SME
Štvrtok, 28. október, 2021 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Koronavírus na Slovensku: Koalícia dosiahla dohodu na očkovacom zákone (minúta po minúte)

PCR testy na Slovensku odhalili viac ako 392-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 12 534 obetí.

Načítavam video...
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Správy o koronavíruse sledujeme online minútu po minúte:

Minútu po minúte sme ukončili, ďakujeme za pozornosť.

22:31 SLOVENSKO - Poslancov zrejme čaká nočné rokovanie. Odsúhlasili si, že rokovať budú v sobotu do vyčerpania všetkých bodov programu schôdze a hlasovať o nich budú v nedeľu ráno o 9.00 h.

Skryť Vypnúť reklamu

Po skončení aktuálnej 35. schôdze sa má začať ďalšie mimoriadne rokovanie. Na ňom by mal opozičnému pokusu o odvolanie čeliť minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO). Schôdzu inicioval Smer-SD, podporili ju aj nezaradení poslanci. Mikulec sa odvolávania neobáva.

21:51 SLOVENSKO - Pred Národnou radou v Bratislave pokračuje aj v sobotných večerných hodinách protest stoviek ľudí proti pandemickým opatreniam. Ľudí je však menej ako popoludní, situácia je pokojnejšia. Demonštrujúci avizujú, že chcú pred parlamentom zotrvať najbližšie hodiny a byť tam aj v nedeľu (25. 7.) i najbližšie dni.

Medzičasom opäť zasadol parlament.

21:41 SVET - Proti novým opatreniam talianskej vlády zameraným na tých, čo sa nedali zaočkovať proti koronavírusu, protestovali v sobotu vo viacerých mestách krajiny tisíce ľudí. Informovali o tom agentúry APA a AFP.

Skryť Vypnúť reklamu

Protest, ktorý organizátori nazvali "pochodom za slobodu", sa týkal prísnejších pravidiel návštevy vnútorných priestorov reštaurácií, kín, múzeí, divadiel, fitness štúdií či plavární, ktoré tento týždeň schválila vláda premiéra Maria Draghiho vzhľadom na stúpajúci počet nakazených covidom.

Zmeny začnú platiť od 6. augusta - od tohto termínu bude vstup do menovaných lokalít možný len s covidpasom.

20:51 SLOVENSKO - Poslankyňa Jana Bittó Cigániková (SaS) nepovažuje antigénové testovanie, ktoré je súčasťou dohody koaličných hnutí OĽANO a Sme rodina, za šťastné riešenie. "My by sme to robili inak," vyhlásila s tým, že nejde o stanovisko celej SaS, pretože liberáli chcú ešte diskutovať s odborníkmi. "S niektorými z nich som sa už bavila, úplne nadšení ale nie sú," podotkla poslankyňa.

Skryť Vypnúť reklamu

20:37 SLOVENSKO - Opozičný Smer sa s novelou zákona, ktorá hovorí o zohľadňovaní očkovania pri opatreniach, obráti na Ústavný súd SR . Urobí tak po jej schválení. Novelu označuje za diskriminačný. Robert Fico dodal, že strana požiada o pozastavenie účinnosti novely aj o jej vyhlásenie za protiústavnú.

20:24 SLOVENSKO - Parlament posunul novelu zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia, ktorou majú zaočkovaní získať výhody, do druhého čítania. Spomedzi 136 prítomných poslancov za hlasovalo 79, proti bolo 57.

K definitívnemu schváleniu parlamentom by malo dôjsť ešte dnes v noci. Rokovať by sa malo po prestávke o 21:40.

19:59 SLOVENSKO - Medzičasom pred parlamentom pokračujú rečníci v prejavoch. Jeden z nich práve povedal, že po vyčerpaní všetkých prostriedkov im už ostáva len násilie a boj. "Začnime sa brániť, začína mobilizácia!" kričí ďalší z rečníkov.

Skryť Vypnúť reklamu

19:51 SLOVENSKO - Predsedajúci schôdze Gábor Grendel vyhlásil pred hlasovaním pätnásťminútovú prestávku.

19:19 SLOVENSKO - Pred parlamentom sa prestalo s prejavmi, ľudia si znovu pustili hudbu a tlieskajú do rytmu. Na schodoch pred budovou parlamentu zatiaľ poriadkovú políciu vystriedali kukláči.

19:05 SLOVENSKO - Tlačovú konferenciu narušil extrémista z ĽSNS Marek Kotleba, medzičasom aj Milan Mazurek už vonku hecuje dav, ktorý po jeho prejave skanduje, že Borisa Kollára treba obesiť.

19:02 SLOVENSKO - "Dosiahli sme dobrú dohodu a som rád, že sa to podarilo," uviedol na tlačovej konferencii predseda vlády Eduard Heger. Krajniak zo Sme rodina informoval, že zaočkovaní aj nezaočkovaní budú mať rovnaké práva v rámci prístupu do práce, vzdelania a obchodov. Doplnil, že v týchto prípadoch neočkovaní nebudú za testy platiť.

Skryť Vypnúť reklamu

18:39 SLOVENSKO - Premiér Eduard Heger zvolal tlačovú besedu, ktorá sa má uskutočniť o pár minút. Zúčastniť sa na nej majú aj Vladimír Lengvarský, Milan Krajniak, Michal Šipoš a Peter Pčolinský. Podľa všetkého koalícia dosiahla dohodu.

18:25 SLOVENSKO - Poslanci stále rokujú o vládnej novele, ktorá predpokladá využívanie COVID preukazov pri pandemických opatreniach. Naďalej rokuje aj koalícia. Erik Ňarjaš (OĽANO) hovorí o pozmeňujúcom návrhu. Chce bližšie špecifikovať prevádzky, kam by mali prístup nezaočkovaní ľudia bez testu aj v prípade zhoršenia pandemickej situácie - napríklad lekárne či potraviny.

"Chápem obidve strany, návrh zákona nie úplne jasne hovorí, ktoré prevádzky budú alebo nebudú otvorené," povedal Ňarjaš s tým, že pozmeňujúci návrh má špecifikovať tie prevádzky, na ktoré by sa prípadné obmedzenie na základe covid preukazov nevzťahovalo. Napríklad obchody s potravinami, lekárne, drogérie, očné optiky či výdajne na diaľku zakúpených tovarov, advokáti a podobne.

Skryť Vypnúť reklamu

18:24 SLOVENSKO - Pri nízkej zaočkovanosti proti ochoreniu COVID-19 bude priebeh tretej vlny pandémie veľmi vážny. Následky, ktorým sa ešte stále dá predísť, budú desivé a nezvrátiteľné. Upozornilo na to konzílium odborníkov, ktorého členovia adresovali politikom výzvu. Žiadajú v nej, aby politici nepoužívali boj s pandémiou na dosahovanie svojich politických cieľov a aby prijali novelu, podľa ktorej by sa malo pri tvorbe protipandemických opatrení prihliadať na digitálny COVID preukaz, a teda tých, ktorí sú zaočkovaní, negatívne testovaní, či tých, ktorí prekonali ochorenie.

17:16 SVET - Poľsko plánuje zaviesť dlhšiu karanténu pre osoby nakazené koronavírusom, u ktorých sa potvrdí nákazlivejší variant delta. Ako vyplýva z nového nariadenia ministerstva zdravotníctva, v budúcnosti budú môcť zdravotnícke úrady osobám infikovaným variantom delta predĺžiť domácu izoláciu z pôvodných desiatich dní až na obdobie do troch týždňov. Informoval o tom v sobotu spravodajský portál Gazeta.pl.

Skryť Vypnúť reklamu

16:53 SVET - Krajne pravicoví aktivisti a členovia hnutia žltých viest vo Francúzsku protestujú proti návrhu zákona, ktorý vyžaduje od ľudí pri vstupe do reštaurácií a ďalších priestorov certifikáty o zdravotnom stave a prikazuje povinné očkovanie proti ochoreniu COVID-19 všetkých pracovníkov v zdravotníctve. Demonštranti pochodovali Parížom a skandovali "sloboda, sloboda".

Je to jedna z viacerých demonštrácií naplánovaných na sobotu. O návrhu v sobotu rokujú členovia francúzskeho Senátu. Dolná komora parlamentu ho schválila v piatok.

16:22 SLOVENSKO - Protest stoviek ľudí proti očkovaniu, testovaniu i ďalším protipandemickým opatreniam pred Národnou radou SR v Bratislave naďalej pokračuje. V priestore pred Viedenskou bránou Bratislavského hradu pribudlo demonštrujúcich, vzrástol aj počet policajtov, ktorí strážia vstup do budovy parlamentu.

Skryť Vypnúť reklamu

Protestujúci očakávajú, ako v parlamente dopadne hlasovanie o novele, podľa ktorej by sa malo pri tvorbe protipandemických opatrení prihliadať na digitálny COVID preukaz, a teda tých, ktorí sú zaočkovaní, negatívne testovaní, či tých, ktorí prekonali ochorenie.

Pred mikrofónom pred demonštrujúcim davom sa strieda viacero rečníkov. Hovoria o národnom povstaní, o boji za právo a slobodu, žiadajú demisiu vlády a predčasné parlamentné voľby. Odmietajú očkovanie proti ochoreniu COVID-19 i testovanie na ochorenie. Pandémiu nového koronavírusu označujú za podvod. Medzi protestujúcimi sú mladí i starší ľudia, taktiež aj deti.

Často sa obracajú na stojacich policajtov s výzvou, aby sa pridali k demonštrácii, niektorí im aj nadávajú a vyhrážajú sa im, pýtajú si od nich identifikačné údaje. Keď polícia posilňovala stráž v okolí parlamentu, kričali "gestapo". Napätie sa na chvíľu vyostrilo, keď niekto z davu hodil do policajtov fľaše. Samotní rečníci vyzvali prítomných, aby do policajtov nič nehádzali. Konflikty sa na mieste snaží riešiť aj policajný antikonfliktný tím.

Skryť Vypnúť reklamu

Pred dav pravidelne chodia viacerí opoziční poslanci, najmä z ĽSNS či z mimoparlamentného hnutia Republika. Protestujúcich informujú o dianí v parlamente a povzbudzujú ich v demonštrácii. Predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina) vyzvali, aby využil právo veta a návrh novely stiahol z rokovania parlamentu. Po poslednom vystúpení opozičných poslancov sa protestujúci chceli dostať cez stojacich policajtov do parlamentu. Neskôr hromadne volali na tiesňové číslo 158. V okolí protestu bola na niekoľko minút aj obmedzená trolejbusová mestská hromadná doprava.

14:58 SLOVENSKO - Poslanci pokračujú v diskusii o novele zákona, ktorá by mala umožniť zohľadňovať očkovanie pri zavádzaní opatrení. Boris Kollár však prerušil na pol hodiny rokovanie. Požiadal poslancov o súhlas, aby mohol ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského vystriedať iný člen vlády, pretože ho potrebovali na inom rokovaní. Opozícia s tým však nesúhlasila, a tak Kollár vyhlásil prestávku.

Skryť Vypnúť reklamu

Do diskusie k vládnej novele je prihlásených ešte desať poslancov ústne. Podľa rokovacieho poriadku je dĺžka ich rečníckeho času desať minút. Poslanci môžu na každého rečníka reagovať faktickými poznámkami, jedna môže trvať maximálne dve minúty.

14:55 SLOVENSKO - Poslanci za vládne hnutie Sme rodina trvajú na tom, že v parlamente nepodporia novelu zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia, ktorá má za cieľ zaistiť pre ľudí zaočkovaných proti ochoreniu COVID-19 isté benefity. Ako napísalo hnutie vo svojom profile na sociálnej sieti, o predmetnej novele sa má v pléne hlasovať dnes.

"Nie sme antivaxeri a očkovanie podporujeme. No ľudí, ktorí sa rozhodnú neočkovať, či už zo zdravotných, alebo iných dôvodov, musíme rešpektovať takisto, ako aj náš právny systém. A ten platí pre všetkých rovnako, pretože ich nerozdeľuje na očkovaných a neočkovaných," zdôvodnilo hnutie Sme rodina.

Skryť Vypnúť reklamu

13:24 SVET - V sobotu sa v Austrálii konali masové protesty proti lockdownom, ktoré tam platia pre nárast prípadov koronavírusu. Tisícky demonštrantov bez rúšok pochodovali centrom Sydney s transparentmi s nápismi ako "sloboda" či "pravda". V meste bola posilnená policajná prítomnosť, na nepovolené protesty reagovali aj policajti na koňoch a poriadková polícia. Polícia potvrdila, že niekoľko ľudí zatkli po tom, čo na policajtov hádzali predmety.

12:21 SVET - Hoci popredné ekonomické inštitúty predpovedajú rakúskemu hospodárstvu priaznivé vyhliadky, firmy naďalej výrazne pociťujú dôsledky pandemickej krízy. Približne 60 % podnikov očakáva pokles tržieb a takmer 38 % nižšiu likviditu.

Tretina z nich upozorňuje na vplyv problémov s dodávkami na ich produkciu. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti marketmind pre Hospodársku komoru Rakúska (WK™) a štátnu inštitúciu Austria Wirtschaftsservice Gesellschaft mbH (aws), na ktorom sa zúčastnilo 2660 firiem z rôznych odvetví.

Skryť Vypnúť reklamu

Takmer každá druhá firma sa cíti krízou výrazne poznačená a len 11 % uviedlo, že nepociťuje žiadne dôsledky. Každá druhá spoločnosť sa obáva, že v dôsledku strát alebo znížených ziskov v nasledujúcich šiestich mesiacoch príde o časť vlastného kapitálu.

11:43 SLOVENSKO - Poslanci Národnej rady (NR) SR v sobotu dopoludnia nehlasovali o novele, ktorá by mala zohľadňovať očkovanie pri zavádzaní opatrení. Diskusia sa totiž neskončila ani do plánovaného hlasovania, ktoré bolo o 11.00 h. Návrh je zatiaľ v prvom čítaní. O právnej norme budú hlasovať ihneď po jej prerokovaní a po prerokovaní ďalšieho návrhu, o ktorom NR SR rokuje v skrátenom legislatívnom konaní.

V pléne NR SR bolo dopoludnia len zopár poslancov.

11:23 SVET - Vo vietnamskom hlavnom meste Hanoj začal pre väčšie šírenie koronavírusu v krajine od soboty platiť 15-dňový lockdown. Ľudia sa tak môžu na verejnosti schádzať len vo dvojiciach a otvorené môžu byť len vládne úrady, nemocnice a nevyhnutné prevádzky.

Skryť Vypnúť reklamu

11:03 SLOVENSKO - Vakcíny proti ochoreniu COVID-19 sú neživými, preto do materského mlieka neprechádzajú. Ako pre TASR povedala členka výboru Slovenskej gynekologicko-pôrodníckej spoločnosti (SGPS) Alexandra Krištúfková, u dojčiacich žien sa teda tiež odporúča očkovanie, respektíve dojčenie určite nie je kontraindikáciou očkovania.

Poukázala na to, že v materskom mlieku boli detegované až vytvorené protilátky, čiže očkovanie vedie aj k ochrane dojčeného bábätka. Podľa odborníčky aktuálne dáta z observačných štúdií nepoukazujú na riziko očkovania, respektíve komplikácie počas tehotnosti v dôsledku očkovania. "Niektoré štúdie pozorovali menej nežiaducich účinkov ako zvýšená teplota, bolesti hlavy, zimnica, triaška po podaní vakcíny ako u netehotných. U tehotných sa z nežiaducich účinkov vyskytuje najmä bolesť v mieste vpichu," uviedla.

Skryť Vypnúť reklamu

10:46 SLOVENSKO - Pred budovou NRSR je, podobne ako včera, nieľko stoviek protestujúcich ľudí, na ktorých dohliada polícia.

SaS pritom odsúdila včerajšie útoky demonštrantov na novinárov. Ako informoval hovorca SaS Ondrej Šprlák, strana tieto útoky považuje za neprijateľné. "Verbálne, ale aj fyzické útoky na novinárov sú za čiarou. To, čo predvádzajú demonštranti pred parlamentom, nie je len prejavom ich davovej psychózy, ale aj znakom nerešpektovania demokratických pravidiel," uviedol poslanec NR SR a člen Výbor NR SR pre kultúru a médiá Roman Foltin. Považuje však za prirodzené, že politik musí zniesť väčšiu mieru verejnej kritiky, no novinári si podľa neho iba slobodne robia svoju prácu. Dodal, že aj keď rešpektujú právo občanov demonštrovať, útoky na novinárov ostro odsudzujú.

Skryť Vypnúť reklamu

10:39 SLOVENSKO - Do štatistík pribudli aj štyria pozitívne testovaní antigénovými testami, v piatok ich vykonali 7 263. Z laboratórnych PCR vyšetrení bolo najviac prípadov nákazy v Košickom kraji, kde potvrdili deväť infikovaných. V Prešovskom kraji pribudlo osem nakazených, v Banskobystrickom kraji evidujú sedem a v Bratislavskom šesť nový prípadov. Žilinský kraj má štyri nové prípady, Nitriansky, Trenčiansky a Trnavský majú zhodne po tri.

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny stúpol na 2 233 282, za predchádzajúci deň totiž pribudlo 3 491 zaočkovaných. Druhú dávku vakcíny dostalo 1 915 535 ľudí, uplynulý deň sa zaočkovalo 7 662 ľudí.

10:06 SLOVENSKO - Prostredníctvom vykonaných PCR testov odhalili v piatok na Slovensku 43 prípadov nákazy novým koronavírusom, pričom laboratóriá spracovali 10 540 testov. Nepribudli žiadne obete. Počet hospitalizovaných pacientov s potvrdeným ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň stúpol o dvoch pacientov na 80.

09:26 SVET - Dovedna 192 ľudí nakazených koronavírusom pribudlo v piatok V Českej republike. Je to o 44 menej než v rovnaký deň pred týždňom, keď bolo z územia Česka hlásených 236 nových prípadov infekcie spôsobovanej koronavírusom SARS-CoV-2, píše spravodajský server iDNES.cz.

Ani jeden prípad infekcie nemajú za sedem dní okresy Jeseník a Vyškov; sedemdňová incidencia zostáva na 14 bodoch. Najhoršia situácia je aktuálne v okrese Plzeň-sever, kde hygienici za posledných sedem dní evidujú takmer 50 nakazených na 100-tisíc obyvateľov.

09:05 SLOVENSKO - Začalo sa pokračovanie mimoriadnej schôdze parlamentu. Poslanci by mali rokovať až do úplného prerokovania všetkých bodov. Plénum v skrátenom legislatívnom konaní rokuje o vládnej novele zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia. Za rečnícky pult sa postavil Ondrej Dostál.

08:13 SLOVENSKO - Ak sa v budúcnosti nájdu účinnejšie prostriedky v boji proti pandémii koronavírusu ako je očkovanie, KDH po nich určite siahne. V tejto chvíli však nič lepšie nemáme, povedal v diskusii na TASR TV líder KDH a predseda Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Milan Majerský. Zdôraznil, že očkovanie by malo prebiehať na striktne dobrovoľnej báze a malo by byť široko dostupné.

Rozhodnutie, že prístup na stretnutia s pápežom Františkom počas jeho septembrovej návštevy Slovenska budú mať iba plne zaočkovaní, považuje Majerský za spôsob, ako v aktuálnej pandemickej situácii umožniť prístup väčšiemu počtu ľudí.

06:18 SVET - Námestníčka amerického ministra zahraničných vecí Wendy Shermanová v piatok vyjadrila súcit s obyvateľmi Severnej Kórey, ktorí v súvislosti s pandémiou koronavírusu SARS-CoV-2 čelia útrapám a nedostatku potravín. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Shermanová zároveň Severnú Kóreu požiadala, aby sa opäť zapojila do rokovaní o svojom jadrovom programe.

Severokórejský líder Kim Čong-un nedávno upozornil na "napätú" situáciu v súvislosti s potravinami a uviedol, že jeho krajina čelí kríze. Jeho vláda sa však vytrvalo odmieta zapojiť do rozhovorov o jadrovom programe.

00:00 SLOVENSKO - Poslanci budú dnes mimoriadne pokračovať v diskusii k návrhu ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského, ktorý sa snaží presadiť viac výhod pre zaočkovaných proti ochoreniu Covid-19.

Súvisiaci článok Sme rodina sa Lengvarského snahe očkovať opäť otočila chrbtom Čítajte 

Do rozpravy je prihlásených ešte niekoľko poslancov písomne, následne bude možnosť prihlásiť sa ústne. Hlasovanie je predbežne naplánované na 11:00, oznámil podpredseda parlamentu Milan Laurenčík.

Výsledok hlasovania nie je vôbec istý, druhá najsilnejšia koaličná strana Sme rodina sa totiž rozhodla, že návrh nepodporí. Niekoľko koaličných poslancov z ostatných strán v piatok mimo záznam pripustilo, že si musia zabezpečiť viac hlasov.

Všetko o koronavíruse a ochorení COVID-19

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Vraciame spoločnosti priazeň, ktorú nám už 30 rokov prejavuje
 2. Ako by ste chceli bývať? Zapojte sa do prieskumu o bývaní
 3. Chcete ušetriť na aute? Namiesto kúpy si ho prenajmite
 4. Ako získať nabíjaciu kartu k novému elektromobilu?
 5. Koniec Bratislavy? Pre túto firmu môžete pracovať aj cez polovicu republiky
 6. Digitálne zručnosti žiakov a študentov podporí Nadácia Orange
 7. Vyťahovanie zapadnutého jazyka je mýtus
 8. Heľenine oči zahrajú hit o obchvate Prešovčanom z kamióna
 9. NDS otvára nový úsek diaľnice D1, západný obchvat Prešova
 10. Profesor Alexy: S plastmi sa musíme naučiť zaobchádzať
 1. 365.bank prináša digitálnu hypotéku s možnosťou podania žiadosti
 2. EUBA udelila čestné vedecké hodnosti „doctor honoris causa“
 3. Miška ochrnula z minúty na minútu, teraz pre ňu svitá nová nádej
 4. Zázračné účinky Arónie na zdravie
 5. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
 6. Digitálne zručnosti žiakov a študentov podporí Nadácia Orange
 7. Chcete dočasné tetovanie, používajte Hennu
 8. Vyťahovanie zapadnutého jazyka je mýtus
 9. Heľenine oči zahrajú hit o obchvate Prešovčanom z kamióna
 10. Spoľahlivá energia a úspora technológiami
 1. NDS otvára nový úsek diaľnice D1, západný obchvat Prešova 10 411
 2. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom 9 897
 3. Chladené halušky? Od tejto firmy si ich obľúbili na Slovensku 9 507
 4. Peniaze začali strácať hodnotu, treba sa brániť! 6 508
 5. Najtajnejšie ponuky módnych kúskov v Európe – iba na pozvanie 5 276
 6. Oprášte cestovateľské plány, jeseň sa nesie v znamení poznávania 3 709
 7. Heľenine oči zahrajú hit o obchvate Prešovčanom z kamióna 3 314
 8. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch 2 857
 9. Chcete ušetriť na aute? Namiesto kúpy si ho prenajmite 2 525
 10. Nechajte kryptomeny na Fumbi 2 006
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Šieste poschodie stavby na rohu ulíci Vajnorskej a Odbojárov využíval Norbert Bödör na pracovné schôdzky.

Odborníci označili bytovku za zlý výber, keď chce niekto schôdzku utajiť.


6 h
Logo podcastu Dobré ráno.

Od pondelka bude v čiernej farbe až 24 okresov.


a 1 ďalší 4 h
Obezitologička Adela Penesová.

Obezita je epidémiou 21. storočia.


11 h

Neprehliadnite tiež

V utorok spustilo ministerstvo zdravotníctva očkovanie treťou dávkou proti covidu ľudí nad 55 rokov, pacientov so zníženou imunitou a zdravotníkov. Ilustračné foto

PCR testy na Slovensku odhalili viac ako 465-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 12 957 obetí.


a 1 ďalší 3 h
Ranný brífing SME

Prečítajte si najdôležitejšie správy.


3 h
Skryť Zatvoriť reklamu