SME
Pondelok, 29. máj, 2023 | Meniny má Vilma

Rakúsko ponúka Slovensku armádnych zdravotníkov (minúta po minúte)

Pandémia si už vyžiadala 6168 obetí.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Platí COVID automat: Správy o koronavíruse prinášame online minútu po minúte:

Minútu po minúte sme ukončili. Správy o pandémii COVID-19 budem prinášať online opäť zajtra.

SkryťVypnúť reklamu

20:51 SVET - Švajčiarsko sa snaží vymaniť zo svojich protipandemických opatrení, od 1. marca plánuje znovuotvorenie obchodov, oznámila v stredu tamojšia vláda.

Informovala o tom agentúra AFP. Vláda uviedla, že plánuje zrušiť protipandemické opatrenia zavedené v decembri a v januári v mesačných etapách, ak nové infekčnejšie varianty koronavírusu, ktoré kolujú v krajine, ostanú pod kontrolou.

20:51 SLOVENSKO - Viac ako 11 500 respirátorov typu FFP2 rozdá samospráva Revúcej obyvateľom, ktorí majú v meste trvalý pobyt.

Informuje o tom na svojej facebookovej stránke. Čísla z testovaní a ďalšie mutácie koronavírusu nám poukazujú na to, že situácia je stále vážna. Preto som rád, že rozhodnutie samosprávy zamerať sa na distribúciu respirátorov sa ukázalo ako správne, uviedol primátor Július Buchta.

SkryťVypnúť reklamu

20:20 SLOVENSKO - Príplatok za prácu v tzv. Covid zónach dostala v januári len časť zdravotných sestier, prevažne pracujúcich v štátnych zariadeniach.

Vyplýva to z najnovšieho prieskumu Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek (SKSaPA), o ktorom TASR v stredu informoval riaditeľ kancelárie komory Lukáš Kober.

20:18 SVET - V brazílskom meste Rio de Janeiro na týždeň pozastavili vakcinačnú kampaň proti covidu.

Zdravotníckym pracovníkom došli zásoby očkovacích látok a požadujú preto pomoc od brazílskej federálnej vlády. Predstavitelia mesta uviedli, že budú naďalej podávať druhé dávky tým, ktorých už predtým zaočkovali prvou dávkou. Pozastavili však prijímanie nových záujemcov o zaočkovanie. Podobnú stratégiu museli zvoliť aj v mestách Salvador a Cuiabá. Podľa starostu Ria Eduarda Paesa nové vakcíny neprídu skôr ako na budúci týždeň. Dosiaľ podľa jeho slov v meste zaočkovali takmer 250-tisíc ľudí.

SkryťVypnúť reklamu

19:36 SLOVENSKO - Rakúsko ponúka Slovensku pomoc pri zvládaní koronakrízy.

V susednej krajine by mohol vypomáhať zdravotnícky personál rakúskej armády, oznámilo popoludní rakúske ministerstvo obrany. Vo vyhlásení pre agentúru APA doplnilo, že konkrétne potreby a počet vojakov, ktorých majú vyslať, momentálne zisťuje.

"Pomáhať rýchlo a nebyrokraticky je požiadavkou európskej solidarity. Preto sme už prijali pacientov z Francúzska, Talianska a Čiernej Hory. Rakúska armáda teraz personálom podporí Slovensko," avizoval rakúsky kancelár Sebastian Kurz.

19:09 SLOVENSKO - Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok chce Európsku komisiu požiadať, aby výrobcov ruskej vakcíny Sputnik V okamžite vyzvala na dodanie potrebných podkladov na jej certifikáciu.

SkryťVypnúť reklamu

TASR o tom v stredu informoval tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR. "Neodmietam Sputnik preto, lebo je to ruská vakcína. Mám však výhrady voči tomu, že sa má dostať do členských štátov bez schválenia Európskej liekovej agentúry (EMA)," povedal Korčok.

18:34 SVET - Estónska spravodajská služba v stredu uviedla, že Rusko má v pláne využiť pandémiu ochorenia COVID-19 na oslabenie súdržnosti Západu.

Moskva chce takto získať významnejšiu pozíciu v medzinárodných záležitostiach. Kremeľ verí, že pandémia prinúti Západ zamerať sa na domácu politiku a ekonomické problémy a spôsobí tiež vznik populistických a extrémistických hnutí. "Rusko je pripravené priliať olej do ohňa na podporu týchto trendov. V roku 2021 preto budeme svedkami ruských operácií zameraných na vytváranie a prehlbovanie rozdielov v rámci západných spoločností a medzi nimi, a to aj na úrovni Európskej únie," uvádza sa v správe spravodajskej služby.

SkryťVypnúť reklamu

18:32 SVET - Chorvátsky minister zdravotníctva Vili Beroš vyhlásil, že uvažujú o nákupe približne milióna dávok ruskej vakcíny proti koronavírusu aj bez schválenia zo strany regulačného úradu Európskej únie.

Beroš skonštatoval, že o efektívnosti ruskej vakcíny Sputnik V rozhodnú chorvátske regulačné orgány. Európska lieková agentúra (EMA) zatiaľ očkovaciu látku Sputnik V neschválila.

17:43 SLOVENSKO - Nemocnica vo Zvolene zatvára detské oddelenie. Situácia sa podľa riaditeľky Ľudmily Veselej skomplikovala, pribudlo im veľa pacientov s covidom, ktorí boli privezení aj z iných častí regiónu, kde už nemocnice majú naplnené kapacity. Nemocnici pre nákazu covidom vypadlo 44 zamestnancov.

17:25 SVET - Izrael predstavil sľubný liek proti covidu. Izraelskí vedci ukázali výsledok prvej fázy klinickej štúdie, ktorú uskutočnili na 35 ľuďoch so stredným alebo ťažkým priebehom ochorenia. Stav pacientov sa po päťdennej liečbe spočívajúcej v inhalácii lieku raz za deň výrazne zlepšil a v priemere za štyri dni ich mohli prepustiť z nemocnice.

SkryťVypnúť reklamu

17:04 SLOVENSKO - Strana SaS chce, aby minister zdravotníctva Marek Krajčí začal rokovať s Ruskom o vakcíne. Cieľom má byť potvrdenie jej bezpečnosti a účinnosti Štátnym ústavom pre kontrolu liečiv.

"Uvedomujeme si dopyt občanov po očkovaní, avšak bolo by veľmi ľahkovážne, keby sme pustili vakcínu Sputnik bez akejkoľvek kontroly. V prvom rade je preto dôležité obrátiť sa na našu najvyššiu odbornú autoritu a zabezpečiť jej všetko potrebné, aby mohla zodpovedne posúdiť prínosy a kvalitu vakcíny," uviedla SaS.

Súvisiaci článok SaS chce, aby Krajčí začal rokovať s Ruskom o vakcíne Sputnik Čítajte 

16:48 SLOVENSKO - "Môj názor je veľmi blízky postoju Viktora Orbána. Ochrana zdravia a životov nemôže byť spájaná s geopolitkou, vírus si nevyberá západ a východ... našou povinnosťou je zabezpečiť bezpečnú vakcínu bez ohľadu na to, odkiaľ pochádza," odpovedal Igor Matovič na tlačovke premiérov krajín V4 v Krakove na otázku, či Slovensko bude po vzore Maďarska rokovať s Ruskom o možných dodávkach vakcíny Sputnik V ešte pred jej schválením regulačným orgánom EÚ.

SkryťVypnúť reklamu

Maďarsko ako prvé v Únie začalo očkovať ruskou vakcínou. Slovenská vláda bude o nej vo štvrtok rokovať.

16:30 SVET - Šéfka eurokomisie ukázala akčný plán boja proti infekčnejším variantom koronavírusu "HERA incubator", ten má zaistiť spoluprácu firiem, laboratórií, úradov a výskumných inštitúcií. Cieľom je poskytnúť stimuly na vývoj nových vakcín prispôsobených novým variantom a urýchliť proces ich schvaľovania a zabezpečiť rozšírenie výrobných kapacít.

16:07 SVET - Český minister zdravotníctva Jan Blatný navrhuje v ďalšom boji s covidom uvedomelý prístup ľudí namiesto ďalších obmedzení.

"Plošné opatrenia nefungujú, pokiaľ nie sú dodržiavané na individuálnej úrovni," tvrdí. "Myslíme si, že riešením je uvedomelý prístup každého z nás namiesto nejakých ďalších plošných reštrikcií," dodal.

SkryťVypnúť reklamu

Český minister takisto upozornil na vysoké počty hospitalizovaných a šírenie tzv. britského variantu vírusu.

15:44 SLOVENSKO - Košice už plošné testy nechystajú. Doteraz stáli mesto 1,5 milióna eur. Košice urobili šesť kôl plošného testovania, odhalili pri nich vyše štyritisíc nakazených.

15:38 SVET - Premiéri krajín V4 vyzvali Úniu, aby donútila výrobcov splniť záväzky o dodávkach vakcín proti covidu, informovala ČT24.

Súvisiaci článok Košice už plošné testy nechystajú. Doteraz stáli 1,5 milióna Čítajte 

15:16 SLOVENSKO - Bardejovský mestský krízový štáb rozhodol o uzavretí jednej základnej a dvoch materských škôl.

Základná škola na Wolkerovej ulici prejde od štvrtka na dištančnú formu. Do karantény pôjdu ďalšie triedy v materskej škole na Komenského ulici 24 a v materskej škole na Nábrežnej ulici. Školy zatvárajú pre zlý vývoj epidemickej situácie v zariadeniach a stúpajúci trend pozitívne testovaných.

SkryťVypnúť reklamu

14:59 SVET - Generálny tajomník OSN António Guterres žiada globálny plán očkovania proti covidu a varuje pred nerovnosťou pri vakcinácii, upozorňuje, že to môže mať negatívny dopad na svetové zdravie a ekonomiku.

14:27 SLOVENSKO - Štátny ústav pre kontrolu liečiv bude posudzovať vakcínu Sputnik V. Proces posudzovania vakcíny štátnym ústavom sa môže začať, keď bude touto úlohou poverený a bude mať prístup k požadovaným údajom. Ústav tvrdí, že nemôže predbežne komentovať prebiehajúce posudzovanie a zároveň pripomína, že nemôže vydať individuálne registračné rozhodnutie vakcíne Sputnik V na Slovensku.

Vakcínu je možné použiť len po schválení ministerstvom zdravotníctva ako terapeutické použitie neregistrovaného lieku.

Súvisiaci článok Británia začne s klinickou štúdiou, v ktorej budú dobrovoľníkov infikovať koronavírusom Čítajte 

14:15 SVET - Bahrajn sa zaradil medzi prvé krajiny, ktoré budú vydávať digitálne vakcinačné pasy po očkovaní proti Covidu-19. Vlády a vývojári po celom svete skúmajú možnosti zavedenia certifikátov a pasov s potvrdením o očkovaní proti Covidu-19. Cieľom je uľahčiť cestovanie a otváranie ekonomiky.

SkryťVypnúť reklamu

Bahrajnská aplikácia BeAware zobrazuje zelený štít vedľa oficiálneho certifikátu s menom, dátumom narodenia, národnosťou a typom vakcíny, ktorou bol dotyčný zaočkovaný. Pre splnenie podmienok musí užívať dostať obe dávky vakcíny v 21 dňovom odstupe. Platnosť potvrdenia bude možné overiť naskenovaním QR kódu odkazujúceho na národný očkovací register.

13:46 SVET - Britské úrady dali súhlas na klinickú štúdiu, v rámci ktorej budú dobrovoľníci zámerne vystavovaní nákaze covidom. Pôjde o prvú štúdiu na svete a mala by pomôcť lepšie porozumieť tomu, ako sa nový koronavírus šíri.

13:13 SLOVENSKO - Asociácia zamestnávateľských zväzov vyzvala vládu, aby vo štvrtok na zasadnutí schválila dodávku ruských vakcín a registrovala ju mimo európskych schvaľovacích postupov.

SkryťVypnúť reklamu

12:43 SLOVENSKO - Firmy Pfizer a BioNTech uzatvorili dohodu o dodaní ďalších dvesto miliónov dávok vakcíny proti koronavírusu do Únie. Dávky dopĺňajú pôvodne objednaných tristo miliónov dávok. Európska komisia má ešte možnosť zaobstarať ďalších sto miliónov dávok.

Súvisiaci článok Krajčí považuje výzvy na jeho odstúpenie za snahu o zviditeľnenie sa Čítajte 

12:23 SVET - Počet nových prípadov nákazy covidom vo svete klesol podľa WHO za minulý týždeň o 16 percent. Znížil sa tiež aj počet nových úmrtí, a to o desať percent.

11:41 SVET - V Nemecku sa už rozširuje britský variant koronavírusu. Na začiatku februára sa nachádzal v približne 5,8 percente vzoriek, za asi dva týždne je to už okolo dvadsať percent, informoval server spiegel.de.

Nemci nedávno zaviedli prísne podmienky pre vstup ľudí z krajín, v ktorých sú vo veľkej miere rozšírené mutácie koronavírusu. Medzi tieto krajiny patria Česko, Rakúsko. Pravidlá sprísnili aj pre Slovensko.

SkryťVypnúť reklamu

11:18 SLOVENSKO - Slovensko požiada štáty Únie o vyslanie zdravotníkov na pomoc pri liečbe pacientov s covidom. Do krajiny by mohlo prísť desať lekárov a 25 zdravotných sestier.

11:12 SLOVENSKO - Ministerstvo zdravotníctva tvrdí, že minister Marek Krajčí robí všetko pre to, aby sa podarilo ochrániť zdravie a životy ľudí.

"Výzvu na odstúpenie vnímame v čase pandémie ako snahu na zviditeľnenie v aktuálnej téme," uviedla hovorkyňa ministerstva Zuzana Eliášová. Zvládnutiu pandémie podľa rezortu nepomôžu neuvážené personálne výmeny.

11:07 SLOVENSKO - Vláda schválila aktualizáciu mapy okresov podľa aktuálnej rizikovosti s ohľadom na šírenie ochorenia Covid-19. Nové rozdelenie okresov bude platiť od 22. februára.

Načítavam video...

10:52 SLOVENSKO - Juhoafrická republika ponúkne svoje zásoby vakcín proti koronavírusu od spoločnosti AstraZeneca ostatným krajinám Africkej únie. Plány na očkovanie touto vakcínou Juhoafrická republika pozastavila. Reagovala tak na výsledky klinickej štúdie, podľa ktorej očkovacia látka od AstraZenecy nie je dosť účinná proti tzv. juhoafrickému variantu.

SkryťVypnúť reklamu

10:39 SLOVENSKO - "Vláda zlyhala," povedal na tlačovke k aktuálnej situácii na Slovensku expremiér Peter Pellegrini a vyzval ju, aby odstúpila. Namiesto nej by mala podľa šéfa Hlasu nastúpiť vláda odborníkov. O novej vláde by mali následne rozhodnúť predčasné voľby.

10:29 SLOVENSKO - Bojnice plánujú počas víkendu testovanie, mesto chce otvoriť päť odberných miest.

Odberné miesta budú fungovať počas víkendu 20. a 21. februára bez rezervácií, a to od 8.00 h do 18.00 h s prestávkou od 12.00 h do 12.30 h. Verejnosť sa bude môcť dať otestovať v štyroch lokalitách, kde bude pôsobiť päť odberných tímov. Ide o kultúrne centrum na Hurbanovom námestí, dom kultúry v Dubnici a dva tímy budú v centre voľného času na Školskej ulici.

10:00 SLOVENSKO - PCR testy odhalili 3 168 nakazených koronavírusom, z 13 050 odobratých vzoriek.

SkryťVypnúť reklamu

Najviac pozitívnych z PCR testovania bolo v Košickom kraji, odhalili tu šesťsto pozitívnych, v Trenčianskom kraji 488, v Trnavskom 426, v Prešovskom 422, v Banskobystrickom 338, v Žilinskom 321, v Bratislavskom 289 a v Nitrianskom 284.

Zdravotníci vykonali aj 140 661 Ag testov, z toho bolo 3 881 pozitívnych.

V nemocniciach bolo 3 835 pacientov, z nich potvrdené ochorenie malo 3 632 ľudí. Na JIS je 285 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 323 osôb.

Počet obetí pandémie sa zvýšil o 105, celkovo ochoreniu Covid-19 podľahlo 6 168 pacientov.

Ministerstvo zdravotníctva ani web korona.gov.sk počet vyliečených ľudí neuviedlo.

Prvou dávkou vakcíny zaočkovali doteraz 246 423 ľudí, za utorok pribudlo 4 513 zaočkovaných. Druhú dávku dostalo 75 739 ľudí, za utorok zaočkovali 6 242 ľudí.

SkryťVypnúť reklamu

09:55 SLOVENSKO - Prihlasovanie vybraných kategórií pedagogických zamestnancov na ďalšie termíny očkovania bude spustené vo štvrtok a v piatok.

9:14 SLOVENSKO Mesto Prešov zriadi v sobotu šesť vlastných odberných miest. Radnica všetkým záujemcom odporúča, aby sa ešte pred príchodom na odberné miesto zaregistrovali online, čím sa výrazne urýchli priebeh testovania.

9:10 SLOVENSKO Minister zdravotníctva Marek Krajčí by mal zo svojej funkcie odstúpiť.

Anketa:
Mal by minister Krajčí vyvodiť politickú zodpovednosť?
Áno
3813
Nie
985
Hlasovalo: 4798
Hlasovanie otvorené:
od: 17.02.2021 09:17

Pre TASR to povedali bývalí ministri zdravotníctva Tomáš Drucker z mimoparlamentnej Dobrá voľba, Andrea Kalavská a nezaradený poslanec strany Hlas Richard Raši.

Exministerka zdravotníctva Kalavská poukázala na výsledky boja proti pandémii, podľa ktorých je Slovensko na tom "katastrofálne". "Denne u nás zomiera najviac pacientov na počet obyvateľov a čísla naďalej rastú. To je podľa mňa viac ako dostatočný dôvod na vyvodenie zodpovednosti, a teda demisiu pána ministra."

8:44 SVET Americký prezident Joe Biden oznámil, že všetci Američania budú mať prístup k očkovaniu proti koronavírusu do konca júla.

Biden predtým očakával, že očkovacie látky by mohli byť dostupné do jari, avšak Biely dom jeho optimizmus stlmil z dôvodu problémov s dostupnosťou vakcín, ako aj s ich distribúciou.

"Do konca júla budeme mať 600 miliónov dávok (vakcín), čo je dosť na zaočkovanie každého Američana," vyhlásil.

8:20 SVET V najväčšom meste Nového Zélandu - Aucklande - sa dnes skončil tri dni trvajúci lockdown, ktorý tam vláda vyhlásila v súvislosti s výskytom troch nových prípadov nákazy novým koronavírusom.

8:15 SLOVENSKO Miroslav Kollár oznámil odchod z vládnej koalície a opúšťa aj poslanecký klub Za ľudí. Premiéra Igora Matoviča aj vládu kritizuje za manažovanie pandémie >>>

8:05 SVET V Česku pribudlo za utorok 12 486 prípadov koronavírusovej infekcie, čo je najviac od 8. januára.

V nemocniciach bolo s covidom 6 171 pacientov, z toho 1 200 vo vážnom stave. Na jednotkách JIS a ARO je 165 voľných lôžok pre covidových pacientov.

7:55 SVET Európska únia spúšťa program zameraný na výskum nových variantov koronavírusu a vývoj vakcín "druhej generácie" proti jeho budúcim mutáciám. Oznámila to predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová.

7:00 SVET Celosvetový počet nových prípadov ochorenia Covid-19 minulý týždeň klesol na 2,7 milióna, čo je približne o 500-tisíc prípadov menej než v predchádzajúci týždeň. Oznámila to Svetová zdravotnícka organizácia.

Ide o 16-percentný pokles. Tento trend plynulo pokračuje - klesanie sa začalo po vrchole zaznamenanom v prvý úplný januárový týždeň, keď bolo hlásených až takmer päť miliónov nových prípadov nákazy.

6:58 SVET Krajiny Európskej únie zaznamenali v období od marca do novembra 2020 o vyše 450-tisíc úmrtí viac. Ukazujú to údaje EÚ.

Výskumníci na vypočítanie tzv. nadbytočnej úmrtnosti v roku 2020 použili mesačné údaje a porovnali ich s priemerným počtom úmrtí zaznamenaným za to isté obdobie v rokoch 2016 až 2019.

Eurostat uviedol, že údaje "vyjadrujú všeobecnú mieru úmrtnosti v spomínanom pandemickom období, teda zahŕňajú všetky úmrtia nezávisle od ich príčiny".

6:48 SVET Britský minister zahraničných vecí Dominic Raab vyzval na prímerie v krízových oblastiach sveta, aby sa tam umožnilo očkovanie obyvateľstva proti koronavírusu.

6:35 SVET Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka označil koronavírusovú pandémiu za čínsku biologickú zbraň. Vyhlásil to vo svojej kázni v pražskej Katedrále svätého Víta ešte začiatkom februára.

Súvisiaci článok Koronavírus je čínska biologická zbraň, kázal pražský arcibiskup Čítajte 

Podľa pražského arcibiskupstva je Dukov výrok vytrhnutý z kontextu.

"Teraz, v tejto situácii, čelíme najhoršiemu čínskemu vírusu, úniku biologickej zbrane. O tom sú presvedčení všetci vojenskí špecialisti na celom svete, ktorí sa o tom boja hovoriť alebo to nesmú povedať," vyhlásil Duka začiatkom februára.

Imunológ Hořejší pre CNN Prima News povedal: "To, čo som počul, je absolútne škandalózne. Pán kardinál sa stáva šíriteľom falošných správ. Som tiež katolík a hanbím sa, že naša cirkev má na čele takéhoto človeka."

06:30 SVET Japonsko

Načítavam video...

začalo očkovať proti ochoreniu Covid-19. Vláda oneskorene schválila prvú vakcínu, vyvinutú spoločnosťami Pfizer a BioNTech.

06:22 SVET Holandský odvolací súd pozastavil rozhodnutie súdu nižšieho stupňa, ktorý nariaďoval vláde zrušiť celoštátny zákaz nočného vychádzania.

Sudcovia rozhodli zatiaľ v prospech štátu, inak by zákaz nočného vychádzania prestal platiť. "V tomto prípade záujmy štátu prevažujú nad záujmami skupiny Pravda o víruse," vysvetlil jeden sudca.

06:00 SLOVENSKO Začali platiť prísnejšie pravidlá pre karanténu po návrate zo zahraničia >>>

Všetko o koronavíruse a ochorení COVID-19

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Plánujete toto leto dovolenku v Chorvátsku?
 2. Odvážte sa vystúpiť z komfortnej zóny. Zažijete iné Chorvátsko
 3. Miro Šatan: Nechajme deti robiť viacero športov
 4. Martin Cígler zo Seyforu: Rast IT sektora predbieha počet odborn
 5. Zasadíte strom, postavíte (hmyzí) dom: A uvidíte aj hviezdy
 6. O koľko drahšia bude tento rok dovolenka pri mori?
 7. Slováci pomáhajú s digitalizáciou školstva doma aj v zahraničí
 8. Moravák, ktorý ukázal svetu, ako sa robí „nové umenie“
 1. O koľko drahšia bude tento rok dovolenka pri mori?
 2. Zasadíte strom, postavíte (hmyzí) dom: A uvidíte aj hviezdy
 3. Na trhu jazdeniek pribudli kabriolety
 4. Slováci pomáhajú s digitalizáciou školstva doma aj v zahraničí
 5. Nevídaný záujem o grécke ostrovy. Mnohé hotely sú už nedostupné
 6. Päť rád, ako si po vysokej škole nájsť vysnívanú prácu
 7. Moravák, ktorý ukázal svetu, ako sa robí „nové umenie“
 8. Miro Šatan: Nechajme deti robiť viacero športov
 1. Odvážte sa vystúpiť z komfortnej zóny. Zažijete iné Chorvátsko 9 661
 2. Nevídaný záujem o grécke ostrovy. Mnohé hotely sú už nedostupné 8 721
 3. Existuje viac spôsobov, ako znížiť mesačnú splátku na hypotéke 8 064
 4. Plánujete toto leto dovolenku v Chorvátsku? 5 334
 5. Byty v Rakyte s dotovanou hypotékou a zvýhodnenými cenami 5 100
 6. Ďurákovci a ich biznis: Z malého e-shopu k státisícovým tržbám 3 283
 7. Tipy na výlety po letnom Rakúsku 2 466
 8. Čeľustní ortopédi bijú na poplach: Pacienti potrebujú ochranu 2 395
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Otec Daniela Tupého chce poznať pravdu o vražde svojho syna.

Otec Daniela Tupého chce vedieť, kto stál za tým, že sa vyšetrovanie odklonilo od skutočných páchateľov.


23. máj
Šéf wagnerovcov Jevgenij Prigožin so žoldniermi.

Prigožin kritizuje armádu, odstaviť ho však Kremeľ nechce.


3 h

Vydaných bolo 22-tisíc poukážok na dotáciu, vyše desatina z nich prepadla.


7 h
Ranný brífing SME

Prečítajte si najdôležitejšie správy.


25m
SkryťZatvoriť reklamu