SME
Utorok, 21. marec, 2023 | Meniny má Blahoslav

Koronavírus na Slovensku: Prešovská nemocnica obsadila posledné lôžko pre pacientov s covidom (minúta po minúte)

Pandémia si vyžiadala 13 598 obetí.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Správy o koronavíruse sledujeme online minútu po minúte:

Minútu po minúte sme ukončili. Ďakujeme za pozornosť.

SkryťVypnúť reklamu

18:32 SLOVENSKO - Trnavský samosprávny kraj ponúkol v sobotu možnosť očkovania sa proti covidu vo všetkých siedmich okresných mestách.

Spolu v tento deň registrovaným aj neregistrovaným záujemcom vo veku od 12 rokov podali 3 613 dávok vakcín od konzorcia Pfizer/BioNTech a spoločnosti Johnson&Johnson.

Prvú dávku vakcíny dostalo 2 318 ľudí, tretiu dávku 1 270 ľudí. Informoval o tom odbor komunikácie Úradu Trnavského samosprávneho kraja s dodatkom, že v jednotlivých mestách zaznamenali tímy zvýšený záujem o očkovanie.

Súvisiaci článok V Trnavskom kraji podali počas víkendu vyše 3 600 dávok vakcíny Čítajte 

17:58 SLOVENSKO Fakultná nemocnica s poliklinkou J. A. Reimana v Prešove obsadila posledné voľné lôžko pre pacientov s ochorením Covid-19. TASR o tom informoval riaditeľ nemocnice Ľubomír Šarník.

"Nemocnica nemôže aktuálne prijať žiadneho nového pacienta s ochorením Covid-19. Takýto pacienti budú presmerovaní do tých nemocníc na Slovensku, ktoré ešte budú mať voľné lôžka, a tých už dnes nie je veľa," skonštatoval Šarník.

SkryťVypnúť reklamu
Súvisiaci článok Prešovská nemocnica má obsadené už všetky covidové lôžka, pacienti musia inam Čítajte 

17:10 SLOVENSKO - Počet ľudí, ktorí sú s ochorením Covi-19 hospitalizovaní v levickej nemocnici, postupne stúpa. Väčšina pacientov s ťažkým priebehom je podľa zdravotníkov nezaočkovaná.

V súčasnosti je v levickej nemocnici 21 pacientov s koronavírusom na štandardnom kyslíkovom lôžku. Jeden je umiestnený na lôžku s hi-flow a stav štyroch pacientov si vyžaduje napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu, uviedol námestník riaditeľa pre liečebno-preventívnu starostlivosť Peter Macho.

Ako doplnil, nemocnica už začala s liečbou monoklonálnymi protilátkami proti novému koronavírusu. Dôležité však je, že túto liečbu musí stanoviť obvodný lekár, doplnil Macho.

16:45 SLOVENSKO - Prešovský samosprávny kraj podal za dva víkendové dni ľuďom takmer 3 600 vakcín. Do troch obchodných centier, kde kraj zriadil svoje očkovacie miesta, si prišlo po vakcínu doteraz najviac ľudí.

SkryťVypnúť reklamu

Očkovacie tímy tu jednodávkovým Janssenom zaočkovali viac ako 1 550 nových záujemcov. Viac ako 2000 ľudí si prišlo po vakcínu do veľkokapacitných centier v Prešove a Poprade, z nich 592 boli záujemcovia o prvú dávku.

Súvisiaci článok Očkovanie v obchodných centrách v Prešovskom kraji začalo lámať rekordy Čítajte 

16:30 SLOVENSKO - Záujem o očkovanie v Nitrianskom regióne v posledných dňoch stúpol. Samosprávy evidujú záujem nie len o prvú a druhú dávku vakcíny, ale aj o preočkovanie treťou dávkou.

Veľkú očkovaciu kampaň pred niekoľkými dňami spustilo mesto Nitra v snahe zaočkovať čo najviac ľudí, predovšetkým vo veku nad 50 rokov, aby sa okres vyhol zaradeniu do čiernej farby.

Vakcínami Comirnaty a Janssen sa očkuje v obchodnom centre Mlyny i v poliklinike na sídlisku Klokočina.

16:26 SVET - Šéf Slobodnej strany Rakúska Herbert Kickl, ktorý zastáva odmietavý postoj voči očkovaniu, bol pozitívne testovaný na covid.

SkryťVypnúť reklamu

Bývalý minister vnútra Kickl v pondelok na Facebooku napísal, že on i jeho rodina zaznamenali už počas víkendu príznaky a mali pozitívny antigénový test, ktorý si preverili i PCR testom.

"Je mi ľúto, že vás musím informovať o tom, že dnes som dostal správy od zdravotníckych úradov, že PCR test, ktorý som absolvoval včera, bol pozitívny," uviedol 53-ročný Kickl. Dodal, že teraz musí zostať 14 dní v karanténe.

16:25 SVET - Vyčerpanému zdravotníckemu personálu v českých nemocniciach, v ktorých je s ochorením Covid-19 hospitalizovaných už viac ako 3 800 pacientov, od pondelka pomáhajú aj vojaci.

Súvisiaci článok V českých nemocniciach pomáhajú preťaženému personálu vojaci Čítajte 

16:20 SLOVENSKO - Košický samosprávny kraj otvoril šiestu stálu očkovaciu kóju na verejnom mieste. Zdravotníci očkujú už aj v obchodnom centre na Moldavskej ceste v Košiciach. Kraj pre vyšší počet záujemcov posilňuje aj očkovanie v Spišskej Novej Vsi.

SkryťVypnúť reklamu
Súvisiaci článok Župa posilňuje očkovanie v Košiciach aj v Spišskej Novej Vsi Čítajte 

16:05 SLOVENSKO - Na Liptove plánujú od najbližšieho víkendu jednodávkovo očkovať proti ochoreniu Covid-19 v dvoch obchodných centrách v Liptovskom Mikuláši. Následne cez pracovný týždeň aj v jednotlivých obciach regiónu.

Očkovanie pripravuje Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Liptov v spolupráci s mestami a obcami, Žilinským samosprávnym krajom a partnermi.

15:50 SLOVENSKO - Nemocnica Zvolen čelí veľkému náporu pacientov s ochorením Covid-19, pričom sú medzi nimi aj dve rodičky na gynekologicko pôrodníckom oddelení.

Ako nemocnica informuje v tlačovej správe, zariadenie pre pacientov s koronavírusom zriadila takzvaný červený urgent a pacientov s ľahším priebehom lieči aj monoklonálnymi látkami. O ich použití však musí rozhodnúť lekár, nemôžu si ich žiadať sami a tiež musia dodržať presnú postupnosť krokov.

SkryťVypnúť reklamu

15:00 SVET - Rakúska polícia bude dohliadať na dodržiavanie lockdownu pre obyvateľov nezaočkovaných proti ochoreniu Covid-19, ktorý v krajine platí od pondelka.

Príslušníci polície budú kontrolovať dodržiavanie pravidla 2G, podľa ktorého sa musia obyvatelia preukazovať potvrdením o očkovaní alebo o prekonaní ochorenia. Za nedodržanie tohto opatrenia hrozí pokuta až do výšky 1 450 eur.

14:45 SLOVENSKO - Vakcinačné centrum Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku eviduje zvýšený záujem o očkovanie proti ochoreniu Covid-19. Z tohto dôvodu pripravuje na piatok 19. novembra osobitne vakcináciu pre neregistrovaných záujemcov.

14:40 SLOVENSKO - Ak by bolo dnes zaočkovaných o päť percent viac Slovákov ako aktuálne je, v nemocniciach by ležalo o 41 percent menej ľudí. Vyplýva to z porovnaní, ktoré pripravili matematici Richard Kollár a Martin Šuster.

SkryťVypnúť reklamu

Odhadli tiež, o koľko lepšia alebo horšia by bola situácia v nemocniciach, ak by boli Slováci zaočkovaní v rôznych iných mierach. Porovnali aj to, koľko ľudí so závažnými vedľajšími príznakmi po podaní vakcíny proti ochoreniu Covid-19 by sme na Slovensku v súvislosti s celkovou zaočkovanosťou evidovali.

Súvisiaci článok V nemocniciach by ležalo výrazne menej ľudí, ak by bola zaočkovaná polovica Slovákov Čítajte 

14:16 SLOVENSKO - Počas víkendu bolo v trnavskom kraji podaných spolu 3 613 dávok vakcín od Pfizer/BioNTech a Janssen registrovaným aj neregistrovaným záujemcom vo veku od 12 rokov. Z toho bolo 2 318 prvých dávok a tretiu dávku dostalo 1 270 ľudí. Informoval o tom komunikačný odbor kraja.

14:03 SLOVENSKO - Situácia v druhej najväčšej nemocnici je veľmi vážna.

Lôžka pre pacientov s ochorením Covid-19 sú obsadené takmer na 90 percent, lekári sa musia rozhodovať, kto sa dostane na prístroje, informovala hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura Košice Monika Krišková.

SkryťVypnúť reklamu
Súvisiaci článok V košickej nemocnici dochádzajú voľné kyslíkové prístroje. Musia vyberať, kto ich dostane Čítajte 

13:45 SLOVENSKO - Hlohovec zabezpečí pre nasledujúci víkend pre svojich obyvateľov autobusy pre odvoz na očkovanie do Trnavy. Týka sa čakateľov na druhú alebo tretiu dávku vakcíny Moderna.

13:15 SLOVENSKO - Nemocnice v Prešovskom kraji hlásia kritický stav. K dispozícii sú iba 2 voľné lôžka s napojením na umelú pľúcnu ventiláciu.

Všetky zdravotnícke zariadenia v prešovskom regióne, v ktorých sa lekári, sestry a ďalší zdravotnícki pracovníci starajú o pacientov s ochorením covid-19, sa nachádzajú v najvyššej tretej fáze reprofilizácie lôžkového fondu.

Súvisiaci článok Nemocnice v Prešovskom kraji hlásia kritický stav. Pacientov musia voziť inde Čítajte 

13:07 SVET - Podávanie posilňujúcej dávky vakcíny v Británii sa rozšíri aj na ľudí vo veku 40 až 49 rokov, oznámili to tamojší predstavitelia. Snažia sa pred chladnejšími zimnými mesiacmi zvýšiť slabnúcu imunitu obyvateľstva.

SkryťVypnúť reklamu

V súčasnosti majú nárok na posilňujúcu dávku vakcíny všetci ľudia vo veku 50 a viac rokov, zdravotne zraniteľní ľudia a zdravotníci v prvej línii.

13:05 SVET - Európska komisia prijala rozhodnutia o rovnocennosti covidpasov vydávaných Gruzínskom, Moldavskom, Novým Zélandom a Srbskom, čo znamená, že aj uvedené krajiny budú akceptovať digitálne covid preukazy vydávané v členských krajinách EÚ.

12:50 SLOVENSKO - Byť zaočkovaný neznamená slobodu, znamená to len väčšiu ochranu. Uviedla to sociologička a bývalá premiérka Iveta Radičová.

Za nízkou zaočkovanosťou vidí strach ľudí a politické debaty, respektíve tlačové konferencie. Ľudia sú podľa Radičovej neistí a nevedia, komu majú veriť. "Úplne sa tu stratil spoločný ťah na bránu, ktorý nevyhnutne potrebujeme," dodala na margo politických sporov.

SkryťVypnúť reklamu
Súvisiaci článok Radičová vníma tlak záujmových skupín pri reforme nemocníc Čítajte 

12:40 SVET - Talianska polícia vykonala razie naprieč krajinou v spojitosti so 17 antivakcinačnými aktivistami spriaznenými s četom na platforme Telegram, ktorý podporoval násilie voči vládnym, lekárskym a mediálnym predstaviteľom za ich podporu protipandemických obmedzení.

Súvisiaci článok Talianska polícia zasiahla voči antivaxerom, ktorí vyzývali na násilie Čítajte 

12:00 SLOVENSKO - Prezidentka podpísala novelu o nových pravidlách pri tretej vlne pandémie.

Zamestnanec by sa po novom mal pri vstupe do práce preukázať očkovaním proti ochoreniu Covid-19, potvrdením o prekonaní ochorenia alebo negatívnym výsledkom testu. Vyžadovať sa to bude môcť aj v prevádzkach. Osobu, ktorá odmietne preukázať svoju totožnosť, nebudú musieť vpustiť do prevádzok či na hromadné podujatie.

Súvisiaci článok Prezidentka podpísala novelu k tretej vlne pandémie Čítajte 

11:55 SLOVENSKO - Treťou dávkou vakcíny proti koronavírusu je už zaočkovaných 205 102 ľudí.

SkryťVypnúť reklamu

NCZI eviduje najviac zaočkovaných osôb treťou dávkou v Bratislavskom kraji, a to 42 133, nasleduje Košický s 30 146, Nitriansky 29 851, Prešovský 28 312, Žilinský 23 798, Trnavský 21 309, Trenčiansky 15 026 a Banskobystrický kraj so 14 257 zaočkovanými treťou dávkou.

11:40 SVET - V uplynulých troch dňoch pribudlo v Maďarsku 21 060 nakazených a v súvislosti s ochorením Covid-19 zomrelo 304 pacientov. Doterajšia bilancia koronavírusovej pandémie sa tak upravila na celkom 960 844 infikovaných a 32 171 obetí na životoch.

11:33 SLOVENSKO - Automobilky ako aj ich dodávatelia nesúhlasia s plánovaným testovaním vo firmách. Takúto povinnosť schválili poslanci pre zamestnávateľov koncom minulého týždňa v rámci balíka nových protipandemických opatrení. Zmeny ešte musí podpísať prezidentka.

SkryťVypnúť reklamu

Ako uviedol generálny sekretár Zväzu automobilového priemyslu Ján Pribula, nie je reálne, aby sa za plnej prevádzky a výroby testovali zamestnanci pred nastúpením na smenu.

11:30 SVET - Vo Viedni začali s očkovaním detí vo veku päť až jedenásť rokov.
Viedenský starosta Michael Ludwig oznámil, že všetkých viac ako 9-tisíc dostupných termínov je už obsadených. K dispozícii by však mali byť ďalšie termíny.

Deťom podávajú vakcínu od spoločností BioNTech/Pfizer a o presnej dávke rozhoduje lekár priamo na mieste, pričom berie do úvahy aj telesnú kondíciu a hmotnosť dieťaťa.

11:25 SLOVENSKO - Počet pacientov hospitalizovaných vo Fakultnej nemocnici s s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove s ochorením Covid-19 vzrástol od utorka uplynulého týždňa o takmer 40 percent.

SkryťVypnúť reklamu

Prešovská nemocnica v tejto súvislosti rozšírila počet lôžok pre pacientov s ochorením. Aktuálna kapacita covid lôžok sa tak zvýšila zo 160 na 249.

Načítavam video...

10:30 SVET - Čína zápasí s najväčším šírením koronavírusového variantu delta. Ukazujú to čísla oznámené v pondelok.

Ľudia cestujúci z mesta Ta-lien, kde prípady tejto nákazy pribúdajú rýchlejšie než inde v krajine, musia v okolitých oblastiach dodržiavať prísnu karanténu.

10:25 SVET - India začala vpúšťať do krajiny zahraničných turistov prichádzajúcich pravidelnými komerčnými letmi, ktorí sú plne zaočkovaní proti koronavírusu.

Ide o najnovšie uvoľnenie obmedzení v súvislosti s koronavírusom po tom, čo v krajine klesol počet prípadov nákazy a stúpol počet zaočkovaných, informovala agentúra AP.

Mnoho turistov sa bude musieť podrobiť testu na Covid-19 aj po príchode do Indie na letisku. Cestujúci z krajín, ktoré s Indiou uzavreli dohodu o vzájomnom uznávaní očkovacích certifikátov, napríklad USA, Británia i mnohé ďalšie európske krajiny, budú môcť z letiska odísť bez testu.

SkryťVypnúť reklamu

10:01 SLOVENSKO – Laboratóriá za včerajšok odhalili 3 345 infikovaných, čo je najviac nakazených za nedeľu od začiatku pandémie.

Z pozitívnych nebolo zaočkovaných takmer 72 percent ľudí. Vykonalo sa 10 999 PCR testov.

Najviac pozitívne testovaných bolo v Košickom kraji (715), nasledujú Prešovský kraj (603), Bratislavský (448), Trenčiansky (447), Žilinský (356), Banskobystrický (311), Trnavský (236) a Nitriansky (229).

Je medzi nimi 1 600 mužov a 1 745 žien. Celkový počet pozitívne testovaných mužov je 267 968 a žien 295 477.

Spravilo sa tiež 16 532 antigénových testov, pozitívny malo 1 586 ľudí, z ktorých viac ako 71 percent nebolo zaočkovaných.

Koronavírusu podľahlo 61 ľudí, je to najviac od polovice apríla. Celkový počet obetí pandémie na Slovensku tak stúpol na 13 598. Počet úmrtí "s Covidom" je 2 596.

SkryťVypnúť reklamu

Kapacity nemocníc sa napĺňajú, je v nich 2 637 pacientov s Covid-19, pričom včera ich pribudlo 11. Na JIS je 236 ľudí, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 241 osôb.

Viac ako 80 percent z pacientov nie je zaočkovaných, alebo má len jednu dávku očkovacej látky v dvojdávkovej schéme.

10:01 SLOVENSKO - Zaočkovaných prvou dávkou vakcíny je na Slovensku 2 546 037 ľudí, včera pribudlo 1 133 z nich.

Druhú dávku vakcíny má 2 326 251 ľudí, za uplynulý deň sa druhou dávkou zaočkovalo 259 osôb.

9:54 SLOVENSKO - Nemocnica v Starej Ľubovni zažíva najhoršiu situáciu za celé obdobie pandémie ochorenia Covid-19. Povedal to riaditeľ nemocnice Peter Bizovský.

Situácia je podľa jeho slov alarmujúca, v súčasnosti sú lôžka na covid oddeleniach zaplnené na 100 percent. Kopíruje tak podľa neho situáciu v celom Prešovskom kraji.

Lôžka s umelou pľúcnou ventiláciou sú nepretržite obsadené, ďalší pacient sa naň dostane iba vtedy, keď niekoho odtiaľ preložia alebo niekto zomrie.

Súvisiaci článok Najhoršia situácia za pandémiu. Ľubovnianska nemocnica je plná, na ventiláciu sa čaká Čítajte 

9:25 SVET - Počet potvrdených prípadov infekcie novým koronavírusom na Ukrajine sa za uplynulých 24 hodín zvýšil o 10 802 na celkových 3 228 441.

Chorobe Covid-19, ktorú koronavírus SARS-CoV-2 spôsobuje, podľahlo za tento čas ďalších 442 ľudí.

9:18 SLOVENSKO - Vianočné trhy v Prešove budú k dispozícii len pre plne zaočkovaných proti covidu. Mesto ich plánuje na pešej zóne na Hlavnej ulici otvoriť od 25. novembra a potrvajú do 22. decembra. TASR o tom informoval hovorca mesta Vladimír Tomek.

Ako povedal, mesto ich pripravuje v spolupráci s Parkom kultúry a oddychu (PKO). V porovnaní s predchádzajúcimi ročníkmi však pôjde o menšiu verziu. Ich organizáciu museli podľa Tomeka prispôsobiť najnovším pandemickým obmedzeniam a platným pravidlám.

9:00 SLOVENSKO - Počet obyvateľov Trenčína, ktorí sa rozhodli pre očkovanie proti ochoreniu Covid-19, prekročil 30-tisícovú hranicu. Ako informovala hovorkyňa mesta Erika Ságová, k 11. novembru sa pre prvú dávku vakcíny rozhodlo 30 098 ľudí žijúcich v Trenčíne.

"Po druhej dávke vakcíny bolo v Trenčíne k rovnakému dátumu 28 628 ľudí, tretíkrát sa očkovalo 1 887 Trenčanov. Plne zaočkovaných je 29 330 ľudí, čo je 53 percent obyvateľov Trenčína," uviedla Ságová.

8:20 SVET - Egypt začne s klinickým testovaním vlastnej novej vakcíny proti koronavírusu, potvrdil minister zdravotníctva Chálid Abdal Gafár. Klinické skúšanie vakcíny s názvom "COVI VAX" sa začne s desiatkami, následne stovkami a nakoniec bude zahŕňať tisíce ľudí, dodal minister.

Toto vyhlásenie bolo prvým náznakom, že egyptskí výskumníci pokročili od výroby očkovacej látky a jej prvého testovania k jej podávaniu ľuďom, ktorí sú predmetom výskumu, pripomína agentúra AP.

8:05 SVET - V Česku odhalili testy včera 5 650 nakazených. Oproti minulej nedeli je to takmer dvakrát viac, informuje o tom web ČT24.

Vyšší nedeľný prírastok evidovali v Česku naposledy 3. januára. Sedemdňová incidencia prekročila sedem stoviek na 100-tisíc obyvateľov.

6:45 SVET - V Nemecku odhalili testy včera 23 607 nových prípadov nákazy. Je to výrazne viac ako v nedeľu pred týždňom, kedy ich pribudlo 15 513. V dôsledku toho stúpla sedemdňová incidencia, teda počet nových infekcií na 100-tisíc obyvateľov za týždeň, na hodnotu 303.

Sedemdňová incidencia vytrvalo stúpa už niekoľko týždňov. Predchádzajúci deň mala hodnotu 289, pred týždňom 201,1 a v októbri 68,7.

Za uplynulý deň nahlásili zdravotnícke úrady v Nemecku aj 43 nových obetí.

6:00 SVET - Rakúsky minister zdravotníctva Wolfgang Mückstein v nedeľu večer v spravodajskej relácii ZiB 2 verejnoprávnej televízie ORF naznačil, aké by mohli byť ďalšie zo série opatrení. Výrazne by sa dotkli aj očkovaných.

Prvým by bolo obmedzenie vychádzania po 22:00, ktoré by sa týkalo všetkých ľudí bez rozdielu. "Je to súčasť balíka opatrení, ktoré sú na stole," povedal minister zo strany Zelených. O tomto balíku by sa mohlo rozhodnúť už v stredu, pričom dôležitý bude postoj ľudovcov, ktorí obmedzenia pre očkovaných odmietajú.

Ako ďalšie opatrenia, o ktorých sa diskutuje, uviedol Mückstein povinné nosenie respirátorov triedy FFP2 v interiéri, rozšírenie testov PCR aj na zaočkovaných a kapacitné obmedzenia na hromadných podujatiach. Spočiatku sa však bude monitorovať účinok lockdownu pre neočkovaných.

00:30 SVET - Pre Rakúšanov, ktorí nie sú zaočkovaní proti koronavírusu alebo za posledných 180 dní neprekonali ochorenie Covid-19, začína platiť lockdown. Opatrenia potrvajú zatiaľ desať dní.

Karanténu môžu ľudia opustiť len za účelom nákupu nevyhnutných tovarov, keď pôjdu do práce, školy, na univerzitu či k lekárovi. Rovnako môžu opustiť domov pre telesný alebo psychický oddych či "uspokojenie základných náboženských potrieb". Jednotlivé spolkové krajiny môžu zaviesť ešte prísnejšie pravidlá.

00:00 SLOVENSKO - Mapa okresov sa mení a Slovensko je čoraz viac čierne. Najtvrdšie opatrenia platia už v dvoch tretinách okresov.

V bordovej farbe ich je 19 a červených osem. Oranžový už nie je ani jeden.

Všetko o koronavíruse a ochorení COVID-19

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Amazon v Seredi dáva veciam druhý život
 2. Doba nízkych úrokov je späť. Garantovaná hypotéka 1,49%
 3. Neviditeľná technológia vás ochráni pred podvodom, stačí si ju v mobile aktivovať
 4. Bývanie, ktoré má všetkých "5P"
 5. Dostupný elektromobil podľa Volkswagenu? Privítajte ID.2all!
 6. Stáli pred krachom. Firmy prezrádzajú recept na prežitie kríz
 7. Developer ITB pomáha naplniť túžbu po vlastnom bývaní
 8. Ako môžu elektromobily znížiť náklady vašej firmy?
 1. Na čo myslieť pri prediktívnej údržbe?
 2. Stáli pred krachom. Firmy prezrádzajú recept na prežitie kríz
 3. Dostupný elektromobil podľa Volkswagenu? Privítajte ID.2all!
 4. Developer ITB pomáha naplniť túžbu po vlastnom bývaní
 5. Spoločnosť AGEL SK a VŠZaSP podpísali zmluvu o spolupráci
 6. Čo všetko potrebujete vedieť, ak chcete tehlovú fasádu
 7. Bývanie, ktoré má všetkých "5P"
 8. Nový e-book od BaseLinker Kompletný sprievodca po marketplacoch
 1. Doba nízkych úrokov je späť. Garantovaná hypotéka 1,49% 14 445
 2. Náš mobil môžu ovládať na diaľku, ale dá sa tomu zabrániť 13 597
 3. Ako riešia krízu v zahraničí? Nižšia daň, zmrazená cena potravín 10 946
 4. Čím je Azúrové pobrežie tak príťažlivé? Zistíte po pár chvíľach 9 062
 5. Jednoznačný recept na úspech? Buďte pripravení prispôsobiť sa 7 710
 6. Stáli pred krachom. Firmy prezrádzajú recept na prežitie kríz 6 825
 7. Okuliarové šošovky ZEISS SmartLife 3 246
 8. Amazon v Seredi dáva veciam druhý život 3 096
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Warren Buffett má so záchranou bánk pomerne bohaté skúsenosti.

Legendárny investor Warren Buffett v minulosti ukázal, že banky dokáže vytiahnuť z existenčných problémov.


6 h
Dušan Kováčik na Špecializovanom trestnom súde v Banskej Bystrici.

Proces bude pokračovať v máji. Sudca o svedkoch ešte nerozhodol.


54m
Zuzana Kepplová.

Táto kampaň bude pripomínať nedeľný obed v bežnej domácnosti.


4 h
Víťazný projekt výtvarno-architektonickej súťaže na pamätník autorskej trojice Benjamín Brádňanský, Vít Halada a Martin Piaček.

Na pozemku bude naklonená záhrada.


3 h
SkryťZatvoriť reklamu