SME
Utorok, 19. október, 2021 | Meniny má KristiánKrížovkyKrížovky

Koronavírus na Slovensku: Hodiny pre seniorov sa zrušia, karanténa sa skráti o štyri dni (minúta po minúte)

Pandémia si vyžiadala 12 705 obetí.

Aktualizovať článok
Naposledy aktualizované pred ...

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Správy o koronavíruse sledujeme online minútu po minúte:

Minútu po minúte sme ukončili. Ďakujeme za pozornosť.

19:10 SVET - Americká farmaceutická spoločnosť Pfizer oznámila, že oficiálne požiadala americký Úrad pre kontrolu potravín a liečiv (FDA) o schválenie svojej vakcíny pre deti vo veku od päť do 12 rokov na tzv. núdzové použitie v Spojených štátoch. Informovala o tom agentúra AFP.

Skryť Vypnúť reklamu

Koronavírusom sa v rámci najnovšej vlny nákazy, pri ktorej sa šíri najmä variant delta, infikuje čoraz viac detí. Očkovanie detí a mládeže je preto považované za kľúčové na to, aby mohli školy zostať otvorené a pandémia sa skončila, píše AFP.

Pfizer spoločne s nemeckou biotechnologickou firmou BioNTech, s ktorou protikoronavírusovú vakcínu vyvinul, začal koncom septembra predkladať FDA údaje k tejto očkovacej látke pre deti.

Pfizer na Twitteri informoval, že spoločne s BioNTechom už "oficiálne predložil" FDA žiadosť o núdzové použitie svojej vakcíny pre deti vo veku päť až 12 rokov.

"Sme odhodlaní spolupracovať s FDA na dosiahnutí nášho základného cieľa, a to pomáhať chrániť deti pred touto vážnou hrozbou pre verejné zdravie," dodal Pfizer.

Skryť Vypnúť reklamu

19:08 SVET - Nemecko zaočkovalo proti koronavírusu omnoho viac obyvateľov, než sa pôvodne predpokladalo. Uviedol to tamojší minister zdravotníctva Jens Spahn.

Podľa Inštitútu Roberta Kocha, ktorý pôsobí ako nemecké centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb, je v Nemecku úplne zaočkovaných takmer 80 % populácie a asi 84 % dostalo aspoň jednu dávku vakcíny, čo je o 3,5 milióna osôb viac, ako sa pôvodne uvádzalo.

Nové údaje Inštitútu Roberta Kocha stále nezahŕňajú osoby mladšie ako 18 rokov.

Súvisiaci článok Očkovanie v Nemecku prekonalo očakávania vlády Čítajte 

18:14 SLOVENSKO - Chaos okolo tretej dávky ministerstvo vysvetlilo tým, že do poslednej chvíle sa rozhodovalo, ktorej skupine obyvateľstva ju podať ako prvej.

Dnes po zasadaní konzília jeho dve členky Alena Koščálová a Elena Prokopová vysvetlili, odkedy a ako by podávanie tretej dávky malo fungovať.

Skryť Vypnúť reklamu

Denník SME preto zostavil sadu základných otázok a odpovedí, ktoré sa týkajú tohto ďalšieho kroku vo vakcinácii obyvateľov Slovenska.

Súvisiaci článok Slovensko sa odhodlalo na tretiu dávku. Kto a kedy ju dostane? (otázky a odpovede) Čítajte 

17:30 SLOVENSKO - Karanténa po príchode na Slovensko bude rovnako ako vnútroštátna izolácia trvať desať dní.

Podľa vyhlášky bude tiež registrácia cez eHranicu pri vstupe do krajiny povinná pre osoby nad 12 rokov a dvoch mesiacov veku.

Zaočkovanosť sa bude preukazovať buď COVID preukazom Európskej únie alebo iným národným certifikátom tretej krajiny. Zároveň na zoznam krajín, pri ktorých sa pasažieri vrátane zaočkovaných po prílete na Slovensko nemusia preukazovať PCR testom, pribudli Spojené arabské emiráty.

Súvisiaci článok Karanténa po príchode na Slovensko sa skráti o štyri dni Čítajte 

17:21 SLOVENSKO - Pracovníci zariadení sociálnych služieb s pozitívnym testom sa budú môcť starať o pozitívnych klientov.

Skryť Vypnúť reklamu

Ak nie je možné zabezpečiť iného pracovníka ani z okolitých zariadení sociálnych služieb, bude možné, aby táto osoba, ak je pozitívna a nemá klinické príznaky, poskytovala zdravotnú starostlivosť osobám pozitívnym na ochorenie.

17:17 SLOVENSKO - Kombinovanie rôznych režimov pre jedno hromadné podujatie už nebude možné.

Pri vstupe na hromadné podujatie bude povinné zvoliť si režim, mať o tom na viditeľnom mieste oznámenie a zabezpečiť vstup do priestorov podujatia len účastníkom v zvolenom režime (základ, OTP, kompletne zaočkovaní).

"Medzi kompletne zaočkované osoby sa pre potreby vyhlášky považujú deti do 12 rokov a dvoch mesiacov veku," uviedol Úrad verejného zdravotníctva. Aj v tejto vyhláške bola totiž zohľadnená doba nevyhnutná na tvorbu ochranných protilátok u čerstvo zaočkovaného 12-ročného dieťaťa.

Skryť Vypnúť reklamu

17:09 SLOVENSKO - Hodiny vyhradené pre seniorov a ZŤP sa od pondelka rušia.

Doteraz bolo potrebné, aby seniorské hodiny vyčlenili prevádzky v bordových a čiernych okresoch v režime "základ".

16:44 SLOVENSKO - Ministerstvo dopravy by mohlo leteckým dopravcom poskytnúť kompenzácie.

"V dôsledku prijatých opatrení došlo od marca 2020 k značnému poklesu prevádzkových výkonov leteckých dopravcov. V prípade niektorých leteckých dopravcov išlo o pokles v počte prepravených cestujúcich aj o viac ako 80 %," podotkol rezort dopravy s tým, že ani prognózy týkajúce sa počtu letov nie sú pre oblasť civilného letectva na najbližšie obdobie veľmi priaznivé.

Leteckí dopravcovia tak môžu mať podľa ministerstva vážne problémy s výpadkom príjmov a následne aj s nedostatkom likvidity a môže byť ohrozená ich samotná existencia.

Skryť Vypnúť reklamu

15:23 SLOVENSKO - Koronavírus bol prítomný vo všetkých vzorkách odpadových vôd.

Vysoký výskyt vírusovej nálože pretrváva v Bratislavskom, Žilinskom, Prešovskom a Košickom kraji. "Mierne zvýšenie sledujeme v Nitrianskom kraji," priblížil hlavný hygienik Ján Mikas. K poklesu vírusovej nálože došlo v Trnavskom, Trenčianskom a Banskobystrickom kraji.

Súvisiaci článok Koronavírus sa objavil vo všetkých vzorkách odpadových vôd Čítajte 

14:53 SLOVENSKO - Nákup a následné očkovanie vakcínami od AstraZeneca hodnotí Prokopová ako správne rozhodnutie.

14:47 SLOVENSKO - Očkovanie je vhodné pre deti, pre ktoré predstavuje ochorenie covid zvýšenú hrozbu, uviedla Alena Koščálová. Stav dieťaťa by mal posúdiť lekár.

14:40 SLOVENSKO - Vakcinácia treťou dávkou bude dostupné budúci týždeň, potvrdila Prokopová. Presný deň zatiaľ nie je známy.

Skryť Vypnúť reklamu

14:34 SLOVENSKO - Prioritou v očkovaní sú rizikové skupiny a ľudia, ktorí sú vystavení zvýšenému riziku nákazy, uviedla Prokopová. Osoby, ktoré dodatočnú dávku potrebujú pre potreby cestovania budú očkované neskôr.

14:26 SLOVENSKO - Tretia dodatočná dávka vakcín bude dostupná pre vybrané skupiny spoločnosti, informovala pediatrička Elena Prokopová.

Dodatočnú dávku dostanú ľudia, u ktorých je vysoké riziko ťažkého priebehu covidu. Ďalšiu skupinu tvoria osoby, ktoré sú vystavené zvýšenému riziku nákazy, napríklad zdravotníci alebo pracovníci sociálnych služieb.

14:23 SLOVENSKO - Za minulý týždeň bolo zaznamenaných takmer 500 výjazdov vozidiel záchrannej zdravotnej služby.

Najvyšší nárast aj počet výjazdov bol v Žilinskom kraji, kde narastá aj počet hospitalizovaných pacientov. Nemocnice sú tam covid pacientmi zaplnené už na 30 percent kapacity minulej vlny, niektoré nemocnice v iných krajoch sú však na tom aj horšie. Napríklad kysucká, ľubovnianska či bardejovská sú už na 50 percentách kapacity hospitalizovaných pacientov s covidom počas druhej vlny.

Skryť Vypnúť reklamu

14:19 SLOVENSKO - Tretia dávka vakcíny pre ľudí s poruchami imunity bude dostupná nasledujúce dni, povedala pediatrička Elena Prokopová. Tieto osoby by mali byť upozornené SMS správou.

Načítavam video...

14:17 SLOVENSKO - Najviac nakazených je medzi deťmi, následne sa koronavírus prenáša na ich rodičov. Nebezpečné sú aj rôzne oslavy a svadby, kde dochádza k prenosu nákazy do vyšších vekových skupín, varoval Matej Mišík.

Súvisiaci článok V piatich okresoch je pozitivita PCR testov vyššia ako 25 percent Čítajte 

14:15 SLOVENSKO - Aktuálne máme v priemere 1600 prípadov denne, čo je zhruba o štvrtinu viac ako pred týždňom, informoval šéf Inštitútu zdravotných analýz Matej Mišík. Stúpol aj počet hospitalizovaných s covidom o zhruba tretinu. Upozornil, že v piatich okresoch je pozitivita PCR testov vyššia ako 25 percent.

Načítavam video...

14:13 SLOVENSKO - Tlačová konferencia Ministerstva zdravotníctva za účasti členiek konzília odborníkov Eleny Prokopovej a Aleny Koščálovej a šéfa Inštitútu zdravotných analýz Mateja Mišíka.

Skryť Vypnúť reklamu

13:44 SLOVENSKO - Preplácanie testov pre pacientov je v štádiu riešenia, informoval Lengvarský. Niektorí lekári si vyšetrenia podmieňujú negatívnym testom na koronavírus, ktorý si zatiaľ platia pacienti sami.

13:41 SLOVENSKO - Vzhľadom na percento zaočkovanosti bolo zvýšenie počtu hospitalizovaných pacientov s covidom očakávateľné, oznámil minister zdravotníctva.

13:38 SLOVENSKO - Covid automat zatiaľ podľa Lengvarského dostatočne reflektuje situáciu na Slovensku.

13:32 SLOVENSKO - Na testovanie celého ohniska je pripravených približne 70 tímov. Regionálne úrady verejného zdravotníctva zatiaľ podľa Lengvarského nepožiadali o takéto testovanie.

13:28 - SLOVENSKO - Kým nie sú v bezpečí všetci, nie je v bezpečí nikto, oznámil štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí Martin Klus po rokovaní vlády. Slovensko daruje iniciatíve COVAX viac ako dva milióny dávok vakcíny do Rwandy a Keni. Minister zdravotníctva Lengvarský informoval, že Slovensko celkovo darovalo do iných krajín už 770 tisíc vakcín.

Skryť Vypnúť reklamu

13:22 Slovensko daruje iniciatíve COVAX viac ako dva milióny dávok vakcíny od AstraZeneca v celkovej hodnote 3,7 milióna eur.

Tieto dávky zatiaľ neboli doručené na naše územie, ale sú v produkčnom procese u výrobcu. Doteraz sme zo skladov Ukrajine, Čiernej Hore, Vietnamu, Rwande a Keni darovali spolu 770-tisíc dávok vakcíny Vaxzevria, nakoľko sa blížilo uplynutie ich exspiračnej doby.

Súvisiaci článok Slovensko môže iným krajinám darovať viac ako 2,07 milióna vakcín od AstraZenecy Čítajte 

13:13 SLOVENSKO - Slovensko nakúpi desať miliónov antigénových testov v rámci obstarávania eurokomisiou.

Testy spĺňajú kritériá pre potreby samotestovania.

Súvisiaci článok Slovensko nakúpi desať miliónov antigénových testov v rámci obstarávania eurokomisiou Čítajte 

13:09 SLOVENSKO - Letanovská chce diskusiu o povinnom očkovaní, pre Ministerstvo zdravotníctva to zatiaľ nie je témou.

Lekárka a podpredsedníčka mimoparlamentnej strany Spolu Andrea Letanovská je presvedčená, že očkovanie by malo byť povinné pre zdravotníkov, pracovníkov v sociálnych službách a kolektívnych zariadeniach a pre kľúčové profesie kritickej infraštruktúry. Nasledovať by mali seniori, chronicky chorí, onkologickí pacienti, ľudia so zníženou imunitou a obyvatelia komunít s vysokou mierou interakcie.

Skryť Vypnúť reklamu

"Vyzerá to tak, že miera dobrovoľnej zaočkovanosti dosiahla svoj limit, čo nie je vzhľadom na rýchlo sa šíriacu tretiu vlnu vôbec dostačujúce," skonštatovala Letanovská.

Súvisiaci článok Letanovská chce diskusiu o povinnom očkovaní, pre rezort zdravotníctva to zatiaľ nie je témou Čítajte 

12:49 SVET - Fínsko pozastavuje očkovanie vakcínou od Moderny pre mladých mužov.

Podávať budú z preventívnych dôvodom vakcínu od spoločnosti Pfizer.

Súvisiaci článok Fínsko pozastavuje očkovanie vakcínou od Moderny pre mladých mužov Čítajte 

12:45 SVET - V Česku pribudla tisícka nakazených, nemocnice sa opäť zapĺňajú.

V Českej republike pribudlo za stredu ďalších 1047 prípadov nákazy novým druhu koronavírusu, čo je o 315 viac, než hlásili za minulý pondelok, a o 62 menej, než pribudlo za utorok. Počet tak rovnako ako v utorok prekonal tisícku.

Reprodukčné číslo R, ukazujúce priemerný počet ľudí, ktorých jeden nakazený infikuje, kleslo z 1,33 na hodnotu 1,30. Sedemdňová incidencia v Česku narástla z 49 na 52 prípadov infekcie na 100 000 obyvateľov. V tamojších nemocniciach stúpol počet hospitalizovaných pacientov na 299, pričom 60 z nich je vo vážnom stave. Nad 300 bol naposledy začiatkom júna.

Skryť Vypnúť reklamu
Súvisiaci článok V Česku pribudla tisícka nakazených, nemocnice sa opäť zapĺňajú Čítajte 

12:38 SVET - V Belgicku sa na niektorých miestach musia aj naďalej nosiť rúška, odpovedá polícia na hoax.

Polícia reagovala na status na sociálnej sieti o tom, že „korona končí“. K 1. októbru skutočne došlo k uvoľneniu opatrení v Belgicku, no nie k ich zrušeniu.

12:17 SLOVENSKO - Od pondelka bude v bordovej farbe 16 okresov.

Červených okresov bude 43, oranžových 20. Vláda na svojom štvrtkovom rokovaní schválila v rámci COVID automatu rozdelenie okresov podľa aktuálnej rizikovosti.

12:06 SLOVENSKO - Leteckí dopravcovia môžu získať od štátu pomoc na zmiernenie negatívnych vplyvov koronakrízy.

Na príspevok by mali mať nárok leteckí dopravcovia, ktorí sú držiteľmi platnej licencie na vykonávanie obchodnej leteckej dopravy vydanej ministerstvom dopravy.

Skryť Vypnúť reklamu

Ďalšou podmienkou je, že v roku 2020 vykonávali alebo v roku 2021 vykonávajú pravidelnú alebo nepravidelnú obchodnú leteckú dopravu s lietadlami pre 21 a viac cestujúcich a v prípade nákladnej prepravy, vrátane pošty, lietadlami s maximálnou vzletovou hmotnosťou 10-tisíc kilogramov a viac. Pomoc by mohli získať aj dopravcovia, ktorí vlani prenajímali alebo v tomto roku prenajímajú lietadlo a jeho posádku inému leteckému dopravcovi na vykonávanie obchodnej leteckej dopravy.

11:22 SVET - WHO poslala Severnej Kórei zdravotnícke pomôcky na boj s covidom.

KĽDR však doposiaľ tvrdí, že na jej území sa nevyskytol ani jeden prípad nákazy. Organizácia však v správe neuvádza, či zdravotnícke pomôcky do KĽDR aj dorazili.

Toto konanie okrem iného naznačuje, že Severná Kórea zrejme uvoľnila prísne uzatvorenie svojich hraníc, ktoré malo zabrániť, aby sa koronavírusu rozšíril na jej území. Podľa úradov v Južnej Kórei všetko naznačuje tomu, že námorná cesta medzi Čínou a KĽDR je zrejme otvorená, avšak na súši nezaznamenali žiadnu výmenu tovaru medzi týmito dvoma krajinami.

Skryť Vypnúť reklamu
Súvisiaci článok WHO poslala Severnej Kórei zdravotnícke pomôcky na boj s covidom Čítajte 

10:59 SLOVENSKO - V Maďarsku pribudlo 837 nakazených a na covid zomrelo šesť pacientov.

Počet zaočkovaných vakcínou proti covidu prekročil 5,9 milióna, pričom takmer 5,7 milióna je zaočkovaných dvoma dávkami a 854 000 aj treťou dávkou očkovacej látky.

10:49 SLOVENSKO - Klienti a zamestnanci zariadení sociálnych služieb sa už môžu registrovať ako záujemcovia o tretiu dávku vakcíny.

Žiadosti o registráciu podľa ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Milana Krajniaka treba poslať na mailovú adresu vakcinacia@employment.gov.sk. Žiadosti o podanie vakcíny následne rezort práce a sociálnych vecí zašle na Ministerstvo zdravotníctva . Do zariadení sociálnych služieb budú podľa neho chodiť očkovacie jednotky. „Stačí, keď sa prihlási päť ľudí z jedného zariadenia," povedal.

Skryť Vypnúť reklamu

10:35 SLOVENSKO - Premiér vyzval ľudí na dodržiavanie opatrení, poukázal na plniace sa nemocnice.

"Nevyčítam to ľuďom, je to na každého rozhodnutí, či sa chce alebo nechce chrániť vakcínou," dodal. Ako pripomenul, plné nemocnice spôsobujú odklad operácií z dôvodu potreby reprofilizácie lôžok, ale aj enormne zaťažujú zdravotníkov. Poďakoval zdravotníkom za ich obetu a povzbudil ich pri ďalšom nasadení.

10:07 SLOVENSKO - Vyše 80 percent hospitalizovaných pacientov s covidom je nezaočkovaných, premiér Eduard Heger zdôraznil dôležitosť zaočkovania pri ochrane pred koronavírusom. Spomenul i slobodu voľby.

10:03 SLOVENSKO - Zdravotníci zaočkovali v stredu 1 399 ľudí prvou dávkou.

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny tak stúpol na 2 463 578. Za uplynulý deň druhou dávkou zaočkovali 1 430 ľudí, plne zaočkovaných je tak 2 265 599 Slovákov.

10:00 SLOVENSKO - PCR testy odhalili 1 451 prípadov, covidu podľahlo osem ľudí.

Počet potvrdených obetí na pľúcnu formu COVID-19 vzrástol o osem osôb. Celkový počet úmrtí na covid je 12 705.

Najviac pozitívne testovaných RT-PCR testami bolo v Žilinskom kraji, kde potvrdili 313 prípadov. V Prešovskom kraji pribudlo 296 pozitívne testovaných, v Trenčianskom 193 a v Košickom 178. Bratislavský kraj zaznamenal 147 nových prípadov, Banskobystrický 136, Trnavský 122 a Nitriansky 66.

Na Slovensku sa za uplynulý deň vykonalo 19 169 antigénových testov, z ktorých pribudlo 340 pozitívnych prípadov. Z nich tvorili nezaočkovaní alebo len čiastočne zaočkovaní ľudia takmer 81 percent, v prípade PCR testov to bolo viac ako 76 percent, uvádza Ministerstvo zdravotníctva.

Z hospitalizovaných pacientov má potvrdené ochorenie 708 ľudí. Spomedzi celkovo 787 Slovákov ležiacich v nemocniciach nie je vôbec zaočkovaných alebo len čiastočne zaočkovaných viac ako 83 percent ľudí. Na JIS leží 89 pacientov a podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 70 osôb.

9:57 SLOVENSKO - O tretej dávke pre pedagógov intenzívne diskutujú s ministerstvom zdravotníctva, oznámil Gröhling .

9:53 SLOVENSKO - Minister Gröhling zdôraznil, že počas všetkých farieb covid automatu zostanú školy otvorené.

Za uplynulý týždeň sa na školách urobilo 260-tisíc antigénových testov. "Pozitivita je 0,38 percenta," oznámil minister. Pozitívne testovaných bolo z 260-tisíc testov vyše 550 učiteľov a približne 2000 žiakov. "Pozitivita nám klesá, začínali sme na 0,6 percenta," pripomenul minister. "Zároveň disponujeme väčším počtom zozbieraných dát," dodal.

9:50 SLOVENSKO - Minister školstva Branislav Gröhling informoval, že 95 percent žiakov je vyučovaných prezenčne. Priemerne sú dištančne vzdelávaní štyri percentá žiakov.

Dôvodom vysokej miery prezenčnej výučby je tiež zníženie karantény z 10 na päť dní.

08:53 SVET - Český premiér Andrej Babiš sa nechá deň pred parlamentnými voľbami zaočkovať treťou dávkou vakcíny proti covidu.

08:27 SLOVENSKO - V Žilinskom samosprávnom kraji prudko rastie počet hospitalizovaných s ochorením Covid-19.

Najkritickejšia situácia je v Kysuckej nemocnici s poliklinikou v Čadci, kde za uplynulých 24 hodín prijali 18 nových pacientov. Celkovo sa v nemocniciach v Žilinskom kraji lieči 66 pacientov a v celom kraji takmer 140 pacientov s ochorením Covid-19, informovala hovorkyňa Žilinského kraja Lucia Lašová.

08:19 SVET - V Českej republike zachytili testy ďalších 1 047 nakazených koronavírusom, čo je o 315 prípadov viac ako pred týždňom. V nemocniciach je s covidom takmer tristo pacientov.

07:25 SVET - Koronavírusová situácia v Nemecku je stabilná, krajina eviduje k štvrtku ráno 11 644 nových prípadov nákazy, pred týždňom to bolo 12 150.

07:13 SVET - Sydney ukončí lockdown na budúci týždeň po tom, ako zaočkovať presiahne 70 percent.

Načítavam video...

06:18 SVET - V Česku má ukončené očkovanie proti covidu viac ako 5,98 milióna ľudí, v posledných týždňoch tempo očkovanie spomaľuje.

00:00 SLOVENSKO - Hoci minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský už pred mesiacom ohlasoval očkovanie treťou dávkou vakcíny proti covidu, dodnes ho nespustili. Pritom koncom septembra štát poslal pozvánky 13-tisíc ľuďom. O tri dni ich odvolal.

Národné centrum zdravotníckych informácií to vysvetľuje tým, že odborníci z konzília po tom, čo správy centrum poslalo, prišlo s odporúčaním, aby ako prví v poradí dostali vakcínu aj pacienti so zníženou imunitou. Pôvodne ju mali dostať najprv zdravotníci, až potom ľudia so zníženou imunitou.

"Do konca októbra budú všetci informovaní, že majú nárok," povedal minister Lengvarský v relácii TV Markíza Na telo plus na otázku, kedy sa k tretej dávke dostane každý, kto o ňu prejaví záujem.

Súvisiaci článok Tisícky pozvánok štát odvolal, očkovanie treťou dávkou mešká Čítajte 

Všetko o koronavíruse a ochorení COVID-19

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch
 2. Pandémia upozornila na automatizáciu. Nahradí ľudí technika?
 3. Šéf Accenture: Ak už príde človek do kancelárie, malo by to dávať zmysel
 4. Hodnota peňazí klesá, takto ich ochránite
 5. Šéf digitálnej platformy George: Čaká nás dekáda umelej inteligencie
 6. Mäspoma a Kellys Bicycles či Bivio a Minifarma
 7. Spánok – základ pevných vzťahov
 8. Tiguan eHybrid: bežné problémy plug-in hybridov sa ho netýkajú
 9. Ako budú tento rok vyzerať vianočné dôchodky a kedy ich vyplatia
 10. Prichádzame o pamiatky? Obnoviť všetky by trvalo 180 rokov
 1. Tiguan eHybrid: bežné problémy plug-in hybridov sa ho netýkajú
 2. Nechajte kryptomeny na Fumbi
 3. Prichádzame o pamiatky? Obnoviť všetky by trvalo 180 rokov
 4. Ako budú tento rok vyzerať vianočné dôchodky a kedy ich vyplatia
 5. Hodnota peňazí klesá, takto ich ochránite
 6. Ako ušetriť v domácnosti, keď ceny energií budúci rok stúpnu?
 7. Ako uľahčiť opatrovanie seniorov doma
 8. IVECO S-WAY NP: Vydajte sa cestou udržateľnosti
 9. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
 10. Nie je to prvýkrát, čo sa Vám bolesť chrbta vrátila?
 1. Stravovacie zlozvyky Slovákov. Odborníci radia čomu sa vyvarovať 21 556
 2. Pracoviská zmenila pandémia. Búšiť do klávesnice môžete aj doma 9 833
 3. Očarujúce Cinque Terre a jeho päť svetov 8 091
 4. V centre Bratislavy je na predaj 5-izbový apartmán. Takto vyzerá 6 747
 5. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie 4 646
 6. Bratovražedná vojna navždy zmenila Ameriku 4 122
 7. Bratislavu bude sprevádzať luxus 4 030
 8. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch 3 925
 9. Aký polystyrén je najlepší na zatepľovanie? Sivý robí divy 3 541
 10. Mäspoma a Kellys Bicycles či Bivio a Minifarma 3 540
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Robert Fico.

Smer chce nové referendum s dvoma otázkami.


3 h

Neprehliadnite tiež

Osada Budulov trápi primátora Moldavy aj obyvateľov mesta.

Primátor: Veľvyslanci sa sem chodia fotiť.


a 1 ďalší 3 h
Vodička si za volant sadla po tom, čo užila metamfetamín.

Obiehala kamión, spolujazdec zomrel.


3 h
Cestné rigoly v obci Pichne sú už opravené. Záber je z tohtoročného júla.

Župní poslanci im schválili 275-tisíc.


3 h
Skryť Zatvoriť reklamu