SME
Streda, 22. september, 2021 | Meniny má MóricKrížovkyKrížovky

Koronavírus na Slovensku: Európsky covid pas bude kompletne pripravený k 1. júlu (minúta po minúte)

PCR testy na Slovensku odhalili viac ako 391-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 12 464 obetí.

Aktualizovať článok
Naposledy aktualizované pred ...

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Správy o koronavíruse sme sledovali online minútu po minúte:

Minútu po minúte sme ukončili. Ďakujeme za pozornosť.

Skryť Vypnúť reklamu

20:09 SVET - Členské štáty Európskej únie musia využiť v boji proti pandémii koronavírusu všetky dostupné vakcíny. Zároveň je ešte priskoro povedať, či je najlepší nejaký konkrétny typ vakcíny. Vyhlásila to Európska agentúra pre lieky (EMA).

Súvisiaci článok Delta variant má odlišné príznaky. Čo o ňom vieme? (otázky a odpovede) Čítajte 

19:55 SLOVENSKO - Prvýkrát sa objavil v Indii pred niekoľkými mesiacmi, teraz predstavuje hrozbu pre celý svet.

K šíreniu nákazlivejšieho delta variantu nového koronavírusu môžu prispieť aj majstrovstvá Európy vo futbale, ktoré sa konajú v jedenástich mestách naprieč Európou. Vďaka uvoľnenejším opatreniam sa na nich môžu zúčastňovať aj fanúšikovia. Finále majstrovstiev sa pritom má konať vo Veľkej Británii, kde je delta variant už teraz najdominantnejším kmeňom SARS-CoV-2.

Prečítajte si otázky a odpovede o tom, čo zatiaľ o delta variante vieme.

Skryť Vypnúť reklamu

19:45 SLOVENSKO - Európsky digitálny covid pas bude na Slovensku kompletne pripravený k 1. júlu. Občanom by mal uľahčiť cestovanie medzi krajinami Európskej únie.

Informovali o tom štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Martin Klus, štátny tajomník ministerstva financií Ľuboš Jančík, štátny tajomník ministerstva investícií Marek Antal a generálny tajomník služobného úradu ministerstva zdravotníctva Peter Ferjančík. Stretli sa na zasadnutí Strategickej komisie pre európske záležitosti.

19:23 SVET - Počet nových prípadov ochorenia Covid-19 v Spojenom kráľovstve v ostatnom období prudko stúpol. Odborníci upozorňujú, že v krajine sa začína tretia vlna pandémie koronavírusu.

Vo štvrtok v Británii potvrdili 11 007 nových prípadov, čo je najvyšší denný prírastok od 19. februára, keď zaznamenali 12 027 nakazených.

Skryť Vypnúť reklamu

19:08 SVET - Spojené štáty vyčlenili viac ako tri miliardy dolárov (2,5 milióna eur) na urýchlenie vývoja antivirotík vo forme piluliek proti ochoreniu Covid-19. Informovala o tom tlačová agentúra AP s odvolaním sa na vyjadrenie nemenovaného predstaviteľa oboznámeného s touto záležitosťou.

Pilulky sa budú používať na minimalizovanie príznakov po nakazení koronavírusom. Sú vo fáze vývoja a na trh by sa mohli dostať koncom tohto roka, po ukončení klinických skúšok.

Súvisiaci článok Delta variant zatrasie aj slovenským letom. Spúšťačom mohol byť zápas v Budapešti Čítajte 

18:42 SLOVENSKO - Futbalový zápas majstrovstiev Európy vo futbale Maďarsko - Portugalsko v Budapešti sledovalo viac ako 60-tisíc fanúšikov. Boli tam aj stovky ľudí zo Slovenska a tisíce fanúšikov z Portugalska, kde sa pod vplyvom agresívnejšej delta mutácie koronavírusu za mesiac zdvojnásobil počet infikovaných.

Skryť Vypnúť reklamu

Slovenské ministerstvo zdravotníctva sa teraz obáva, že zápas môže urýchliť zavlečenie delta mutácie, ktorá je infekčnejšia ako alfa (britská), na Slovensko.

17:35 SVET - USA investujú viac než tri miliardy dolárov na vývoj antivírusových liekov proti covidu. Liečba by mala slúžiť ako prevencia pred hospitalizáciou a minimalizovať symptómy.

17:00 SLOVENSKO - Deti aj osoby zabezpečujúce priebeh detského tábora sa budú musieť preukazovať negatívnym PCR testom. Ten nesmie byť starší ako 72 hodín od doručenia výsledku.

Testy bude pre deti, ktoré navštívia letný tábor, preplácať štát.

Povinnosť predložiť negatívny výsledok neplatí pre deti do desať rokov, zaočkované osoby a osoby, ktoré prekonali COVID-19.

Súvisiaci článok Povinné očkovanie pracovníkov v službách nariadili v ďalších regiónoch Ruska Čítajte 

16:55 SVET - V štyroch ruských regiónoch nariadili povinné očkovanie.
Ešte v stredu zaviedli túto povinnosť v Moskve a okolitých oblastiach ruskej metropoly, neskôr sa k nim pridal aj sibírsky región Kemerovo a ostrov Sachalin na Ďalekom východe.

Skryť Vypnúť reklamu

Očkovanie je povinné pre pracujúcich v maloobchode, školstve, zdravotníctve, verejnej doprave a v iných odvetviach, ktoré poskytujú služby veľkému
počtu ľudí.

16:09 SLOVENSKO - Štátny ústav pre kontrolu liečiv uzavrel štvrtý prípad možného súvisu medzi očkovaním a úmrtím. Išlo o pacienta vo veku 44 rokov, ktorý bol očkovaný prvou dávkou vakcíny Vaxzevria od spoločnosti AstraZeneca.

Podľa pitevného záveru pacient zomrel na základe jeho existujúcich chronických ochorení a vzniknutých zdravotných komplikácií po očkovaní. ŠÚKL preto vyhodnotil súvis medzi očkovaním a úmrtím ako možný.

16:00 SLOVENSKO - Počas najbližšieho očkovacieho turnusu od soboty do piatka je Prešovský kraj pripravený podať viac ako 17-tisíc vakcín.

Veľkokapacitné očkovacie centrá sú vo zvýšenej miere pripravené najmä na preočkovanie druhou dávkou vakcíny. Výjazdová očkovacia služba podá viac ako 2 400 vakcín vo vyše 20 lokalitách.

Skryť Vypnúť reklamu

15:46 SLOVENSKO - Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský doplnil, že medzi hlavné body diskusie patrili najmä kontroly na hraniciach, trasovanie kontaktov a príprava na ďalšiu vlnu v súvislosti so šírením delta variantu koronavírusu. Pripomenul, že najdôležitejšou zbraňou proti ďalšiemu šíreniu nákazy je vakcinácia.

15:42 SLOVENSKO - Minister vnútra Roman Mikulec informoval, že si na dnešnom rokovaní krízového štábu rozdelili úlohy a v pondelok budú o navrhovaných opatreniach informovať viac, aby mohla vláda v stredu prijať prípadné uznesenia.

Zároveň potvrdil, že do úvahy pripadá aj štátna karanténa. Otázka je, v akej forme.

15:37 SLOVENSKO - Krčméry po rokovaní krízového štábu apeloval na Slovákov, aby dovolenkovali na Slovensku. Epidemická situácia sa podľa neho mení z minúty na minútu. Pripomenul, že na dovolenku možno vycestovať kamkoľvek, ale nedá sa zaručiť, že sa bude dať vrátiť kedykoľvek. Najlepšie je podľa neho cestovať autami.

Skryť Vypnúť reklamu

Štáb odporúča, aby ľudia cestovali na dovolenky do zelených krajín, najlepšie v Európe, a nechali sa predtým zaočkovať.

Súvisiaci článok Väčšina obyvateľstva v EÚ považuje očkovanie za riešenie pandémie Čítajte 

15:00 SVET - Až 75 percent občanov Európskej únie súhlasí s tým, že vakcíny proti ochoreniu COVID-19 sú jediným spôsobom, ako ukončiť súčasnú pandémiu koronavírusu.

Bleskový prieskum Eurobarometra ukázal, že 69 percent obyvateľov EÚ je buď už očkovaných, alebo chcú byť čo najskôr zaočkovaní. 79 percent opýtaných sa plánuje zaočkovať v priebehu tohto roka.

14:57 SVET - Rakúsko plánuje od 1. júla zrušiť kapacitné obmedzenia športových a kultúrnych podujatí, znovu otvoriť kluby a zrušiť obmedzenia na svadby a večierky.

Kancelár Sebastian Kurz informoval, že naďalej bude pre účastníkov podujatí platiť povinnosť predložiť dôkaz o očkovaní, prekonaní ochorenia COVID-19 alebo negatívny test na koronavírus, nebudú však musieť nosiť rúška.

Skryť Vypnúť reklamu

14:47 SLOVENSKO - Záhorská Ves je ďalším sídlom v okrese Malacky, ktorá poskytne svojim obyvateľom možnosť nechať sa zaočkovať priamo v obci.

Na svojom webe oznamuje, že očkovanie sa uskutoční v miestnom kultúrnom dome v utorok 6. júla. Obyvatelia najzápadnejšej obce na Slovensku, ktorí majú záujem o očkovanie, sa môžu prihlásiť do 1. júla na obecnom úrade.

Súvisiaci článok Na Slovensku prevláda alfa variant koronavírusu Čítajte 

14:35 SLOVENSKO - Na Slovensku aj naďalej dominuje alfa variant, ktorý bol po prvý raz zaznamenaný v Británii. Ukázali to májové výsledky sekvenovania vzoriek pozitívnych na SARS-CoV-2.

Celkovo sa úspešne osekvenovalo 955 vzoriek. Alfa variant bol dokázaný v 878 prípadoch, čo je takmer 92 percent z osekvenovaných vzoriek.

Beta variant, ktorý zaznamenali v Južnej Afrike, sa objavil v dvoch prípadoch.

Skryť Vypnúť reklamu

Delta variant, prvýkrát zaznamenaný v Indii, nebol v májových vzorkách potvrdený.

14:23 SLOVENSKO - Delta variant koronavírusu na Slovensku je a je len otázkou mesiaca až dvoch, kým bude dominantný.

Na sociálnej sieti to uviedol minister financií Igor Matovič s tým, že je to pri mimoriadne nízkej zaočkovanosti a nízkemu záujmu o očkovanie istota pre jesennú tretiu vlnu pandémie.

13:57 SLOVENSKO - Monitoring na hraniciach by sa mal sprísniť, myslí si Krajniak.

Pravidlá by sa podľa ministra práce mali upraviť takým spôsobom, aby štát vedel o prípadnom zavlečení delta variantu na Slovenko.

Súvisiaci článok Slováci majú problém na EURO, hráč a člen realizačného tímu majú koronavírus Čítajte 

13:34 SLOVENSKO - Slovenskú futbalovú reprezentáciu zasiahol deň pred duelom so Švédskom na EURO 2020 koronavírus.

Do karantény musel putovať obranca Denis Vavro a aj jeden člen realizačného tímu. Vedenie národného mužstva situáciu vyhodnocuje a bude vo veci kooperovať so zástupcami UEFA i s organizátormi v Petrohrade.

Skryť Vypnúť reklamu

13:24 SLOVENSKO - V Bardejovských kúpeľoch absolvovalo postcovidovú liečbu už približne 150 pacientov. Po absolvovaní liečby sa im lepšie dýcha a zlepšuje sa tiež ich celková kondícia.

13:16 SVET - Maďarská vláda predĺžila o ďalší polrok epidemiologickú pohotovosť a súčasne aj stav zdravotnej núdze, ktoré budú platiť do 18. decembra.

13:13 SLOVENSKO - Delta variant sa podľa štátneho tajomníka Martina Klusa objaví aj na Slovensku. Je to len otázka času a je potrebné spraviť všetko preto, aby ľudia pri cestovaní neobchádzali pravidlá.

13:00 SLOVENSKO - Začalo sa rokovanie Ústredného krízového štábu.

12:55 SLOVENSKO - Do úvahy opäť pripadá zavedenie štátnej karantény. Ako uviedol pred rokovaním Ústredného krízového štábu infektológ Vladimír Krčméry, pre tých, ktorí sa budú vracať zo zahraničia, by mohla byť na výber štátna karanténa, prípadne hotelové ubytovanie.

Skryť Vypnúť reklamu

Kompetentní sa podľa Krčméryho musia dohodnúť na opatreniach, ktoré fungovali v prvej vlne pandémie.

12:50 SVET - Obrovská socha Budhu v Japonsku dostala rúško. Malo by na nej zostať dovtedy, kým sa pandémia nedostane pod kontrolu.

12:45 SVET - Počet prípadov ochorenia COVID-19 v Anglicku podľa štúdie univerzity Imperial College London "rastie exponenciálne".

Reprodukčné číslo je podľa najnovších odhadov na úrovni 1,44. Počet infekcií v krajine od 3. mája do 7. júna stúpol o 50 percent. Časovo sa to zhoduje so šírením delta variantu v krajine.

12:20 SVET - Japonský premiér Jošihide Suga oznámil, že 20. júna zruší núdzový stav zavedený pre šírenie koronavírusu v metropole Tokio a ôsmich ďalších regiónoch.

Stane sa tak zhruba mesiac pred začiatkom letných olympijských hier.

Skryť Vypnúť reklamu

Namiesto núdzového stavu však vláda v Tokiu a v šiestich ďalších prefektúrach zavedie pozmenené opatrenia, ktoré budú platiť do 11. júla. Na základe týchto nariadení bude obmedzený predaj alkoholu a skrátené otváracie hodiny barov a reštaurácií.

12:10 SVET - V uplynulých 24 hodinách potvrdili v Maďarsku nákazu novým druhom koronavírusu 113 ľuďom.

V súvislosti s ochorením zomreli štyria pacienti. V krajine sa už úplne zotavilo 733 907 osôb.

12:05 SVET - Thajsko sa od polovice októbra plánuje úplne otvoriť turistom zaočkovaným proti koronavírusu.

Plne zaočkovaní turisti a thajskí občania vracajúci sa domov musia mať právo vstúpiť do krajiny "bez karantény a ďalších nepohodlných obmedzení", uviedol premiér krajiny.

11:56 SLOVENSKO - Na očkovanie sa v okrese Detva môžu prihlásiť všetci nad 16 rokov. Mesto o tom informuje na svojej oficiálnej webstránke s tým, že v meste pod Poľanou je očkovanie naplánované na 24. a 29. júna, pokračovať by malo aj 3. júla v Dome kultúry Andreja Sládkoviča.

Skryť Vypnúť reklamu

Pôvodne mali možnosť zaočkovať sa iba seniori nad 60 rokov, ťažko zdravotne postihnuté osoby bez ohľadu na vek a občania z rizikových komunít, kde by sa mohla ľahko šíriť nákaza.

Súvisiaci článok Taliansko od polovice júla zruší povinnosť nosiť rúška vo vonkajších priestoroch Čítajte 

11:22 SVET - Taliansko od polovice júla vďaka značnému poklesu nových prípadov koronavírusovej infekcie zruší povinnosť nosiť rúška vo vonkajších priestoroch.

Potom bude prekrytie nosa a úst nevyhnutné len na zhromaždeniach, na miestach so zvlášť veľkým počtom ľudí a na športových štadiónoch. V interiéri alebo vo verejnej doprave zostáva povinnosť nosenia rúšok v platnosti naďalej.

11:18 SLOVENSKO - Prezident Asociácie súkromných lekárov Marián Šóth považuje spustenie očkovania v ambulanciách lekárov od prvého júla za nereálny termín. Reálne by podľa neho bolo skôr spustenie od začiatku septembra.

Skryť Vypnúť reklamu

Zdôraznil, že ako všeobecný lekár si uvedomuje nutnosť zaočkovania čo najväčšieho počtu obyvateľov aj potrebu očkovania vlastných pacientov.
Za problematickú vníma nemožnosť prihlásiť sa do zoznamu na očkovanie v ambulanciách či nemožnosť prihlásiť sa lekárňam, ktoré by mali očkovacie látky skladovať a následne lekárom distribuovať.

10:53 SLOVENSKO - Štát rokuje o financovaní lieku proti ochoreniu COVID-19.

Podľa vedeckého riaditeľa biotechnologickej spoločnosti Axon Neuroscience Norberta Žilku je na stole viacero alternatív, ako by štát mohol pomôcť a jednou z nich je podpora v rámci Plánu obnovy.

10:46 SLOVENSKO - O 13:00 zasadne Ústredný krízový štáb. Bude rokovať o kontrole na hraniciach v súvislosti s koronavírusom a jeho variantmi.

10:25 SLOVENSKO - Na Slovensku odobrali 57 vzoriek odpadových vôd na zistenie prítomnosti koronavírusu.

Skryť Vypnúť reklamu

Z nich 27 vzoriek analyzovali a vyhodnotili, ďalších 30 na tento proces ešte čaká. Výsledky by mali byť známe počas tohto týždňa.

10:21 SLOVENSKO - Poslanec Robert Fico zo strany Smer-SD chcel cez procedurálny návrh zaviazať vládu, aby prijala opatrenia na okamžité zastavenie očkovania detí od 12 do 16 rokov proti ochoreniu COVID-19 s výnimkou prípadov, keď o to žiada odborný lekár.

Plénum to neschválilo.

10:05 SLOVENSKO V stredu zaočkovali prvou dávkou vakcíny 6 006 ľudí, celkovo ich je zaočkovaných 1 921 294. Druhou dávkou preočkovali 20 154 ľudí.

Na Slovensku je kompletne zaočkovaných 1 216 239 ľudí.

10:00 SLOVENSKO - Za uplynulý deň pribudlo 61 nových infikovaných koronavírusom. Laboratória vykonali 4 372 PCR testov. Vyhodnotili aj 32 873 antigénnych testov, pozitívnych bolo 65.

Pribudlo osem obetí covidu. Celkový počet úmrtí "na covid" je 12 464 a celkový počet úmrtí "s covidom" je 2437.

Najviac pozitívne testovaných PCR testami bolo v Žilinskom kraji (17), nasledujú Košický kraj (11), Banskobystrický (10), Prešovský (6), Trnavský (6), Nitriansky (4), Trenčiansky (4) a Bratislavský (3).

Je medzi nimi 29 mužov a 32 žien.

V nemocniciach je hospitalizovaných 215 pacientov, z nich potvrdené ochorenie má 167 ľudí. Počet hospitalizovaných covidových pacientov sa opäť znížil.

Na JIS leží je 18 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 20 ľudí.

9:32 SLOVENSKO - Na Slovensko doposiaľ dodali takmer štyri milióny vakcín proti ochoreniu COVID-19.

Očkovanie v ambulanciách všeobecných lekárov a pediatrov plánuje rezort spustiť od začiatku júla.

Z dát vyplýva, že na Slovensko prišlo 2 366 910 dávok vakcín od konzorcia Pfizer/BioNTech, 910 200 dávok vakcíny od spoločnosti AstraZeneca, 386 400 dávok vakcín od spoločnosti Moderna, 102 460 dávok vakcín od spoločnosti Johnson & Johnson a 200-tisíc dávok vakcín neregistrovanej vakcíny Sputnik V.

08:36 SVET - V Česku pribudlo za stredu 134 nakazených koronavírusom, čo je o 116 menej ako v rovnaký deň pred týždňom.

8:00 SLOVENSKO Okres Trenčín je od dnes zaradený do prvého stupňa ostražitosti. Takto vyzerá aktuálne rozdelenie okresov:

Pre zväčšenie kliknite sem

7:30 SLOVENSKO Dosahy pandémie v sociálnej a ekonomickej oblasti sú podľa prezidentky Zuzany Čaputovej masívne a budú sa prejavovať dlho. V ďalšom období sa chce preto intenzívnejšie venovať sociálnym témam.

Na možnú tretiu vlnu sa musíme pripraviť a vyvinúť maximálne úsilie, aby bol jej dosah čo najmiernejší. Kľúčom v boji s pandémiou je očkovanie, povedala prezidentka v v rozhovore pre TASR.

7:10 SVET Vakcína proti Covid-19, ktorú vyvinula nemecká spoločnosť CureVac, má proti rôznym závažným formám tohto ochorenia len 47-percentnú účinnosť a nespĺňa tak vopred stanovené kritériá.

Podľa médií výsledky predbežnej analýzy znamenajú ranu pre vakcínu založenú na technológii mRNA, ktorú už využívajú preparáty firiem Pfizer/ BioNTech aj Moderna.

6:50 SVET Testy potvrdili v Nemecku za uplynulý deň ďalších 1 330 infikovaných ľudí. Pandémia tak ďalej ustupuje, pred týždňom bolo novo nakazených 3 187.

6:10 SVET Británia v stredu hlásila viac ako 9 000 nových prípadov nákazy koronavírusom, čo je najvyšší denný prírastok od februára.

Súvisiaci článok Británia hlási najviac nakazených od februára, v krajine sa šíri delta variant Čítajte 

Počet infikovaných v Spojenom kráľovstve aktuálne napriek rozsiahlej zaočkovanosti opäť rastie v súvislosti so šírením tzv. delta variantu koronavírusu, predtým známeho pod označením indický variant. Počet úmrtí sa drží na nízkej úrovni.

Za posledných 24 hodín v Británii pribudlo 9 055 potvrdených prípadov nákazy a deväť úmrtí.

Počet novoinfikovaných je najvyšší od 25. februára, keď v krajine zaznamenali 9 985 nakazených.

00:00 SVET Britská vláda oznámila, že plánuje zaviesť povinné očkovanie proti koronavírusu pre zamestnancov domovov sociálnych služieb v Anglicku.

Ak tento kontroverzne vnímaný návrh zákona schváli parlament, od októbra budú musieť všetci pracovníci domovov sociálnych služieb byť zaočkovaní dvoma dávkami vakcíny. Výnimku dostanú len tí, ktorí tak nebudú môcť urobiť zo zdravotných dôvodov.

Všetko o koronavíruse a ochorení COVID-19

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Profesionáli vedia, o čo ide. Ako si vybrať OZV a nepopáliť sa?
 2. Prehľad bratislavských komunít. Čo všetko sa dá robiť so susedmi
 3. Zateplenie strechy PUR penou či minerálnou vlnou?
 4. Slováci ochutnali vegánske bagety. Chutili im?
 5. "Je to dravec!" Priznáva šéfkuchár Michal Konrád
 6. Znalec slovenského brandy
 7. Ako môžu fajčiari pomôcť prírode? Úplne jednoducho
 8. Lekárne sa stanú miestom prevencie a edukácie pacientov
 9. Poznáte všetkých TOP 10 Bratislavy?
 10. Naša klimatická zmena: Návod ako pomôcť pri záchrane planéty
 1. Schneider Electric má podporiť VELUX v uhlíkovej neutralite
 2. Ako môžu fajčiari pomôcť prírode? Úplne jednoducho
 3. Znalec slovenského brandy
 4. Lekárne sa stanú miestom prevencie a edukácie pacientov
 5. Projekt KRAJa na podporu včelárov priniesol svoju úrodu
 6. Prečo čakať, keď teraz je najvyšší čas vykurovať eko-vedome?
 7. Schodolez pre imobilných - Viete ako sa testuje?
 8. Škola ich učí pracovať v tíme a pod tlakom
 9. Zateplenie strechy PUR penou či minerálnou vlnou?
 10. Brusnica – lahodná i účinná zároveň
 1. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet 10 108
 2. Slovenský orloj – svetová atrakcia 7 217
 3. Zateplenie šikmej strechy PUR penou či minerálnou vlnou? 3 648
 4. Zodpovedné investovanie praje budúcnosti a je fér 3 613
 5. Mikroplasty sú v produktoch každodennej potreby. V ktorých? 3 271
 6. 5 tipov, ako si užiť jeseň v Bratislave a okolí 2 980
 7. Radosť zachytiť tieto krásne krivky 2 714
 8. Slováci ochutnali vegánske bagety. Chutili im? 2 617
 9. Volkswagen na IAA v Mníchove predstavil koncept elektromobilu 2 464
 10. Naša klimatická zmena: Návod ako pomôcť pri záchrane planéty 2 066
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Predseda parlamentu a šéf Sme rodina Boris Kollár.

Koaliční lídri Kollárov odchod neriešili.


12 h

Neprehliadnite tiež

Logo podcastu Dobré ráno.

Dušan Kováčik dostal 14 rokov väzenia.


a 3 ďalší 8 h
Skryť Zatvoriť reklamu