SME
Streda, 19. január, 2022 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Koronavírus na Slovensku: Takmer päťtisíc PCR testov vykázalo pozitivitu, pribudlo 20 obetí (minúta po minúte)

PCR testy na Slovensku odhalili viac ako 470-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 12 977 obetí.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Správy o koronavíruse sme sledovali online minútu po minúte:

19:00 Minútu po minúte sme ukončili, ďakujeme za sledovanie.

Skryť Vypnúť reklamu

18:30 SVET Dánsko a Nórsko tento týždeň zaznamenávajú silný vzostup počtu nových prípadov nákazy. Nórske úrady dnes uviedli, že počas zimy očakávajú ďalšiu vlnu pandémie. V Nórsku sa počet prípadov zvýšil o polovicu, v Dánsku sa viac ako zdvojnásobil. Oba škandinávske štáty sa ale spoliehajú, že vďaka vysokej zaočkovanosti obyvateľov bude podstatne menej hospitalizácií a prípadov ťažkého priebehu covidu.

17:40 SVET - Svetová zdravotnícka organizácia a ďalšie organizácie dnes uviedli, že na účinnejší boj proti koronavírusu v chudobnejších krajinách je potrebné do budúceho septembra vynaložiť 23,4 miliardy dolárov (20, 18 miliardy eur).

K príspevku zástupcovia organizácie vyzvali skupinu hospodársky najrozvinutejšie štáty zo skupiny G20, ktorá sa stretne na summite v Ríme cez víkend, uviedla agentúra Reuters.

Skryť Vypnúť reklamu

Zintenzívnenie pomoci určenej chudobnejším krajinám môže predísť až piatim miliónom úmrtí v súvislosti s covidom. Takmer rovnaký počet mŕtvych spôsobila pandémia do dnešného dňa.

"Je to veľké množstvo peňazí, ale keď to porovnáte so škodami, ktoré epidémia spôsobila svetovému hospodárstvu, tak to nie je toľko," uviedol Carl Bildt, špeciálny vyslanec Svetovej zdravotníckej organizácie, ktorý má na starosť program ACT-A. Ten má za cieľ zmierniť priebeh pandémie práve v menej hospodársky rozvinutých krajinách.

Načítavam video...

17:10 SVET - Emeritný pápež Benedikt XVI. dostal posilňovaciu tretiu dávku vakcíny proti COVID-19. Potvrdil to jeho súkromný tajomník – arcibiskup Georg Gänswein.

Talianska agentúra ANSA ešte v stredu informovala o tom, že tretiu dávku už dostal aj súčasný pápež František.

Skryť Vypnúť reklamu

Bývalý najvyšší predstaviteľ katolíckej cirkvi, občianskym menom Joseph Ratzinger dostal očkovaciu látku spolu so všetkými obyvateľmi Kláštora Matky Cirkvi, ktorý sa nachádza vo Vatikánskych záhradách. V tejto budove žije emeritný pápež od svojej rezignácie.

16:00 SLOVENSKO - Štátny ústav pre kontrolu liečiv eviduje k dnešnému dňu 8 820 hlásení podozrení na nežiaduce účinky v súvislosti s očkovaním na prevenciu ochorenia COVID-19. Z celkového počtu hlásení je 1067 závažných.

15:35 SVET - Africkí zdravotnícki predstavitelia a Organizácia Spojených národov (OSN) varujú pred nedostatkom až dvoch miliárd injekčných striekačiek, najmä pre krajiny s nízkymi a strednými príjmami , v čase nárastu počtov dávok vakcín proti koronavírusu. Nedostatok by mohol ovplyvniť aj rutinné očkovanie.

Skryť Vypnúť reklamu

Detský fond OSN (UNICEF) uviedol, že nedostatok by sa mohol týkať do 2,2 miliardy jednorazových striekačiek, ktoré sa automaticky zablokujú, aby sa nedali znova použiť.

„Nepredpokladáme výrazný nedostatok dodávok štandardnejších injekčných striekačiek používaných v krajinách s vysokými príjmami,“ uviedol vo vyhlásení.

15:30 SLOVENSKO - Hnutie Sme rodina v reakcii na návrhy zmien v Covid automate zo strany SaS o väčšiu slobodu pre zaočkovaných proti ochoreniu COVID-19 uviedlo, že naďalej odmieta delenie ľudí do dvoch skupín.

"Toto je určite na odbornú debatu, nie len na rozhodnutí politikov, preto uprednostníme debatu s odborníkmi a následne sa k tomu budeme vedieť bližšie vyjadriť. Upozorňujeme však, že sa takým rozhodnutím nesmie stať, aby sa ľudia nejakým spôsobom rozdelili do dvoch skupín," reagovalo hnutie.

Skryť Vypnúť reklamu

15:05 SVET - Počet nových prípadov infekcie koronavírusom v Afrike začal viditeľne klesať, a to aj napriek tomu, že plne zaočkovaných je na tomto kontinente iba 5,5 percenta obyvateľov.

Africké centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb zaznamenalo za uplynulých sedem dní 31 000 nových prípadov nákazy, čo bolo o 26 percent menej než pred týždňom. Informovala o tom vo štvrtok agentúra DPA.

"Čísla infekcie klesajú pomaly, ale isto," uviedol John Nkengasong z Afrického centra pre kontrolu a prevenciu chorôb.

V Afrike, kde žije 1,3 miliardy ľudí, podali dovedna 188 miliónov dávok vakcín proti covidu. Najviac plne zaočkovaných má Maroko – 57 percent obyvateľstva.

14:30 SVET - Antidepresívum fluvoxamín znížilo nutnosť hospitalizácie medzi vysoko rizikovými dospelými pacientmi s ochorením COVID-19.

Skryť Vypnúť reklamu

Vyplýva to zo štúdie, v rámci ktorej odborníci skúmali existujúce lieky využiteľné na liečbu nákazy koronavírusom.

Súvisiaci článok Antidepresívum by mohlo pomôcť pri liečbe koronavírusu, ukázala štúdia Čítajte 

Liek, ktorý sa používa pri liečbe depresie a obsedantno-kompulzívnej poruchy, testovali preto, že je známy zmierňovaním zápalu a v menších štúdiách mal sľubné výsledky.

Výskumníci testovali fluvoxamín u takmer 1 500 Brazílčanov čerstvo nakazených koronavírusom, ktorým hrozil vážny priebeh ochorenia pre ďalšie zdravotné problémy. Zhruba polovica z nich brala antidepresívum doma po desať dní, zvyšok bral placebo.

Odborníci ich sledovali štyri týždne, aby zistili, kto skončil v nemocnici alebo dlhší čas na pohotovosti, keď boli nemocnice plné. Zo skupiny, ktorá brala fluvoxamín, 11 percent ľudí potrebovalo hospitalizáciu. V prípade ľudí s placebom to bolo 16 percent.

Skryť Vypnúť reklamu

Výsledky, ktoré v stredu vyšli v odbornom časopise Lancet Global Health, boli také silné a jasné, že nezávislí odborníci monitorujúci štúdiu odporučili jej skoré ukončenie.

14:21 SLOVENSKO - Polícia odvysielala video z covidového oddelenia v Univerzitnej nemocnici na Antolskej v bratislavskej Petržalke. O situácii na oddelení informoval primár Jakub Hložník.

13:35 SLOVENSKO - Aby okres Humenné nebol čiernym podľa COVID automatu, v najbližších dňoch sa proti ochoreniu COVID-19 musí zaočkovať 440 osôb nad 50 rokov.

Informuje o tom humenská samospráva na svojej internetovej stránke v súvislosti s očkovaním bez registrácie, ktoré v meste na piatok a sobotu zorganizoval Prešovský samosprávny kraj.

"Aktuálne, k 25. októbru, je zaočkovaných 61,7 percenta ľudí z vekovej kategórie '50 plus'. Ak dosiahneme hranicu 65-percentnej zaočkovanosti, okres Humenné sa vráti do bordovej farby," uvádza Marián Škuba z tlačového referátu mestského úradu s tým, že 3,3-percentný rozdiel predstavuje 440 osôb. Uvedená zaočkovať reprezentuje stav v okresnom meste.

Skryť Vypnúť reklamu

Ako doplnil, v rámci celkovej populácie mesta sa zaočkovanosť aspoň prvou dávkou vakcín proti novému koronavírusu aktuálne pohybuje na úrovni 42,87 percenta.

13:18 SLOVENSKO - Exminister zdravotníctva Marek Krajčí z OĽaNO odporučil zaočkovaným starším ľuďom po šiestich mesiacoch preočkovanie treťou dávkou. Zároveň vyzval neočkovaných, aby očkovanie absolvovali, ak im v tom nebráni zdravotný stav.

13:10 SVET - Epidémia koronavírusu ja na vzostupe aj v Nemecku. Za stredu pribudlo 28 037 pozitívnych osôb.

Pred týždňom Inštitút Roberta Kocha informoval o 16 077 novo infikovaných. V sedemdňovom úhrne pripadá asi 130 novo nakazených v prepočte na 100 000 obyvateľov, v stredu ráno táto hodnota predstavovala 118, pred týždňom 85,6.

Od začiatku terajšej pandémie sa v Nemecku koronavírusom nakazilo 4,53 milióna ľudí, 95 485 z nich zomrelo. Za posledných 24 hodín sa smrteľná bilancia zvýšila o 126, pred týždňom evidovali 67 nových úmrtí.

Skryť Vypnúť reklamu

12:20 SLOVENSKO - Minister financií Igor Matovič vyzval občanov, aby necestovali po Slovensku a odložili návštevy hrobov vzhľadom na zhoršujúcu sa pandemickú situáciu.

12:10 SLOVENSKO - Prírodné liečebné kúpele a kúpeľné liečebne svoje služby ponúkajú stále, nezáleží na tom, v akej farbe COVID semaforu sa nachádza daný okres, v ktorom fungujú.

Ako upozornila Asociácia slovenských kúpeľov, ide o zdravotnícke zariadenia, preto svoje prevádzky môžu mať otvorené pre pacientov v režime, ktorý neobmedzuje poskytovanie kúpeľnej starostlivosti ako ústavnej zdravotnej starostlivosti.

"Jednotlivé liečebné kúpele prijímajú pacientov prichádzajúcich na liečbu s odporúčaním lekára, pričom k dispozícii majú všetky služby a procedúry, ktoré spĺňajú podmienky nevyhnutné v čase pandémie," uviedla asociácia vo svojom stanovisku.

Skryť Vypnúť reklamu

Aktuálny zoznam prírodných liečebných kúpeľov je dostupný na webe Ministerstva zdravotníctva, ako aj na webe Asociácie slovenských kúpeľov.

11:55 SLOVENSKO - Za uplynulý týždeň pribudlo 23 703 osôb s pozitívnym PCR testom. V porovnaní s predchádzajúcim týždňom ich počet stúpol takmer o 63 percent.

Najviac ich bolo v Prešovskom samosprávnom kraji (6005). Nasledovali Žilinský (4158), Košický (3319), Banskobystrický (3085), Bratislavský (2184), Trenčiansky (2126), Nitriansky (1455) a Trnavský samosprávny kraj (1371).

11:50 SLOVENSKO - Za uplynulý týždeň od 21. do 27. októbra pribudlo v Trenčianskom samosprávnom kraji 2 126 ľudí s pozitívnym PCR testom na nový koronavírus.

V porovnaní s predchádzajúcim týždňom ich počet stúpol o viac ako 107 percent. Vyplýva to z údajov Národného centra zdravotníckych informácií.

Skryť Vypnúť reklamu

Najviac prípadov v kraji, 539, odhalili testy v Trenčianskom okrese. Nasledovali okresy Prievidza (359), Nové Mesto nad Váhom (321), Považská Bystrica (293), Púchov (159), Myjava (144), Partizánske (125), Bánovce nad Bebravou (95) a Ilava (91).

11:40 SVET - Maďarská vláda dnes ohlásila, že od 1. novembra zavedie povinné nosenie rúšok vo verejnej doprave a ďalšie protiepidemické opatrenia.

Súvisiaci článok Maďarsko sprísnilo opatrenia, zamestnávateľ môže nariadiť očkovanie Čítajte 

Šéf kancelárie premiéra Viktora Orbána Gergely Gulyás bez časového upresnenia uviedol, že od štátnych zamestnancov sa bude vyžadovať očkovanie proti Covidu-19.

Orbánov hovorca ďalej oznámil, že vláda podporí súkromné ​​spoločnosti v snahe vyžadovať očkovanie od zamestnancov, "ak to budú považovať za potrebné", napísala agentúra Reuters.

11:10 SVET - Takmer v celom Rakúsku aktuálne platí veľmi vysoké riziko nákazy koronavírusom. V oranžovej farbe covidového semaforu (vysoké riziko nákazy) zostali už len dve spolkové krajiny - Viedeň a Burgenland.

Skryť Vypnúť reklamu

Ostatné sú sfarbené na červeno, vyplýva z pracovného dokumentu príslušnej komisie vlády, ktorý má k dispozícii agentúra APA.

Burgenland bol pritom ešte pred týždňom na covidovom semafore žltý so stredným rizikom infekcie.

Negatívny vývoj nastal vo všetkých spolkových krajinách. Situácia sa navyše zhoršuje i v skupine mimoriadne ohrozených osôb nad 65 rokov.

V celom Rakúsku sú len tri okresy, kde má hodnota 14-dňovej incidencie klesajúci trend, v dvoch je situácia prinajmenšom stabilná. Incidenciu nižšiu ako 100 majú len okresy Hollabrunn v Dolnom Rakúsku a štajerský Murau.

11:05 SVET - V Rusku zomrelo v uplynulom dni v súvislosti s covidom ďalších 1 159 ľudí, čo je doteraz najvyšší denný údaj. Potvrdilo sa viac ako 40-tisíc nových nákaz, pričom o deň skôr to bolo 36 500.

Skryť Vypnúť reklamu

Rýchle šírenie koronavírusu prinútil úrady obnoviť čiastočný lockdown. Otvorené zostali iba obchody s nevyhnutným tovarom ako lekárne a supermarkety. Zatvorené sú aj školy a škôlky.

10:55 SVET - S výrazným nárastom prípadov nákazy koronavírusom v Česku rastie aj záujem o očkovanie. Ten je teraz najvyšší od augusta, uvádza spravodajský portál TN.cz.

Súvisiaci článok V Česku pribudlo 5824 nakazených covidom Čítajte 

V stredu v Českej republike podali 39 642 dávok vakcín, čo je najviac od 24. augusta. Týždeň predtým to bolo 22 426.

Od začiatku očkovania v krajine použili takmer 12,2 milióna dávok očkovacích látok. Plne zaočkovaných je zhruba 6,07 milióna ľudí.

10:50 SLOVENSKO - Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Banskej Bystrici oznámil, že obyvatelia sa budú mať možnosť zaočkovať bez potreby registrácie v sobotu 30. októbra na dvoch najväčších sídliskách - v telocvični bývalej ZŠ Tatranská v Sásovej a vo vstupnej hale ZŠ Moskovská na Fončorde v čase od 9:00 hod. do 16:00 hod.

Skryť Vypnúť reklamu

Očkovať sa bude vakcínami Pfizer/BioNTech a jednodávkovou vakcínou Janssen od spoločnosti Johnson & Johnson.

10:30 SLOVENSKO - Polícia preverila tvrdenie diskutujúcej na sociálnej sieti v súvislosti so šírením dezinformácií o koronavíruse a úmrtiach na Covid-19, ktoré malo znaky falšovania úradnej listiny alebo úplatkárstva.

10:20 SLOVENSKO - V okresoch Rimavská Sobota a Revúca je pre ochorenie COVID-19 aktuálne zatvorených 129 tried v materských, základných i stredných školách.

Od začiatku týždňa Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Rimavskej Sobote dohľadával takmer 800 úzkych kontaktov pozitívnych osôb, s trasovaním už pomáhajú i vojaci, uviedla regionálna hygienička Tatiana Majanová.

10:15 SVET - V uplynulých 24 hodinách potvrdili testy v Maďarsku 4 039 prípadov infikovania koronavírusom. Zomrelo 45 pacientov s ochorením COVID-19.

Skryť Vypnúť reklamu

Od vypuknutia pandémie evidujú v Maďarsku 859 378 nakazených a 30 692 obetí covidu. Aktuálne je infikovaných 31 544 osôb. Počet hospitalizovaných stúpol na 1 970, z nich je 204 napojených na umelú pľúcnu ventiláciu.

Z takmer šesť miliónov zaočkovaných dostalo dve dávky vakcíny proti covidu vyše 5,7 milióna osôb a tretiu dávku podali 1,164 milióna ľuďom.

10:05 SLOVENSKO - Včera sa prvou dávkou vakcíny zaočkovalo 1 332 ľudí, spolu ju má 2 495 503 osôb. Druhú dávku očkovacej látky dostalo 1 493 ľudí, čím sa počet plne zaočkovaných zvýšil na 2 300 280, oznámilo Ministerstvo zdravotníctva.

10:00 SLOVENSKO - Za uplynulý deň pribudlo 4 981 pozitívne testovaných PCR testom, z nich viac ako 72 percent nebolo zaočkovaných. Laboratóriá vykonali vyhodnotili 18 507 vzoriek (pozitivita 26,91 percenta).

Koronavírus na Slovensku: Aktuálne grafy nájdete tu

Z 22 199 vzoriek antigénového testovania vykázalo pozitivitu 961 pozitivita 4,32 percenta). Viac ako 73 percent z nich nemalo očkovanie, informovala Zuzana Eliášová, hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva.

Súvislosť s ochorením Covid-19 potvrdili pri ďalších 20 úmrtiach, počet obetí pandémie tak vzrástol na 12 977.

Najviac pozitívne testovaných RT-PCR testami bolo v Prešovskom kraji (1 444), nasledujú Žilinský kraj (739), Košický (723), Banskobystrický (664), Trenčiansky (463), Bratislavský (376), Nitriansky (340) a Trnavský (232).

Je medzi nimi 2 355 mužov a 2 626 žien. Celkový počet pozitívne testovaných mužov je 223 926 a žien 246 082.

V nemocniciach sa v súvislosti s koronavírusom nachádza 1 384 pacientov (o 32 viac ako v predchádzajúcom dni), ochorenie COVID-19 má diagnostikované 1 322 z nich. Takmer 80 percent nie je plne zaočkovaných.

Na JIS je 130 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 131 osôb.

Od začiatku pandémie vyhodnotili 3 912 175 PCR testov, z toho 470 008 s pozitívnym výsledkom. Celkový počet vykonaných antigénových testov je 39 039 182, z toho 410 627 vykázalo pozitivitu.

Celkový počet neaktívnych prípadov je 747 958.

9:42 SLOVENSKO - Poslanci Národnej rady (NR) SR nebudú rokovať na schôdzi ani dnes. Podpredseda NR SR Milan Laurenčík (SaS) v úvode plánovaného rokovania ozrejmil, že vzhľadom na pozitívne testovaného poslanca na ochorenie COVID-19 sa nebude rokovať. Schôdzu prerušil do utorka 2. novembra.

Pozitívne testovaný poslanec sa nachádzal aj včera pri voľbe v parlamente, ozrejmila riaditeľka odboru komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie NR SR Michaela Jurcová.

"Po porade s regionálnym hygienikom sa rozhodlo o zrušení dnešného rokovania," povedala s tým, že poslanci majú odporúčanie ísť na antigénový test.

9:40 SVET - Vo Viedni kotví výletná loď z Nemecka so 178 osobami na palube, ktoré sa nachádzajú v karanténe. Dôvodom je, že 80 z nich bolo pozitívne testovaných na nový koronavírus.

Výletná loď s turistami vyplávala z mesta Passau ležiaceho pri hraniciach s Rakúskom a aktuálne sa nachádza vo Viedni pri plavebnej komore Nussdorf na Dunajskom kanáli.

9:07 SLOVENSKO - Do konca augusta 2021 išlo z celkovej rezervy vytvorenej na riešenie negatívnych vplyvov pandémie v súvislosti s testovaním viac ako 335 miliónov eur.

Uvádza sa to vo zverejnenej prílohe k návrhu rozpočtu verejnej správy na roky 2022 až 2024.

Priamo na obstaranie antigénových testov boli pre ministerstvo hospodárstva vyčlenené financie vo výške takmer 39,45 milióna eur a pre ministerstvo zdravotníctva v hodnote 139,15 milióna eur.

Správa štátnych hmotných rezerv si z vytvorenej rezervy zaobstarala antigénové rýchlotesty v celkovej sume 53 955 000 eur. Spolu sa tak na nákup antigénových testov minulo viac ako 232,55 milióna eur.

Na testovanie žiakov, rodičov a zamestnancov škôl v súvislosti s obnovením prezenčného vyučovania na školách a prevádzok školských zariadení si ministerstvo školstva vypýtalo 3 238 272 eur a ministerstvo vnútra celkovo 6 283 203 eur.

Výdavky na celoplošné skríningové testovanie obyvateľstva na prítomnosť ochorenia COVID-19, ktoré malo z finančnej stránky na starosti ministerstvo vnútra, boli v hodnote 93 miliónov eur. Spolu na tak na testovanie minulo viac ako 102,52 milióna eur.

8:55 SLOVENSKO - Prešovský samosprávny kraj bude najbližší víkend očkovať už v troch nákupných domoch - v Prešove, Poprade a najnovšie aj v Humennom.

Súvisiaci článok Prešovská župa začala s podávaním tretej dávky vakcíny v sociálnych zariadeniach Čítajte 

Župa začala v tomto týždni koordinovať preočkovanie treťou dávkou vakcíny v zariadeniach sociálnych služieb.

Vo veľkokapacitných očkovacích centrách však treťou dávkou vakcíny pre nízky záujem aktuálne neočkujú.

8:17 SVET - V Česku pribudlo 5 824 nových prípadov nákazy koronavírusom. Pozitivita PCR testov dosiahla približne 10 percent. V nemocniciach je aktuálne s covidom 1 277 ľudí.

7:56 SVET - Epidémia covidu v Nemecku silnie, za stredu v tejto krajine s 83 miliónmi obyvateľov pribudlo 28 037 nových nakazených. Pred týždňom Inštitút Roberta Kocha informoval o 16 077 prípadoch.

V sedemdňovej incidencii pripadá asi 130 novonakazených v prepočte na 100 000 obyvateľov, v stredu ráno táto hodnota predstavovala 118, pred týždňom 85,6.

00:00 SLOVENSKO Situácia sa podľa ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského mierne zhoršuje.

V čiernej farbe bude od pondelka 24 okresov, v bordovej fáze 39 okresov, osem okresov sa zafarbí do červena a osem bude v oranžovej fáze.

Všetko o koronavíruse a ochorení COVID-19

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. 5 neznámych vecí, ktoré umožňujú platobné karty
 2. Mecom ide na zelenú
 3. Anketa: Slováci, ako sme na tom so závislosťami?
 4. V roku 2021 kúpili Slováci kryptomeny za viac ako 25 000 000 €
 5. Marrákeš je červená perla Maroka
 6. Akcie, fondy, kryptomeny. Do čoho treba tento rok investovať
 7. F&F Slovensko je najdôveryhodnejšou odevnou značkou na trhu
 8. Predplatné SME.sk len za 29 eur
 9. Očarujúca Srí Lanka: Malý ostrov plný prekvapení
 10. Ochutnajte všetky slovenské chute a farby. Tu ich majú najviac
 1. Anketa: Slováci, ako sme na tom so závislosťami?
 2. Garmin predstavil dlho očakávanú radu športových hodiniek
 3. 53 predajní, kde získate zľavy aj peniaze na ďalší nákup
 4. Mecom ide na zelenú
 5. V roku 2021 kúpili Slováci kryptomeny za viac ako 25 000 000 €
 6. Marrákeš je červená perla Maroka
 7. Mám za sebou jeden z najťažších rokov svojho života
 8. Viac ako 30 000 € z Vianočnej lotérie BILLA poputuje na pomoc
 9. Projekt nórskych grantov „Decent work – dôstojná práca“
 10. Akcie, fondy, kryptomeny. Do čoho treba tento rok investovať
 1. Marrákeš je červená perla Maroka 4 649
 2. Predplatné SME.sk len za 29 eur 4 336
 3. Akcie, fondy, kryptomeny. Do čoho treba tento rok investovať 3 766
 4. Chyby, ktoré robíte pri platbe kartou a ani ste o nich nevedeli 3 464
 5. Cukrovkári a covid-19 2 560
 6. Mám za sebou jeden z najťažších rokov svojho života 2 516
 7. 5 neznámych vecí, ktoré umožňujú platobné karty 2 512
 8. Vieme, kde získate najlepšie semienka zeleniny 2 308
 9. F&F Slovensko je najdôveryhodnejšou odevnou značkou na trhu 1 633
 10. V roku 2021 kúpili Slováci kryptomeny za viac ako 25 000 000 € 1 566
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Od 19. januára platia na Slovensku nové opatrenia proti šíreniu koroanvírusu.

PCR testy odhalili takmer 884-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 17 398 obetí. Začali platiť nové pravidlá pre hromadné podujatia v blížiacej sa vlne variantu omikron.


a 5 ďalší 6 h
Skryť Zatvoriť reklamu