SME
Piatok, 22. október, 2021 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Ak počet ľudí v nemocniciach presiahne tisíc, zdravotníci dostanú príplatky (minúta po minúte)

Pandémia si vyžiadala 12 791 obetí.

Aktualizovať článok
Naposledy aktualizované pred ...

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Správy o koronavíruse sledujeme online minútu po minúte:

18:47 Minútu po minúte sme ukončili, ďakujeme za pozornosť. Dianie okolo pandémie budeme sledovať aj v piatok.

Skryť Vypnúť reklamu

18:24 SLOVENSKO - Výrazné obmedzenie pohybu, pre nezaočkovaných otvorené len potraviny a lekárne a v reštauráciách iba okienkový výdaj jedla. Aj pre plne zaočkovaných. Od pondelka sa do čiernej farby covid automatu dostane prvýkrát počas tretej vlny pandémie koronavírusu päť okresov na severe Slovenska.

Denník SME pripravil súbor 19 otázok a odpovedí o tom, čo bude znamenať zavedenie čiernej farby v piatich okresoch na severe Slovenska.

17:35 SVET - Luxemburský premiér Xavier Bettel čelí vyhrážkam smrťou. Tvrdí, že je to kvôli protikoronavírusovej politike vlády, píše agentúra DPA.

Bettel v parlamente povedal, že musela byť posilnená jeho policajná ochrana. Autori vyhrážok mu podľa jeho slov odkazujú, že ho zabijú alebo že si ešte musia zaobstarať zbraň a guľku. Vyhrážky dáva do súvislosti so silnejúcim tlakom na ľudí, ktorí sa odmietajú zaočkovať proti covidu. "To, s čím sme prišli minulý týždeň, sme neurobili iba tak pre zábavu," povedal na margo sprísnených opatrení.

Skryť Vypnúť reklamu

V krajine majú mať prístup do reštaurácií iba očkovaní, ľudia, ktorí covid prekonali, alebo tí s negatívnym testom. Za testy si pritom majú platiť sami. Bežné testy, ktoré si ľudia môžu kúpiť v obchodoch, sa neuznávajú.

17:00 SVET - Európska lieková agentúra začala priebežné hodnotenie protilátkového lieku zameraného na prevenciu ochorenia Covid-19. Informovala, že preskúmava predbežné laboratórne dáta a údaje z klinických testov lieku Evusheld od spoločnosti AstraZeneca.

Evusheld kombinuje dve monoklonálne protilátky tixagevimab a cilgavimab. Tieto protilátky sa viažu na rôzne časti spike proteínu koronavírusu, ktorý spôsobuje Covid-19, a mali by zabrániť vírusu v infikovaní buniek v tele.

16:35 SLOVENSKO - Na tretiu dávku sa už ministerstvu práce prihlásilo 74 zariadení sociálnych služieb (ZSS). Povedal to minister práce Milan Krajniak.

Skryť Vypnúť reklamu

Minister tiež vyčíslil, že v súčasnosti je do 100 klientov a zamestnancov v ZSS pozitívnych na ochorenie Covid-19. "Očakávame, samozrejme, že to bude stúpať, ale máme potvrdené informácie, že u zaočkovaných klientov ZSS má toto ochorenie oveľa lepší priebeh než v jarnej alebo zimnej vlne," poznamenal minister a dodal, že prakticky ani nedochádza k hospitalizáciám.

16:00 SLOVENSKO - Trnavský samosprávny kraj začal vo štvrtok očkovať proti covidu v stredných školách vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. Prví žiaci, zamestnanci a ich rodinní príslušníci boli vďaka výjazdovej očkovacej službe zaočkovaní v okresoch Senica a Skalica.

"Oslovili sme naše stredné školy, či majú záujem o očkovanie. Na základe spätnej väzby sme naplánovali výjazdy mobilnej očkovacej jednotky. Začali sme v siedmich stredných školách na Záhorí, kde je aktuálne najhoršia epidemiologická situácia. Našou prioritou je zvýšiť percento zaočkovanosti, ktoré je predpokladom na to, aby sa žiaci mohli vzdelávať prezenčne," uviedol predseda samosprávneho kraja Jozef Viskupič.

Skryť Vypnúť reklamu

15:45 SLOVENSKO - Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici od pondelka dočasne pozastavia prevádzku vakcinačného centra. Ako informovala hovorkyňa nemocnice Ružena Maťašeje, dôvodom je maximálna snaha nemocnice zabezpečiť čo najvyšší rozsah zdravotnej starostlivosti vrátane plánovaných operácií.

Očkovanie bude vo vyhradené dni zabezpečovať vakcinačné centrum zriadené Banskobystrickým samosprávnym krajom v poliklinike Novamed na Bernolákovej ulici 10.

15:19 SLOVENSKO - O prípadných opatreniach počas Dušičiek bude ešte rokovať konzílium odborníkov. Lengvarský zopakoval, že jedinou cestou je očkovanie a dodržiavanie opatrení.

15:13 SLOVENSKO - Mišík predpokladá denné počty na konci mesiaca na úrovni tritisíc prípadov.

Skryť Vypnúť reklamu

V nemocniciach by zároveň ku koncu októbra mohlo denne pribudnúť asi 150 až 200 prípadov (dnes je to asi 100 denne) a celkovo očakávajú 1200 až 1600 pacientov.

15:10 SLOVENSKO - Denne máme v priemere okolo dvetisíc nových nakazených. Najväčší výskyt nakazených je podľa Mišíka naďalej medzi školákmi.

Zdôraznil však, že očakávali, že by šírenie medzi žiakmi mohlo byť ešte výraznejšie.

Denne sa prijíma do nemocníc okolo sto pacientov, z nich zhruba 80 percent nie je zaočkovaných a sedem percent je vo vážnom stave.

15:08 SLOVENSKO - Lengvarský oznámil, že sa dohodol s premiérom a ministrom na tom, že keď počet hospitalizovaných na covidových oddeleniach presiahne tisíc, budú zdravotníci dostávať sedemeurový príplatok.

15:05 SLOVENSKO - Začína sa tlačová konferencia ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského a šéfa Inštitútu zdravotných analýz Mateja Mišíka.

Skryť Vypnúť reklamu
Načítavam video...

15:00 SVET - Počet ľudí s vážnym priebehom choroby Covid-19 v Izraeli naďalej klesá a dosahuje najnižšiu úroveň za posledné dva mesiace. V nemocniciach ich je v tomto stave len 403.

Podľa bilancie ministerstva zdravotníctva sa pozitivita testov už piaty deň po sebe pohybuje pod dvomi percentami.

Vo štvrtok ráno zverejnená aktualizácia údajov podľa ministerstva tiež ukázala, že po prvý raz od júla nedošlo za posledných 24 hodín k žiadnym úmrtiam v dôsledku covidu.

14:31 SLOVENSKO - O zavedení núdzového stavu sa predstavitelia vlády na dnešnom rokovaní nerozprávali. Médiám to povedal minister vnútra Roman Mikulec s tým, že o prípadných obmedzeniach počas Sviatku všetkých svätých bude diskutovať s policajným prezidentom a ostatnými relevantnými osobami.

Skryť Vypnúť reklamu

Podľa Mikulca budú hovoriť predovšetkým o tom, či bude vláda prijímať nejaké opatrenia nad rámec tých, ktoré platia v súčasnosti. Minister si však nemyslí, že bude v danom období zavedený zákaz cestovania medzi okresmi.

14:00 SVET - Pandémia koronavírusu v Česku naberá na sile. Minulý týždeň v stredu v krajine pribudlo o 43 percent menej prípadov ako teraz.

"Covidové čísla sa zhoršujú, v nemocniciach končí viac ľudí, prevažne neočkovaných," vyjadril sa k situácii český premiér Andrej Babiš. Počet hospitalizácií v Česku sa výrazne zvýšil, za týždeň ich počet stúpol z 320 na 407. V ťažkom stave je 80 z nich.

Premiér Babiš preto na štvrtok zvolal Radu pre zdravotné riziká a oznámil, že ministerstvo zdravotníctva predstaví svoju ďalšiu stratégiu. Jej obsahom má byť silnejšia kampaň za očkovanie.

Skryť Vypnúť reklamu

Covidové čísla sa zhoršujú, v nemocniciach končí viac ľudí, prevažne neočkovaných.

Andrej Babiš, český premiér

"Najdôležitejším preventívnym opatrením je očkovanie, nemáme zaočkovaných ani 60 percent populácie," uviedla na tlačovej konferencii po rokovaní Rady pre zdravotné riziká česká hlavná hygienička Pavla Svrčinová. Oznámila tiež, že budú platiť nové karanténne pravidlá. "Budeme meniť pravidlá, ale konkrétne to ešte nepoviem, pretože sa rokuje," konštatovala s tým, že nové pravidlá by mali začať platiť 24. októbra.

13:50 SLOVENSKO - Štát bude vyplácať zariadeniam sociálnych služieb a centrám pre deti a rodiny, respektíve ich zamestnancom infekčný príplatok 405 eur na zamestnanca, ktorý v čase krízovej situácie vykonával pracovnú činnosť počas nariadených karanténnych opatrení vo svojom pracovisku. Vyplýva to z nariadenia z dielne ministerstva práce, ktoré odobrila vláda s pripomienkami. Na tento rok na to štát vyčlenil 750-tisíc eur.

Skryť Vypnúť reklamu

Ako pre TASR uviedla hovorkyňa ministra práce Eva Rovenská, vláda zaviedla toto opatrenie zatiaľ do konca roka, podľa pandemickej situácie sa to môže predĺžiť.

13:45 SLOVENSKO - Príslušníci ozbrojených síl pôjdu pomáhať do vybraných regionálnych úradov verejného zdravotníctva a takisto do vybraných zdravotníckych zariadení. Rozhodla o tom vláda. Malo by ísť o najviac 500 vojakov, ktorí by mali pomáhať v organizačnej, administratívnej a zdravotníckej podpore v období do 31. decembra 2021.

Vláda tiež navrhla, aby vojaci pomáhali polícii pri ochrane zdravotníkov pred fyzickými a verbálnymi útokmi.

13:12 SLOVENSKO - Od pondelka 18. októbra budú prvýkrát počas tretej vlny pandémie na covid automate okresy v čiernej farbe. Najtvrdšie opatrenia budú platiť v piatich okresoch: Bardejov, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Stará Ľubovňa, Svidník.

Skryť Vypnúť reklamu
Súvisiaci článok Covid automat: Na mapu sa vracia čierna, v najhoršej fáze bude päť okresov Čítajte 

V druhom stupni ohrozenia (bordová farba) bude 22 okresov. V prvom stupni ohrozenia (červená) bude 37 okresov, v stupni ostražitosť (oranžová) 15 okresov. Zelený nebude ani jeden okres.

Vyplýva to z návrhu rozdelenia okresov v rámci covid automatu, o ktorom vo štvrtok rokovala vláda.

Oproti rozdeleniu, ktoré platí tento týždeň, je to opäť zhoršenie. Tento týždeň je oranžových 20 okresov, červených 43 a bordových 16. Čierny nie je žiaden.

12:45 SLOVENSKO - Stropkov, Svidník, Bardejov, Stará Ľubovňa či Čadca. Všetky tieto okresy mali byť od tohto týždňa podľa covidového automatu v najprísnejšej čiernej farbe, ak by sa do úvahy brali len počty infikovaných ľudí. Regionálni hygienici však rozhodli inak.

Prečo je to tak? Považujú najprísnejšiu čiernu farbu za atómový kufrík, ktorý použijú len v prípade maximálneho ohrozenia obyvateľov covidom?

Skryť Vypnúť reklamu

Viac sa dozviete v texte Jána Krempaského >>>>

Súvisiaci článok Boja sa hygienici čiernej? Niektoré okresy už mali byť čierne, a nie sú Čítajte 

12:15 SLOVENSKO - Vo Veľkokapacitnom očkovacom centre v Nitre bude v sobotu pokračovať očkovanie záujemcov proti ochoreniu Covid-19. Zdravotníci budú k dispozícii v čase od 8:00 do 12:00. Informovala o tom hovorkyňa predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja Oľga Prekopová.

Vakcínou od spoločností Pfizer/BioNTech sa bude očkovať od 8:00 do 10:00, k dispozícii je 200 vakcín. Od 10:30 do 12:00 budú zdravotníci očkovať vakcínou Janssen, dostupných je 200 vakcín.

Podľa slov Prekopovej je aktuálne prihlásených približne 100 záujemcov. Očkovať sa budú aj neregistrované osoby a deti do 12 rokov so sprievodom zákonného zástupcu, potvrdila Prekopová.

12:10 SLOVENSKO - Zvolenská nemocnica všetky plánované operácie realizuje podľa plánu a tretia vlna pandémie zatiaľ nie je dôvodom, aby boli tieto zákroky odkladané. Pre TASR to uviedla šéfka nemocnice Ľudmila Veselá.

Skryť Vypnúť reklamu

Pacienti sa teda podľa nej nemusia báť, že by operačný úkon museli absolvovať neskôr alebo v inej nemocnici. Nemocnica poskytuje v plnom rozsahu zdravotnú starostlivosť aj v ambulanciách a oddeleniach.

12:00 SVET - Rusko za posledných 24 hodín zaznamenalo rekordný počet 986 úmrtí pacientov s covidom a rekordný prírastok 31 299 novonakazených. V oboch prípadoch ide o najvyššie čísla za jeden deň od začiatku pandémie.

Počty obetí sa navyše už deviaty deň za sebou držia nad číslom 900.

Kremeľ a vláda a dávajú najavo znepokojenie z tempa, akým pribúdajú nové prípady. Za zlou epidemickou situáciou vidia neochotu ľudí očkovať sa.

11:38 SVET - Česká vláda zvažuje skrátenie platnosti testov na koronavírus. Kratšia by mohla byť aj karanténa ukončená PCR testom. Informoval o tom spravodajský portál Novinky.cz.

Skryť Vypnúť reklamu

Karanténne opatrenia by sa mohli v Česku meniť od 25. októbra, o novej podobe pravidiel však zatiaľ nebolo rozhodnuté. Detaily má české ministerstvo zdravotníctva predstaviť v piatok, premiér Andrej Babiš sa však vo štvrtok vyjadril, že platnosť antigénových testov by sa mala skrátiť na 24 hodín a platnosť PCR testov na 72 hodín.

11:21 SVET - Český premiér Andrej Babiš dostal tretiu dávku vakcíny proti koronavírusu. Očkovaciu látku si dal aplikovať v pražskej Ústrednej vojenskej nemocnici za prítomnosti médií.

Po tretí raz dostal vakcínu Comirnaty od konzorcia Pfizer/BioNTech.

11:15 SLOVENSKO - Keď Lenka Straková prišla na jar o mamu v covid pavilóne žilinskej nemocnice, na vlastnej koži pocítila, aké problémy riešia tisíce pozostalých po obetiach pandémie. Traumy, výčitky svedomia, nezáujem inštitúcií.

Skryť Vypnúť reklamu

Mladá Žilinčanka založila spolu so svojou sestrou Luciou Ďurajkovou občianske združenie Skutočné obete, ktoré bojovalo za to, aby sa na zosnulých nepozeralo len ako na štatistické úmrtia, ale skutočné obete s príbehmi a s pozostalými. Vďaka ich intervencii uznalo ministerstvo zdravotníctva, že aj pacienti v covid oddeleniach majú právo na návštevu a prijalo podmienky, za akých je to možné.

Rozhovor s Lenkou Strakovou si môžete prečítať aj tu >>>>

Súvisiaci článok Covid jej vzal mamu. Dnes Žilinčanka pomáha pozostalým tisícok obetí Čítajte 

11:00 SVET - Za 24 hodín pribudlo v Maďarsku 1 141 nakazených novým koronavírusom, o 327 viac než predchádzajúci deň. V súvislosti s ochorením Covid-19 zomrelo 11 pacientov, o jedného viac než v stredu.

10:45 SLOVENSKO - V školách sa bude pokračovať so samotestovaním do konca roka. Pred rokovaním vlády to uviedol minister školstva Branislav Gröhling s tým, že ide o komunikáciu s hlavným hygienikom.

Skryť Vypnúť reklamu

"Distribúcia samotestov bude naďalej prebiehať a budeme opätovne kontaktovať školy," povedal minister školstva. Poukázal na to, že sa budú môcť zapojiť aj tí rodičia, ktorí nevyužili túto možnosť v predošlom období.

Aktuálne sa v školách prezenčne vzdeláva 95,1 percenta žiakov, k utorku sa vzdelávalo 4,9 percenta dištančným spôsobom.

10:10 SLOVENSKO - Prvú dávku vakcíny včera dostalo 1 410 ľudí, druhou dávkou preočkovali 1 229 osôb.

10:00 SLOVENSKO - PCR testy včera odhalili 1 871 nových nakazených, z nich 74 percent nebolo zaočkovaných.

Laboratóriá vykonali celkovo 12 531 PCR testov. Pozitivita testovaných vzoriek tak bola 14,93 percenta.

V stredu tiež otestovali 18 533 ľudí prostredníctvom antigénových testov, z nich 387 malo pozitívny výsledok. Očkovanie nemalo za sebou 73 percent z nich.

S ochorením Covid-19 zomrelo ďalších 19 ľudí, celkovo si pandémia koronavírusu na Slovensku vyžiadala už 12 791 obetí.

Najviac pozitívnych zachytili PCR testy v Prešovskom kraji (549), nasledujú Žilinský (404), Banskobystrický (217), Trenčiansky (171), Košický (168), Bratislavský (143), Trnavský (128) a Nitriansky (91).

Počet hospitalizovaných s koronavírusom alebo podozrením naň sa zvýšil o ďalších 8 na 885. Potvrdený koronavírus má 824 z nich. Spomedzi hospitalizovaných nie je vôbec zaočkovaných alebo len čiastočne zaočkovaných 83,15 percenta ľudí.

Na jednotkách intenzívnej starostlivosti leží 103 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie ich potrebuje 94.

9:30 SVET Ostrov Bali, ktorý je najvyhľadávanejšou turistickou destináciou v Indonézii, sa opäť otvára pre časť zahraničných návštevníkov. V dôsledku pandemických opatrení bol pre dovolenkárov uzavretý približne 18 mesiacov.

Znovuotvorenie ostrova sa týka len zhruba dvoch desiatok krajín, pričom prijímaní budú iba návštevníci zaočkovaní voči novému koronavírusu. Prvých päť dní po príchode do krajiny budú musieť cudzinci navyše stráviť v karanténe.

8:47 SVET Nový Zéland zaznamenal vo štvrtok 71 prípadov covidu, čo je najvyšší denný prírastok novoinfikovaných za posledných šesť týždňov. Všetky nové prípady evidujú v najväčšom novozélandskom meste Auckland.

8:10 SVET Česko hlási za stredu 1 497 prípadov koronavírusovej infekcie, v nemocniciach leží 407 pacientov. Pribudli aj tri obete covidu.

8:00 SVET Počet prípadov Covidu-19 v priebehu ostatného týždňa celosvetovo opäť klesol.

Informovala o tom WHO s tým, že klesajúci trend sa začal koncom augusta. Európa však ako jediný región sveta zaznamenala nárast infekcií, a to o sedem percent. Evidovala taktiež najväčší nárast úmrtí, ktoré stúpli o 11 percent.

7:55 SVET Počet samovrážd detí v Japonsku je najvyšší za viac ako štyri desaťročia. V čase, keď sa pre pandémiu zatvorili školy, si na život siahlo 415 žiakov základných až stredných škôl.

Počet samovrážd maloletých v Japonsku je o takmer 100 vyšší než vlani a predstavuje najvyšší počet od začiatku vedenia takýchto záznamov v roku 1974.

Súvisiaci článok Pandémia zatvorila školy, počet samovrážd v Japonsku je najvyšší za 40 rokov Čítajte 

6:50 SLOVENSKO Tretia vlna pandémie postupne naberá na obrátkach. Situácia nevyzerá priaznivo ani pre región Turiec, počty pozitívnych prípadov stúpajú.

V Univerzitnej nemocnici Martin sa už plnia covidové lôžka, väčšina z hospitalizovaných pacientov je nezaočkovaná. „Aktuálne máme 28 hospitalizovaných covid pozitívnych pacientov, šesť z nich je plne zaočkovaných. Osem pacientov potrebuje umelú pľúcnu ventiláciu a sedem je na JIS. Približne 60 percent pacientov je z okresu Martin, ostatní sú z iného spádu,“ uviedla nemocnica.

Súvisiaci článok Počet pozitívnych v Turci rastie. Hospitalizovaní končia na pľúcnej ventilácii Čítajte 

V uplynulých dňoch čelilo problémom viacero nemocníc v Žilinskom kraji. Kraj evidoval prudké nárasty hospitalizácií. Najkritickejšiu situáciu zaznamenali v Kysuckej nemocnici s poliklinikou v Čadci, teda v regióne, kde je zaočkovanosť najnižšia.

Krízový stav hlásili aj zo Žilinskej nemocnice, ktorá je spádovou pre Horné Považie. Krajská samospráva bola nemocnicami požiadaná o presuny pacientov medzi regiónmi. Niektorých prijala aj Univerzitná nemocnica v Martine. To, koľko pacientov z iných regiónov môže martinská nemocnica prijať, závisí od počtu obsadených lôžok.

6:00 SVET Holandská vláda sa pre výrazný nárast prípadov nákazy koronavírusom, ku ktorému došlo za posledný týždeň, obáva blížiacej sa novej vlny ochorenia COVID-19.

V Holandsku aktuálne evidujú o 62 percent viac nakazených než minulý týždeň. Podľa tamojšieho inštitútu pre verejné zdravie ide o najväčší nárast od polovice júla.

Súvisiaci článok Čísla idú hore, holandská vláda sa obáva novej vlny covidu Čítajte 

Len v stredu pritom krajina hlásila denný prírastok 3746 prípadov nakazených, čo je takmer dvojnásobne viac, než prírastok evidovaný minulú stredu.

Výrazne sa zvýšil aj počet osôb hospitalizovaných s covidom. V krajine momentálne evidujú 524 hospitalizovaných covidových pacientov, vrátane 137 ľudí, ktorí sú na jednotkách intenzívnej starostlivosti.

Všetko o koronavíruse a ochorení COVID-19

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako zamestnať cudzinca: Čo musíte vedieť a na čo si dať pozor
 2. Ocenenie získali Innovatrics, Kellys Bicycles a Bivio
 3. Nechajte kryptomeny na Fumbi
 4. Ako sa technologické spoločnosti starajú o bezpečnosť platieb
 5. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch
 6. Darujte úsmev dvakrát pre šťastie mnohých rodín
 7. Oprášte cestovateľské plány, jeseň sa nesie v znamení poznávania
 8. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom
 9. Vyberte sa s nami za strašidlami. Žiadny strach, bude to zábava
 10. Ako je na tom naša ekonomika? Začína sa konferencia #akonato
 1. Zánovné vozidlá na slovenskom trhu za rok zdraželi až o 15 %
 2. Oprášte cestovateľské plány, jeseň sa nesie v znamení poznávania
 3. Darujte úsmev dvakrát pre šťastie mnohých rodín
 4. Ocenenie získali Innovatrics, Kellys Bicycles a Bivio
 5. Ako získať nabíjaciu kartu k novému elektromobilu?
 6. Ako sa technologické spoločnosti starajú o bezpečnosť platieb
 7. Vyberte sa s nami za strašidlami. Žiadny strach, bude to zábava
 8. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom
 9. 5. ročník Trhu kože bude po prvý raz aj v Košiciach
 10. Stanovisko Asociácie moderných benefitov k TK RÚZ
 1. Stravovacie zlozvyky Slovákov. Odborníci radia čomu sa vyvarovať 15 987
 2. Ako budú tento rok vyzerať vianočné dôchodky a kedy ich vyplatia 14 372
 3. Ako je na tom naša ekonomika? Začína sa konferencia #akonato 6 019
 4. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom 5 358
 5. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie 4 631
 6. Očarujúce Cinque Terre a jeho päť svetov 3 914
 7. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch 3 657
 8. Prichádzame o pamiatky? Obnoviť všetky by trvalo 180 rokov 3 380
 9. Martinus vykupuje čítané knihy, spustil službu Knihovrátok 2 746
 10. Pracoviská zmenila pandémia. Búšiť do klávesnice môžete aj doma 2 627
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Infektológ Vladimír Krčméry je jednou z najznámejších tvarí očkovacej kampane na Slovensku

Na facebooku kolovala výzva na smrť mojich vnúčat, vraví Krčméry.


2 h
Týždeň Petra Schutza

Kde nič nie je, ani OĽaNO neberie.


21. okt
Za komunistického režimu sledovala štátna moc slobodných novinárov, ktorí aj na takýchto strojoch tlačili samizdaty.

Keď novinári pálili odkazy v popolníkoch.


21. okt
Kovalčuk by mal byť neoficiálnym kapitánom ruského tímu.

Rusi vymenili trénera olympijského výberu po pár dňoch. Bezdôvodne.


21. okt
Skryť Zatvoriť reklamu