SME
Utorok, 26. september, 2023 | Meniny má Edita

Koronavírus na Slovensku: Omikronová vlna rastie, pribudlo viac ako 14-tisíc prípadov z PCR testovania

PCR testy odhalili viac ako 957-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 17 755 obetí.

Načítavam... Nie, omikron pandémiu neukončí (27. 1. 2022)"
Počúvajte v aplikácii SME alebo cez Apple, Google, Spotify a RSS. Iné podcasty SME.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Koronavírus na Slovensku sme sledovali minútu po minúte:

20:00 Minútu po minúte sme ukončili. Ďakujeme za pozornosť.

18:45 SLOVENSKO - Ešte pred desiatimi dňami robili v odbernom mieste v Námestove denne 150 PCR testov. Dnes odoberú a pošlú do laboratória na vyhodnotenie 500 vzoriek denne.

SkryťVypnúť reklamu

„To je strop, ktorý zatiaľ zvládame my aj laboratórium,“ hovorí riaditeľka Oravskej polikliniky Mária Šišková.

Problémy s kapacitami testovania odborníci čoskoro očakávajú naprieč Slovenskom. Pre nápor na testovanie vo vlne omikronu laboratóriá nebudú stíhať vzorky vyhodnocovať. Rásť budú čakacie lehoty na PCR test aj nad päť dní, niektorí sa teda možno napokon ani neotestujú.

Vybrané skupiny ľudí by preto mali dostať prednosť.

Súvisiaci článok Prednosť by mali dostať starší, chronicky chorí či tehotné ženy. Omikron preťaží PCR testovanie Čítajte 

17:40 SLOVENSKO - Zhoršujúca sa epidemiologická situácia zatvára na Orave triedy aj celé školy. V Námestove už jednu základnú školu zavreli, to isté sa od piatka týka Dolného Kubína.aaaa

16:55 SVET - Európska komisia zverejnila správy digitálnych spoločností Google, Facebook, Microsoft, TikTok a Twitter, signatárov Kódexu postupov EÚ proti šíreniu dezinformácií, o opatreniach, ktoré v novembri a decembri 2021 prijali proti dezinformáciám o pandémii koronavírusu.

SkryťVypnúť reklamu

Správy uvedených spoločností boli vytvorené v rámci programu monitorovania dezinformácií o ochorení covid-19, ktorý bol zriadený spoločným oznámením z 10. júna 2020. Vzhľadom na pokračujúci vývoj pandémie bol program monitorovania predĺžený do júna 2022.

16:50 SVET - V španielskom autonómnom regióne Katalánsko prestanú pri vstupe do reštaurácií, barov a fitnescentier vyžadovať predloženie covidpasu. K tomuto kroku pristúpila tamojšia vláda po tom, ako odborníci uviedli, že toto opatrenie nezabráni nárastu počtu nových prípadov.

Podľa konzília odborníkov, ktoré je poradným orgánom katalánskej regionálnej vlády, variant omikron spôsobil, že veľká časť populácie bez ohľadu na to či je alebo nie je zaočkovaná alebo prekonala covid, je náchylná na to, aby sa nakazila.

SkryťVypnúť reklamu
Súvisiaci článok Katalánsko ruší povinnosť používanie covidpasov Čítajte 

15:45 SLOVENSKO - Európska lieková agentúra odporučila podmienečnú registráciu lieku Paxlovid na liečbu ochorenia covid-19. Liek je určený pre dospelých, ktorých stav si nevyžaduje liečbu doplnkovým kyslíkom a u ktorých existuje riziko závažného priebehu ochorenia.

Na sociálnej sieti o tom informoval Štátny ústav pre kontrolu liečiv.

15:00 SLOVENSKO - Čo s lekármi, ktorí vydávajú falošné očkovacie preukazy? Prečo sme minuli pol miliardy na plošné testovanie, desiatky miliónov na očkovacie bonusy, ale nemáme na platy zdravotníkov? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským.

Súvisiaci článok Lengvarský: Lekárov antivaxerov, ktorí falšujú očkovacie preukazy, tvrdo potrestáme Čítajte 

14:50 SLOVENSKO - Epidemiologická situácia v okresoch Žilina a Bytča sa podľa regionálneho hygienika Martina Kapasného zhoršuje. Za prvé tri dni tohto týždňa zaznamenali v okrese Žilina 2 053 pozitívnych PCR testov a v okrese Bytča 317 pozitívnych PCR testov.

SkryťVypnúť reklamu

14:35 SLOVENSKO - Na vstup do Švajčiarska potrebujú negatívny výsledok testu už len cestujúci, ktorí nie sú zaočkovaní alebo po prekonaní ochorenia. Zároveň by sa mala skrátiť platnosť COVID certifikátov. Ministerstvo zahraničných vecí o tom informuje na webe.

14:30 SVET - Viac ako polovica obyvateľov Nemecka už dostala posilňujúcu dávku vakcíny, oznámil vo štvrtok nemecký Inštitút Roberta Kocha pre nákazlivé choroby.

Posilňujúcu dávku má už približne 43 miliónov ľudí, teda 51,7 percenta obyvateľstva, spresnil RKI.

14:25 SLOVENSKO - Epidemiologická situácia v základných školách v oboch okresných mestách na Liptove sa zhoršuje. V Liptovskom Mikuláši je kompletne zatvorená jedna škola, v Ružomberku ďalšia.

13:52 SLOVENSKO - Napriek šíriacemu sa variantu omikron Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici zatiaľ neeviduje nárast počtu hospitalizovaných pacientov a ani počet ľudí prichádzajúcich na oddelenie urgentného príjmu.

SkryťVypnúť reklamu

Informovala o tom na sociálnej sieti s tým, že situácia je stabilná a zdravotnú starostlivosť poskytuje podľa doteraz nastavených opatrení.
V nemocnici je aktuálne hospitalizovaných 37 pacientov, z toho šiesti sú na umelej pľúcnej ventilácii.

13:50 SLOVENSKO - Prešovský kraj zriadil vlastnú informačnú telefonickú linku, na ktorej verejnosť dostane odpovede na otázky týkajúce sa covidu.

Infolinka je obyvateľom kraja k dispozícii v pracovné dni aj víkendy a využívať ju môžu aj tí, ktorí sa nedovolajú svojmu všeobecnému lekárovi. Telefónne číslo je 051/70 81 777.

13:20 SVET - Zvýšením objemu očkovania je možné zmierniť tlak na spoločnosť, ktorý je v súčasnosti spôsobený rozsiahlym šírením koronavírusového variantu omikron.

Uviedlo to Európske centrum pre kontrolu chorôb. Riaditeľka Andrea Ammonová vyjadrila presvedčenie, že rozsiahle preventívne opatrenia v členských štátoch EÚ a Európskeho hospodárskeho priestoru viedli k zvýšeniu spoločenských a hospodárskych nákladov.

SkryťVypnúť reklamu
Súvisiaci článok Zvýšenie zaočkovanosti môže pomôcť zmierniť vplyv pandémie na spoločnosť Čítajte 

13:16 SVET - V Rakúsku pribudlo za uplynulý deň 43 053 nových prípadov, čo je najviac od začiatku pandémie. Za uplynulých 24 hodín bolo vykonaných 863 965 PCR testov. Ich pozitivita bola na úrovni päť percent.

V súčasnosti je v nemocniciach s covidom 1 315 ľudí. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti leží 180 ľudí. Úrady zaznamenali ďalších dvanásť úmrtí v súvislosti s covidom. Od začiatku pandémie zomrelo na následky infekcie 14 042 ľudí.

13:15 SLOVENSKO - V treťom kalendárnom týždni bolo v Trnavskom kraji zaevidovaných 5 640 prípadov ochorenia covid-19, čo predstavuje výrazný vzostup chorobnosti v porovnaní s predchádzajúcim týždňom o 134 percent.

Najvyšší počet prípadov na 100-tisíc obyvateľov bol v okresoch Dunajská Streda (1 136 chorých) a Skalica (816). Najvyšší nárast ochorení zaznamenali okrem týchto dvoch okresov aj v okrese Hlohovec.

SkryťVypnúť reklamu

12:50 SLOVENSKO - Aký je výskyt ochorenia covid-19 v slovenských okresoch? Graf znázorňuje počty pozitívnych PCR testov za sedem dní prepočítaných na 100-tisíc obyvateľov.

Pozrite si, ako je na tom váš okres.

12:45 SLOVENSKO - Nemocnica Agel Levice v súvislosti s nastupujúcou ďalšou fázou pandémie prijala viaceré organizačné opatrenia, ktoré by mali eliminovať ťažké dôsledky na chod nemocnice.

Počet pozitívnych pacientov pribúda v regióne násobným tempom, pozitívnou správou zatiaľ je, že hospitalizácie sú pod kontrolou a ich počet sa rapídne nezvyšuje, zhodnotil aktuálnu situáciu riaditeľ nemocnice Ján Belanský.

12:40 SLOVENSKO - Vo Fakultnej nemocnici v Trnave je s ochorením covid-19 hospitalizovaných 45 pacientov, z nich sedem potrebuje podporu umelej pľúcnej ventilácie.

SkryťVypnúť reklamu

Najmladší pacient má podľa hovorcu nemocnice Mateja Martoviča len jeden mesiac, najstarší 90 rokov.

12:36 SLOVENSKO - Ministerstvo hospodárstva neplánuje predlžovať platnosť manuálu testovania zamestnancov vo firmách. Bez ďalších podrobností to potvrdil rezort.

"Manuál Ministerstva hospodárstva k testovaniu zamestnancov vo firmách je platný do konca januára. Rezort hospodárstva v tejto chvíli neplánuje predlžovať jeho platnosť," uviedol rezort.

12:20 SVET - Poľsko hlási rekordných 57 659 nových prípadov. Úrady uviedli, že najnovšia vlna vyženie počty prípadov infekcie na úrovne, aké Poľsko ešte nezažilo podľa odhadu bude na jej vrchole 60- až 140-tisíc infekcií za deň.

Starší žiaci základných škôl a študenti stredných škôl prejdú od štvrtka na dištančné vyučovanie, oznámilo tento týždeň poľské ministerstvo školstva.

SkryťVypnúť reklamu

11:45 SVET - Farmaceutická spoločnosť Moderna začala testovať posilňovacie dávky vakcíny proti variantu omikron. V stredu uviedla, že dávku dostal prvý účastník testovacieho procesu. Začiatkom tohto týždňa začala s podobnou štúdiou vlastných upravených dávok aj konkurenčná spoločnosť Pfizer.

Súvisiaci článok Spoločnosť Moderna začína testovať verziu vakcíny proti omikronu Čítajte 

11:35 SLOVENSKO - Slovensko chce mať otvorené školy aj pri zhoršujúcej sa epidemickej situácii. Vyplýva to z výsledku prieskumu verejnej mienky, ktorý predstavil minister školstva Branislav Gröhling počas brífingu.

Z oslovených respondentov sa podľa jeho slov 82,3 percenta vyjadrilo za otvorené školy aj pri zhoršujúcej sa situácii, približne 13 percent hovorilo o tom, že by školy mali byť zatvorené a 4,7 percenta sa k tomu vyjadriť nevedelo. Výskum sa realizoval na vzorke viac ako tisíc ľudí naprieč Slovenskom počas siedmich dní od 10. januára.

SkryťVypnúť reklamu

11:30 SLOVENSKO - Ekonomická univerzita v Bratislave plánuje začať výučbu v letnom semestri online formou, a to od 14. februára minimálne do 13. marca.

11:18 SLOVENSKO - Nitriansky kraj bude aj počas nasledujúceho víkendu vo svojich veľkokapacitných očkovacích centrách podávať vakcíny proti covidu.

Očkovať sa bude vo VOC v Nitre, v Šali i v Štúrove.

11:14 SLOVENSKO - Rada Úradu pre verejné obstarávanie po vyše pol roku definitívne rozhodla, že nákup antigénových rýchlotestov Správou štátnych hmotných rezerv bol v poriadku.

Ako na sociálnej sieti informuje Transparency International Slovensko, tie štátne rezervy zrýchlene nakupovali ešte pred plošným testovaním v októbri 2020 a z deviatich uchádzačov napokon vybrali troch. Išlo o spoločnosti Eurolab Lambda, Juhapharm a Abbott Laboratories Slovakia.

SkryťVypnúť reklamu

11:11 SVE T - Peking obmedzil pohyb ľudí v aj ďalších častiach mesta, hoci vo štvrtok hlásil menej prípadov. Čínska metropola chce takto zmenšiť riziko šírenia nákazy, keďže do začiatku tamojších zimných olympijských hier ostáva už len niečo vyše týždňa.

Pekinský okres Feng-tchaj oznámil, že z bytových komplexov nemajú odchádzať ani obyvatelia v ďalších oblastiach, ak nemajú vážny dôvod, a musia denne absolvovať test na covid.

10:50 SLOVENSKO - Verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová so znepokojením sleduje tendencie porovnávať v dnešnej dobe holokaust s pandemickými opatreniami. Skonštatovala to na sociálnej sieti pri príležitosti dnešného výročia oslobodenia najväčšieho nacistického koncentračného tábora Auschwitz-Birkenau.

"O to viac zdôrazňujeme potrebu vysvetľovať udalosti holokaustu pravdivo," uviedla.

SkryťVypnúť reklamu

10:30 SLOVENSKO - Ministerstvo zdravotníctva upozorňuje, že v čakárni na očkovanie je aktuálne zaregistrovaných zhruba 250 seniorov vo veku od 60 rokov. Ak chcú získať finančnú pomoc za očkovanie, mali by sa dať zaočkovať do 31. januára 2022. Rezort zdravotníctva im odporúča rozšíriť parametre očkovania o ďalšie centrá, dať sa zaočkovať bez registrácie alebo u lekára.

Súvisiaci článok Seniori, ktorí chcú odmenu, môžu stihnúť očkovanie do konca januára Čítajte 

10:25 SVET - Dánska vláda oznámila, že na budúci týždeň zruší väčšinu pandemických obmedzení. Tamojšia premiérka Mette Frederiksenová uviedla, že od prvého februára budú mať Dáni voľný prístup do reštaurácií, kaviarní, múzeí a nočných klubov, pričom používanie rúšok už nebude povinné.

"Lúčime sa s obmedzeniami a vítame život, ktorý sme poznali predtým," povedal Frederiksenová. "Od prvého februára bude Dánsko otvorené."

SkryťVypnúť reklamu

Naproti tomu susedné Švédsko, ktoré sa v začiatkoch pandémie správalo voči koronavírusu benevolentne, v týchto dňoch sprísňuje opatrenia.

Švédska vláda vo štvrtok predĺžila niekoľko obmedzení týkajúcich sa koronavírusu o ďalšie dva týždne. Keďže v krajine počas ostatného týždňa potvrdili 270-tisíc nových prípadov, vláda nariadila zatvorenie kaviarní, barov a reštaurácií o 23:00 a vyzvala ľudí, aby pracovali z domu, ak je to možné.

10:20 SVET - V uplynulých 24 hodinách v Maďarsku potvrdili testy nákazu 19 213 ľuďom. V tomto čase na komplikácie spôsobené covidom zomrelo 64 pacientov.

10:18 SLOVENSKO - Prekonanie covidu môže u pacientov často zhoršiť i ich chronické ochorenia. Špecifickými sú pacienti s cukrovkou, ktorí musia prejsť z tabletiek na liečbu inzulínom.

SkryťVypnúť reklamu

Upozornila na to primárka oddelenia dlhodobo chorých nemocnice v Handlovej Miriam Kvostková.

"Poznatky o priebehu ochorenia, jeho vývoji, mutáciách a predovšetkým skúsenosťami s liečbou sa stále aktualizujú," podotkla Kvostková.

10:15 SLOVENSKO - Zubné ambulancie sú na variant omikron pripravené, pracujú vo zvýšenom hygienickom štandarde. Pacienti sa však musia objednávať nielen na preventívne prehliadky či ošetrenia, ale aj v prípade, ak ide o akútny stav. Uviedol to prezident Slovenskej komory zubných lekárov Igor Moravčík.

10:08 SLOVENSKO - Mobilné odberné miesto v areáli nitrianskej nemocnice vykradli. Prípad sa stal v noci zo stredy na štvrtok.

„Došlo k násilnému vniknutiu, odcudzených bolo 30 potvrdení o absolvovaní antigénového testu,“ informovala hovorkyňa nemocnice Tatiana Kubinec.

SkryťVypnúť reklamu

10:01 SLOVENSKO – PCR testy za včerajšok odhalili 14 252 infikovaných, viac ako 62 percent z nich nebolo zaočkovaných. Laboratóriá otestovali 32 227 vzoriek.

Vykonalo sa tiež 26 181 antigénových testov. Pozitívny test malo 1 834 osôb, pričom viac ako 61 percent z nich nemá očkovanie.

Koronavírusu podľahlo 30 ľudí. Celkový počet obetí stúpol na 17 755.

Ako sa vyvíja nákaza na Slovensku? Pozrite si grafy >>>

V nemocniciach je momentálne 1 506 ľudí. Na JIS a OAIM je 293 osôb, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 149 ľudí.

Takmer 81 percent z hospitalizovaných nie je zaočkovaných, alebo má len jednu dávku očkovacej látky.

10:01 SLOVENSKO - Tretiu dávku vakcíny zatiaľ dostalo 1 437 547 ľudí, druhú dávku očkovacej látky má spolu 2 649 398 ľudí a prvou dávkou bolo doteraz zaočkovaných 2 792 799 obyvateľov Slovenska.

9:50 SVET - Nemocnica v americkom meste Boston odmietla urobiť transplantáciu srdca pacientovi, ktorý nebol zaočkovaný. Informovali o tom americké televízie.

Hovorkyňa bostonskej nemocnice Brigham and Women's Hospital vo vyhlásení potvrdila, že od prijímateľov transplantovaných orgánov "požadujú" očkovanie proti koronavírusu.

Súvisiaci článok Bostonská nemocnica odmietla transplantáciu srdca nezaočkovanému pacientovi Čítajte 

9:42 SLOVENSKO - V súčasnosti má Slovensko pre pacientov s ochorením covid-19 k dispozícii päťtisíc nemocničných lôžok s tým, že v prípade potreby je možné lôžkový fond rozšíriť na celkovo sedemtisíc. Informovala o tom hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová.

Aj keď rezort na základe názorov odborníkov predpokladá, že štvrtá vlna omikronu nebude dlhá a v nemocniciach by mala trvať od dvoch do maximálne štyroch týždňov, v prípade potreby zvažuje ďalšie možnosti, ako rozšíriť lôžkový fond.

9:40 SVET - Izrael spúšťa očkovanie štvrtou dávkou vakcíny pre všetkých dospelých, ktorí patria do jednej z rizikových skupín. Posilňujúce očkovanie sa podáva najmenej štyri mesiace po podaní tretej dávky.

9:18 SVET - Francúzski vyšetrovatelia rozbili sieť falšovateľov vakcinačných certifikátov, ktorá údajne vyrobila až 62-tisíc týchto falošných dokumentov potvrdzujúcich očkovanie proti koronavírusu.

Vyšetrovanie parížskej špeciálnej jednotky pre kybernetické zločiny viedlo k zadržaniu piatich ľudí v okolí miest Poitiers a Lyon, uviedla francúzska spravodajská televízia France Info s odvolaním sa na políciu.

Traja podozriví vo veku od 22 do 29 rokov sú obvinení z toho, že neoprávnene získali údaje 35 lekárov a vyrábali falošné dokumenty o očkovaní proti koronavírusu.

8:50 SVET - Rusko začalo ponúkať vakcínu proti ochoreniu covid-19 aj deťom vo veku od 12 do 17 rokov. Učinilo tak uprostred dosiaľ najväčšieho náporu infekcií v krajine od vypuknutia pandémie koronavírusu.

8:32 SVET - V Nemecku pribudlo za včera 203 136 nových prípadov, čo je najviac od začiatku pandémie. Vyplýva to z údajov Inštitútu Roberta Kocha zverejnených dnes ráno.

Inštitút tiež uviedol, že sedemdňová incidencia, teda počet potvrdených prípadov nákazy na 100 000 obyvateľov, dosiahla číslo 1017,4, čo takisto predstavuje rekordnú hodnotu. V stredu bola na úrovni 940.6.

7:44 SVET - Spoločnosť Moderna začala s klinickými skúškami svojej vakcíny proti covidu upravenej na nový variant omikron.

Firma bude skúmať bezpečnosť a znášanlivosť látky u približne 600 osôb s odlišným očkovacím režimom.

Experimentálnu vakcínu podá osobám, ktoré dostali buď dve dávky pôvodnej látky alebo tým, ktorí za sebou majú aj tretiu posilňujúcu dávku. Prvý účastník štúdie dostal dávku v stredu, uviedla Moderna.

6:45 SVET - Taliansko uvoľní od februára obmedzenia pre cestujúcich z EÚ.

Tým bude odvtedy stačiť preukázať sa pri vstupe do tejto krajiny potvrdením o očkovaní, nedávnom prekonaní covidu či negatívnym výsledkom testu na koronavírus. Nebudú však už musieť podstúpiť preventívnu karanténu.

6:05 SVET - V Česku padol ďalší rekord v počte nových prípadov nákazy koronavírusom. Za včera tam pribudlo 54 685 nových prípadov.

V nemocniciach je aktuálne s covidom 1 879 pacientov.

0:00 SLOVENSKO - Plošné očkovanie neplnoletých tretími dávkami zavedie Slovensko na vlastnú päsť, hoci ho zatiaľ neschválila Európska lieková agentúra.

Ministerstvo zdravotníctva o tom rozhodne v najbližších dňoch.

"Najneskôr budúci týždeň. Do prvého februára to musíme uzavrieť," hovorí hlavná pediatrička Elena Prokopová.

Všetko o koronavíruse a ochorení COVID-19

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

 1. Volia podľa TikToku, Youtube a Instagramu. Ovplyvnia mladí voľby?
 2. Až dve tretiny Slovenska majú mäkkú vodu. Čo na to naše cievy?
 3. Zamestnanci Mecomu súťažili na športových dňoch
 4. Most nahradia v Trenčíne záhradou s kaviarňami
 5. Na nechránenom školskom dvore namerali v lete až 60 stupňov
 6. Ak podceníte pri stavbe tento detail, pripravte sa na vyššie účty za kúrenie
 7. Potrebujeme sa zbaviť nálepky montážnej dielne
 8. Služby na pohotovosti nikto nechcel. Postavili na nich biznis
 1. Hennessy oslavuje 50 rokov Hip Hopu
 2. Staršie IQOS zariadenia môžu spotrebitelia vrátiť do predajne
 3. Problémy s trávením a histamínová intolerancia, aká je liečba?
 4. Gröhling: Aj v školstve potrebujeme inovácie
 5. Bratislavská Kuchajda ožije športom
 6. Služby na pohotovosti nikto nechcel. Postavili na nich biznis
 7. Tenisová zábava pre celú rodinu na Peugeot Tennis Day
 8. Nerovnováha v kontrole močového mechúra
 1. Prešov si dlho pýtal obchvat, stáva sa slovenským skokanom 15 976
 2. Hladinka smeruje do Košíc! 7 498
 3. Ochutnajte zo Španielska viac. Spojte návštevu Madridu s Toledom 5 111
 4. Až dve tretiny Slovenska majú mäkkú vodu. Čo na to naše cievy? 3 918
 5. Ak podceníte pri stavbe toto, pripravte sa na vyššie účty 3 875
 6. Voľba srdcom je nespoľahlivá. Toto je najlepšia pomôcka 3 540
 7. Kaufland postavený z dreva? Áno, Bratislava má európsky unikát 2 630
 8. Také veľké kníhkupectvo ako na Obchodnej už neotvoríme 2 452
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Marek Petruš.

Do klubu prišiel iba pred začiatkom sezóny.


Sportnet a 1 ďalší 1 h
Dafne Schippersová sa v Londýne 2017 stala majsterkou sveta v behu na 200 m.

Bola to dlhá cesta, nemusím nič ľutovať, uviedla.


TASR 2 h
Tomáš Jurčo s bronzovou medailou zo ZOH 2022 v Pekingu.

Posledné dve sezóny strávil v Kontinentálnej hokejovej lige.


Oh my Hockey 3 h
Momentka zo zápasu Slovan Bratislava - HKM Zvolen.

Zo štyroch zápasov vyhralo mužstvo iba jeden.


4 h
SkryťZatvoriť reklamu