SME
Nedeľa, 4. jún, 2023 | Meniny má Lenka

Koronavírus na Slovensku: Francúzsko nám daruje vakcíny AstraZeneca (minúta po minúte)

PCR testy na Slovensku odhalili viac ako 317-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 7 560 obetí. Platia sprísnené opatrenia.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Platia sprísnené opatrenia: Správy o koronavíruse prinášame online minútu po minúte

20:00 Minútu po minúte sme ukončili, ďakujeme za sledovanie.

SkryťVypnúť reklamu

19:44 SLOVENSKO Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) už absolvoval očkovanie proti covidu. Potvrdila to jeho hovorkyňa Michaela Jurcová.

Poslanci sa majú očkovať v Nemocnici svätého Michala v Bratislave. "Vo štvrtok bola zaočkovaná približne desiatka poslancov," uviedla Jurcová. Tlačové oddelenie NR SR už skôr avizovalo, že nejde o plošné očkovanie.

Očkovaní majú byť iba tí zákonodarcovia, ktorí prejavili záujem na základe predchádzajúcej ponuky.

19:19 SLOVENSKO Železničná spoločnosť z dôvodu pretrvávajúcej pandémie, zákazu vychádzania a zníženého dopytu po vlakovej doprave pristupuje od 7. marca k optimalizácii ponuky vlakovej dopravy >>>>

18:49 SVET Rusko úplne zaočkovalo dva milióny ľudí vakcínami vlastnej domácej výroby, dnes to oznámil prezident Putin.

SkryťVypnúť reklamu

Ďalšie dva milióny obyvateľov dostali prvú dávku z dvojdávkovej očkovacej látky.

Údaje zverejnené ruským prezidentom v rozhovore s dobrovoľníkmi ukazujú, akú dlhú cestu má ešte krajina pred sebou, kým bude mať proti koronavírusu zaočkovaných všetkých svojich 146 miliónov obyvateľov. Očkovanie prebieha takmer tri mesiace.

18:27 SVET - Lídri Izraela, Rakúska a Dánska sa dohodli na spoločnom vývoji a výrobe vakcín budúcej generácie proti koronavírusu.

18:20 SVET - V Taliansku v posledných dňoch stúpajú počty ľudí, ktorí sa novo nakazili koronavírusom, a väčší tlak pociťujú aj nemocnice.

Za posledných 24 hodín testy odhalili 22 865 prípadov infekcie, o deň skôr bolo číslo o dvetisíc nižšie. Región Lombardsko na severe krajiny dnes preto nariadil sprísnenie reštrikcií, a od piatku sa tak v oblasti zatvoria reštaurácie, väčšina obchodov aj školy.

SkryťVypnúť reklamu
Súvisiaci článok Taliani zablokovali vývoz vakcín od AstraZeneca do Austrálie Čítajte 

18:07 SVET Európska únia použila prvýkrát svoj mechanizmus na kontrolu vývozu vakcín proti Covid-19, keď zastavila vývoz 250-tisíc dávok vakcíny spoločnosti AstraZeneca z Talianska do Austrálie.

17:25 SVET - Česká vláda sa po uplynutí troch týždňov, na ktoré vyhlásila prísnejšie opatrenia proti šíreniu koronavírusu, nechystá uvoľňovať. Pri štvrtkových interpeláciách v Poslaneckej snemovni to povedal premiér Andrej Babiš. Informoval o tom spravodajský server Novinky.cz.

"Určite nebudeme uvoľňovať," uviedol Babiš na poslaneckú otázku, čo sa stane, až uplynú tri týždne prísnejších opatrení. Tie platia v Česku od pondelka, naplánované sú do 22. marca.

17:24 SVET - Počet nových nezamestnaných v USA, ktorí požiadali o štátnu podporu, minulý týždeň stúpol o 9-tisíc na 745-tisíc. Je to výsledok toho, že mnohí zamestnávatelia rušia pracovné pozície napriek poklesu počtu potvrdených prípadov nákazy koronavírusom.

SkryťVypnúť reklamu

Informovalo o tom americké ministerstvo práce. Predtým, ako ekonomiku USA poškodila pandémia, týždenný počet nových nezamestnaných Američanov nikdy neprekročil hranicu 700-tisíc.

17:23 SVET - Európska únia plánuje predĺžiť platnosť mechanizmu na kontrolu vývozu vakcín proti COVID-19 vyrobených v členských štátoch Únie až do konca júna. Informovala o tom tlačová agentúra Reuters.

Európska komisia (EK) 29. januára aktivovala mechanizmus, ktorý európskym orgánom umožňuje monitorovať a zakázať vývoz vakcín vyrobených v členských krajinách EÚ. Ide o vakcíny, ktoré sú na základe zmlúv s farmaceutickými spoločnosťami určené pre členské štáty EÚ.

17:22 SLOVENSKO -Združenie samosprávnych krajov SK8 žiada rezorty dopravy a financií o náhradu výpadku z tržieb v prímestskej autobusovej doprave za rok 2020.

SkryťVypnúť reklamu

Po rokovaní SK8 v Trnave o tom informoval predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský, podľa ktorého eviduje každý kraj výpadok približne štyri milióny eur. Osem samosprávnych krajov prišlo podľa predsedu SK8 a trnavského župana Jozefa Viskupiča v súvislosti s ochorením COVID-19 v prípade tržieb z prímestskej dopravy o viac ako 30 miliónov eur.

17:21 SLOVENSKO - Prezidentka Zuzana Čaputová si zajtra uctí pamiatku slovenských obetí pandémie COVID-19. Urobí tak v predvečer prvého výročia prvého potvrdeného prípadu COVID-19 na Slovensku

16:35 SVET - Švédsko povolí používanie vakcíny proti koronavírusu vyvinutej spoločnosťou AstraZeneca u všetkých ľudí vo veku 18 a viac rokov.

Toto rozhodnutie sa opiera o nové údaje. Vo štvrtok to oznámila vláda v Štokholme, ktorú citovala tlačová agentúra DPA. Švédsky úrad verejného zdravotníctva minulý mesiac informoval, že neschváli túto očkovaciu látku pre ľudí vo veku od 65 rokov. Ako dôvod uviedol nedostatok údajov od britsko-švédskej spoločnosti, týkajúcich sa účinnosti vakcíny pre túto vekovú skupinu ľudí. Podobný postoj zaujalo viacero ďalších krajín.

SkryťVypnúť reklamu

16:35 SVET - Belgická lekárska komora bude prísne sankcionovať tých lekárov, ktorí spochybňujú vakcíny a očkovanie v súvislosti s pandémiou koronavírusu, informovala tlačová agentúra Belga.

Denníky La Libre Belgique a The Brussels Times upozornili, že rôzne dezinformácie o koronavíruse a očkovacích látkach proti COVID-19 sa aj naďalej šíria prostredníctvom sociálnych médií a neraz tieto konšpiračné teórie pomáhajú rozširovať aj lekári.

16:31 SLOVENSKO - Predsedovia samosprávnych krajov sa obrátia na strany vládnej koalície s výzvou, aby sa namiesto nezmyselných hádok venovali manažovaniu pandémie a vládnutia.

Po rokovaní združenia predsedov samospráv SK8 o tom informoval jeho predseda Jozef Viskupič. Županke a županom sa to podľa neho bez ohľadu na politickú príslušnosť darí.

SkryťVypnúť reklamu

16:06 SLOVENSKO - Počas nadchádzajúceho víkendu sa k dočasnému očkovaciemu centru v banskobystrickom NovaMede pridá ďalšie v Lučenci, ktoré rovnako pripravil Banskobystrický samosprávny kraj.

Ako kraj informuje v tlačovej správe, v budúcom týždni sprevádzkujú aj ďalšie centrá vo Zvolene, Rimavskej Sobote, Žiari nad Hronom a v Brezne, celkovo ich bude fungovať už šesť. Od apríla, v prípade dostatku vakcín, počíta župa aj s otvorením ďalších centier vo Veľkom Krtíši a v Revúcej. Očkovanie bude zatiaľ v týchto centrách prístupné len pre učiteľov a kritickú infraštruktúru.

16:02 SLOVENSKO - Predstavitelia cirkvi vnímajú nespokojnosť zo strany spoločnosti s pretrvávajúcim zákazom konania bohoslužieb pre verejnosť. Vyhlásil to hovorca Konferencie biskupov Slovenska Martin Kramara.

SkryťVypnúť reklamu

Podotkol, že cirkev sa už rok usiluje pomáhať v boji proti pandémii nového koronavírusu. "Komunikujeme pokoj, trpezlivosť a zachovávanie opatrení. Nechceme pridávať spory. Vážnym problémom však zostáva, že napriek žiadostiam biskupov predstavitelia štátu nevzali do úvahy ani minimálny priestor pre individuálnu pastoračnú službu," povedal Kramara, ktorý upozornil, že v dôsledku toho polícia zatvára ešte aj kostoly, v ktorých sa nekonajú bohoslužby, a to vyvoláva podľa jeho slov veľké pobúrenie.

15:56 SLOVENSKO - Dočasný zákaz bohoslužieb nie je porušením základných ľudských práv. Inštitút ľudských práv to uviedol v tlačovej správe, ktorú zaslal jeho riaditeľ Peter Weisenbacher.

Mimovládna organizácia tak reagovala na výroky a kroky bývalého politika Jána Figeľa. Ten označil zákaz verejných bohoslužieb za porušenie práva a podal podnet generálnemu prokurátorovi Marošovi Žilinkovi, aby ho postúpil Ústavnému súdu SR a tiež Európskemu súdu pre ľudské práva v Štrasburgu.

SkryťVypnúť reklamu

15:51 SLOVENSKO - Mesto Žiar nad Hronom zatiaľ opätovne nezaviedlo službu donášky nákupov ľuďom v domácej karanténe, ktorú samospráva poskytovala počas prvej vlny pandémie nového koronavírusu.

Vedúci kancelárie primátora Martin Baláž však pre TASR potvrdil, že mesto bude sledovať dopyt zo strany obyvateľov.

15:49 SLOVENSKO - "Spustenie procesu postupného preskúmavania vakcíny Sputnik V Európskou agentúrou pre lieky je správnym krokom," vyhlásila koaličná Sloboda a Solidarita (SaS). Predsedníčka Výboru NR SR pre zdravotníctvo Jana Bittó Cigániková pripomenula, že SaS opakovane podporila očkovanie Sputnikom na Slovensku v prípade jeho schválenia príslušnou európskou alebo národnou autoritou. "Ak bude nakoniec Sputnik V schválený, očkovanie aj na Slovensku pôjde ruka v ruke s pravidlami, po ktorých všetci voláme, uviedla Bittó Cigániková.

SkryťVypnúť reklamu

15:47 SLOVENSKO - Žiaci na prvom stupni základných škôl a deti v materských školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Košice budú môcť aj od pondelka 8. marca pokračovať vo vyučovaní prezenčnou formou.

Budú pritom platiť podobné podmienky, ako sú platné od tohto pondelka, keď sa deti v meste vrátili po dva a pol mesiaci opätovne do škôl.

Ako informoval hovorca mesta Košice Vladimír Fabian, na svojom dnešnom rokovaní o tom rozhodol Krízový štáb mesta Košice pod vedením primátora Jaroslava Polačeka (nezávislý).

15:39 SVET - Tržby skupiny Letisko Viedeň, vrátane letísk na Malte a v Košiciach, v minulom roku klesli o 61,1 percenta na sumu 333,7 milióna eur.

Dôvodom bol negatívny vplyv pandémie ochorenia COVID-19. Zisk skupiny pred úrokmi, zdanením a odpismi sa znížil o 85,9 percenta na 54,1 milióna eur. Spoločnosť zároveň vo štvrtok informovala, že vlani skončila v čistej strate 75,7 milióna eur.

SkryťVypnúť reklamu

15:19 SVET - Nemecká spoločnosť CureVac oznámila, že podpísala zmluvu so švajčiarskym farmaceutickým gigantom Novartis, ktorý má pomôcť s produkciou jej vyvíjanej vakcíny proti covidu. Informovala o tom agentúra AFP.

Novartis do konca roku 2021 vyrobí do 50 miliónov dávok vakcíny firmy CureVac a v roku 2022 do 200 miliónov ďalších dávok, uviedla firma CureVac. V lete 2021 má Novartis začať s distribúciou vakcín z fabriky v obci Kundl v rakúskej spolkovej krajine Tirolsko.

15:01 SVET - Maďarské úrady sprísňujú pandemické obmedzenia, ktorými chcú zmierniť prudký nárast úmrtí a hospitalizácií s ochorením COVID-19.

Od pondelka budú musieť zatvoriť na dva týždne všetky prevádzky, okrem potravín, lekární a čerpacích staníc. Do siedmeho apríla budú zavreté zase škôlky a školy. Športové podujatia sa budú môcť konať, ale bez divákov, a zamestnávatelia by mali dovoliť svojim zamestnancom pracovať z domu.

SkryťVypnúť reklamu

15:00 SVET - V Poľsku pribudlo za posledný deň 15 250 nových prípadov nákazy koronavírusom a 289 súvisiacich úmrtí.

Vyplýva to zo štvrtkových údajov poľského ministerstva zdravotníctva, o ktorých informovala agentúra PAP. Spravodajská stanica TVN24 upozornila, že vyše 15-tisíc nakazených v krajine pribudlo už druhý deň po sebe. V stredu totiž tamojšie úrady hlásili 15 698 nových prípadov, čo bol vôbec najvyšší prírastok infikovaných v krajine za jeden deň od konca novembra. Poľsko zaznamenalo od vypuknutia pandémie celkovo už 1 750 659 prípadov nákazy, pričom ochoreniu COVID-19 podľahlo v krajine 44 649 ľudí.

14:58 SVET - Belgická národná letecká spoločnosť Brussels Airlines za svoj účtovný rok 2020 vykázala stratu v objeme 293 miliónov eur. Hlavným dôvodom záporného hospodárskeho výsledku firmy bolo narušenie dopravy v súvislosti s pandémiou koronavírusu.

SkryťVypnúť reklamu

14:43 SLOVENSKO - Posledné testovanie na ochorenie COVID-19 v Lomničke v okrese Stará Ľubovňa ukázalo nulovú pozitivitu.

Pre agentúru SITA to potvrdila regionálna hygienička Mária Mancalová. Celoplošné skríningové testovanie koncom januára odhalilo v obci s približne 3 200 obyvateľmi množstvo nakazených. Počas posledného februárového víkendu otestovali v obci s prevažne rómskym obyvateľstvom 1 176 ľudí, nikto nebol pozitívny. Karanténa posledných úzkych kontaktov sa tam skončí v noci z piatka na sobotu.

14:38 SLOVENSKO - Slovensko dostane od Francúzska darom 15-tisíc vakcín AstraZeneca.

Na svojom facebooku o tom informuje predseda vlády SR Igor Matovič (OĽANO). "V čase, keď je pre všetky krajiny Európskej únie pochopiteľne veľmi citlivé ponúknuť vlastné vakcíny iným krajinám, hoci ich niekde inde pre zlú situáciu môžu potrebovať viac, o to väčšie je toto gesto a o to väčšia je naša vďaka francúzskej vláde," uviedol Matovič. Pripomína aj to, že Francúzsko sa aktívne zasadilo o to, aby Slovensko prostredníctvom EÚ dostalo SOS dávku 100.000 vakcín od Pfizer/BioNTech.

SkryťVypnúť reklamu

14:25 SLOVENSKO - Mesto Michalovce ponúkne pomoc covid-pozitívnym občanom v domácej karanténe.

Táto pomoc je určená osamelým ľuďom, ktorí ochoreli na COVID-19 a sú osamelo žijúci a odkázaní iba sami na seba. Informovala o tom hovorkyňa primátora mesta Michalovce Iveta Palečková.

Súvisiaci článok Ako predĺžiť účinnosť respirátora? Na mikrovlnku sa radšej nespoliehajte Čítajte 

14:24 SLOVENSKO - Kežmarskí seniori nad 65 rokov dostanú od mesta po dva kusy respirátorov FFP2 a jednorazové rukavice. Spolu s nimi dostanú aj vitamíny na posilnenie imunity a ochranu pred možnou nákazou koronavírusom.

Distribuovať ich budú zamestnanci mestského úradu v spolupráci s mestskou políciou a miestnymi skautmi od piatku 5. marca do 8. marca. Informovala o tom Barbora Sosková z oddelenia komunikácie a propagácie mesta. V obchodoch a mestskej hromadnej doprave bude od 8. marca povinné nosenie respirátora FFP2. Vo všetkých interiéroch bude respirátor povinný od 15. marca.

SkryťVypnúť reklamu

14:21 SVET - Británia, Austrália, Kanada, Singapur a Švajčiarsko sa dohodli na urýchlenom schvaľovaní modifikovaných verzií vakcín proti novému koronavírusu účinných voči jeho novým variantom.

Oznámili to regulačné úrady spomínaných krajín, informovala agentúra AFP.

14:08 SVET - Na ochorenie COVID-19 zomrelo v Česku prvé dieťa pod 15 rokov. Ide o osemročné dievča z Plzenského kraja, informoval spravodajský server iDNES.cz.

Z verejne dostupných dát českého ministerstva zdravotníctva vyplýva, že dievča zomrelo ešte 22. februára. Údaje o dieťati pod 14 rokov, ktoré zomrelo po nákaze koronavírusom, sa vo vládnych štatistikách objavili už vlani v novembri, približuje iDNES.cz. Rezort zdravotníctva však neskôr toto úmrtie zo štatistík vymazal so slovami, že šlo o omyl.

13:57 SLOVENSKO - Základné školy (ZŠ) a materské školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Banská Štiavnica ostávajú od pondelka (8. 3.) naďalej otvorené. Po pracovnom stretnutí za účasti regionálneho úradu verejného zdravotníctva o tom samospráva informovala na svojej webovej stránke.

S účinnosťou od 8. do 21. marca 2021 sa bude naďalej poskytovať výchova a vzdelávanie žiakom prvého stupňa ZŠ J. Kollára a ZŠ J. Horáka a žiakom druhého stupňa ZŠ v skupinkách, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu, konkretizovalo mesto s tým, že otvorené budú aj školské kluby a školské jedálne. Výchova a vzdelávanie budú prezenčnou formou naďalej zabezpečené aj v materských školách v správe mesta. Samospráva na sobotu (6. 3.) opäť pripravuje aj bezplatné antigénové testovanie rodičov a zamestnancov škôl, keďže je pri nástupe detí do školských zariadení rodič povinný predložiť vyhlásenie o bezinfekčnosti zákonného zástupcu a prostredia, z ktorého dieťa pochádza.

13:44 SLOVENSKO - Fakultná nemocnica s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove má obsadené lôžka pre pacientov s ochorením COVID-19 na 80 percent. Celkovo je v nemocnici pre nich vyčlenených 179 lôžok.

Pre TASR to uviedla vedúca sekretariátu nemocnice Beáta Mazurová.

13:43 SLOVENSKO - Pri naplnenom stave covidového pracoviska nemocnice v Humennom končia pacienti s ochorením COVID-19 z regiónu aj v nemocnici v Košiciach či Kežmarku.

Pre TASR to potvrdila komunikačná špecialistka siete nemocníc Svet zdravia Jana Fedáková. Humenská nemocnica je spomedzi nemocníc siete na Zemplíne dlhodobo najvyťaženejšia. Intenzivistické lôžka s umelou pľúcnou ventiláciou (UPV) sú však obsadené vo všetkých štyroch nemocniciach.

13:30 SLOVENSKO - Hnutie Sme rodina jednoznačne deklarovalo, že so Sputnikom V nemá žiadny problém. Pre agentúru SITA to uviedla Linda Tribusová z tlačového oddelenia hnutia.

"Neriešime geopolitiku. Treba sa teda pýtať ďalších strán, ktoré s ňou mali problém. Dôležitá je však bezpečnosť," doplnila s tým, že ak vakcína neprejde Európskou liekovou agentúrou, môže ju schváliť Štátny ústav pre kontrolu liečiv, poprípade rozhodnutie padá na ministra zdravotníctva.

13:25 SVET - Počet nových prípadov nákazy koronavírusom v Európe začal po šiestich týždňoch klesajúceho trendu opäť narastať.

Oznámila to Svetová zdravotnícka organizácia (WHO), informovala agentúra AFP. "Minulý týždeň počet prípadov nákazy koronavírusom v Európe stúpol o deväť percent a prekročil tak jeden milión. Je to koniec sľubného, šesť týždňov trvajúceho znižovania počtu novonakazených. Nárast nových prípadov hlási viac ako polovica krajín nášho regiónu," povedal na tlačovej konferencii v Kodani šéf európskej pobočky WHO Hans Kluge.

13:23 SVET - Holandská vláda až do 1. apríla predĺžila zákaz civilných letov zo Spojeného kráľovstva, Juhoafrickej republiky a viacerých krajín Južnej Ameriky.

Zároveň zrušila zákaz letov z Kapverdských ostrovov. Podľa spravodajského servera DutchNews.nl to potvrdila ministerka dopravy Cora van Nieuwenhuizenová.

13:23 SVET - Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska sa pripravuje na postupné uvoľnenie opatrení proti covidu.

Britský premiér Boris Johnson predstavil 22. februára plán uvoľňovania opatrení. Plán je rozdelený na etapy, ktoré sa viažu na konkrétny dátum. Bude ešte potrebné, aby bola každá etapa odobrená po konzultácii s odborníkmi.

Naďalej však platí, že cestujúci prichádzajúci zo všetkých krajín sú povinní sa preukázať negatívnym PCR alebo antigénovým testom na ochorenie COVID-19. Zároveň musia všetci cestujúci prichádzajúci do Spojeného kráľovstva po príchode do krajiny absolvovať test na COVID-19 na druhý a ôsmy deň povinnej karantény. Vykonanie testov neumožňuje skrátenie povinnej 10-dňovej karantény.

Informuje o tom Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR na svojej webovej stránke.

13:21 SVET - Francúzsko kritizovalo plány Rakúska a Dánska spolupracovať s Izraelom na výskume a výrobe očkovacích látok proti novému druhu koronavírusu.

Takéto úsilie podľa Paríža ešte viac poškodí jednotu Európskej únie v otázke očkovacej kampane. Informoval o tom agentúra AFP.

13:19 SLOVENSKO - Premiér Igor Matovič (OĽaNO) sa ospravedlnil všetkým Ukrajincom za svoju neprimeranú reakciu, ktorá by mohla podkopať ich spravodlivé úsilie. Napísal to na svojom twitteri.

Doplnil, že postoj Slovenskej republiky k územnej celistvosti Ukrajiny bol vždy veľmi jasný. Zdôraznil tiež, že dodržiavanie medzinárodného práva je nevyhnutnosťou. "Ospravedlňujem sa všetkým Ukrajincom za moju neprimeranú reakciu, ktorá by mohla podkopať ich spravodlivé úsilie," uviedol Matovič.

13:01 SLOVENSKO - Prezidentka Zuzana Čaputová prijala v Prezidentskom paláci ministra financií Eduarda Hegera (OĽaNO). Informovala o tom na svojom instagrame.

Hovoriť mali o pláne obnovy, dotkli sa však aj aktuálnej vnútropolitickej situácie. Hovorca hlavy štátu Martin Strižinec pre TASR priblížil, že išlo o dlhšie plánované pracovné stretnutie. "Týkalo sa predovšetkým plánu obnovy, ktorý minister prezidentke odprezentoval, diskutovali však aj o aktuálnej vnútropolitickej situácii," doplnil. Minister Heger na sociálnej sieti uviedol, že hovorili o pláne obnovy. "Pani prezidentka sa už viackrát vyjadrila pozitívne k plánu obnovy, čo ma veľmi teší," napísal.

12:59 SLOVENSKO - Poslanci Národnej rady z klubu SaS pôsobiaci v mimoparlamentnej strane OKS vyzývajú premiéra Igora Matoviča (OĽaNO), aby sa ospravedlnil Ukrajine.

TASR o tom informoval poslanec Ondrej Dostál (SaS). Urobili tak v súvislosti s "nemiestnym žartovaním" premiéra v diskusnej relácii o prisľúbení Zakarpatskej Ukrajiny Rusku za vakcínu Sputnik V. Hovoria o hanbe SR, poškodzovaní jej mena v zahraničí a narúšaní dobrých slovensko-ukrajinských vzťahov.

12:58 SLOVENSKO - "Tvrdiť, že kritika akejkoľvek vakcíny je pre politickú orientáciu, je odborné nepochopenie. Ľudia nemajú dôverovať vakcíne podľa toho, z akej krajiny je alebo ktorý politik ju odporučil. Ľudia majú dôverovať vakcíne, pretože ju odporučili odborníci," zdôraznil na svojom facebooku biochemik Pavol Čekan.

"A tí top odborníci, ktorí dokážu zhodnotiť bezpečnosť a účinnosť vakcín, sú buď lekári, alebo sedia v liekových agentúrach. Kto tvrdí, že kritika akejkoľvek vakcíny je pre politickú orientáciu, tak tejto hlavne odbornej téme absolútne nerozumie," uviedol vedec. Pripomenul, že ak vakcína nie je schválená, existuje riziko, že nie je bezpečná a účinná.

12:11 SLOVENSKO - Zdravotníci z Rumunska pomáhajú slovenským pacientom s najťažšími stavmi ochorenia COVID-19 už niekoľko dní.

Ako pre TASR uviedla priblížila hovorkyňa Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb Soňa Valášiková, pracujú na oddelení s intenzívnymi lôžkami výlučne pre kritických pacientov s ochorením COVID-19 v bývalých priestoroch oddelenia zlyhávania a transplantácie srdca.

Pripomenula, že v rámci pomoci piatich lekárov a ôsmich sestier ide o dočasné medzinárodné oddelenie intenzívnej medicíny v rámci aktivácie mechanizmu civilnej ochrany Európskej únie. Zdravotnícki pracovníci ústavu s lekármi a so sestrami z Rumunska komunikujú v angličtine či maďarčine, jedna sestra z Rumunska hovorí aj po slovensky.

12:09 SVET - Dánska premiérka Mette Frederiksenová čelí výzvam, aby upustila od plánov spolupracovať s Izraelom v oblasti výskumu a výroby očkovacích látok a liekov.

Jej politickí partneri totiž izraelskú vládu kritizujú, že obyvateľov palestínskych území (Predjordánska a pásma Gazy) okupovaných Izraelom neočkuje vakcínou proti koronavírusu rovnako ako svojich občanov. Informoval o tom denník The Guardian.

12:08 SVET - Počet potvrdených prípadov infekcie novým koronavírusom na Ukrajine sa za uplynulých 24 hodín zvýšil o 10 057 na celkovo 1 374 762.

Vyplýva to z údajov Systému monitorovania epidémie koronavírusu ukrajinskej Rady národnej bezpečnosti a obrany, o ktorých vo štvrtok informovala agentúra UNIAN.

Medzi novoinfikovanými sa nachádza aj 611 detí a 388 zdravotníkov, napísal ukrajinský minister zdravotníctva Maxym Stepanov na Facebooku.

12:07 SLOVENSKO - Testovanie na ochorenie COVID-19 podporí mesto Žilina počas nadchádzajúceho víkendu (6. a 7. 3.) tromi odberovými miestami.

Podľa hovorcu mesta Vladimíra Miškovčíka pribudnú k aktuálne fungujúcim 13 permanentným mobilným odberovým miestam.

12:06 SVET - Dodávka 62-tisíc dávok vakcíny proti novému koronavírusu od firmy AstraZeneca, ktorá mala vo štvrtok doraziť do Poľska, sa neuskutoční, keďže ju zrušil samotný výrobca.

Dnes to pre agentúru PAP povedal riaditeľ úradu hmotných rezerv Michal Kuczmierowski. Podľa neho výrobca zrušil objednávku na poslednú chvíľu, čo označil za "škandalózne". Dôvodom odkladu sú "formálne problémy s uvoľnením určitej dávky vakcíny", dodávky preto odložili na budúci týždeň, dodal Kuczmierowski. V pondelok 8. marca má podľa harmonogramu prísť ďalšia zásielka vakcíny od firmy Pfizer.

11:49 SLOVENSKO - Minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nominant SaS) víta, že výrobca vakcíny Sputnik požiadal o spustenie procesu priebežného hodnotenia v Európskej liekovej agentúre. Vyhlásil to na svojom facebooku.

"Vítam tento krok vzhľadom na to, že som to opakovane žiadal od ruského výrobcu, ako aj od Európskej únie, aby boli rozptýlené akékoľvek pochybnosti v súvislosti s poskytovaním tejto vakcíny v EÚ," skonštatoval minister. Domnieva sa, že k tomu prispela i principiálna diskusia na Slovensku.

11:48 SLOVENSKO - V športovej hale na Sihoti v Trenčíne sa v sobotu 6. marca bude konať ďalšie kolo veľkoplošného očkovania proti ochoreniu COVID-19.

Ako informovala trenčianska radnica na svojej webovej stránke, zdravotníci Fakultnej nemocnice Trenčín sú po štyroch týždňoch pripravení podať druhú vakcínu všetkých 1 550 ľuďom, ktorých v športovej hale zaočkovali 6. februára.

11:46 SLOVENSKO - Do nemocnice v Gorliciach na juhovýchode Poľska previezli prvých slovenských pacientov.

Na sociálnej sieti o tom informoval štátny tajomník Ministerstva zdravotníctva Peter Stachura. Oznámil, že prioritou je zabezpečenie zdravotnej starostlivosti na Slovensku.

"Na druhej strane, ak neuvoľníme časť intenzívnych lôžok na Slovensku, nebudeme mať dostatok miesta pre ďalších pacientov, ktorí budú potrebovať umelú pľúcnu ventiláciu," mieni štátny tajomník. Doplnil, že podmienkou prekladu pacienta je zabezpečenie bezpečného prevozu a poskytovanie kvalitnej zdravotnej starostlivosti.

O slovenských pacientov má byť postarané v maximálnej možnej miere. Okrem Poľska ponúklo pomoc Slovensku aj Nemecko. Obe krajiny nám ponúkli desať lôžok s možnosťou umelej pľúcnej ventilácie.

11:05 SVET - Po Francúzsku zmenilo postoj voči vakcíne proti koronavírusu od spoločnosti AstraZeneca aj Nemecko.

Kancelárka Angela Merkelová vyhlásila, že túto očkovaciu látku budú môcť dostať aj osoby staršie ako 65 rokov. Informoval o tom spravodajský portál BBC.

11:04 SVET - Juhokórejská ekonomika sa vlani prvý raz po 22 rokoch zmenšila. Pandémia koronavírusu totiž zničila pracovné miesta v odvetví služieb a utlmila výdavky spotrebiteľov.

Centrálna banka krajiny vo štvrtok informovala, že podľa predbežných údajov hrubý domáci produkt v roku 2020 klesol o jedno percento. Bolo to jeho prvé celoročné zmenšenie od roku 1998, keď Južnú Kóreu postihla vážna finančná kríza.

11:03 SLOVENSKO - „Už len počkať na oficiálne schválenie a vakcína sa môže normálne používať, ako to strana Za ľudí od začiatku hovorila. Len to mohlo byť bez ohýbania pravidiel, cirkusu a prenášania zodpovednosti na lekárov ,“ reagovala na svojom twitteri predsedníčka Za ľudí Veronika Remišová na žiadosť výrobcu Sputnik V o predbežné hodnotenie EMA.

10:58 SLOVENSKO - Niektoré zariadenia sociálnych služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja testujú svojich klientov aj novým typom antigénových testov, tzv. kratšími paličkami.

Určené sú napríklad deťom a dospelým so zdravotným postihnutím, pre ktorých je aplikácia výteru jednoduchšia a neinvazívna, keďže výter sa robí len z nosa, nie až z nosohltana. Pri vyhodnocovaní testov pritom zariadenia zaznamenali aj ich vyššiu citlivosť.

10:57 SLOVENSKO - Mesto Lučenec zriadilo linku pomoci na zabezpečenie základných životných potrieb pre osoby, ktoré sú pozitívne na ochorenie COVID-19.

Ako na facebooku informuje primátorka mesta Alexandra Pivková, radnica sa takto rozhodla pomôcť občanom, ktorí si nedokážu zabezpečiť základné životné potreby prostredníctvom rodiny alebo známych. Linka začína fungovať od dnešného dňa a bude slúžiť na nákup potravín a drogérie.

10:57 SLOVENSKO - Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR vydalo pokyny pre lekárov, pacientov aj ich príbuzných pri domácej liečbe ochorenia COVID-19.

Informuje aj o odporúčaných postupoch pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti, ktorých cieľom je pomôcť poskytovateľom pri správnom poskytovaní zdravotnej starostlivosti. Ako vo štvrtok uviedlo ministerstvo, poskytujú oporu v rozhodovaní a taktiež prispievajú k právnej istote. Metodické usmernenia rezortu zdravotníctva nájdu odborníci aj široká verejnosť priamo na jeho webstránke alebo webe www.standardnepostupy.sk. Ministerstvo pripomenulo, že dokumenty priebežne prepracúvajú a aktualizujú. Zriadilo aj stránku www.covidvnemocniach.sk, ktorá je určená pre poskytovateľov ústavnej zdravotnej starostlivosti, zdravotníkov a študentov.

10:51 SLOVENSKO - Až do odvolania bude pre motorové vozidlá uzavretý horský priechod Kohútka v okrese Púchov na hranici s Českou republikou.

O policajnom opatrení informovala obec Lazy pod Makytou na svojej internetovej stránke. Podľa upozornenia Okresného dopravného inšpektorátu v Považskej Bystrici je hraničný úsek na ceste III/1936 uzatvorený z dôvodu opatrení súvisiacich s elimináciou šírenia ochorenia COVID-19 a v súvislosti s vykonávanými kontrolami dodržiavania karanténnych opatrení na vnútorných štátnych hraniciach.

10:50 SLOVENSKO - Mesto Myjava obnovilo krízovú telefonickú linku pre obyvateľov na poskytovanie poradenstva dištančnou formou.

Informoval o tom hovorca mesta Martin Kovanič. Linka bola pre prípad, ak občania nevedia, kam sa obrátiť, koho kontaktovať alebo ako riešiť svoj problém súvisiaci s ochorením COVID-19. "Mesto chce pomôcť predovšetkým ľuďom s pozitívnym výsledkom na ochorenie COVID-19. Najmä tým, ktorí nemajú možnosť zabezpečiť si nákup potravín, hygienických potrieb alebo liekov sami a zároveň nemajú nikoho vo svojom okolí, kto by im pomohol," informoval Kovanič.

10:29 SLOVENSKO - Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny proti covidu stúpol na 328 904, za predchádzajúci deň pribudlo 3 942 zaočkovaných.

Druhú dávku vakcíny už dostalo 161 117 ľudí, včera preočkovali 8 702 ľudí.

10:25 SVET - Výrobca vakcíny Sputnik V podľa hovorkyne Ministerstva zdravotníctva Zuzany Eliášovej požiadal Európsku liekovú agentúru o spustenie procesu priebežného hodnotenia tzv. rolling review.

"Tento regulačný nástroj slúži na urýchlenie posúdenia vakcíny. Údaje k vakcíne sa v tejto fáze posudzujú priebežne podľa ich dostupnosti. Cieľom rolling review je priebežne posúdiť všetky údaje o jej účinnosti a bezpečnosti. Po rozhodnutí Výboru pre lieky na humánne použitie, že údaje doložené žiadateľom sú dostatočné, môže žiadateľ predložiť EMA formálnu žiadosť o registráciu," informovala Eliášová.

10:00 SLOVENSKO - PCR testy odhalili ďalších 2 800 prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2. Potvridili aj 71 nových úmrtí na pľúcnu formu COVID-19.

Celkový počet úmrtí "na Covid" je 7 560 a celkový počet úmrtí "s Covidom" je 1 545, informovalo Ministerstvo zdravotníctva na svojom webe.

V stredu urobili 12 624 PCR vyšetrení. Pozitivita testov dosiahla 22,18 percenta. Najviac pozitívne testovaných RT-PCR testami bolo v Žilinskom kraji (448), nasledujú Trenčiansky kraj (413), Trnavský (413), Prešovský (397), Košický (390), Banskobystrický (317), Bratislavský (250) a Nitriansky (172). Je medzi nimi 1 380 mužov a 1 420 žien.

V nemocniciach je s podozrením na COVID-19 hospitalizovaných 3 896 pacientov, z nich potvrdené ochorenie má 3 721 ľudí. Na intenzívkach je 328 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 355 chorých.

Celkový počet neaktívnych prípadov stúpol na 441 625. Ide o osoby, ktoré prekonali ochorenie COVID-19 či už s klinickým obrazom alebo bezpríznakovo a od zistenia pozitívneho testu uplynuli dva až štyri týždne u ambulantne liečených pacientov a šesť týždňov u hospitalizovaných pacientov.

09:57 SLOVENSKO - Premiér Igor Matovič v statuse na Facebooku žiada kolegov z koalície nech sa vyjadria k možnosti zrušiť zmluvu o nákupe ruských vakcín Sputnik V.

Ruský výrobca je ochotný ešte dnes zrušiť celú zmluvu na zabezpečenie dvoch miliónov dávok, a to bez akýchkoľvek sankcií voči Slovensku.

09:41 SLOVENSKO - Združenie miest a obcí Slovenska pripravuje aplikáciu na pomoc gastrosektoru.

Informoval o tom ústredný riaditeľ Kancelárie ZMOS Michal Kaliňák.

Novinkou na pomoc gastropriemyslu má byť špecializovaný rezervačný systém pre reštaurácie. "Sme presvedčení, že postupom času, s rozširovaním očkovania, posilňovaním kolektívnej imunity a pozitívnymi výsledkami pandemických opatrení bude prichádzať k postupnému uvoľňovaniu situácie," vysvetlil Kaliňák s tým, že podobný scenár badať aj v zahraničí.

09:40 SVET - Regulačné orgány vo Veľkej Británii a ďalších štyroch štátoch plánujú urýchliť vývoj modifikovaných vakcín proti covidu s cieľom zabezpečiť, aby sa výrobcovia liekov mohli rýchlo zamerať na nové varianty choroby.

Ako uviedla Britská regulačná agentúra pre lieky a zdravotnícke výrobky, dosiaľ schválené vakcíny tak nebudú potrebovať úplne nové schválenie ani zdĺhavé klinické štúdie.

09:27 SVET - Počet úmrtí na koronavírus je najvyšší v krajinách, v ktorých má viac ako polovica obyvateľov nadváhu. Osoby s nadváhou, ktorým hrozí vyššie riziko, že ochoreniu COVID-19 podľahnú, by preto mali byť uprednostňované pri očkovaní i testovaní. Uvádza sa to v správe Svetovej federácie pre obezitu (WOF), informoval v stredu večer denník The Guardian.

Zo správy vyplýva, že najviac obetí súvisiacich s ochorením COVID-19 sa potvrdilo v krajinách, kde je obéznych viac než 50 percent dospelých obyvateľov, ako napríklad v Británii, Spojených štátoch či Taliansku. V krajinách s vysokou mierou ľudí s nadváhou zaznamenali približne 2,2 milióna z celkového celosvetového počtu 2,5 milióna úmrtí na koronavírus.

08:58 SVET - Česká vláda rozhodla o vyhlásení pracovnej povinnosti pre špecialistov a zdravotníkov z ambulancií. Podľa portálu TN.cz o tom informoval minister vnútra Jan Hamáček.

Hajtmani tak môžu nariadiť pracovnú povinnosť lekárom a zdravotníkom, ktorí sa zatiaľ nestarajú o pacientov s COVID-19. Povinnosť sa netýka praktických lekárov či napríklad gynekológov. Pomôcť by podľa TN.cz mali najmä zdravotníci zo zariadení neakútnej starostlivosti, napríklad plastickej chirurgie. "Nemocnice sa stanú, obrazne povedané, veľkými jednotkami intenzívnej starostlivosti," vyhlásil minister zdravotníctva Jan Blatný. Nariadenie začína platiť od štvrtka.

V krajine za stredu pribudlo 15 088 nových prípadov koronavírusu. Portál Českej televize informuje, že je to desiaty najvyšší denný prírastok od začiatku pandémie. V krajine vykonali za včera 30 172 PCR testov a 56 325 antigénových testov.

08:33 SVET - Nemecká vláda a spolkové krajiny predĺžili lockdown o ďalšie tri týždne - do 28. marca. Zároveň však v oblastiach s nízkym výskytom prípadov koronavírusu uvoľnili niektoré obmedzenia, ktoré umožnia opätovné otvorenie obchodov a súkromných prevádzok.

08:05 SLOVENSKO - Viac než 20-tisíc respirátorov s certifikátom FFP2 zabezpečí samospráva Lučenca pre občanov nad 55 rokov veku, ktorí majú v meste trvalý pobyt.

Na sociálnej sieti o tom informovala primátorka Alexandra Pivková, podľa ktorej s distribúciou začalo mesto začiatkom marca.

07:40 SLOVENSKO - Od pondelka sa bude očkovať striktne podľa veku, povedal v utorok minister zdravotníctva za OĽaNO Marek Krajčí. Nie je však jasné, ktoré vekové skupiny sa môžu na očkovanie prihlásiť. A prihlásiť sa ani nedá - pre nedostatok vakcín.

Súvisiaci článok Krajčí oznámil zmenu očkovania, nedá sa však prihlásiť Čítajte 

Či bude od pondelka vakcín dosť, ministerstvo nevie. Dodávatelia podľa neho nedodržiavajú dohodnuté objemy.

Zatiaľ je známe iba to, že od nového týždňa sa už na vakcináciu nebude môcť prihlásiť žiadny mladý človek, predavač, taxikár či vodičov MHD.

07:18 SVET - Švajčiari budú v júni hlasovať o platnosti zákona, ktorý dáva vláde nové právomoci na zavedenie lockdownu a ďalších reštrikcií súvisiacich s bojom proti pandémii COVID-19. Oznámil to v stredu Bern, z ktorého vyhlásenia cituje tlačová agentúra AFP.

06:59 SVET - Brazília v stredu zaznamenala 1910 úmrtí v spojitosti s ochorením COVID-19, čo je najvyšší denný nárast od začiatku pandémie. Informovala o tom vo štvrtok agentúra AFP.

Rekordný počet úmrtí Brazília hlásila aj v utorok, keď v spojitosti s nákazou zomrelo 1641 osôb. Celkový počet úmrtí v krajine od začiatku pandémie podľa brazílskeho ministerstva zdravotníctva dosiahol 259.271. Brazília je v počte obetí druhou najviac postihnutou krajinou vo svete po USA. Za posledný deň v tejto krajine zaznamenali i 71.704 nových prípadov nákazy. Celkový počet potvrdených prípadov od začiatku pandémie dosiahol 10,7 milióna, uviedol na svojej webovej stránke denník El Prensa.

06:38 SVET - Americký prezident Joe Biden skritizoval "neandertálske" rozhodnutia štátov Texas a Mississippi zrušiť povinnosť nosiť rúško - aj napriek varovaniam zdravotníckych predstaviteľov.

Biden zdôraznil, že pandémia koronavírusu SARS-CoV-2 v USA ešte ani zďaleka nie je porazená. Informovala o tom agentúra AFP. "Myslím si, že je to veľká chyba. Dúfam, že každý si už teraz uvedomuje, ako veľmi rúška zmenili situáciu. Sme v bode obratu, keď môžeme zásadne zmeniť priebeh nákazy," povedal Biden

06:26 SVET - Nemecko vakcínu spoločnosti AstraZeneca proti ochoreniu COVID-19 čoskoro schváli na použitie u osôb nad 65 rokov, uviedla v stredu nemecká kancelárka Angela Merkelová. Informoval o tom agentúra AFP.

Nemecko predtým tvrdilo, že na povolenie tejto vakcíny pre ľudí nad 65 rokov nemá k dispozícii dostatok údajov. To sa však podľa Merkelovej zmenilo vďaka nedávnym štúdiám.

06:25 SVET - Španielska kráľovská rodina sa v stredu dostala pod paľbu kritiky po tom, ako sestry kráľa Filipa VI. potvrdili, že ich zaočkovali proti koronavírusu SARS-CoV-2 vo februári počas návštevy svojho otca v Spojených arabských emirátoch (SAE).

Princezné tým obišli španielske pravidlá v oblasti očkovania. Informovala o tom agentúra AFP. Princezná Elena (57) a princezná Cristina (55) uviedli, že prijali ponuku na očkovanie s úmyslom získať doklad, ktorý im uľahčí navštevovať svojho otca - bývalého kráľa Juana Carlosa I. - v Abú Zabí. "Ak by nebolo tohto dôvodu, čakali by sme, kým na nás príde rad na očkovanie v Španielsku," napísali v spoločnom vyhlásení zverejnenom v španielskych médiách.

6:09 SVET - Český prezident Miloš Zeman na podnet premiéra Andreja Babiša požiadal Čínu o dodanie vakcíny spoločnosti Sinopharm proti ochoreniu COVID-19. Informoval o tom v stredu spravodajský server Novinky.cz s odvolaním sa na hovorcu Pražského hradu Jiřího Ovčáčka.

Babiš podľa Ovčáčka prezidenta Zemana požiadal, aby sa obrátil na prezidenta Čínskej ľudovej republiky so žiadosťou o dodanie vakcíny od čínskej firmy Sinopharm. "Pán prezident (Zeman) tejto žiadosti vyhovel a napísal prezidentovi Čínskej ľudovej republiky," napísal Ovčáček na Twitteri.

Čínska strana sa podľa správy veľvyslanectva v Pekingu rozhodla Zemanovej žiadosti okamžite vyhovieť, dodal hovorca Pražského hradu.

(zdroj: Ministerstvo zdravotníctva)

Všetko o koronavíruse a ochorení COVID-19

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Aj vaše dieťa sa môže veľmi jednoducho nakaziť parazitmi.
 2. Hodnotenie profesionála: testovali sme hotely v Side a Beleku
 3. Kúpa investičného bytu je aktuálne výhodnejšia aj vďaka bonusom
 4. Zuzana Vačková: Verím, že lásku ešte stretnem
 5. Dovolenkový raj kúsok za hranicami
 6. Staršie domy zatepľujú druhýkrát. Majitelia urobili chybu
 7. Krásna a zdravá pokožka už za 10 dní
 8. V Bratislave sa koná Globsec
 1. Slováci milujú grilovanie s rodinou a priateľmi, ukázal prieskum
 2. Z vernostných kariet Terno a Kraj sa stávajú už aj platobné
 3. Čítanie vytvára pre vaše deti bezpečný prístav!
 4. dm sa zameriava na ženské zdravie
 5. Generácie Y a Z budú musieť dlhšie pracovať a viac sporiť
 6. Ako si správne vybrať sporiaci účet?
 7. HYPONÁJOM, odložte hypotéku a svoj nový byt splácajte už teraz
 8. Hodnotenie profesionála: testovali sme hotely v Side a Beleku
 1. Staršie domy zatepľujú druhýkrát. Majitelia urobili chybu 15 941
 2. Hodnotenie profesionála: testovali sme hotely v Side a Beleku 8 943
 3. Kúpa investičného bytu je aktuálne výhodnejšia aj vďaka bonusom 8 186
 4. Aká má byť hrúbka izolácie pri rekonštrukcii domu? 8 061
 5. Zuzana Vačková: Verím, že lásku ešte stretnem 4 651
 6. Plánujete toto leto dovolenku v Chorvátsku? 4 362
 7. Tesco v Levoči otvára jedinečnú predajňu 3 434
 8. O koľko drahšia bude tento rok dovolenka pri mori? 2 845
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Dnes sa popri Winstonovi Churchillovi radí k dvojici najvýznamnejších premiérov Veľkej Británie.


a 1 ďalší 1 h
Hells Angels v Šamoríne.

Polícia začala trestné stíhanie.


TASR 10 h
Životné príbehy vodiča kamiónu, opatrovateľky v Rakúsku a skupiny robotníkov, ktorí musia cestovať za ťažkou prácou na týždňovky. To je dejová línia filmu Turnus.

Ich príbehy rozpovie filmové plátno.


11 h
Ilustračná fotografia.

Polícia vyzýva ľudí, aby neplatili žiadne clo cez výzvy v SMS.


TASR 12 h

Sportnet

Fanúšikovia Slovana Bratislava zahádzali ihrisko. Momentka zo zápasu 10. kola nadstavby Fortuna ligy: Slovan Bratislava - Podbrezová.

Ako by vyzeral Slovan s odchovancami a rodákmi?


2 h
Adin Hill chytá pokus Nicka Cousinsa.

Kouč nešil chválou.


Oh my Hockey 2 h
Alexander Zverev na Roland Garros 2023.

Je to jeden z mojich najlepších priateľov na turné, ale na kurte sa snažím vyhrať, povedal Zverev.


TASR 28m
Volejbalisti Slovenska.

Pozrite si prehľad športových udalostí v nedeľu, 4. júna. Aký je program dňa?


Sportnet 9 h
SkryťZatvoriť reklamu