivých fázach si môžete pozrieť tu >>>>

Pre zväčšenie kliknite sem

Pre zväčšenie kliknite sem

Všetko o koronavíruse a ochorení COVID-19

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Konope lieči veľa chorôb. Nebojte sa ho, dbajte však na kvalitu
 2. V Mecome sa nosili rúška už dávno pred Covidom
 3. Hľadáte dom alebo byt v Bratislave? Vyberajte lokalitu s potenciálom
 4. ARÓNIA - najsilnejšia prírodná prevencia proti koronavírusu
 5. Domáci pomocníci, ktorí skvalitnia život a dbajú o vaše zdravie
 6. Pohľad do histórie. Kedy sme sa mali lepšie ako dnes?
 7. PUR pena či minerálna vlna: ktorou zatepliť šikmú strechu?
 8. PPA CONTROLL: Zamestnanecká privatizácia štartom úspešnej éry
 9. Ako sa obliekať štýlovo a zároveň udržateľne?
 10. Slávnostné vianočné outfity pre celú rodinu
 1. Slávnostné vianočné outfity pre celú rodinu
 2. Nový cestovný železničný poriadok z vášho regiónu v denníku SME
 3. Hľadáte dom alebo byt v Bratislave?
 4. Kvalitná divina na pár klikov. LESY SR spúšťajú e-shop
 5. Ako uľahčiť opatrovanie seniorov doma
 6. METROPOLIS bude postavený podľa japonského know-how
 7. Rekonštrukcia prsníka po chirurgickej liečbe
 8. Zázračné účinky Arónie na zdravie
 9. PPA CONTROLL: Zamestnanecká privatizácia štartom úspešnej éry
 10. Nadácia Orange s neziskovakmi pomôže na Vianoce ľuďom v núdzi
 1. Petra Vlhová: Prvýkrát v živote som urobila veľké rozhodnutie 19 252
 2. So Sovietskym zväzom na večné časy? Pozrite sa ako padá kolos 12 889
 3. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 5 334
 4. ARÓNIA - najsilnejšia prírodná prevencia proti koronavírusu 5 311
 5. 8 skutočných celebrít. Tieto mozgy ovplyvňujú, ako budeme žiť 4 906
 6. Kto sú páni slovenskej zimy? Niektorí z nich sa ukrývajú 4 169
 7. Na nové auto sa neoplatí čakať. Trhu kraľujú jazdené 3 170
 8. Odsťahovali sa na lazy i do dodávky. Ako sa tam žije? 2 808
 9. Konope lieči veľa chorôb. Nebojte sa ho, dbajte však na kvalitu 2 476
 10. Spokojnosť je daná geneticky. Dá sa však zmeniť 2 190
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Premiér Eduard Heger, minister financií Igor Matovič a minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.

Lengvarský do mesiaca preverí ako zaviesť povinné očkovanie.


6 h
Logo podcastu Dobré ráno.

Ako zvládajú obchody a obchodníci pandémiu.


a 2 ďalší 52m

Neprehliadnite tiež

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19.

PCR testy odhalili takmer 740-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 15 004 obetí. Lockdown opäť obmedzil život na Slovensku, platí zákaz vychádzania.


a 5 ďalší 26m
Ilustračná snímka.

Ešte v ten deň ho záchranka brala späť.


2 h
Skryť Zatvoriť reklamu